Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 04. 19:24

A Fidesz nyilatkozataira az amerikai részvények is esnek  

Ugrás a cikkhez
Negatív hangulat uralkodott el ma az amerikai tőzsdéken, az összes vezető részvényindex 2 százalék körüli csökkenést mutat. Az események mozgatói a délután napvilágot látott, vártnál rosszabb amerikai munkaerőpiaci adatok, de emellett a külföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=134144
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 12:18
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#60
Ez mekkora egy baromság.
Az euró Magyarország miatt került mélypontjára, gratulálok. Jó nagy ostobaság.
Phylaxa 2010. 06. 05. 12:03
Előzmény: #56  watson
#59
Egyelőre annyit hallottam, hogy nem lehetséges a hiánycél tartása, de ők mégis ezt tűzik ki maguk elé. A nagyságrendek kifejezés pedig egyértelmű. Én úgy értelmezem, hogy a hiánycél tarthatatlan. Megmondom őszintén nem is vártam mást. Ugyanis szinte benne volt a levegőben, hogy nem V lesz a fejlett piacokon, márpedig az előző kormány ebben reménykedett. A bizalom pedig egy ahogy írod egy nagyon fontos dolog. A fenntartására pedig akkor van lehetőség, ha a valóságon alapszik. Az új kormány egyféleképpen nyerhet bizalmat. Mégpedig úgy, hogy elmondja végre mit akar tenni. Ezt a 3.8% körüli mesefelhőt pedig minél hamarabb lezárjuk annál hamarabb kezdhetjük el a kilábalást. Ez a véleményem.
pecskeke 2010. 06. 05. 11:58
#58
Szerintem 2008-as dow mélyrepülés is Kósa miatt volt, meg a Fidesz miatt. Ja és 2009. márciusban is a Szijjártó és Kósa beszédek miatt lett az euro 316 Ft.

Térjetek már magatokhoz, hihetetlen mennyi buta, hiszékeny ember van itt.
watson
watson 2010. 06. 05. 11:47
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#57
Szerintem félnek hogy miután simán kisegítették a görögöket, mindenki zsarolhatja majd kölcsönökért az EU-t. Ezt a félelmet hozza fel Szijártóék vészmadárkodása.
watson
watson 2010. 06. 05. 11:40
Előzmény: #52  Phylaxa
#56
Phylaxa, ki és miben hazudott?

megtudták mondani? nem. Miért is kell kenni a kakit alaptalanul??? mert ugye alapot nem tudtak mondani? Mert csupán egy hataloméhes buta bűnbandáról van szó. akik persze a haveroktól most átvették a hatalmat. /70:30/

még kérded, hogy miért nem pattant vissza a forint amikor hazudtak?

Szerinted a bizalom hopp megjön attól hogy a Bajnai ellenőrizhető adatai után jön egy hazug banda?
na ne butáskodj!



Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 11:18
Előzmény: #52  Phylaxa
#55
A Fidesz.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 11:10
#54
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 11:02
#53
"A USA Today napilap pénteken arról írt, hogy a 30 legfontosabb amerikai vállalat tőzsdei állapotát mutató Dow Jones index 300 pontot esett egyrészt az aznap ismertetett kedvezőtlen amerikai munkaerőpiaci adatok, másrészt a "magyar válság" miatt. Magyarország a legújabb európai állam, amely azt közölte, hogy gazdasága nagy bajban van, és az euró emiatt négy éves mélypontra került. A Bloomberg gazdasági hírügynökség is részletesen beszámolt a magyar ügyről, megjegyezve: a befektetők azt mérlegelték, hogy súlyosbodik-e az európai adósságválság a magyar nyilatkozatok után.

A magyar államkötvények kockázati fedezetét biztosító CDS-ek díjszabása megugrott, majd Franciaország, Ausztria, Belgium és Németország CDS-árazása is megnőtt. Rajeev Shah, a BNP Paribas bankcsoport londoni hitelpiaci stratégiai elemzője azt mondta: a budapesti nyilatkozatok ijedelmet keltettek a piacokon, "a befektetők ezt rossz jelnek tekintik az európai adósságválság kezelését illetően". Az egyik legbefolyásosabb amerikai politikai-közéleti hírportál, a konzervatív szemléletű Drudge Report vezető szalagcímei között számolt be arról, hogy a magyar gazdaság nehéz helyzetére, a "nagyon súlyos állapotra" vonatkozó budapesti nyilatkozatok megrázták a piacokat."
Phylaxa 2010. 06. 05. 10:59
Előzmény: #51  pancserlama.
#52
Szerinted ha valótlanságot állított, sőt sorban valótlanságot állítottak és ez volt az oka a forint borulásának akkor nem pattan vissza azonnal? Ennyire ne nézd már hülyének az alapkezelőket. Ideges a hangulat és mindenkiből azonnal kitör az indulat akkor amikor alapvető problémák vannak a legnagyobb piacokon. A valóság mindenkinek jobb ha minél hamarabb kiderül. Ezt a pár évet te nem fogod sunnyogással kibírni az biztos. Ne is reménykedj ilyesmiben. Tudjuk meg végre és lépjünk. Aki pedig dagonyázni akar még a kakiban az ne tartsa fel a haladni vágyókat.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 10:38
Előzmény: #50  Phylaxa
#51
Hogy nem a „Kósa szindróma” miatt esett a forint még vitázni is felesleges.
Néz meg egy grafikont,olvas ….!

Devizahitelesek problémáját IS !
Pl. CHF hitelek nagyrészt 160-170 közt lettek felvéve , tegnap ez 207 tehát
+40 FT !!
Ez egy 60 ezres chf lakáshitelnél (10millió ft) -2,4 millió vagyonvesztés és hol van a törlesztő részlet hatás ?!
Ennek közel fele fix Kósa sara!
Phylaxa 2010. 06. 05. 10:21
Előzmény: #47  watson
#50
Hazánknak semmi köze a monetáris unióhoz. Teljesen felesleges ezzel riogatni bárkit is. Az pedig, hogy hazugságot állítottak-e az kiderül mostmár rövid időn belül tényleg. Az pedig a legnagyobb ökörség, hogy a devizahitelesek problémáját az ilyen kijelentések okozzák. Valószínűleg komoly gondok vannak és nem csak úgy magyaráznak a nagyvilágba tönkretéve mindenkit csak úgy heccből. Még pár napig lehet szidni őket aztán valószínűleg hirtelen nagy csönd lesz. Meglátjuk.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 10:16
Előzmény: #1  portfolio
#49
Minden nap kell egy ilyen csacskaságot közölni?Hiába...A hajótok már elment...szerencsére
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 10:16
Előzmény: #1  portfolio
#48
Minden nap kell egy ilyen csacskaságot közölni?Hiába...A hajótok már elment...szerencsére
watson
watson 2010. 06. 05. 10:04
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
Csak a fanatikus fideszrajongók nem látjákl hogy még amerika is parázik egy EU krízistől amit egy "Greek situation" kis magyar hazánk által is kiválthat.
Persze szó nincs arról amiről Szijjártó vagy Kósa beszél. Bajnait elismerte a világ, minden publikáélt adatot leellenőrizhettek az IMF, a kormány, a költségvetési bizottság, az MNB és sokan mások is. Lecsaphatná Orbán kegyelmesúr ezt a barom Szijjártót.

A parasztok is csak nézik a devizahitelüket a vetésben... milyen vetésben? hát a kőcségvetésben :))))
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 10:00
Előzmény: #45  pancserlama.
#46
(ui.: A vagdalózást Kósára értettem)
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 09:58
Előzmény: #43  pandatag
#45
Biztos vagyok benne, hogy bennem van a hiba és nem egészen érthetően írtam, amit írtam.
Szerintem ami történt nem a 9 millió ember érdeke!
Azzal is vitába szállnék hogy a kormány meghamisított adatokat !
Nem akarlak győzködni a rendszer működésről de szerintem még érdemleges csúsztatást sem tud csinálni!
De egy érvel megpróbálkozom!
IFM hitelt nem osztják csak úgy sajt cetlikre netán söralátétekre !
De azért megjegyzem a Görögökhöz hasonlítás sem tetszik.
Szóval híd el, a Kósa féle politikai megnyilvánulás szakmátlan és naiv valótlanság volt !
Kósa, de még Orbán is tudja, ennek az árát, nem a spekulánsok fizetik meg, azok a volatilitással csak nyernek, az általad irt 9 millió viszont fizet !
Nem akarom most levezetni, hogy mibe fog ez kerülni (hiteltőke növekedése,kamatok… gáz,.. stb ) a 9 millió embernek !
Csak míg az egyik hatás hirtelen halál a másik lassú emésztő jellegü !
El kéne szakadni már ettől a görcsös politikai demagóg csípőből vagdalózó stílustól.
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 09:44
Előzmény: #43  pandatag
#44
leszop6od magad, kósa. 20 ft-ot gyengülni az ojróhoz képest 2 nap alatt szép teljesítmény. 15-én ne nagyon menjél az utcára a devizások miatt..
pandatag 2010. 06. 05. 09:28
#43
"Az MTI tudósítása szerint Szijjártó sajtótájékoztatóján a görög példára utalva azt mondta, hogy Magyarországon az előző kormány meghamisította a gazdasági adatokat, csakúgy, mint a görögök. Görögországban már eljött az igazság pillanata, Magyarország még ez előtt áll. A magyar kormány készen áll arra, hogy elkerülje azt az utat, amelyen Görögország járt, vagyis a valóság megismerése után nem a tétovázás fog következni, hanem egy akciótervnek a bejelentése - közölte az egyedüli pozitívumként kiemelhető mondatot."

A jelek szerint nem velünk tőzsdéző polgárokkal foglalkoznak jelenleg, hanem a többi 9 millió+x-el.
Sz@rügy, de majd helyrerázódnak a dolgok, +most már én is szeretném tudni mi a valós helyzet. Arról meg a nagymamát semlehet meggyőzni, hogy majd ez a kis picsányi ország fog ja lehajtani amaerikát. Ekkora fasságot már régen olvastam...:)
pancserlama.
pancserlama. 2010. 06. 05. 09:14
Előzmény: #38  parkinson
#42
Valószínűleg megszorítások lesznek és érdemleges hiánycél változás nem lesz.
A választókkal ezt majd Kósa, Szijjártó megeteti.
Viszont ennek áldásos eredményét nem tudni miként rontja majd a Kósa féle politikai trükknek hosszabb távra kiható negatív hatása.
Semmi gond nem volna azzal, hogy eteti a népet Kósa és Szijjárton keresztül Orbán, de ezt ne úgy tennék hogy közbe mari nénitől kezdve a hedge fundokig mindenkit hülyére vesz.
Ezáltal hiteltelen lett az adócsökkentés, gazdaságbeindítása, kettős állampolgárság.
De ami a főgond az alkotmány és törvények szakmai és jóhiszemű módosításának szándéka is megkérdőjeleződik, itthon is, de külföldön is.
Megfeledkezett a pasi arról, hogy most már felelős tisztségviselő nem pedig egy ellenzékben lévő vidéki polmester.
Ha nem rukkolnak elő hétfőn, hét elején valami okossággal akkor évek munkája ment füstbe!

Tökös kölök lenne Orbán ha most fejeket venne.
pl. Küldené Szijjártót. De minimum ledorgálhatná….
Kíváncsi leszek, a jövő héten mit csinál a Ft. ?
Esetleg a részvények regenerálódása elindulhat.
Hisz vannak papírok amiknek a gyenge Ft jót tesz de a forint !? Kifizeti majd a kamatokat?!

Érdekes hetek elé nézünk.
Phylaxa 2010. 06. 05. 08:56
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Az biztos, hogy ha most tagok lennénk akkor óriási bajban lennénk. Nagy mázlink volt, hogy nem fértünk be.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek