Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 09:24
Előzmény: #10298  filter
#10300
Idéznék a cikk utáni QUAESTOR-os hozzászólásokból::
" Unalmas már, hogy az MTI naponta diadaljelentéseket ad ki a kártalanítás lezárásáról, miközben emberek élete munkája úszik el, amit öregkorukra gyűjtöttek."

"károlybabu
2015. október 17., szombat 17:11

A KÁROSULTAK TÖBBSÉGE ALIG KAPOTT VISSZA VALAMIT! Ez is lehetne a cikk cime, de sajnos ugyanarról a dologról többféleképpen lehet irni, szándékosan elferditve a valóságot. Ez a cikk szándékosan megtévesztő, és félrevezető. Bántóan kevés szó esik benne a fiktiv-nem fiktiv kötvények megkülönböztetéséről, pedig a lényeg ezen van. Nem, A KÁROSULTAKNAK NEM FIZETTÉK KI A FIDESZ KORMÁNY ASSZISZTÁLÁSA MELLETT ELLOPOT PÉNZÜKET, van olyan károsult, aki a pénzének csupán a 2,5%-t kapta vissza. Megértem azokat, akik nem értenek egyet a károsultak kártalanitásával, viszont annak a károsultnak, aki szinte semmit sem kapott vissza a pénzből, amiért becsülettel megdolgozott, nem elég a kártalanitás ellen tiltakozó véleményeket olvasnia, de még hallgatnia kell a kormány által fizetett hazugságáradatot, miszerint a károsultak 6 millióig a pénzüknél vannak. Nem, egyáltalán nincsenek:( "
link

detto71
detto71 2015. 10. 19. 09:15
Előzmény: #10298  filter
#10299
Kíváncsi leszek, hogy az AB felmeri-e borítani a fidesz egyenlők az egyenlők között kártalanítási elképzelését.

A Q kötvényesek megkapták már a 30 Mft-os kártalanításukat vagy az AB-ra várva még nekik sem fizették ki? Nem igazán követem ezt a szálat.
filter 2015. 10. 19. 08:46
Előzmény: #10297  detto71
#10298
Az OTP Bank júliusban benyújtott indítványa arra hivatkozik, hogy a kormány a törvény megfogalmazásakor önkényesen választott ki egy csoportot a brókerbotrányok károsultjai közül, ráadásul gyorsabban és nagyobb összegben (a szokásos hatmilliós összeg helyett 30 millió forintig) szerette volna kártalanítani őket. A banki beadvány szerzői azt is kifogásolják, hogy befizetéseikkel hozzá kell járulniuk a kárrendezési alaphoz. Ez ugyanis véleményük szerint nem egyeztethető össze a jogállamisággal és a tulajdon védelmével. A Magyar Bankszövetség szintén azt az álláspontot képviseli, hogy nem jár kárpótlás a Quaestor pórul járt ügyfeleinek.

Hasonló okok miatt támadta meg a károsultak egy másik csoportja a törvényt a bírói testület előtt. A Buda-Cash-ügy pénzüket vesztett ügyfeleinek keresetében szintén a quaestoros kártalanítás gyorsaságát és annak összegét tartották alaptörvény-ellenesnek, hiszen amíg az elképzelések szerint a Quaestor kárvallottjainak rövid idő alatt teljes, akár 30 millió forintos veszteségét kifizette volna az alap, addig a Buda-Cash ügyfeleinek hónapokat, esetleg éveket kellene várniuk káruk megtérítésére, és legfeljebb hatmillió forintra számíthatnak.

Az eset súlyára való tekintettel a testület viszonylag gyorsan napirendjére tűzte az ügyet. Szerdán Bitskey Botond főtitkár arról beszélt, hogy az Alkotmánybíróság jövő kedden kezdi tárgyalni a Quaestor-ügyben érkezett beadványokat. Hozzátette, hogy a téma kiemelten nagy társadalmi jelentőségére való tekintettel az alkotmánybírák igyekeznek a lehető legrövidebb időn belül döntést hozni a kezdeményezések ügyében. Így a várakozások szerint még ebben az esztendőben pont kerülhet a vitás ügy végére.

Ennek a cikknek a nyomtatott változata a Magyar Nemzetben is megjelent. A megjelenés időpontja: 2015. 10. 17.
detto71
detto71 2015. 10. 17. 08:16
Előzmény: #10294  Törölt felhasználó
#10297
Köszi az infót! De már nem hiszünk az üi-nek, bármikor kérdezed még kb 2 hét a válasz. Most sem történt másképp.

Vannak BLUE papírjaid?

Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 23:32
Előzmény: #10295  Törölt felhasználó
#10296
Pontosabban, azt hiszem, hogy nincs mérleg, mert erről nem írtak, hogy meglenne már!
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 23:31
Előzmény: #10294  Törölt felhasználó
#10295
Azért egyre érdekesebb az Mnb kettős felelőssége, amit nem tudom, vizsgál-e a rendőrség, illetve az ügyészség! Egyrészt az Mnb illetve a PSZÁF volt felelős a cég működésének ellenőrzéséért - mint látjuk, ennek sikere legalábbis megkérdőjelezhető a történtek fényében- , másrészt a felszámolást végző cég tulajdonosa is az Mnb, tehát neki legalább ellenőrzési szinten a tulajdonában lévő cég működésének törvényességét illene ellenőrizni, mert csaknem 8 hónappal a kirobbant botrány után sem mérleg nincs, az ügyfélkövetelések összesítése és kiadása sem történt meg, hitelezői választmány nem került összehívásra, csak néhány törvénysértés!
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 22:08
#10294
Sziasztok, egy talán jó hír: tegnap hívtak a BC-től, hogy 2 európai részvényem megérkezett (??? ) transzferálásra kerülhet. Rákérdeztem a blue részvényekre, azt mondta az üi, hogy talán hó vége felé felteszik a hiány mértékét a honlapra. Az azonosítást közjegyzővel intéztem 1500 Ft-ba került + a 605 Ft posta ktg + 2*10000 Ft transzfer díj.
filter 2015. 10. 16. 13:44
Előzmény: #10292  detto71
#10293
pletyka:

Beszéltem egy ismerősömmel rengeteg REKLAMÁCIÓ fut be a felszámolóhoz a lassúság miatt, de látjátok semmi nem történik..
A Metatraderes cuccok is lassan csordogálnak a számlákra..
És olvasom itt a fórumon, még telefonálgatni is kell érte hogy elinduljon az utalás nagyon rossz ómen :(
rémálom!
detto71
detto71 2015. 10. 16. 13:25
Előzmény: #10291  Zsolt71
#10292
link

nesztek, megy itt a marketing.
Zsolt71 2015. 10. 16. 11:55
Előzmény: #10289  Törölt felhasználó
#10291
Keresztúri Cecíliának még nem írtam az email címére , amióta megadta az elérhetőségét, de azt mondta a neve az kisbetűvel írva.

A Lengyel Eszter PSFN felszámoló asszisztensnek biztosan jó az email címe.
Először szeptemberben leveleztünk, de most az október 13-i levelemre még nem válaszolt.
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 11:51
Előzmény: #10288  Törölt felhasználó
#10290
BÍRÓSÁG.HU link
Tájékoztató a csőd- és felszámolási eljárások menetéről
Kifogás a felszámolási eljárásban

A felszámoló jogszabálysértő intézkedése vagy mulasztása ellen a hitelező, a hitelezői választmány, az adós, és az, akinek jogát, jogos érdekét a felszámoló tevékenysége vagy mulasztása sérti, a Cstv. 51. § (1)-(4) bekezdése értelmében a sérelemről való tudomásszerzéstől számított 8 napon belül kifogást terjeszthet elő. Ha a kifogás előterjesztése határidőn túl történik, és igazolási kérelmet nem, vagy sikertelenül terjesztenek elő, a kifogást a bíróság elutasítja. Ha a bíróság a kifogást megalapozottnak találja, a felszámoló intézkedését megsemmisíti, és a felszámoló részére új intézkedés megtételét írja elő; ellenkező esetben a kifogást elutasítja. A kifogásnak helyt adó végzés ellen a felszámoló, a kifogást elutasító végzés ellen a kifogással élő a közléstől számított 15 napon belül fellebbezhet.

Ettől eltérő intézmény a felszámolási zárómérleg és a vagyonfelosztási javaslat elleni kifogás. A Cstv. 52. § (1)-(5) bekezdése értelmében a felszámoló a felszámolás befejezésekor felszámolási zárómérleget, zárójelentés, a bevételek és költségek alakulásáról kimutatást, záró adóbevallást és vagyonfelosztási javaslatot készít. A felszámoló mindezeket megküldi a bíróságnak, aki a felszámolási zárómérleget és a vagyonfelosztási javaslatot a kézhezvételtől számított 30 napon belül megküldi a hitelezőknek. Bármelyik hitelező a kézbesítéstől számított 30 napos jogvesztő határidőn belül a zárómérlegben és vagyonfelosztási javaslatban foglaltakat írásban kifogásolhatja. A bíróság a kifogásról tárgyaláson határoz, megalapozottsága esetén a kifogásnak helyt ad, ellenkező esetben azt elutasítja, ami ellen külön fellebbezésnek helye nincs.
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 11:38
Előzmény: #10287  Zsolt71
#10289
Igen, ez a honlapon lehetett fent, mert a telefonom "ismerte".
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 11:34
Előzmény: #10280  nick121
#10288
Undorító , nem egy ügyfélbarát jogászkodás:

Az „egyszerű” kifogás
Bár a jogszabály ezt ilyen értelemben nem definiálja, ebbe a körbe tartoznak azok a kifogások, melyeket nem a csődtörvényben külön nevesített felszámolói intézkedések ellen nyújtanak be. A Cstv. 51. § (1)-(4) bekezdései értelmében a felszámoló jogszabálysértő intézkedése vagy mulasztása ellen a tudomásszerzéstől számított 8 napon belül a sérelmet szenvedett fél - a hitelező, az adós, és az a harmadik személy, akinek jogát, jogos érdekét a felszámoló tevékenysége vagy mulasztása érinti - a felszámolást elrendelő bíróságnál kifogással élhet. Az előterjesztésére biztosított 8 napos határidőt a sérelemről való tudomásszerzéstől kell számítani. Fentiek szerint ha a kifogásoló a felszámoló több intézkedését (mulasztását) sérelmezi, úgy minden egyes kifogásnál külön kell vizsgálni a határidők betartását. A határidő nem anyagi jogi, hanem eljárásjogi. Ez azt jelenti, hogy a kifogás késedelmes előterjesztése esetén a polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény (a továbbiakban: Pp.) mulasztás igazolására vonatkozó szabályai alkalmazhatóak (Pp. 106-110. §). Ha a kifogás előterjesztése határidőn túl történik, és igazolási kérelmet nem terjesztenek elő, avagy annak a bíróság nem ad helyt, a kifogás elutasításra kerül.

link
Zsolt71 2015. 10. 16. 11:34
Előzmény: #10285  Zsolt71
#10287
BC-nél Keresztúri Cecíliát hívtam, nem értem el, de mivel a BC jelentkezik be, nyílvános telefonszámnak gondolom és megadom .

Tel : 30-344-0151 úgy rémlik mintha ez a szám lett volna eredetileg is megadva a BC honlapján elérhetőségnek.

Sok sikert mindenkinek , és optimista hozzáállást. Szerintem és sem pesszimista csak realista voltam.
Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 11:22
Előzmény: #10285  Zsolt71
#10286
Köszönöm szépen Zsolt!
Zsolt71 2015. 10. 16. 11:21
Előzmény: #10284  Törölt felhasználó
#10285
Kedves mofer !
megadok egy email címet : arabadolf@gmail.com

Szerintem amiket felteszek nyílvános adatok.

PSFN : MetaTrader ügyben segített .
Lengyel Eszter
email : Lengyel.Eszter@psfn.hu

BC : Keresztúri Cecília
email : kereszturi.cecilia@budacash.hu
Neki van telefon száma is , felhívom megadhatom-e. Ha igen nemsoká felteszem.

Törölt felhasználó 2015. 10. 16. 10:16
Előzmény: #10282  Zsolt71
#10284
Kedves Zsolt71!
Ha nem vagyok indiszkrét, meg tudnád adni a hölgy által adott e-mailt privátba? Mert elég spéci a helyzetben vagyok, de sem a PSFN, sem az MNB nem reagál, és a BC-nél sem tudok elérni senkit. Ha adsz egy saját e-mailt vagy telószámodat, akkor megkereslek privátban érte.
Előre is köszi!
mocsokbuvar 2015. 10. 16. 10:05
Előzmény: #10275  Törölt felhasználó
#10283
Mérhetetlenül pesszimista vagy és megalkuvó. Én optimistán vagyok megalkuvó.
Teslának igaza van, hogy rendben fognak fizetni. Nekem az igéret már a zsebemben is van.
Örömhirt kaptam, hogy értékeim egy részét hiánytalanul megtalálták. Már csak az arányokon kell egy kicsit javitani.
Egyelőre 1/10.000 részét lelték meg, a folyamat elindult, most már minden rendben, a többi már csak matematika.
9 hónap alatt ennyi, számoljunk csak, meddig kell élnem?
Egyébként szivemnek nagyon szimpatikus Tesla töretlen optimizmusa, a baj azzal van, ha arra is gondolok, amiket tudok.
Ezért bátornak tartom Hopeful sugallatok formájában adott információit is, én megköszönöm. Optimistaként cáfolnám ha tudnám.
Pedig mennyivel jobb álomvilágban élni, kegyetlen ez a Hopeful.
A felszámolás során visszaszerzett vagyonra is érdemes várni, de nehogy megnézzétek, hogy az utóbbi 15 év felszámolásai milyen egyenleggel zárultak.
Zsolt71 2015. 10. 16. 09:51
Előzmény: #10281  Zsolt71
#10282
Még annyi infó , hogy a Hölgy Keresztúri Cecília a telefonos diszpécser mondta , az ő feladatát először még 9-en majd 4-en , most pedig már csak Ő egyedül látja el.
Megadott még email címet és mobil elérhetőséget is amin kereshetjük .
Zsolt71 2015. 10. 16. 09:44
#10281
Ma megérkezett az USD a számlámra.
Ez sem ment simán , mert 10.13-án kedden telefonon hívtam a BC-t. / 9 percet tartottam folyamatosan a vonalat, már elkönyveltem magamban , ma sem érek el semkit,amikor egy hölgy( Keresztúri Cecília / felvette a telefont. Érdeklődtem tőle az USD utalásom mikor lesz indítva. Utána nézett, a válasza pedig: 'a kolléganő még ma vagy legkésőbb holnap indítja '
Mondtam a Ft utalás 10.07. "már" megérkezett, és ott is" egészen véletlenül" a megelőző napon írott emailem lehetett a kiváltó ok. Lényeg a lényeg ,ha nem sürgetem az ügyem a pénzem tuti még nem kapom meg.
Még egy apróság : Az USD utalás indításakor már 35 USD ktsg-et levontak , de mire a számlámra megérkezett még további 35 USD ktsg-et vontak le.
Még rákérdezek a Bc-re, mi volt ez a ktsg.
És majd a számla megszüntetés ami hátra van.
Kb havi 1000 ft -ot arra is felszámolnak.

Továbbra is figyelem az eseményeket és kitartást mindenkinek !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek