Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 23:59
#640
Jut eszembe, hol van gabriellusz, hol van tris, hol van BigBroki (sok klón nickkel), hol van csacsi, hol stb. stb. több tucatnyi néhány hetet, hónapot élt nick? Az elmúlt lassan 2 évben vagy 100 nickkel vitáztam itt (ahogy előtte is éveken át). Már akkor folyton leírtam, hogy most anyáznak egy ideig, hülyítik a többieket, én meg hiába írok bármit, mert ők, ezek a nickek - a pénzükkel együtt - el fognak tűnni. Én meg nyomhatom ugyanazt a dumát... Hát el is tűntek.

Kifektetovel is pont ez lesz. Az ilyenek között marslako kicsit meglep, mert -75%-nál már rég elkullognak a hozzá hasonlók (lehet, hogy nincs egy darab papírja se). Yoda (buxer) pedig azzal lepett meg, mert azt tudjuk, hogy 80%-os bukó után is nyomja ugyanazt, de legkésőbb 50%-os bukónál már nicket szokott cserélni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 13:23
Előzmény: #638  fortai
#639
"Igen nem akartam matek példákkat betenni gondolom aki tőzsdével foglalkozik ért általános iskolás tananyagú százalék számításhoz :)"

Én már rég megtanultam itt, hogy ez nem így van:) Marslako a felszorzást sem értette. Örült, hogy a nagytuljaoknak 100-adannyi papírja lesz:)
fortai 2011. 03. 11. 13:12
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#638
Igen nem akartam matek példákkat betenni gondolom aki tőzsdével foglalkozik ért általános iskolás tananyagú százalék számításhoz :)

De a legjobb példa erre a másik topik (minek kell ennek ennyi) egy beregadt játékos 9Ftról 30.000db=270.000Ft volt átalakítás elött most keddi bevezetés után 540Ftx300db=162.000Ft.

Mindig lesz valahonnan korrekció és játék lehetőség aki kedveli a kockázatot.Csak értelemes tétellel,hogy olyan pénzt is keressen az ember amivel megtérül az idő és energia arra alkalmatlan,befektetésnek hosszútávra pedig a tőkéd elleni merénylet.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 12:55
Előzmény: #636  fortai
#637
"Amúgy nem tudom mit lihegsz ennyire 50% esés után ment 15%-ot."

Azt se feledjük, hogy a -50% fentről 50%, a +15% lentről +15. Így nem -35-ön áll jelenleg, hanem még így is -40-en...
fortai 2011. 03. 11. 12:01
#636
A humet hosszútávra csak olyannak jó aki tudja shortolni a papírt!!!
kifektető biztos fejreállt a monitorod a japán földrengés miatt ajánlom forditsd vissza és rádöbbensz,hogy a chart nem hegymenet hanem egy szánkópálya!

Amúgy nem tudom mit lihegsz ennyire 50% esés után ment 15%-ot.2 hete ha felkötötték 1db-alakkor is ugyanennyit ment...

De te is olyan vagy,mint a többi hülyítő nick.Gondolom esés után ki fogsz kopni és regelsz egy újat egy következő szitunál.

Ez a cég az elmúlt 10-15 évben minden bizalmát eljátszotta kevés balek maradt akit be lehet ültetni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 11:34
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#635
A Humetnél/Nutexnél nem csak a részvényárat kell nézni. Hanem a cégértéket is, amit a részvényszám is meghatároz.

Szeptemberben 10 Ft-os részvényár és 115 milliós részvényszám mellett a cég értéke 1,1 mrd volt. Most 530 Ft-nál (5 Ft) és 2,11 milliós (211 milliós) részvényszámnál a cégérték 1,1 mrd Ft.

Láthatod: a piac semmi mást nem tett, csak beárazta a részvényszámnövekedést.

Nincsenek ingyenpénz. Nincsenek csodák.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 11:22
#634
600-650-ig gond nélkül elmehet. De minden kezdőt lebeszélnék 600 felett a beszállásról.
molgab 2011. 03. 11. 07:43
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#633
Még a nevét sem lehet tudni ennek a két gyógyszertárnak, azt meg pláne nem, hogy hol működnek!

Ha olyan nagy üzlet lenne, akkor miért nem dicsekednek el vele???

Gyógyszertárat üzemeltetni nem nagy biznisz, sok közülük a létfenntartásért küzd, tele adóssággal.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 07:04
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#632
Értem, hogy ideges vagy, amiért lefelezted a pénzed 3 nap alatt, de nem kéne kezdőket behülyíteni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 01:38
Előzmény: #630  Törölt felhasználó
#631
A NUTEX Nyrt. többségi tulajdonában lévő két budapesti gyógyszertár az előzetes várakozások szerint ugyancsak nyereséggel zárja a 2010-es évet. A két üzlet együttes árbevétele tavaly meghaladta a 400 millió forintot.A NUTEX Nyrt. azt várja a 2011-es évtől, hogy az érdekeltségébe tartozó vállalatok jelentősen növelik majd az árbevételeiket, és ezzel együtt a cégcsoportot irányító NUTEX Nyrt. bevételeit is.

OrientPress Hírügynökség
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 01:37
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#630
Előrehaladott előkészítő munkának eredményeként várhatóan május elején szentpétervári központtal megkezdi az orosz piac meghódítását is. Az orosz piac ismeretében a társaság a 2010-es magyar árbevétel legalább kétszeresét várja az idei évtől.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 01:37
Előzmény: #628  Törölt felhasználó
#629
A NUTEX Nyrt. ugyancsak többségi tulajdonában lévő Organic Mission Zrt. alapítása óta pozitív mérleggel zár minden évet. A tulajdonosok várakozásai szerint a társaság árbevétele 2010-ben megközelíti az 1 milliárd forintot. Az OM Zrt. ügynökei útján közel 40 féle táplálék-kiegészítő termék forgalmazásával foglalkozik. A costa rica-i védett őserdőből származó, a jelenleg ismert legmodernebb eljárásokkal előállított, kizárólag válogatott természetes alapanyagokból készült termékeket ma Magyarországon, Szlovákiában és Romániában forgalmazza a társaság. 2011-ben azonban új piacok megnyitására készül.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 01:37
Előzmény: #627  Törölt felhasználó
#628
A NUTEX kanadai leányvállalata, az Enerex Botanicals Ltd. több hónapos tárgyalás-sorozatot követően megkapta első termék-rendeléseit a Szaúd-Arábiai Királyságból. A felek a 100.000 CAD-t meghaladó értékű első rendelést egy hosszú távú együttműködés kezdetének tekintik. A termékek kiszállítása a következő hetekben várható. Ezzel az Enerex Botanicals Ltd. a világ 11 országába (Kanada, USA, Mexikó, Hongkong, Tajvan, Egyesült Királyság, Magyarország, Szlovákia, Irán, Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia) szállít jelenleg és az idén további öt országban nyitja meg kereskedelmi képviseletét. A táplálék-kiegészítők gyártásából és forgalmazásából a társaság 2010-ben a várakozások szerint közel 4 millió CAD árbevételt ért el.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 01:37
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#627
2010 a konszolidáció, 2011 a növekedés éve lesz a NUTEX Nyrt. életében. A múlt évben jelentős profilváltást végrehajtó társaság az idén, a 2010-ben befektetett energiák pénzügyi, a mérlegekben is kimutatható konszolidációját várja 2011-től, amire az elsődleges kalkulációk szerint minden esélye megvan. Erre utalnak az iparági trendek, ezt mutatják a cégcsoport érdekeltségébe tartozó társaságok előzetes eredményi valamint a 2011-es évre készített üzleti tervei is.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 01:36
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#626
Várhatóan pozitív mérleggel zárja a 2010-es évet a NUTEX Nyrt. érdekeltségébe tartozó vállalatcsoport. A főként gyógyászati és táplálék-kiegészítők gyártásában és forgalmazásában érdekelt NUTEX 2011-ben a már meglévő piacok bővítésére készül. A ma 15 országban forgalmazó cégcsoport leányvállalatain keresztül további 6 országban készül terjeszkedésre, amelynek eredményeként a többségi tulajdonos NUTEX a várakozások szerint jelentősen növelheti idei éves árbevételét.

Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 00:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#625
"Én ezekben a közleményekben megit a vágyálmok kivetítését látom, Cs-nek semmi sem drága, ígérni meg mézesmadzagot húzni azért tud."

Nem csak tud, hanem kell is neki. 960000 új papírt csak el kell valahogy, valamikor adniuk (ha nem nekik, akik akkor azoknak, akiktől ezekkel a papírokkal bárkitől bármit vesznek).

Megint lesznek itt a topicban majd új beültetett szerencsétlenek és nyilván lesznek cég által megbízottak is. Civin se véletlenül írogatott ide. Egyszerűen szüksége volt a kisbüfikre, mert ők tartották a részvényárat.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 00:18
Előzmény: #622  martin36
#624
Martin36, frappáns és hibátlan mindkét rövid megjegyzésed.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 00:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#623
Én fordítva vagyok vele: a 3 nap feleződés lepett meg. Az 5-600-as tartományt is 1 hétre gondoltam kb. Persze ez az előzetes várakozásokra vonatkozik. Tegnap elég valószínű lett a mai alsó limites nyitó, de egy ilyen gyors felezés után (ami ráadásul nem egy globál krach, nem egy durva negatív hír hatása) szükségszerű a korrekció. Ezért nem lepett meg, hogy ma nem limiten zárt. Sőt, inkább az lepett meg, hogy a visszapattanás ennyire rövid és erőtlen volt. Ez nem túl pozitív az elkövetkező napokra nézve. Ha a 461-es ár annyira irreális lenne, ma visszament volna a tegnapi záróig, vagy akár tovább is. Ehhez képest nap végére inkább a limit közelébe csorgott vissza. Számomra ez azt jelenti, hogy lecsökkent a nagy visszapattanás esélye, inkább marad az ár 500 körül. (pedig egy 600-ig visszapattanás könnyen lehetne és a szomorú az, hogy ez az ár még mindig mélyen a felszorzás előtti szint alatt van). A papír piaca egyre kevésbé irracionális...
martin36
martin36 2011. 03. 10. 23:07
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#622
1:,a hektikus mozgás úgy ahogy van,hazugság,hiszen nem hektikusan mozog fel-le,hanem kizárólag egyirányba,le,és nagymértékben.
2,"részvényeik tőzsdei ára hosszú távon nem marad el a társaság teljesítményétől."-ez viszont tökéletesen igaz,nulla céghez nulla teljesítményű papír idomul.
Sajátos önkritika.
Törölt felhasználó 2011. 03. 10. 21:34
Törölt hozzászólás
#621

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók