Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:53
Előzmény: #1383  _pampa
#1400
A tények:

1. A bíróság megállapította, hogy a felvételek és a tanúk alapján a szavazók szervezett szállítása történt Baján. Ez jogsértés.
2. A bíróságnak más feladata nem volt. Ez ugyanis kimerítette a kampánycsendsértést, annak olyan súlyos fokát, hogy a választási eredményt megsemmisítették. És a bíróságnak ennyi volt a dolga.
3. A felvételeken Ajtai Tibor látható, aki a Fidesz válaszmányának tagja. Ő szervezte a szavazók szállítását. Tehát tény az is, hogy a Fidesz követte el a kampánycsendsértést, az viszont már nem volt a bíróság dolga, hogy ezt kiemelje.
4. Nincs is olyan a magyar jogban, hogy "választási csalás". Kampánycsendsértés van, ahol nem kell megállapítani ki tette, mert ez a választás érvényességéről szól, itt elég megállapítani a tényt, annak súlyosságát és az adott választás érvényességéről szól az ítélet. Ez történt most is. Ezen kívül a BTK ismeri a választás rendjének megsértését is. Ez bűncselekmény, A Jobbik feljelentése erre irányul (ezt azonban valószínűleg nem merítette ki a tett, mert ez a bűncselekmény a szavazatszállításnál súlyosabb eseteket tartalmaz).
5. A fentiek alapján bizonyított, hogy a Fidesz súlyos jogsértés követett el a bajai választás során, ami a választási eredmények megsemmisítéséhez vezetett. Köznapi kifejezéssel választási csalást követett el.
wgl 2013. 09. 30. 16:52
Előzmény: #1397  wgl
#1399
azóta ha megszólal, biztos hazudik valamit.
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:52
Előzmény: #1393  Törölt felhasználó
#1398
Ne légy ideges emiatt, a Bajnai már most elszúrta. Ez tény!
Ja, és várd meg a bajai választást is.
Tény,hogy ez fontos mind a két oldalnak,de nem ez dönti el a jövő évit.
Ennél sokkal fontosabb,hogy a balosok szétszórják a szavazatokat. Ennek a fidesz sokkal jobban örül,mint a bajai esetleges vesztés-nyerés ügynek.
wgl 2013. 09. 30. 16:51
Előzmény: #1380  Törölt felhasználó
#1397
Gyurcsány beismrte 2006-ban, h hazudott, -azóta nem kapták el- OV-nak ellenben bírósági itélte van, hogy hazudott: megfigyelési ügy.
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:49
#1396
Úgy tűnik, spongyát leváltották!!??
Vagy bedobta a törölközőt??? Nem bírta már a gyűrődést!!??

És megjelent a friss, lelkes, nem kevésbé demagóg és butaságokat hangoztató csapat.

Üdv nektek a szabad világban, ahol, meg fogtok lepődni, de egy csomó embernek önálló gondolatai vannak!!!
csendben 2013. 09. 30. 16:47
Előzmény: #1392  szivacs
#1395
Nem értem,miről beszélsz?!

A kérdés az volt:

"HOL LÁTOD A KÉPEN BAJNAIT?"

Szóval:hol látod Bajnait?

_pampa 2013. 09. 30. 16:46
Előzmény: #1391  signal2
#1394
Ahogyan a tudomány jelenlegi állása szerint olyan test és szárnymérettel amivel a dongó rendelkezik nem lehet repülni.
Csak ezt a dongóval nem közölték.:))))
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:40
Előzmény: #1389  _pampa
#1393
"Ítélet kampánycsendsértésről született."

Megismétlem: mert a jogi szabályozás szerint a szavazók szervezett szállítása ezt meríti ki.

Ettől még köznapi értelemben ez csalás.

A jog nem ismeri a "választási csalás" fogalmat.

Kampánycsendsértés van, ami miatt súlyos és indokolt esetben elrendelhető a választási eredmény megsemmisítése és új választás kiírása. Most ezt történt.

És van még a BTK választási rendjének megsértése. De az más csalásokat tartalmaz, a szervezett szállítás azt nem meríti ki.

Hiába magyarázod a tényt, attól még az marad, a Fidesz csalt a baji választáson és ezt bizonyították is.
szivacs
szivacs 2013. 09. 30. 16:38
Előzmény: #1374  csendben
#1392
"Bajnai lement kutyába

Először azt hittem nem jól hallok, amikor a Klubrádió híradását halottam a rendezvényről. Aztán elolvastam az Indexet és meg vagyok döbbenve.
Mi ez az elfogadhatatlan trágárság, alpári stílus, ostoba szobordöntés? Bajnai mit keres itt és miket mond?

Persze tudjuk, normális mondandóval nem lehet bekerülni a hírekbe, ezért sokan azt gondolják, hogy le kell menni kutyába... De ennyire? Sztálin az emberiség egyik legkegyetlenebb hóhéra volt, emberek 10 millióinak gyilkosa és életének megnyomorítója. Orbán Viktor rossz irányba vezeti Magyarországot, le kell váltani. De lehet Sztálin és közte egyenlőség jelet tenni? Ha fel vagyunk háborodva a Brüsszel és Moszkva párhuzamon, akkor ez micsoda? Ez lenne az alternatíva? Így kap majd munkát minden 30 alatti magyar polgár, ha az E14 kormány közelbe kerül?

Azonnal meg kell állni ezen a baloldali populista úton. Tisztelni kell az ellenfelet, elismerni, hogy hazánk jobbításán fáradozik és elvárni tőle, hogy ő is elismerje rólunk ugyanezt.
De rosszul teszi a dolgát, ezért kell a változás. Nem azért, mert mai Sztálin, vagy mert pszichológus kell mellé. Ezen az úton hazánk a katasztrófába rohan. Az ellenzéknek, jelesül az E14-nek végre fel kellene nőni a feladathoz, a toleráns és európai Magyarország megteremtéséhez. Még nem késő észbe kapni”

Ilyen toleranciát kínál az országnak a baloldal?
signal2
signal2 2013. 09. 30. 16:38
Előzmény: #1387  Törölt felhasználó
#1391
Viszont, ahogy Nantal45 kollégánk leírta már, egy bírósági ítéletben a bíróság megállapította, hogy a víz jogilag hegynek felfelé folyik...
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:36
Előzmény: #1382  Törölt felhasználó
#1390
"A Bíróság hivatalosan azt mondta ki,hogy "kampánycsend sértés"történt."

Mert a jogi szabályozás szerint a választók szervezett szállítása ezt a passzust meríti ki.

Szita Bence gyilkosait sem "gyilkolás", hanem "emberölés" miatt ítélték el.

Ennyire ne csináljatok már magatokból hülyét.
_pampa 2013. 09. 30. 16:34
Előzmény: #1387  Törölt felhasználó
#1389
Ezzel semmi gond,penznyelo téves fogalmazásával van némi....

"" amikor megszületett a bírósági ítélet a Fidesz választási csalásáról."

Amennyiben ezen megállapítása miatt beperelné a FIDESZ valószínűsítem, hogy veszítene penznyelo.

Tegnap és ma is egyedül ezzel volt bajom.
Tudom,hogy kampányidőszakban ez jól hangzik, de attól még nem igaz.
Ítélet kampánycsendsértésről született.
_pampa 2013. 09. 30. 16:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#1388
Zusi kijött így most megüresedett egy jó hely.Minél gyorsabban be kell töltetni valakivel! :))))
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:25
Előzmény: #1383  _pampa
#1387
A törvény szerint - lényegtelen -, hogy ki követte el a jogsértést tett kísérletet a választási csalásra, vagy csalt, meg kell ismételni a szavazást.

A Nemzeti Választási Bizottság jogsértést követett el, amikor nem semmisítette meg az eredményeket.

A beadvány erre vonatkozóan született meg, így a bíróság mást nem is vizsgálhatott (max. hivatalból tehetett volna feljelentést), nevet, pártot nem is tartalmazhatott!

Persze lehet tenni feljelentést ismeretlen tettes ellen, aki elkövette a jogsértést. Ez egy másik ügy, nem az alapügy.
Persze a bíróságnak nem kell mindent kimondania, hogy az ember tudja, hogy úgy van. pl. nem kell kimondania, hogy 2+2=4, a piros labda piros, azt sem, hogy ezt a jogsértést kik és milyen célból követték el.
Egyébként már maga az a tény, hogy azt állította valaki, hogy 50x is jöhet, önmaga kimerítheti a csalás jogi fogalmát. (Más kérdés, hogy a sértett nem fog feljelentést tenni, mert tévedésben tartották és ezáltal kára pl. fogyott a benzine stb. keletkezett.)

Mit nem lehet ezen érteni?
loliense 2013. 09. 30. 16:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#1386
Igazad teljesen értelmetlen ez a dópmen

Pl.én manus vagyok,miért kéne megbaznom A Olbánt,ő is "manus", még csúnya roma is mellé,de csak nem is szimpatikus és fel van puffadva sütőtöknek,persze,ha gárdista lennék és kopasz nem számítana, hogy "romaférfi",azok szeretik a saját nemüket.

Hát a kormányok is tele vannak "férfiakkal",azt már megint minek kéne?-igaz van egy Hoffmann Rózsa is esetleg,őrá gondolhatott,nem tudom,de nem mindenkinek jön be külsöre

Szóval ez dópmen tök hülye és Gyurcsánnyal mit akarhatott,de ezek szerint,ma már nem akarja másokra rátukmálni,hála a madzsar istennek
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:24
Törölt hozzászólás
#1385
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:24
Előzmény: #1383  _pampa
#1384
Én is lezárom azzal:
Miért NE szavazzunk Bajnaira?
Mert nem szeretem,nincs benne semmi karakter ,puhány, jellegtelen és még sok más.
Jól megtalálta a hozzá illő társakat!!
/ez sem dicséretes/
_pampa 2013. 09. 30. 16:14
Előzmény: #1379  Törölt felhasználó
#1383
De tényleg ez az utolsó!

Az ítéletben nem szerepel sem személy sem párt neve.
A JOBBIK tett feljelentést az ügyben és amennyiben indul vizsgálat annak az eredménye után születhet olyan ítélet amit te már megelőlegeztél. Kimondhatja,megállapíthatja személyek, szervezetek felelősségét,eljárást kezdeményezhet ellenük.

"A bíróság az ítéletében megállapította, hogy a FELVÉTELEK és TANÚK alapján bizonyított a szavazók szervezett szállítása. Ezt tartalmazz az ítélet. "

Pontosan ezt tartalmazza az ítélet.

És azt pedig végképp nem értem, hogy egy diplomás ember hogyan nem képes ezt megérteni?
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:12
Előzmény: #1380  Törölt felhasználó
#1382
A Bíróság hivatalosan azt mondta ki,hogy "kampánycsend sértés"történt.

Készülj fel,arra már most "barátom"nem valószínű,hogy örülni fogsz jövőre a választás után!
Jobb most,nehogy megártson az egészségednek.
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 16:06
Előzmény: #1373  Törölt felhasználó
#1381
Abban is nagyot alakít a baloldal,hogy már idáig 7 párt indul. Én ennek szívből örülök,mert így a szavazatok szétszóródnak:
és nincs második forduló!!

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek