Topiknyitó: Portfolio 2012. 06. 11. 09:25

Fazekas: Se Simicska, se Nyerges, se Csányi nem nyert földet  

Ugrás a cikkhez
A vidékfejlesztési miniszter szerint a nemzeti földalapról szóló törvény alapkoncepciója, hogy megvédje a magyar földet, mert a helyben lakó gazdákra alapozzák a jövő birtokviszonyait, írja az MTI. Fazekas Sándor szombaton Lakiteleken, a Nemzeti...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=14&i=168500
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2012. 06. 12. 12:56
Előzmény: #28  upgrayeddAKS
#29
Nem nyert, még csak most olvasgattam az ideirományokat. Egy élmény volt!

Most nyomtam egyet a #14-re, hogy lásd, nem én minuszoltam eddig - ne keseredj el, más is van aki szeret! :-)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 13:16
Előzmény: #4  upgrayeddAKS
#28
-2... hmmm let me see... :)
otter és szivacs? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 12:42
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
"Azt mondjuk nem tudom, hogy a petíció szervezője megérné -e a 100000. aláírást."

szerintem meg, mivel a "nagyok" sokkal profibb játékosok annál, pl. a kérdést az OVB-nél hitelesíttetni kell, és ha az OVB elutasítja, akkor az AB-nál lehet fellebbezni a döntés ellen (pongyolán fogalmazva)

SOP szerint :) ekkor lép színre az AB, ami valamiért alkotmányellenesnek találná a kérdést...
korábban az alkotmány 28/C-re lehetett hivatkozni, de biztosan van ilyen cucc az alaptörvényben is

szóval attól nem kell tartani, hogy halál lenne a végeredmény... gondold csak végig, akkor bárki, akinek halálos betegsége van és/vagy hajléktalan némi állampolgári "támogatásért" cserében bevállalná a dolgot, aztán kampec lenne a mutyisztáni viszonyoknak

a maffiapártok ennél szofisztikáltabb módszereket használnak: törvényeket alkotnak maguknak...
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 12:17
Előzmény: #13  upgrayeddAKS
#26
Erre nem reagáltam még. Hát igen. Annyi pénz nincs , hogy egy bizottsági tagot becsületes hozzáállásra vegyen rá, ha egyébként nem az, de ha elég olyan embert sikerülne összehozni, akiknek még vannak elveik, akkor akár lehetne is belőle valami. Azt mondjuk nem tudom, hogy a petíció szervezője megérné -e a 100000. aláírást.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 11:59
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
igazad van, tényleg nem úgy olvastam, ahogy kellett volna :)
abból indultam ki, amiket rögtön az elején írtál az adatok ismerete nélkül :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 11:45
Előzmény: #22  upgrayeddAKS
#24
Ezek az én megjegyzéseim voltak, nem írtam, hogy te említetted volna, nem kell rögtön mindig azt hinni, hogy valaki veled vitázik! Néha állhatunk egy oldalon is. :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 06. 11. 11:40
Előzmény: #10  upgrayeddAKS
#23
ez a vakok közt a félszemű egy érdekes megközelítés, valóban van valami riasztó egy olyan csürhében, ahol a simicska a szellemi lángoszlop
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 11:38
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
említettem egy szóval is, hogy rászorulnak?
nem. de azt igen, hogy sz..rrággó banda, majdnem minden vagyonos ilyen Mo.-on.
vagy azt, hogy ezt NEM bizonyos időközönként kapják?
említettem, :) hogy bizonyos időközönként kapják, tehát nem 20 év alatt 1x kapnak ennyit, ergo mindegy, mennyi év alatt "kuporgatták" össze, amúgy is már eleve az "összekuporgatás" ezekből az összegekből állt, pl. csányi - OTP privatizáció, stb.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 11:33
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
egyik sem :)

and now something completely different :)
visszatérve a cikkekre:

"Mi csak magunkra számíthatunk, nekünk csak az van, amit magunk megszerzünk. Szemben ellenfeleinkkel, akik az elmúlt negyven évben megszedték magukat, bespájzoltak a nehéz időkre, vagy jelenlegi kormányzati pozíciójukat használhatják fel gazdasági alapjaik megteremtésére. Ha nem leszünk velük versenyképesek, nem tudjuk eljuttatni elképzeléseinket a választópolgárokhoz. Nem lesznek kiadványaink, irodáink és alkalmazottaink, s hiába miénk akár a legjobb program is, alul fogunk maradni."

gondolom, a legjobb programot az a matolcsicska adta volna, akinek korszakalkotó felfedezése az, hogy az exponenciális fv. jobban emelkedik a parabolától :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 11:32
Előzmény: #12  upgrayeddAKS
#20
Tegyük fel, hogy az adatok megfelelnek a valóságnak! De ezek múltbeli ügyletek eredményei, nem? Magyarán amit 20 év alatt "összekuporgattak", az után ennyi támogatást kaptak. Azt mondjuk nem látom, hogy mennyire szorulnak erre rá.
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 11:29
Előzmény: #18  upgrayeddAKS
#19
Most nem tudom eldönteni, hogy mikrobiológiából, vagy teológiából mész vizsgázni.
:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 11:14
#18
persze a pontifex maximus vitya lenne vagy tömjénzsóti :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 11:13
#17
amúgy ma Mo.-on feudalizmus van, és még erősebben ki akarják építeni...
még jobban tönkre akarják verni az oktatási rendszert, mint ahogy a másik komcsi párt tette, elüldözni a nem vazallus embereket, és már csak az egyházak térnyerése kell... ja, az is épp zajlik :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 11:09
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
ill. még az jutott eszembe, miközben szivacs mínuszát negáltam :)
hogy ezek ott észre sem veszik magukat...
Vipera írta anno, hogy "magyar s..be magyar lóf..t" és ez sajnos találóan tömör összegzése a jobboldal mentalitásának: nem baj, ha kapitalista és kizsákmányoló, de ne külföldi legyen
sokan vannak így, mert nem értik meg, mi is az a kizsákmányolás...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 11:07
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
ilyeneken már én is gondolkodtam régebben, de szvsz ezt az egészet vityáék szimbiózisnak tartják, és lényegében az is
a cestodák és a trematodák szimbiózisban "megcsapolják" a gazdatestet...
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 10:57
Előzmény: #13  upgrayeddAKS
#14
A fideszes maffia gépezetet egy módon lehetne kicsinálni:

Az orbánban tudatosítani, hogy ő csak a simicska kutyája. Ezt az mára óriásira mutálódott egója nem tudná elviselni.
Darabjaikra hullanának mint a T1000-es a folyékony nitrogénben.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 10:50
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#13
btw. jó lenne egy ilyen kezdeményezés, de a bizottságnak "picit" sok jogkört kell adni ahhoz, hogy legyen is hatása a dolognak, és sok pénzt ahhoz, hogy a dolgát végezze, ne fordítsa el a tekintetét bizonyos esetekben... magyarán: a mindenkori kormánynak lenne ez a feladata, de amíg pont azokat választjuk meg, akik vastagon benne voltak a legtöbb ilyen ügyben (amiből meg kimaradtak, abból nem az erkölcsi tartásuk miatt maradtak ki, hanem a lehetőségeik miatt), addig nem lesz érdemi változás, csak maszatolás budaimitkeresoszkóavízerben gyulussal, stb. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 10:45
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
indexes (vagy origos?) cikkben foglalták össze, ki mennyit nyert, külön lebontva a területalapú támogatásokat és az agrártámogatásokat

ha jól emlékszem, épp ez volt az:

link

de mást is olvashattam róla :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 10:25
Előzmény: #9  upgrayeddAKS
#11
Te honnan veszed az összeget?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 10:23
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#10
"Simicska nem csak a gazdasági kérdésekhez értett, egykori szakkollégiumi társai egybehangzóan úgy írták le, mint aki általában is kivételes szellemi képességekkel rendelkezett. "Lajos rendkívül értelmes ember, a zseni kategóriába tartozik" - mondta egy korábbi diáktársa"

nem mennék bele hosszas elemezgetésekbe, de hogy itt is kiütközik, hogy "vakok közt a félszemű a király", az is biztos... pont ez a bajom a jobboldallal, ezt korábban pont a tesómnak fejtegettem egyszer: magához vonzza mágnesként a szubhumánokat (nem csak azokat, de nagy arányban őket)
ha MNO-t olvasok és mondjuk a Népszabival vetem össze, ordító a nívóbeli különbség
a szervilis, talpnyaló magatartás csakis a jobboldali sajtótermékekre jellemző (pedig a baloldalnak nevezett sz..t sem kedvelem, de a nívó tényleg más)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 10:17
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
"nem vagyok tisztában az összegekkel,"

veszem észre :)
a leggazdagabb magyarok vagyona kb. 100 mrd-os nagyságrendű, de ez a TELJES vagyon
ehhez képest nem aprópénz csak úgy potyára 4 mrd HUF LIKVID ESZKÖZ bizonyos időközönként

amúgy a magyarok pont arról ismerszenek meg a nagyvilágban, hogy ha van mondjuk 100 milliójuk, akkor 4-ről csak úgy ukkmukkfukk lemondanak :)
jelzem: még 40e-ről sem mondanak le, te még olyan zsugori gazdag réteget nem láttál, mint a magyar (új)gazdagok (tisztelet a kivételnek)
kicsivel többért, mint 40e még adócsalásra is hajlandóak, függetlenül a lebukás esélyeitől (azon az alapelven, hogy majd úgyis lefizetnek valakit...)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 06. 11. 10:14
Előzmény: #6  -bubu-
#8
az újságírás szép műfaj. a simlicskáról szóló rész pl. jól példázza, hogy hogy kell pc módon leírni, hogy szociopata :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 10:08
Előzmény: #4  upgrayeddAKS
#7
nem vagyok tisztában az összegekkel, de ha Simicskának egy év alatt a cége közel ennyit hoz, akkor tartom, hogy aprópénz.
-bubu-
-bubu- 2012. 06. 11. 10:06
Előzmény: #5  Bekre_Pal
#6
link

érdemes átfutni elég jó összefoglaló a témában
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 06. 11. 10:04
Előzmény: #3  upgrayeddAKS
#5
csak a simicskáné zéerté meg a csányiné alapítvány meg a nyergestesója szövetkezet, ők maguk nem
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 10:03
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
persze... 4 milliárd fejenként az aprópénz :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 11. 10:02
Előzmény: #1  Portfolio
#3
"Fazekas Sándor leszögezte: se Simicska Lajos, se Nyerges Zsolt, se Leisztinger Tamás, se Csányi Sándor nem nyert, mert nem is pályáztak."

pár agyhalott droid biztos be is veszi, hogy sem az említettek, sem a CÉGEIK nem nyertek semmit, sem a strómanjaik :)

azt meg, hogy ők személyesen nem nyertek, ki nem sz..ja le? bőven elég az nekik, ha a cégbirodalmuk valamelyik tagja nyer ill. strómannok

mondjuk zombiországban eleinte talán sokan lesznek, akik ezt a dolgot megkajálják, de egyre kevesebben :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 11. 09:55
Előzmény: #1  portfolio
#2
Az lehet, hogy az említett urakat ez nem érinti, aprópénz lenne nekik.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy népszavazási kezdeményezést hányan írnának alá, amelyen az szerepelne, hogy egyetért -e ön azzal, hogy Magyarországon az 1 milliárd forintnál nagyobb vagyonnal rendelkező politikusok (esetleg ezzek rokonai stb.) vagyonosodását egy bizottság megvizsgálja az 1988-as évtől kezdve? Tudom, sok problémát felvet a kérdés, illetve annak megoldása, de valószínűleg hamar meglenne a szükséges mennyiségű aláírás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek