Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 21:02
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#380
jenki 10 éves hozam esti órás gyertyája: link

a tapír kivezetésének nemrég bejelentett konkrét időpontja generálhatta... Bund persze egyből lihegett utána. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 20:49
Előzmény: #378  gold66
#379
:) "dolgoznak a nagybüfik"

írtam néhány napja a Bund "hatáslánc"-áról. ill. arról, hogy a Dax-hoz hasonlóan ez is US-zombi, tkp. nincs is saját élete.

Bizonyíték:

1-perces ma esti chart, Bund: link

1-perces ma esti chart, USA 10-éves kötvényhozam: link

:))

A német hozam jegyzése minden nap 19:00-kor befejeződik, ezért arról nincsen azt követő chart, de mivel a Bund kereskedése éjjel 22:00-ig folyamatos az Eurex-en, ezért természetesen a német hozam jegyzése is ketyeg a háttérben, csak éppen nincsen hozzá chart.

A fenti chartok alapján egyből világos, hogy ki fújja a passzátszelet a Bundnál (is).
gold66 2014. 07. 09. 20:23
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#378
Már tépik is a BUND -ot , még most is """ dolgoznak """ a nagybüfik :)
147,405 .......... , pedig úgy nézett még nemrég ki, hogy szépen lecsordogál , de nem , csak nem hagyják, mielőtt új csúcsot nem csinál :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 18:11
Előzmény: #376  gold66
#377
Hát ja, benne vagyunk a sűrűjében. :) Nem könnyű feladat most meghatározni, hogy a mai csúcs pld. már az aktuális 'swing high' volt-e, vagy hogy lesz-e még újabb felkör... (felkörök).

Ha pld. holnap reggel jelentősebb gapdown mellett indítana - anélkül, hogy elérte volna a sokak által figyelt 138.2 fibót -, szerintem sokan már nem mernének beszállni shortba... sőt lehet, hogy inkább longolni kezdenék. Az utóbbi hetek mozgása alapján érthető is volna az eljárásuk. :)

Pedig csak egy szimpla trendfordulós kirázásról volna szó, amihez a réssel-nyitás mindig is remek eszköznek bizonyult a tőzsdén.
gold66 2014. 07. 09. 17:17
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#376
Nem szálltam ma be , nagyon szűk sávban oldalaz , és úgy vélem, csinál még egy csúcsot a héten , ahol a TS certi ára 650-660 körüli áron lesz vehető .
Minden pár pontos DAX lefordulásnál, azonnal húzták fel a BUND-ot , ez így még nem egyértelmű ( legalábbis számomra nem az :) ), így aztán kivárok, remélve hogy ad jelet egy jó beszállóra !
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 09. 16:47
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375
örülnék neki, ez a 13 darabos pakk elég halovány, de ezen a szinten nem akarom bővíteni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 16:42
Előzmény: #373  goapsy1
#374
ok, ha megtudtam valamit, közzéteszem.

Láthatóan kezd alábbhagyni a lendület, ámbár szerintem kiveszi még a 147.74-et a következő néhány nap folyamán.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 09. 14:37
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#373
Remélem, megosztod majd velem, ha sikerült kinyomoznod :)

147.5-ön vettem volna még egy kis shortot csak nem voltam gépnél...
ha összegyűjtögettem egy 30-40 db-os pakkot, akkor már beeshet.
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 21:14
Előzmény: #370  gold66
#372
:)) örülök, hogy jókor jól döntöttél, bár a ZAKKANT szektás szerint te is a birkanyiiroo károsultjainak népes csapatába tartozol... mintha pisztollyal fenyegetve kényszerítettelek volna, hogy mit-mikor-hogyan kössél... :)))
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 21:06
Előzmény: #368  goapsy1
#371
"...amúgy (ha a 120 kiesett pontot hozzáveszem) bund most 148.6-os ATH-n áll?"

Nem egészen, mert a Bund mindig a 10-éves német hozamhoz igazodik, nem pedig fordítva.

A Bund alkalmankénti contango vagy backward-szerű kontiváltásai is a 10éves hozam időközbeni változásához igazodnak. Észrevettem például olyasmit, hogy egy szokásos, Finanzagentur által lebonyolított 10-éves kötvényaukció végső hozamértéke hosszú zöld napos gyertyaként jelent meg a hozamcharton, viszont a Bund chartja nem követte le a komplementer piros gyertyával (!!)... egyből elkezdtem keresni a német oldalakon hogy mi is volt ez, de SEMMIT sem találtam, tehát vagy észre sem vették a befektetők ill. spekik, vagy rajtam kívül mindegyik tudta, hogy miért történt ez így... :)

Korábban már írtam arról ezeken az oldalakon, hogy a Bund mozgásának legféltettebb titka a német hozamok napi változásai körül keresendő. A döntő kérdés a következő: Mi alapján változik a (német) hozam? Amennyiben azt a kérdést teljes körűen meg tudnánk válaszolni, akkor hatalmas lépéssel kerülnénk közelebb ahhoz, hogy a Bund mozgását megértsük, urambocsá' előre megsejtsük... amint azt már kitaláltad, a Bundesbank NEM KÖTI a nagyközönség orrára, hogy a német hozamot, azaz a naponta közzétett úgynevezett "Umlaufrendite" aktuális értékét milyen eljárás keretében állapítja meg és teszi közzé.

Persze vannak támpontok, mint pld. a német adósságkezelő ügynökség aktuális 10-éves kötvényaukciós jegyzőkönyvei, de ezek viszonylag ritkán vannak (kb. havonta, 3 hetente egyszer), a hozamok viszont adott napon belül is nagyot változhatnak... elég rápillantani a 10éves hozamchartra.

Részemről én pillanatnyilag éppen ennek a dolognak szeretnék alaposabban utánajárni, de még a német szakmai oldalakon is a hallgatás falába ütközök... nem baj, nem adom fel. :)
gold66 2014. 07. 08. 20:32
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#370
147,455 most az ár , hmmm :)
Holnap visszalépek ( egy esetben hátrálok meg : ha holnap hatalmas gappal nyit fel a Bund , és réssel le a Dax , és a többi EU-s nagy index ), 4 - 5 részletben tervezem kiépíteni az újabb pozit , remélem nem ütnek ki, és még a 148 at sem éri el az árfolyam !

Rossz belegondolni, ha a régi pozikat nem stoppolom ki, mekkora volna a vesztességem rajta :) ( 1500 > 700 >>> feleztem volna .... :) >>> fájdalmas veszíteni, de meg kell lépni, főleg ilyen nagyságú tőkeáttételnél !!!
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 19:33
Előzmény: #368  goapsy1
#369
kilátások: link
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 19:17
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#368
irigyellek, én marha pont előtte dobtam az enyém, enyhe bukóban, pedig 146-on bőven nyerő lett volna...

draghit meg kellett volna várnom.

amúgy (ha a 120 kiesett pontot hozzáveszem) bund most 148.6-os ATH-n áll?:)
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 18:55
Előzmény: #366  goapsy1
#367
Van shortom. A korábbi pakkomat a Draghi-beszéd közbeni leszúrásnál zárta a célár.

A másnapi felhúzásnál újra beszálltam, aztán később is veszegettem még hozzá.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 18:29
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#366
nyitottál amúgy shortot, vagy megvárod vele a 147.8-as sávot?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 18:16
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#365
:DDDDDDDDDDD
igen, én is ebben reménykedem, hogy nem az én 13 certimet, meg az erste 1 darab bund certijét akarják kiütni a németek :DDDD

ha felmenne még 20-30 pipet, vennék még rá holnap. most már illene egy technikai korrekciónak jönnie, eléggé túlvett kezd lenni. (persze ez önmagában semmit nem jelent.)

Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 18:11
Előzmény: #362  goapsy1
#364
Szerintem jó lesz az a 13 db certid. Nagyon erős lehet most a Bundban a shortos szentiment, mivel sokan ismerik az instrumentum jellegzetességeit. Éppen ezért akit csak lehet, igyekeznek most kirázni a shortból. Egy 150-es KO-jú certivel tényleg kényelmesebb dolgunk volna, de az is biztos, hogy nem az Erste s18 certijének kiütésére hajtanak a Finanzagenturnál... :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 17:58
Előzmény: #362  goapsy1
#363
Úgy tűnik, sietős nekik, mert még most is emelkedni akarnak. Nem is csodálom, Bundban is, hozamcharton is tele vannak a hosszabb TF-ek divergenciával... lassan bezárul az emelkedésre használható időablak, az inga lengési momentuma már nagyon közelíti a határértéket ebben az irányban. ;-)
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 17:42
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#362
ma vettem 13 short certit 766-on (kb 147.35-ös bund).

van még pénzem, mert nyerőben lezártam az sp shortot, szóval ha emelkedne még, lehet h bővítek rajta.

nem lenne ezzel gond, ha lenne épeszű választék ersténél certikből (azaz lenne pl 150, illetve magasabb kiütésű.)
mert ez a 148.8 kiütésű eléggé kockázatos.
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 17:22
Előzmény: #360  goapsy1
#361
Azon a véleményen vagyok, hogy itt már csak az állami hátterű intézmények célzott árfolyamkozmetikázása folyik, mint pld. a Bundesbank által felügyelt Finanzagentur, amelyik megfelel a mi Adósságkezelő Központunknak. Korábbi magasabb hozamú kötvényeket cserélnek be ezen az árfolyamon alacsonyabb hozamúra, tehát mindkét oldalon ők állnak... így persze könnyűszerrel lehet ATH-ra vinni a Bundot. :) Ehhez persze az is kellett, hogy a másodpiaci vevők előtte kellően mélyre nyomják a hozamot... azaz kikaparták a gesztenyét a Finanzagenturnak, aki így az állam számára legolcsóbb szinten tudja átcserélni a kötvényállomány jelentős részét.

Továbbra is tartom, hogy 147,72-142.75-nél már el lehet kezdeni óvatosan shortolni, bár ott meg már fennáll a veszélye, hogy bármelyik nap 30-40-50 bázispontos lefelé réssel nyit aztán intenzíven tovább esik, időt sem hagyva arra, hogy jó RR mellett bele lehessen nyitni.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek