Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 16:18
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
EBEURBUNDS19 turbo warrant kereskedés felfüggesztése és törlése
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 09:26
Előzmény: #798  goapsy1
#799
nem igen akar ez esni
link
stabilan felső hullámzások vannak még és sztem marad is sokáig
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 09. 09:50
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#798
lassan megérkezünk az augusztusi 0.868-as 10Y melletti bund ATH-hoz, úgyhogy felhozom kicsit ezt a mostanában méltatlanul elfeledett topikot, mert lassan ismét aktuális lesz némi óvatos shortocska :)
sieben 2014. 09. 25. 09:45
#797
Jó ez a csend!
Birka, a fizetett certi népszerűsítő végre befejezte a kereskedésre teljesen alkalmatlan bégetést.
Azért sikerült neki hátrahagyni néhány "kincset" a mezőn.

A Dow-elmélet alkalmazása a kötvényhozamokra technikai alapon! :DDD

Vagy ez a veretes beírása.
"(#256) Re: Háromszögek
Értékelés: 0
előzmény (#253: sieben) | válasz erre | 2014. március 28. - 09:49
Nikkei elég messze van a 16ezertől, Penge.
birkanyiiroo"

Messze annak, aki egy bakarasszal sem tud tovább látni a felfuvalkodott egóján! Nikkei ma 16374.
Érthető, hogy teljesen vak a tőzsdén. Itt sem volt egyetlen épeszű kereskedése sem.
Így lett a bégetése önmaga beégetése. :))))
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 19:28
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
képek újra linkelve, mert az előzőek eltűntek...

1. US 10-éves hozam: link

2. Fejlett piaci 10-éves hozamok igazodása az US 10Y-hez: link
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 13:51
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
A szept. 4-i bejegyzésem óta történt egy s más a 10-éves amerikai hozam körül: link

Éppen azon van, hogy a legutolsó alacsonyabb tető fölé törjön ki, amit ugye a Dow-elmélet értelmében longos szignálként kellene értelmeznünk. A többi fejlett piaci 10-éves hozam is (akarva-akaratlanul) kénytelen volt követni a legerősebb testvér mozgását: link

A UK-10 éves most némileg leszakadt a folyamatos US-szimbiózisból, de a skót kockázatok fényében ez érthető is.

Ez a két hete tartó meredek hozamemelkedés ismét meglepetésként érte a kötvényes elemzők jó részét... azaz sikerült őket ismét megvezetnie a piacnak. :) Ahogy fél éve mindegyikük hozamemelkedésre fogadott, most szinte egyhangúan azt várják, hogy lesz egy jelentős visszakorrekció lefelé. :) Ami ezúttal akár be is jöhet nekik.

Az európai 10-évesek terén az ECB közvetlen államkötvényvásárlásainak jövőbe tolása talán megállíthatja a további esést, sőt ha az US hozam tovább emelkedik, akkor nagyobb sebességre is kapcsolhat a Bund esése.

Nem egyszerű pálya... sosem volt az.

A 15.000 db-os shortcertis játékosunk lassan ismét 0-ban lesz. Gratula a kitartásáért, bár a meccs egyelőre még nincs lefutva. :)

Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 18:50
Előzmény: #793  goapsy1
#794
A Bundra ható egyik legkomolyabb faktor továbbra is a 10Y US hozam alakulása... jelenleg itt tart: link

Ahogy korábban írtam, a jenki piac nem biztos hogy jó néven venné, ha a gazdasági kilábalást alátámasztó sokféle makromutató mellett a 10-éves hozamot továbbra is lefelé akarná mutyizni a FED. Pedig nagyon szívesen megtenné, ehhez kétség sem férhet! A BOJ-tól eltérően ő nem teheti meg azt, hogy kiszárítsa az US kötvénypiacot. Ehhez a gazdaság gyógyulgatása mellett semmilyen jogosan elvárható alapja nem volna. Ezért max. annyit tehet, hogy nem túlságosan feltűnő módon kormányzati fedőszerveken keresztüli rejtett vásárlások révén tartja lent a hozamot ameddig tudja. Veszélyes játék, mert ha megneszelik az olyan országok, akik sok US kötvényt tartanak, az szar ügy volna.

Tehát ezt a vonalat is érdemes minden egyes nap figyelni.
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 18:32
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
tény, hogy az az exponenciális esés a 10Y hozamban nehezen lett volna tartható sokáig...

más kérdés, h azt viszont lehetetlen előre belőni, hol lesz az alja / bundban a teteje...
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 18:21
Előzmény: #789  goapsy1
#792
Az Eurex adattáblája szerint a márciusi kontraktusban létrejött néhány tucatnyi előre kötés alapján a márciusi konti árfolyama jelenleg pariban van a most indult decemberivel, sőt nagyon enyhe contango van benne. Eszerint a viharos emelkedés időszaka már mögöttünk lehet, így könnyen megeshet, hogy ezen a magas szinten egy elhúzódó oldalazás következik. A volatilitását egyelőre nem lehet még látni, várni kell 1-2 hetet, hogy kielemezzék a nagyok az új helyzetet.
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 18:13
Előzmény: #790  Törölt felhasználó
#791
igen, pont pár napja említetted ezt az "add el a hírt", az igaz.

de azért egy ilyen komplett intézkedéscsomag nem gondoltam h ESÉST vált ki...

mert bármennyire megszokták az alacsony kamatot, most szó nem volt arról, h még tovább csökkentenek, sőt, draghi legutóbb kategorikusan kijelentette, h azzal a csökkentéssel elérték az aljat.

az, hogy még ehhez jön a QE is....
enyhén szólva túlteljesítette a piacokat, én sem gondoltam volna, h ennyire beleizzítanak, a kamatvágás után már szinte biztosra vettem, h nem lesz QE, s azért vágtak kamatot, hogy ne legyen túl nagy csalódás az elmaradó QE miatt.

bund most nem tudom, hova megy, dax meg jó eséllyel meg sem áll 10Kig.
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 18:06
Előzmény: #789  goapsy1
#790
Talán dumcsiztunk róla korábban, talán nem, de minden bizonnyal ezt a mai ECB ülést árazta a kötvénypiac már hetek óta. Tehát a "vedd meg a pletykát add el a hírt" esetével állhatunk szemben ezúttal is. Továbbá azt is tekintetbe kell venni, hogy Draghi egyelőre csak ABS-eket, majd később fedezett kötvényeket hajlandó vásárolni, tehát "igazi" euróövezeti államkötvényeket egyelőre nem, pedig a piac feltehetően erre gyúrt, tehát a magas elvárások miatt emiatt is lehet némi csalódás, ami önmagában is őrület! A 10 bázispontos vágás meg már semmilyen stimuláló hatással nem rendelkezik, annyira hozzászokott ehhez a fajta droghoz a piac.

Ez még nem jelenti azt, hogy most akkor már automatikusan trendforduló jön. Kontiváltások után néhány napig amúgy is zavaros a kép.
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 17:27
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#789
most lehet, h valamit én értettem félre, de az, ha draghi meghirdet egy kötvényvásárlási programot, nem FÖLFELÉ kéne, h nyomja a bundást?

olyan vidáman csordogál lefelé, hogy ihajj :D
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 14:44
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#788
akció van!
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 12:55
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#787
az én demómon még az eredeti van, 150.95 most is.
de a tools.boerse oldalon látom, h -1,27%-on áll a bund :))

igazad volt amúgy a certivel kapcsolatban, meg sem moccant a témára. :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 10:08
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#786
megérkezett a kontiváltó gyertya, indikátorok egyből ki is akadtak: link
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 03. 18:53
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
chart alapján most réssel szakadt, esett utána is, illene visszatesztelnie a rés alját.

ez persze a 10Y hozamtól függ, és az nem tudom, hogy alakul... per pillanat nekem erősen partvonal a bund.
Törölt felhasználó 2014. 09. 03. 18:02
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#784
ha a kontiváltás ütötte rést nem nézzük, azért az a fejváll mégiscsak megcsinálta a célárát! Sőt még többet is: link

Ettől eltekintve persze holnaptól még simán átmehet medvecsapdába.
Törölt felhasználó 2014. 09. 03. 17:49
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#783
investingen tegnap óta már új kontiban megy a chart. Holnap délelőtt folyamán feltehetően a többi szolgáltató is átáll.

A 10-éves hozam időközben egy szép fordított fej vállat alakított ki az eddigi aljnál. Mondjuk ez önmagában semmit sem jelent, mivel pillanatnyilag még nem lehet látni, hogy ez már egy potenciális trendforduló nyitánya-e vagy csak egy újabb fals jelzést adó longos alakzat a töretlen bearish mozgás közben... holnap Draghi után talán okosabbak leszünk.
Törölt felhasználó 2014. 08. 29. 20:15
Előzmény: #781  goapsy1
#782
A 153.79-es jelenlegi KO-szintet tekintve egy mostani szintről számított -200 bp-nyi backward "esés" után az új KO-szint valahol 151.70 körül lesz, azaz éppen a mostani csúcsok közelében.

Tehát a jelenleg élő s19 certi már akkor is kiütődne, ha a Bund csupán a mostani szintekre emelkedik vissza december elejéig. A Bund chartján ez duplacsúcsnak látszódna, 10-éves hozamban pedig jóval lejjebb volnánk addigra.

Persze egy kontiváltás előtti nagyobb esés vagy a az eddigi parabolikus emelkedés folytatódása még sokat módosíthat ezen a képen jövő hét közepéig-végéig.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 29. 16:37
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#781
Asszem cimballi blogján olvastam ugyanerről a jelenségről - ő ezt azzal magyarázta, hogy a fej-váll alakzat nem mindegy, hogy egy adott elliotos szerkezet mely pontján jelenik meg, ugyanis csak adott szakaszban megjelenő fej-váll fog maga után esést hozni.

Elliothoz nem értek, az viszont tény, magam is tapasztaltam nemegyszer, hogy a fej-vállból simán elmegy felfelé is az árfolyam, ha épp olyanja van.
Kb az esetek felében felfelé tör ki, és ugye innentől kezdve azzal az alakzattal nem sokra megyek, mert ha bármikor rábökök az árfolyam egy tetszőleges pontjára, ott is meg tudom mondani, hogy 50% eséllyel lefelé fog menni, ehhez nem szükséges semmiféle alakzat :DDD

Arra is rájöttem már, kellemes buktás pozik után, hogy a trend, főleg az erős trend, az bizony számít. Sokat. Jobban jársz, ha vele tartasz, mert aki arra blazíroz, hogy a trend majd pont akkor fordul, mikor ő belépett, nagy eséllyel megszívja, hacsak nem valami szuper jó, nagy idősíkú támaszon/ellenálláson lépett be. (ott speciel megéri.)

Nem tartozom azok közé, akik azt mondják, hogy csak trend irányú pozikat szabad felvenni, sőt, kifejezetten szeretem a trend ellenes pozikat, azt viszont megtanultam, hogy ezeket a pozikat nem szabad sokáig futtatni, kis visszateszt után könyörtelenül zárni kell, különben ledarál.

És ilyen masszív long trendet, mint ami itt van, még az indexekben sem láttam, pedig az sem piskóta, ami ott megy. :D

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek