Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2013. 10. 30. 22:43
Előzmény: #2157  Törölt felhasználó
#2160
Pénznyelő,

Maradjunk a tényeknél. Az árak emelkedését az infláció mutaja. Mennyi is az öregem? Annyival tudok kevesebbet venni adott pénzből, amennyivel az infla emelkedett.

A cég nem fog kivonulni innen, ezt biztosra veszem. Kirúgni bármikor kirúghatnak ettől függetlenül, de ez eddig is a pakliban volt.

Az a baj, hogy neked nemigen van önkritikád.

"A tény: jövőre rekord mértékű lesz az állami újraelosztás aránya, 55%. azaz a gazdaságban minden megtermelt érték több mint fele az államhoz kerül."

Ennek nem örülök,és sajnos kétségtelenül magas, de a tényadatokat még mindig nem linkelted be. Azóta is várom.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:42
Előzmény: #2156  tokos.
#2159
"A sávhatárok 2011-ben léptek volna hatályba."

A sávok 2011-re vonatkoztak, igen, ezt írtam én is. De nem terv volt, hanem egy létező törvény.
tokos. 2013. 10. 30. 22:36
Előzmény: #2155  Törölt felhasználó
#2158
Egyébként előkerestem az MSZP 2010-es választási programját. 15 millió Ft feletti jövedelmekre 50%-os adót akartak. Nesze neked Bajnai-féle adótábla, ott ez 32% lett volna. A többiről egyébként nem esett szó, de ebből is látszik, mennyire vették komolyan a saját maguk által elfogadott törvényeket...

Remélem műkodni fog a link:

link
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:35
Előzmény: #2154  tokos.
#2157
"Bajnaival van a legkevesebb bajom, de ettől még látom annyira reálisan a ténykedését, hogy nem akarok neki 2,5 misivel többet adózni, és látom azt is, hogy a 15 milliós sávhatára népámítás volt"

Értem. Tehát továbbra is hazug szemüvegen nézed Bajnait és nem ugyanezen keresztül Orbánékat. Így tényleg értelmetlen a vita.

Megjegyzem: ha 2.5 millióval kevesebbet is adózol, de a cég, aki alkalmazott kivonul a remek gazdaságpolitika miatt az országból, akkor aztán skandálhatod Orbánéktól betanult szöveget, hogy végre nem az emberekkel fizettetik meg... Néhány hónap munka nélkül, és oda az adőelőny.

Az a baj, hogy te egyrészt kettős mércével mérsz, másrészt olyan egyszerűen és rövidlátóan közelíted meg a kérdést, mint a faék. A lényeg, hogy több sört vehetsz holnap a nettódból (ja, ez sem igaz, mert a jövedéki adó, az ÁFA is nőtt, a kocsival amivel mész azon is több az adóteher, ja meg a benzin adója is, meg a benzin a szar Ft miatt is nőtt, ahogy az import termékek árai is, ja meg persze a fizud nagyobb részét bukod bankköltség miatt a tranzakciós adóval, a telefon is több, hagyjuk is, a gyereked pedig ugyanúgy fizetős felsőoktatásba jár majd mint amit leszavaztattak a hívekkel, stb hagyjuk is, a végén kiderül, hogy az 16% rosszabb mint a másik 21-e, ami 17-re csökkent volna).

A tény: jövőre rekord mértékű lesz az állami újraelosztás aránya, 55%. azaz a gazdaságban minden megtermelt érték több mint fele az államhoz kerül. Éljen a neokádárizmus.

tokos. 2013. 10. 30. 22:29
Előzmény: #2155  Törölt felhasználó
#2156
Pénznyelő,

A sávhatárok 2011-ben léptek volna hatályba.

Álomvilágban élsz öregem. Kezdelek sajnálni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:24
Előzmény: #2153  tokos.
#2155
"Bajnaiék 15 milliós sávhatára csak a tervekben létezett."

Nem terv volt, hanem elfogadott törvény. Azt is meg lehet változtatni persz, ahogy a Fidesz törvénye is változhat. De nem terv volt, hanem parlament által elfogadott, hatályba lépett törvény. Ne csúsztass. Vagy mondhatnám úgy is, ne hazudj.
tokos. 2013. 10. 30. 22:22
Előzmény: #2152  Törölt felhasználó
#2154
Szerintem meg olvasd vissza magad te. Aztán rájössz. Illetve aligha.

Bajnaival van a legkevesebb bajom, de ettől még látom annyira reálisan a ténykedését, hogy nem akarok neki 2,5 misivel többet adózni, és látom azt is, hogy a 15 milliós sávhatára népámítás volt, azóta sem jutott eszébe ilyesmi a baloldalon senkinek, MÉG NEKI SEM, a legújabb ötletével a második kulcs 4 millától lépne be.

Na jóccakát, asszem megbeszéltük a dolgokat megint pár hónapra.
tokos. 2013. 10. 30. 22:18
Előzmény: #2151  Törölt felhasználó
#2153
Pénznyelő.

A 16% most is van. Megtartható, de félek, hogy nem fogják megtartani. Nem látom, hogy nagyon nekiállnának az ehhez szükséges költségcsökkentésnek.

Bajnaiék 15 milliós sávhatára csak a tervekben létezett. Álom volt, senki nem akarta betartani, Bajnai kivonult a politikéából, azért nem, a szocik meg aztán végképp nem, egyszerűen azért, mert ők a szocik.

Sajnálom, de azt hiszem nincs értelme beszélgetnünk, ha még ezt sem látod.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:13
Előzmény: #2149  tokos.
#2152
"Sajnálom, hogy a vakhit, és a gyűlölet ennyire lefojtja a képességeidet"

Olvasd már vissza magadat és akkor láthatod, hogy vakhit és gyűlölet kinél van. (én pl. sose beszélek úgy Orbánékról, de még a Jobbikról se, mint ahogy te a szocikról, Bajnairól).
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:07
Előzmény: #2149  tokos.
#2151
"Orbánéknak sem hinném el a 2%-os adót, és Bajnainak sem hittem el az övét."

A 2%-ot én se hinném el senkinek. De itt egy reális, hosszútávra szoló elképzelés volt, 17%-al.

2014-ben el fogod hinni Orbánéknak, hogy megtartják a 16%-ot? Mert most nagyon úgy beszélsz.

Nekik elhiszed a 16-ot, Bajnainak nem hitted a 17-et. Mégse egyforma az a szemüveg...
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 22:07
Előzmény: #2149  tokos.
#2150
"Orbánéknak sem hinném el a 2%-os adót, és Bajnainak sem hittem el az övét."

A 2%-ot én se hinném el senkinek. De itt egy reális, hosszútávra szoló elképzelés volt, 17%-al.

2014-ben el fogod hinni Orbánéknak, hogy megtartják a 16%-ot? Mert most nagyon úgy beszélsz.

Nekik elhiszed, Bajnainak nem hitted.

Mégse egyforma az a szemüveg...
tokos. 2013. 10. 30. 22:00
Előzmény: #2148  Törölt felhasználó
#2149
Pénznyelő drága,

Én veled ellentétben egyforma szemüvegen keresztül nézem mindkettő.

Orbánéknak sem hinném el a 2%-os adót, és Bajnainak sem hittem el az övét.

Már csak azért sem, mert annak a megvalósítására, és ezt még egyszer megismétlem a gyengébbek kedvéért, semmi esély nem volt, ugyanis Bajnai kivonult a politikából 2010-ben, a választási kampányban pedig megtudhattuk, hogy a szocik győzelme esetén milyen adó következett volna. 50%-os csúcs rémlik emlékeim szerint.

Ilyen szempontból könnyű volt a helyzet, Bajnai átvitt egy neki (esetleg) tetsző adótáblát a szocikon, azok meg elfogadták, mert tudták, hogy Bajnai az, akivel biztosan nem kell számolniuk, a táblával meg azt csinálnak, amit akarnak, ha véletlenül esetleg nyernek a választásokon.

Az egyébként, hogy mennyire tetszhetett az az adótábla Bajnainak magának, továbbra is kérdéses, mert azóta is legfeljebb a te emlékeidben él, meg a hozzád hasonló fan-ekében, az övéből még nem került elő, hogy valami ilyesmit egyszer már elfogadtak...

Ennyit a Bajnai-féle adókulcsokról. Sajnálom, hogy a vakhit, és a gyűlölet ennyire lefojtja a képességeidet, remélem a tőzsdei tisztánlátásodra legalább nincs hatással..
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 21:34
Előzmény: #2142  tokos.
#2148
"Te, mint hívő, hihetsz benne, hogy betartották volna, bár megjegyzem, hogy erre semmilyen esély nem volt, mivel Bajnai nem akart politikai szerepet vállalni a választások után, a szocik pedig egész más adótábláról hadováltak a kampányban. Visszakeresheted, de mondom, nem érdekel, hogy Bajnaiék a kampányban mit fogadtak el, mert semmi köze nem volt ahhoz, hogy mit akartak."

1. Nem vagyok párthívő. Ne vetísd ki rám a te politikai hozzáállásodat.
2. Tehát abból indulsz ki, hogy tuti hazudtak.
a.) Bajnai mikor is hazudott, ami alapján ezt is hazugságnak gondolnád?
b.) ha valakiről az a prekoncepciód, hogy tuti hazudik mindenben, akkor marhára meglepő, hogy a következtetés is az lesz, hogy hazug szemét. Próbálj meg egyszer Orbánékkal kapcsolatban ugyanezekből a prekoncepciókból kiindulni, hogy hazug, tolvaj, hazaáruló, komcsik és minden szövegüket, tervüket, lépésüket nézd ezen a szemüvegen keresztül. Ha fekete a szemüveg, nagyon meglepő, hogy fekete lesz az is, amit benne látsz. Bajnait márpedig ilyen szemüvegen át nézed. Próbáld meg mindegyiket ugyanazon a szemüvegen keresztül nézni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 21:25
Előzmény: #2146  tokos.
#2147
Tanulságos olvasni egy Fidesz szavazó meglepő őszinteséggel leírt példáját arra, hogy a Fidesz hogyan politizál.
tokos. 2013. 10. 30. 21:13
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2146
Egyébként még egy gondolatkísérletet elsütnék arra vonatkozóan, hogy mennyire gyenge érv a 2011-es adótáblát felhozni a részedről. Sajnálom, hogy magadtól ezt nem látod be, és egyáltalán ilyennel képes vagy előjönni, de nyilván ez a vakhit, nem lehet mit tenni vele.

A gondolatkísérlet pedig a következő:

Tegyük fel, hogy a Fidesz most teljes bukóra állna, de Orbán még az utolsó lehelletével átvinné a parlamenten a 2015-ös adótáblát, amiben az szja 2% lenne, minden különadót megszüntetnének, és még a sör is ingyen lenne.

Aztán 2014-ben jönne Bajnai, bevezetné a maga jól megszokott 20-40%-os kulcsait, én pedig 2016-ban azzal érvelnék veled szemben, hogy bezzeg a Fidesz 2%-os adót vezetett be, és milyen felháborító Bajnai 20-40%-osa.

Ugyan, te mit mondanál erre???
tokos. 2013. 10. 30. 19:27
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2145
Még egy dolog, mert csak most jutott eszembe.

2005-ben a szoci-libsi kormány több évre megszavazta az adócsomagot. Nem vagyok biztos benne, hogy életbe lépett-e 2006-ban, vagy sem, lehet, hogy maga a sávok még meg is maradtak, de Gyurcsány első lépése volt a választások után a TB járulék emelése 3%-kal, illetve a szolidaritási adó bevezetése egy szint felett.

Ezért mondom, szarom le, hogy Bajnai a vörösökkel a háta mögött milyen alku keretében mit fogadtatott el a palamenttel, mivl a szoci elme a legkreatívabb, ha a magamfajták adóztatásáról van szó, én kizárólag azt veszem készpénznek, amit meg is valósítottak.

egyébként nem lett volna rá fedezet, a 2010-es adótáblájukkal sem állt meg a költségvetésük, nemhogy a 2011-essel.

De természetesen te hihetsz bennük - vakon.
tokos. 2013. 10. 30. 19:18
Előzmény: #2137  Törölt felhasználó
#2144
"Bajnai-Oszkó már parlament által is elfogadott 2011-es adótáblája"

Ha már Oszkó neve idekeveredett, ő volt Reformszövetség nevű társulat elnöke. A reformszövetség letett az asztalra egy javaslatot, amiben felsorolták, hogy mivel lehetne az ország versenyképességét javítani. Volt benne szó az szja-ról is.

Oszkóék javaslata, már csak azért, hogy nehogy feledésbe merüljön, az adófizetés kiszélesítését, lineáris adót, és az adójóváírás eltörlését tartalmazta.

Ez megvalósult, kétségtelen, csökkenteni kellene a kiadásokat, és enek megfelelően a különadókat is csökkentei, megszüntetni, de ha már egyszer meglépték, akkor nem a Bajnai-féle korábban már taposoott szoci úton kellen e haladni, hanem a kiadási oldalt rendberakni.

Bajnai sem fogja egyébként megtenni, mert sokkal egyszerűbb nekik a magamfajtákat adóztatni orrvárzásig.
tokos. 2013. 10. 30. 19:12
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2143
"Nézzd meg a 2011-es táblát, abban te nem érted el a felső sávot..."

Ebben egyébként miért vagy olyan biztos?
tokos. 2013. 10. 30. 19:11
Előzmény: #2141  Törölt felhasználó
#2142
Pénznyelő drága.

Mi az akadálya annak, hogy Bajnai elvtárs ezzel kampányoljon? Mondtam, ez a táblát annyira akarták bevezetni, mint az anyjukat elrendezni.
Te, mint hívő, hihetsz benne, hogy betartották volna, bár megjegyzem, hogy erre semmilyen esély nem volt, mivel Bajnai nem akart politikai szerepet vállalni a választások után, a szocik pedig egész más adótábláról hadováltak a kampányban. Visszakeresheted, de mondom, nem érdekel, hogy Bajnaiék a kampányban mit fogadtak el, mert semmi köze nem volt ahhoz, hogy mit akartak.

Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 19:06
Előzmény: #2140  tokos.
#2141
"Egyébként egy pontosítás, Bajnaié valóban 17% volt, de a szuperbruttóhóz viszonyíta. Ami felszorozgatva 21% volt, a felső kulcs meg 40,64%.

Nekem ez a rémálmom. Neked biztosan jó, nyilván nem volt részed belőle. Könnyű a másikéval a csalánt..."

Nézzd meg a 2011-es táblát, abban te nem érted el a felső sávot...

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek