Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 24. 15:03

Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány  

Ugrás a cikkhez
Nyugdíjmentő törvénycsomagot fogadott el a kormány - jelentette be a miniszterelnök szóvivője a kabinet ülése után. Szijjártó Péter szerdai budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a törvénycsomag keretében megmentik a jelenlegi nyugdíjasok, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:23
#100
Hogy az a szájbabaszott kurva anyádat basznád szájba te cigány zsidó kutya :)))
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:21
#99
Ezek után semmilyen erkölcsi alap nem marad az adóelkerülés ellen. Sőt. Épeszű ember ezek után mást nem tehet, minthogy igyekszik minél kevesebb adót fizetni az államnak, és amennyit lehet, félretenni öreg korára. Bazmeg, én meg ezekre szavaztam, mert azt hittem, ezek nem fognak hazudozni, ész nélkül dúlni, pénzt tékozolni és baromságot baromságra halmozni, mint Fletó.

Egyébként ez a húzás, hogy énutánam befizeti a nyugdíjjárulékot a munkáltató ugyanúgy, mint a kollégám után, és ő kap állami nyugdíjat, én meg nem - ez nem állhat meg komoly bíróság előtt.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#98
R@hadjon meg, hetediziglenig visszamenőleg, és lelke a pokol tüzén égjen soha el nem hamvadóan, miközben kinyomják azt a gülü szemét.

"Az állam most megmutatja, amint kisgömböcként bekebelez mindent, ami az útjába kerül, és egyre nagyobbra hízik, hogy az állam nem a megoldás. Az állam a probléma. Az állam nem partner, hanem természeti katasztrófa. Az adót nem valamilyen ellenszolgáltatás reményében fizeted meg, hanem elrabolják tőled. Az állam nem szabadságunkat biztosítja, hanem megfoszt minket attól. Az állam ellened van, nem érted. Az államot nem kiteljesíteni kell, hanem korlátozni. Ha boldogulni akarsz az életben, nem az államra kell hagyatkoznod, hanem csak magadra számíthatsz."
prmiklos 2010. 11. 24. 19:16
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Na ezt mondtam, erre nem lehet normálisan reagálni :-)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:14
#96
Hol vannak ilyenkor a nagyhangú lelkes dölyfös anarchista merénylők? Mint akik Gróf Tisza István életét oltották ki?
Hol vannak ilyenkor? Vagy hol a picsában egerésznek amikor most itt egy önjelölt balfasz királyt lőhetnének?
Hát megmondom én elvannak szépen csendben..
az államosító királybőrbebújt kommunista tetves kurtizán annyukkba verjük a véres...
Egy tőröl fakadtak ezek. Egyféle fán ,de jó lesz vasoszlop is amin lóghatna ez a sok tetves kommunistafattyú színváltó lopakodó Fideszes. Meg az egész parlamentet játszó tolvaj féregtenyészet.
jumbo2 2010. 11. 24. 19:13
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#95
Ez hazugság.
prmiklos 2010. 11. 24. 19:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
"Az állam viszont ezen kívül több olyan lépést is foganatosít, ami a visszalépési arányt emelheti. Először is nagy változás a múlt évhez képest, hogy míg korábban a visszalépéskor arról kellett véleményt nyilvánítani, hogy visszalépek-e, addig most arról kell nyilatkozni, hogy maradok-e"

Na pont ezt írtam valamelyik nap, hogy ezt fogják csinálni. De arra nem gondoltam, hogy kizárják a maradókat az állami nyugdíjból. Szerintem ezt nem lehet megtenni, ez diskrimináció lenne, ez ellen az AB-nak is fel kell lépne. Bár mint tudjuk...

Hietetlen, Nem lehet rá értelmesen reagálni. Erre nem!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 19:05
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#93
Az örökölhetőségre az lesz a válasz, hogy van helyette árvaellátás meg özvegyi nyugdíj... jah, csak nem mindegy, hogy mennyi és meddig, az mnyp egyenleg nyugdíjba vonulás előtti elhalálozás esetén örökölhető, ha nem is egyben felvéve, de járulék formájában, amíg el nem fogy...
Nem a befizetésed a költségvetési tétel, hanem az, hogy a TB hiánya a kötelező (lenyúlt) befizetések miatt kevesebb lesz, így a költségvetésből is kevesebbet kell pótolni, ha kell egyáltalán.
qweb 2010. 11. 24. 19:02
Törölt hozzászólás
#92
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:52
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Szerintem a NYESZ adókedvezményét már csökkentették 20%-ra!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:52
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#90
...és mire fel/minek fizesse a 24% járulékot élete végéig!!! eközben?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:50
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
En azt nem ertem, h a nyugdijbefizeteseim miota minosulnek koltsegvetesi tetelnek?????
Hogy lehet osszekeverni ket ennyire masrol szolo dolgot??? Lenyuljak a befizetett penzunket, csak most nyiltan vallatan??
Hm.
Emellett h ugy emlekszem, a maganny az orokitheto volt, az allami meg nem. emellett a maganny felvetelenek utemezesebe volt beleszolasom, az allamiba meg nincs.
Ezen jogaim elveszik szo nelkul, vagy orvosoljak barmivel?
Emellett az onkentes nyp befizetesek adokedvezmenyenek elvetelerol is zso volt, ugy emlekszem...
hm...
Node ha ez kell kishazanknak, h gatyaba razza magat... joszerencset!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:47
#88
A TV2 híradójában első hír, hogy jön a hó, volt agyhalott csecsemő, halott motoros rendőr, lakástűz stb. stb. majd lesz szó a nyugdíjpénztárakról is.
Ne csodálkozzunk, hogy itt tartunk.
Az emberek oly birkák, hogy annak nincs is határa.
Normális országban egy ilyen bejelentésre százezrek vonulnának utcára.
Nálunk nem fognak.
Megcumiztuk.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:44
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#87
"Elveszíti jogosultságát az állami nyugdíjra, aki magánnyugdíjpénztári tag marad! "

mert szerintetek aki tisztán állami nyugdíjjárulékot fizet és mondjuk 20-30 év múlva lesz nyugdíjas, az fog kapni az államtól nyugdíjat egyáltalán?

1. 2013-tól a kezdő nyugdíj összege kb 40%-al lesz kevesebb, mintha ugyanazaz az illető 2012-ben menne nyugdíjba.

2. utána még lehet emelni a nyugdíjkorhatáron is, hogy minnél kevesebb embert érintsen és minnél kevesebb ideig legyen valaki nyugdíjas.

3. azaz 20 év múlva lehet hogy egy kiflit vehet az aki állami minimálnyugdíjat kap.

Azaz a fenti idézetben az is benne van, hogy hosszú távon az sem fog kapni állami nyugdíjat, aki nem magánynyugdíjpénztár tag!

Így nézve lehet hogy érdemes maradni a jobban kereső fiatalabb korosztálynak az MNYP-ben.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#86
De még előtte tarkónlövik az alkotmány 13. cikkjének 23.-ik paragrafusára való hivatkozással, mivel a fennáló OV királyság ellen fogalmazott meg kritikus gondolatokat :)
qweb 2010. 11. 24. 18:23
Törölt hozzászólás
#85
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 18:21
Előzmény: #82  bet4more
#84
ugye!
forest_30 2010. 11. 24. 18:20
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
ez nagyon igaz.
Nem bánnám ha ez a bili ki borulna
Azt hallottam hogy hasonló dolgot valamelyik európai országban akartak bevezetni, de ott nem jött össze....
bet4more 2010. 11. 24. 18:19
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Es az eddig (akar evtizedeken keresztul) befizetett 24%? Azt sem szandokoznak majd allami nyugdij formajaban odaadni, ugye?
bet4more 2010. 11. 24. 18:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Ha MNYP tag kap osztalekot, akkor meg 120% ado, ugy hirlik. Csak kis potlolagos osztonzes gyanant a visszalepeshez, ha az eddigi nem lenne eleg...

:(

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek