Szerintem nem ilyen egyszerű mégha elsőre rossznak is tűnik a szélerőmű. Mert akkor a napenergia meg annyira se nyerő és ebben az országban iszonyatos napelem kapacitást építettek ki kvázi semmi tárolási lehetőséggel. Az akkumulátoros tárolás nagyon rontja a megterulest a költség összevethető a szélerőmű parkokkal. A szél akkor erősebb amikor a nap gyengébb jellemzően ősszel télen tavasszal és kb ahogy közeledünk a nyarhoz egyre gyengül. Nem mellesleg a szél este is fúj. Tehát a szél az kiegyenlíti valamennyire a napelemet l, tehát kevesebb betarolasra lenne szükség és kevesebb kiegeszitő erőművekre. Sajnos nem ideális de a nap szél erőmuvektol nemtudok jobb megújulót. A víz korlátozott lehetősegű az atomenergia meg jelenleg csak 1%osan használja ki az urán "energiatartalmát" ami kevés, hogy mindent atomenergiával oldjunk meg. Persze ha ez 50 lenne akkor más tészta. De egyedül a szél és a nap kvázi korlátlan energiaforrás. Én 80 egység naperőműhőz 100-110 egység szélerőművet tennék. Szerintem ezt, hogy az elmúlt időszakban a szélerőműveket nem bővitettuk nagyon elvesztek itthon.