Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NickD
NickD 2019. 02. 07. 16:45
Előzmény: #1079  fxboy
#1080
Ezt akartam megtudni :)
Láttad a 850-es Coupe-t a veterán csoportba? (Egy ökör voltam amikor nem vettem meg 10 éve egyet az akkori szomszédomtól 200ért :) ) 
Van még kérdésem, nyugi :) Egy csomó...
fxboy
fxboy 2019. 02. 07. 15:28
Előzmény: #1078  NickD
#1079
Tudom, h létezik az EW rendszer. Szvadi lebeszélt róla, mondván e nélkül is lehet sikeresen kereskedni.  Jó, h hallgattam Rá. :) 
 
 Tőlem nem tudsz rendelni. 
  
NickD
NickD 2019. 02. 07. 09:53
Előzmény: #1077  fxboy
#1078

Mennyire vagy otthon Elliottba?
Rendelni fogok egy airsoftot tőled :)
fxboy
fxboy 2019. 02. 07. 07:15
Előzmény: #1076  NickD
#1077
Igen, megkérdezheted. 
 
NickD
NickD 2019. 02. 05. 17:46
Előzmény: #1073  fxboy
#1076
Megkérdezhetem, hogy mennyire vagy otthon Elliot hullámelméletben?
NickD
NickD 2019. 01. 31. 21:26
Előzmény: #1073  fxboy
#1075
Basszus... lehet hogy háttal ültem a moziba, mert valamiről lemaradtam....
Nissan Sunny coupe 1 M??? Aro 950??? Trabi 601 800??? 
Az oké hogy ritka a Trabi, de ennyire azért nem... 
Most volt időm belépni és szétnézni :) Még jó hogy ülök :))))
NickD
NickD 2019. 01. 31. 20:34
Előzmény: #1073  fxboy
#1074
Azért írtam hogy dobj oda egy x-et, mert egyszerűbb megtalálnom :)
Én is shortban gondolkodom. Tegnap kilőttem az utolsó hedge long pozimat plusszosan, de sokba volt :) Mondjuk 1.1480-nál bekötött a short, mert akkora meglepi volt a felspricc, hogy nem volt időm kiiktatni, hogy a tetején kössek bele :) De evvvan... Holnap NFP adat lőni fog rajta, kérdés hogy merre. Annyira hülyén mozog, hogy egy épkézláb ABC-t nem tudtam ráaplikálni... 
Na dobj oda egy x-et :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 31. 19:59
Előzmény: #1071  fxboy
#1073
....  mert W1-en a kék mező környékén van a Bf, és már jó régen érintette, szept-ben. Azóta megjárta a Ba-t és néhány hete a Bk- t kerülgeti. Esetleg itt lehet az ideje, hogy megnézze ismét azt a felső szélet. Az ikh w1 macikumo SS A is 170xnél van. Továbbá ott van a kék környékén az mn Bk is. A w1 és mn rsi sincs az emelkedés ellen.
 De ez a föl és a célja is csak egy valószínűség. Vannak érvek a le mellett is!
  50-50  %
  Én biztos, h nem kötök még longot. Csak short!
  :) 
 
 Amikor föltette a hirdetést a srác, akkor olvastam... 
 
  
 
NickD
NickD 2019. 01. 31. 19:05
Előzmény: #1071  fxboy
#1072
Megkérdezhetem hogy mire gondolsz? Amúgy simán. Intő jel számomra hogy egyre fentebb vannak az "aljak" november óta. 
Hozzászóltál a hirdetéshez? :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 31. 06:57
Előzmény: #1059  fxboy
#1071
Több dolog is lehetővé teszi, hogy abba a babakék téglalapba (cca 165x-175x) esetleg belemenjen.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9694332/eurusd-w1-admiral-markets-as?bind=1 ;
  :) 
  
NickD
NickD 2019. 01. 30. 09:27
Előzmény: #1069  fxboy
#1070
Akkor megvan a közös téma. Fent vagyok, pont az elmúlt héten léptem be a csoportba. Szt István gépjárműtechnika. De hosszú sztori, majd elmesélem. 
Va n fent a csoportba egy egri hirdetés, velorex, audi coupe, egy srác tette fel, mert az apukája beteg (volt). Szólj hozzá :)
A p1800... hmmm... igen. A világ legmegbízhatóbb autója + coupe + 131 le reszeletlenül + Simon Templár miatt coult autó. A KG viszont szép, nem coult autó és reszelgetni kell, hogy menjen. Mindegy, még van időm hezitálni. Mindkettő időt álló befektetés
fxboy
fxboy 2019. 01. 30. 07:43
Előzmény: #1068  NickD
#1069
A fb-on nem vagy fent véletlenül? A "Veteránjárművek, alkatrészek adok-veszek" csoportban? 
 Hol végeztél, milyen karon/szakon? 
 A P1800 volt az Angyal = Simon Templar autója. A KG gyerekkori álmom.... 
  :) 
  
NickD
NickD 2019. 01. 29. 20:58
Előzmény: #1067  fxboy
#1068
Az jóóó :) Én gépészmérnök vagyok civilben és autóbuzi :)
Anno, ameddig nem volt család, a garázsban őrizgettem Magnum verdáját. 2 évig restauráltam, mert iszonyat lelakott állapotban találtam a kertek alatt Franciaországba. De aztán ment is, mert eljött a családalapítás ideje :)
Most viszont arra jutottam, mivel imádom a régi kocsikat, hogy itt az ideje, hogy a technic lego-ról átállítsam a 9 éves fiamat a valóságra :) Szemezgetek egy darabokba lévő Karmann Ghia-val :) Ugyan nem egy 308 GTB, de szép és ritka. Ugyanakkor találtam egy P1800-at németbe, az sincs épp fényes állapotban, illetve valamelyik pesti kereskedésbe egy Udo Brinkmann féle Golf I Cabrio-t, szintén lelakva. Úgyhogy most lamentálok, melyiket. A Karmann tetszik a feleségemnek is, a P1800 viszont alapból 130 Le, nem kell sokat reszelgetni hogy menjen is. Szerintem jövő nyárra össze is tudom rakni és persze a fiamat sem hagynám ki a buliból :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 29. 16:49
Előzmény: #1066  NickD
#1067
Itt bármiről lehet dumcsizni. Hajók, autók, mocik, gépek, csajok, fegyverek, kaják, házépítés, villanyszerelés, pénz.....stb  :) 
  
https://ferfiakjatekboltja.hu/oldal/fooldal&felnott_tartalom=18  ;
   
 Az egyik szakmám autós...  
     :)  
 
NickD
NickD 2019. 01. 28. 21:12
Előzmény: #1065  fxboy
#1066
Szia :)
Köszönöm szépen a bíztatást, őszintén hálás vagyok érte. Mondjuk úgy, hogy én kezdőnek érzem addig magam, ameddig nem tudok olyan szinten számolni, hogy tudjam, mennyire mehet fel/le egy kör, illetve majd ha jobban megy a technikai elemzés :) De köszönöm a segítséget, tetszik az oldal, mondhatnám hogy a lehetőségek tárháza. Mostmár csak arra kell rájönnöm, hogy hogyan rakjak össze egy rendszert a technikai elemzésre. A japán gyertyák elemzése jó lehet arra, hogy pontosabban lehessen látni a be- és kilépési pontokat (szerintem) :)
Egyéb téma: az édes-édes-savanyúban a forexen és a főzésen kívül pl veterán autók? :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 26. 18:21
Előzmény: #1064  NickD
#1065
Szia NickD!
   Nem kell magadra venni semmit sem.  
  Állandóan azt mondod, kezdő vagy. Tisztázni kellene mit jelent a kezdő ezen a pályán? Tudod kezelni az MT4 felületet, már kóstolgatod a módszereket, tudod mi a fibo, ismered a támasz-ellenállás fogalmát, indikátorokat,.. ...stb. Sztem a kezdő szinten már átléptél. 
  A tapasztalat megszerzése, a saját strati kidolgozása pedig idő. Évek! A hozzáértők azt mondják 10k pozi. A tapasztalatot nem a fizetős (lehúzós) tanfolyam adja meg.   A fórumok olvasása sokat segíthet (de ne ez alapján trédelj !!) az ismeretek bővítésében. Ez itt, a pf és a Tőzsde fórum, 
 
https://forum.tozsde.hu/  ;
 
 Ha majd 3-6 év múlva is aktívan itt leszel, akkor már lehet, hogy hízni fog a számlád is.  Akkor majd már  kevesebb ingert érzel az irkáláshoz is. 
 Csak kitartóan és pozitívan! 
   :)   
  
NickD
NickD 2019. 01. 25. 10:48
Előzmény: #1061  fxboy
#1064
Köszönöm a véleményt, és hogy megerősítetted a bizalmatlanságom/bizonytalanságom :)
Egyetlen dolog miatt nézem az EURHUF-ot: mert long irányba eddig nagyot nem lehetett tévedni, a hős magyar királyi valutánk még jobb sose lett csak rosszabb (hosszú távon)...
EURUSD fórum: ezen a részén sokat gondolkoztam, hogy megírjam-e, de azt mondtad, mindenről lehet :) 
Magamra (is) veszem a negatív kritikát, hisz a tudásom elenyésző a tiétekhez képest, mivel nemrég kezdtem aktívan kereskedni. Amit eddig tanultam, azt magamtól + egy-két jó tanács. Azonban nem sok tippet osztottak a profik, hogy hol érdemes az alapokat megtanulni (természetesen fizetős elven, azaz pl egy tanfolyam keretei közt) :) Feltételezem, a profik is voltak kezdők (még a számomra etalon Csoli és Szarvasvadász is), és ők is megtanulták az évek alatt, mert senki sem így születik. Szarvasvadász elvileg fog tartani tanfolyamot, de nem biztos hogy kezdőkkel akar kinlódni, amit az ő szintjén valahol meg is értek. Szóval marad az, hogy az ember maga próbál autodidakta módon tanulni, ezáltal nyilván hülye kérdések is elhangozhatnak. Szóval szummázva a magam részéről bocs, hogy a fórum szinvonalát rontom (de legalább kellő alázattal állok a "nagyokhoz" és nem akarom senkinek eladni, hogy milyen király csávó vagyok). Köszönöm, hogy elolvastad.
fxboy
fxboy 2019. 01. 25. 07:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#1063
Abban a totyikban csak a számokkal dobálódzás megy. Kb 100 hsz ment le 3 db belinkelt rajzzal, szvadi #25319, abarta1976 #25328, _Macika_ #25373. Esetleg a 4 fős "keménymag"  nem tud csártot belinkelni? A hsz-ek szakmai tartalmának komolyságát ez erősen megkérdőjelezi.  :)  
   
fxboy
fxboy 2019. 01. 22. 17:09
Előzmény: #1060  NickD
#1061
Ránéztem a csártjára, de semmi jót nem látok benne. Ráadásul mindkét irányban erős mínusz swap van.  + politikai kocka + láttam tán tegnap egy cikk címet egy tolcsi bérenctől, hogy má kamatyolni kéne. Szal zűrös, és annyi szép normális pár van, amiket szépen lehet fogni....  :) 
  

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek