Topiknyitó: Portfolio 2010. 01. 27. 14:10

Elindult az újabb ígéretlicit - Felezné a BKV-jegyárakat az MSZP  

Ugrás a cikkhez
Újabb frontot nyitottak meg a pártok választási ígéretháborúban, ezúttal a BKV-tarifákat vették elő a nyugdíjtéma után. A fővárosi MSZP-frakció felére csökkentené a jegyek árát egyes csoportoknak (többek között a nyugdíjasok számára), a Fidesz ezt...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=127697
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2010. 01. 28. 13:23
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#100
A kiadások megnyirbálása és a kivételek drasztikus eltörlése szerintem sem az. Ezen kívül már fizetőssé tettek mindent és az égbe emelték annak árait. Én személy szerint két dolgot az eü-t és az oktatást hagynám meg "ingyenesnek" , ami persze nem az mert fizetünk érte már nem is keveset. Amivel inkább foglalkoznék, mint, (hogy mi legyen még fizetős és mikor kezdhetem drasztikusan emelni és kiszorítani mindenkit belőle), az az eltartók arányának javítása a belső piac erősítésével együtt. Ezek a dolgok együtt járnak. Külön külön nem megy. Ezenkívül elszámolnék az adófizetőknek a bevételekkel és ezt ellenőriztetném. Sokmindenről beszéltünk itt az elmúlt időben. Ahogy látom mindenki változtatna. Muszáj is, nincs több kölcsön....a rendszerváltás most fog megvalósulni, mert nincs már állami fedezet amire még adnának zsetont.
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 13:18
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
5% alatti szavazattal ne jusson be az mszp akkor megoldható
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 13:13
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Igen, sajnos halvérű nép vagyunk…
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 13:12
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#97
Márpedig ,átfogó felelősségrevonás nem lesz,mivel a múltunk is ezt mutatja.Soha nem volt teljes elszámoltatás a történelmünkben,és most sem lesz.De az itthoni állapotok,nem egyediek,sajnos a világban ez a tendencia.
Nem a kínai modell!
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 13:00
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Csak a jéghegy csúcsát birizgálták a BKV esetében. Már akkor mondtam a rendőrség azonnal szálljon ki hogy a nyomokat ne tudják eltüntetni:)) Tegnap végre a tv-ben is megkérték ugyanezt.
Állami vállalatoknál mindenhol ez megy , aki nem hiszi járjon utána. Mivel a pártok és a képviselők nevezik ki az igazgatókat. Érdekes eseteket tudnék konkrétan sorolni.
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:55
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
a hűtlen kezeléseket azért vették észre
mer már annyira látványosan félelem nélkül csinálták
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:54
Előzmény: #87  enigma
#94
Én sem hozzá szóltam , de nem érdekes :))
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:51
Előzmény: #86  Phylaxa
#93
A kiadások megnyirbálása és 1-2 dolog fizetőssé tétele nem demagógia alapesetben, max. itt Abszurdisztánban.
Azt a sok 100 (1000?) Mrd Ft-ot, mind adócsökkentésre, fejlesztésre, a tényleges hozzáadott értéket produkáló rétegek támogatására fordítanánk, nem lennénk ilyen nevetséges helyzetben, hogy már a szőröstalpú románok is előttünk járnak…
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:47
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
a lényeg hogy a felelősségre vonás megtörténjen
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:46
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
sokakat bánt az igazság
s szeretnék elhallgattatni azt
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:46
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
hát igen nem mindenkit véd meg a média
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:43
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Ja, bocsi. Megőrülök ettől a sok klón nicktől...
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:43
Előzmény: #87  enigma
#88
Tényleg, akkor a 82-est ki írta helyetted?
enigma 2010. 01. 28. 12:38
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#87
Már megint nekem címzed, pedig én meg sem szólaltam! :)
Phylaxa 2010. 01. 28. 12:36
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
Az szdsz és mdf két bukott párt. Az szdsz az elmúlt 8 év alatt vágta haza magát míg az mdf már 1994-ben. Azóta nincs is mit mondaniuk. Most a bejutás érdekében találtak egy embert aki a vészhelyzetben elvállalta a balhét, mint most a Bajnai. Építeni még semmit sem épített és nem is hiszem, hogy képes rá. Amit mond az mind a kiadások nyirbálása és mindennek a fizetőssé tétele amit, mint tudjuk azonnal emelni kezdenek és jó kis hagyományunk van abban, hogy ennek határa a csillagos ég. Építő és átstrukturáló tettekre van szükség. Nem a fizessek még a levegővételért is demagógiára. A szocik pedig legjobb, ha elgondolkoznak, hogy meg kellene újulni és értelmes dolgokat tenni. Ha jól sejtem most lesz 8 évük az átalakulásra. Használják ki és végre valós szocdem dolgokkal foglalkozzanak és az internacionálét és hasonló gyermekhyülyítő a valósággal semmi kapcsolatban sem levő dolgokat hagyják meg az utópistáknak. Szerintem.
exmnbs1 2010. 01. 28. 12:34
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#85
a saját munkáját mindenki az átlag fölé teszi
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:34
Előzmény: #80  watson
#84
Watson:

"Kádár alatt voltak elképzelések a közteherviselésről, munkáról, egészségügyről, nyugdíjról, gyerekvállalásról, otthonteremtésről..."

Mielőtt te is elérzékenyülsz a Kádár nosztalgiától ki kell ábrándítsalak, hogy elképzelés lehet, hogy volt, de nem volt fenntartható. A működésképtelenségébe bukott bele a rendszer és ennek terhei még mindig rajtunk vannak persze a sok azóta hozott hibás lépéssel súlyosbítva.
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:31
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Enigma, mivel többször megkértél, hogy ne válaszoljak neked, én meg megkérlek, hogy ne foglalkozzál velem. Köszi.
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:13
Előzmény: #77  matgab
#82
:)) "Te mint megrögzött MDF szavazó, hogy van az, hogy még ennyire nyilvánvalóan buta demagóg mszp szöveg esetén sem állsz ki azon nézetek mellett, amit amúgy más esetekben harcosan képviselsz, illetve kirihansz a demagógia ellen?"
Mint megrögzött Mdf-es Csak a Fideszt szidja, érdekes módon az mszp-t nem , gyurcsányt sem, Mesterházyt sem :)) Lehet csak azt sugallja, szavazzatok már inkább az MDF-re , ha már az Mszp-re nem akartok?? :))
Törölt felhasználó 2010. 01. 28. 12:10
Előzmény: #77  matgab
#81
Matgab, tessék: kurva nagy baromság ez a szoci ötlet. Nem is olvatam, elég volt a címet látnom ehhez.

Ha észrevetted, nem szóltam ehhez a topichoz. A többi BKV-s topicban, meg úgy általában meg már nagyon sokszor leírtam, mit gondolok erről. A lenti hozzászólásomban sem az eredeti hírbeli ötlettel foglalkozom, pláne nem annak védelmével, hanem a jellemző gondolkodással.

Ennyi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek