A rendkívüli piaci körülményekből eredő költségvetési kockázatok kezelése miatt írnák át az extraprofit megadóztatásáról szóló, tavaly elfogadott törvényt. A Mol továbbra is kötelezett a különadó megfizetésére, a Brent és az orosz Urál típusú kőolaj hordónkénti árkülönbözete alapján. Az adó a hordónként 2 amerikai dollárt meghaladó, de 5 amerikai dollárt meg nem haladó résznél 50, az 5 amerikai dollárt meghaladó résznél 95 százalék.A módosítás először a 2026. augusztus havi kötelezettségre alkalmazandó. Az adót jövőre is fizetni kell. A javaslat nem nevesíti a Molt, de ez az olajcég adójának növelését jelenti, a kormány számításai szerint (előzetes hatásvizsgálata) ez idén 6,25 milliárd, jövőre 15 milliárd forint többletbevételt jelent a költségvetésnek. Kármán András parlamenti meghallgatásán arról beszélt, hogy a jelenlegi, piactorzító hatású különadók rendszere a jövőben átalakul. Azt mondta: az azonnali kivezetésük nem reális, de cél a fokozatos csökkentésük és hosszú távon kiegyensúlyozott, átlátható adórendszer.
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2023-10-10 15:59-ig (20 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
a következőnél kitiltunk