Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boavista 2011. 05. 05. 12:49
Előzmény: #11819  realmadrid
#11820
Pedig ez egy jó kis cég, csak sajna nagyon rossz idők járnak rá..
realmadrid 2011. 05. 05. 12:22
Előzmény: #11818  realmadrid
#11819
Valaki tud valamit mert gyorsan eldobott 600 db-ot.

Még kisem jött a q1 de már 1900 alatt vagyunk, mi lesz itt ha kijön?

Valószínű nem véletlen , hogy a pályázatról sem tudni semmit.
realmadrid 2011. 05. 05. 10:46
Előzmény: #11817  realmadrid
#11818
Eladók egyre lejjebb állnak, semmi jóban nem lehet bízni.
realmadrid 2011. 05. 04. 08:23
Előzmény: #11816  bet4more
#11817
Pályázatról semmi hír, a kiírás napot és nem munkanapot ad meg a határidőnél.

Ezek szerint ebből sem lesz semmi, ismét egy kamu pályázat mint az összes többi az elmúlt években.

Nem sokára q1 ami mindig rossz, ezért még lejjebb várom , 1800 alá.
bet4more 2011. 05. 03. 10:09
Előzmény: #11815  realmadrid
#11816
+0.2%-kal most épp az 5.legjobb részvény a BÉT-en :))))

Tényleg, mi lehet ezzel a pályázattal már...
realmadrid 2011. 05. 02. 20:27
Előzmény: #11814  Törölt felhasználó
#11815
Ennek annyi.
Synergonnak szintén.

Ezen már csak egy több milliárdos állami megrendelés segíthet. Csoda kell ide.
Törölt felhasználó 2011. 04. 28. 12:15
Előzmény: #11812  realmadrid
#11814
lehet hogy 28 munkanapra gondoltak... hisz hétvégén had ne dolgozzanak szegények...
epa 2011. 04. 28. 12:13
Előzmény: #11812  realmadrid
#11813
teljesen egyetertek, de hat ez Magyarorszag.
realmadrid 2011. 04. 28. 11:16
Előzmény: #11811  realmadrid
#11812
Azért egy 9 milliárdos pályázat eredményét illene határidőre kihirdetni.
realmadrid 2011. 04. 28. 08:08
Előzmény: #11810  Törölt felhasználó
#11811
Azért mert Móricz fantáziát lát a Pflaxban , attól még a Free árfolyama tovább csökkenhet.

2008 tavasza óta csorog le , akkor még sokan 6000-re várták.
Én már annak is örülnék ha két éven belül 2500-ért eltudnám adni, de már erre sem látok semmi esélyt. Ennek annyi ebben a kormányzati ciklusban.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 23:43
Előzmény: #11809  Törölt felhasználó
#11810
Most olvasom a Pflax topikban.Pont akibaci tette be.Erre gondoltam,hogy lehet Móriczék értékesítik az ingatlant,vagy vevőt találtak,esetleg csak felismerték,hogy többet ér a papír és azért veszik.
A PANNON-FLAX vállalatcsoport 2011. éves célkitőzései

 A Társaság megtartja korábbi ingatlanfejlesztési, ingatlanhasznosítási profilját
azzal, hogy a szükséges likviditás megteremtése érdekében törekszik egyes
befektetéseinek részen vagy egészben történı értékesítésére;
 Az ingatlanfejlesztés és ingatlanhasznosítás mellett a Társaság hozzákezd egy
energetikai, energia-hatékonysági üzletág kialakításához és felfejlesztéséhez,
amelynek keretében energia-megtakarítási projectekben kíván részt venni;
 A Társaság leányvállalata útján megőrzi és fenntartja hagyományos textilipari,
szövetgyártási, fejlesztési és kereskedelmi tevékenységét azzal, hogy ezen a
területen a hatékonyság javítása, racionalizálási döntések meghozatala és a
kereskedelmi tevékenység fejlesztése szükséges.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 23:29
Előzmény: #11806  akibaci
#11809
Azért Móriczot nem lehet B.CS.-hez hasonlítani.Móricz és a Kaptár Magyarországon az 1-ik legjobb befektetői csoport ill.befektető.
Az ECO-t is már kihúzták 1X a szarból és angolosan távoztak.Persze szép nyerővel.
Szerintem a Humansoft azért vett,mert tudja,hogy jó eredménye lesz(Humansoftnak) és nyereségre játszik.Ők már tavaly is nagyot javultak,lehet az idén javulnak tovább.A cégben érdekes módon van lóvé mert az ECO-tól a High Tech-et 200milláért szó nélkül megvették.Azóta a Pannonflaxban növelik a részesedést.Gyakorlatilag azt is mondhatjuk a Free veszi.A Flax tavaly nyereséges lett,de tuti nem ezért veszik.Az ingatlan miatt szerintem.

A Freet több mint 1 éve adják a kicsik.Gyakorlatilag nem áll bent senki vételen.Nincs napi forgalma így nem is figyelik.Csak 1 nagyobb megrendelés irányíthatja ide a figyelmet.A nagyok mintha némasági fogadalmat tettek volna.Nincsenek hírek pedig lenne miről írni:
Miért vették meg a High Tech-et?
Miért veszik a Pannonflaxot?
Több mint 1 éve a cég is vehetne rv-eket határidőre.Miért nem vesznek,pedig most alacsony az árfolyam?A nagytulaj vesz drágábban (2350)a cég még 2000 alatt sem.Érdekes.
Mennyi pénzzel tartozik az állam?
Várható-e ennek az összegnek a megfizetése?
1 cikket olvastam,hogy 2012-ben 1 mezőgazdasági programmal jön a Free,ami akár nemzetközi sikerű is lehet.Mi ez?Mekkora bevételre számítanak ebből?
Nekem úgy tűnik,hogy a válság után mintha arra mennének,hogy a papír után megszünjön az érdeklődés és minél többet gyűjtsenek össze.Ezt arra alapozom,hogy a többi kicsiben hírek,nyilatkozatok vannak itt meg csak a nagy hallgatás.Többi papírt a válságban bukó nagyok adják,ezt pedig VETTÉK.
Más papírban nincs lóvé,ezek pedig ide 400millát csak úgy betolnak,akkor amikor sokan itt a fórumon arról írtak,hogy csődben a cég.Úgy emlékszem rajtam kívűl talán senki nem is írta,hogy a nagyok gyűjtik.Pedig tartom,hogy azt teszik,még akkor is ha ennél lejjebb eresztik.A lényeg olcsón begyűjteni minél több papírt.
Egyébként én is ezt teszem,csak kicsiben.
5000 felett vagyok.
ultra2 2011. 04. 27. 22:07
Előzmény: #11807  Boavista
#11808
Móricz-nak gyűjtötték, emlékszem ha leöntötte valaki másnap rögtön felporszívózták. 2000 körül lehetett az átlagár, aztán Móricz átvette 2350-en. Vagy a gyűjtő cég is Móricz érdekeltség volt és a nyereséget szándékosan odavitte az adó miatt, Vagy ellenfél volt, és nem hagyták hogy olcsóbban vegyen, neki meg kellett a %. nem hiszem hogy Ő egyszerűen árfolyamnyereségre számítva vette volna olyan drágán, kizárt.
Boavista 2011. 04. 27. 21:31
Előzmény: #11806  akibaci
#11807
Percre pontosan 16.16kor adtak el 500-500darabot Pflaxból és Freesoftból is!
Érdekes:-)
akibaci 2011. 04. 27. 21:21
Előzmény: #11805  realmadrid
#11806
Az a baj ezzel a Móriczék féle 2350-es vásárlással, hogy ha belegondolsz, Balázs Csaba is emelt tőkét az econetben 211-en meg 110 forint körül is, most meg hol van...
Na persze tudom, hogy ég és föld a kettő, de azért van arra példa, hogy bennfentes, nagybüfi is beszopja...
Lásd még Humansoft bennfentes vételek, azok is azóta szopóágon vannak velünk együtt.
Egyébként ma valaki több kis papírból is kitárazott délután, legalábbis egy cégtől voltak eladások pflaxban, freeben meg asszem Csepelben is, ha jól emlékszem. Lehet, hogy simán beleunt, én is megszabtam határidőt egy-két papíromnál, hogy még várok, de egy idő után akár piacin is kidobom a fenébe, mert semmi értelme tartogatni éveket. (aztán onnan indul a rakéta nélkülem...)

Az mondjuk szomorú, hogy 500 db eladástól így megszakad az árfolyam.
realmadrid 2011. 04. 27. 20:18
Előzmény: #11804  realmadrid
#11805
Az ajánlattételi határidő 2011. március 28. Az eredményhirdetés időpontja az ajánlati határidő lejártától számított 28. napon lesz. A szerződéskötésre pedig az eredményhirdetést követő 16. napon kerül sor.

Miért nincs semmi hír? Érthetetlen.

Újabb felesleges pályáztatás, mint az összes többi.
realmadrid 2011. 04. 27. 19:55
Előzmény: #11803  Törölt felhasználó
#11804
A határidő lejárt , mégsem hozták nyilvánosságra a pályázat eredményét.

Régóta nem volt kötés, várható volt hogy elfogy a türelme valakinek.

Azt hogy Móriczék miért vettek 2350-en azt csak ő tudja. Valószínűleg ha nincs az a vétel akkor már 1800 alatt lennénk. Így legalább megvették a sok eladó papírt.

Ennek annyi, akvi nincs, állami megrendelés nincs. Az idei eredmény jó esetben annyi lesz mint tavaly. Stagnálunk még jó darabig.

El kell felejteni a 2500-as árat is pár évig, lesz itt hét szűk esztendő.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 18:35
Előzmény: #11800  realmadrid
#11803
Szerintem ha nyerőre állna a cég akkor azért nem ennyire mélyen lennénk.

Az,hogy állami megrendelés nélkül a cég mit tud,azt nem tudjuk.Mivel csökkentették a költségeket így akár a Free is kihozhat 1 gyenge nyerőt persze csak akkor,ha a vállalati megrendelések növekednének.Azt nem szabad elfelejteni,hogy a -ban az is benne van,hogy az állam tartozik a cégnek.Szerintem az is lehet,hogy ki sem fogják fizetni.(lásd Synergon)1 a biztos,ha állami megrendelések nem jönnek akkor el kell felejteni a magasabb szinteket.(3000ft)Ha jön 1-2 kisebb,vagy 1 nagyobb pl.5milliárd akkor akár 1 ugrással elérhetjük az előbb említett szintet.Persze nem keretszerződés,hanem megrendelés.

Itt is feszegetik a kérdést:
Tőzsdefórum:Mi történhetett? - Hosszú ideje nincsenek állami informatikai projektek (2011. április 27. 14 óra 15 perc)
Ezt örökké nem lehet visszafogni.A Freet Móriczék pont erre fejlesztették fel.Szinte megkerülhetetlen 1-2 projektnél.A kockázat az,hogy a Fidesz ne akarja megának ezeket a megrendeléseket.(Saját cég)Azért ennek nagy viszhangja lenne,meg lehet csak drágábban tudnák válalni.(Nagyok mindent olcsóbban kapnak)
Az a véleményem,hogy az állami tartozásokat is azért nem hozza fel a cég,mert jó kapcsolatra törekszik a kormánnyal.Informatikai szövetségbe is van Free tulaj aki még valamikor azt hiszem elnök is volt(Keresztesire gondolok)Móricz és a Kaptár ha arra számítana,hogy nem lesz meló évekig,miért vett volna 2350ft-ért 400milla értékben kb6 hónapja.
Inkább arról lehet szó,hogy majd 1Xre nyomnak ki 1 csomó lóvét.Azt sem szabad elfelejteni,hogy ezeknek a pénzeknek a nagyobb részét az EU állja,tehát nem érdeke a kormánynak is a megvalósítás.
Törölt felhasználó 2011. 04. 27. 16:43
Előzmény: #11801  epa
#11802
De rosszat sem...

A kisbüfik mindenesetre lentebb állhatnak...!!!

Rosszat sem!!!
epa 2011. 04. 27. 16:31
Előzmény: #11800  realmadrid
#11801
ezt valaki leontotte, ez nem jelent sok jot

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek