Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 17. 09:36

Tovább egyszerűsödhetnek a lakásépítések  

Ugrás a cikkhez
A felső mérethatár eltörlését javasolja a kormány az egyszerű bejelentéssel építhető házak esetén - írja a Magyar Idők. A jelenlegi mérethatár 300 négyzetméter. Megszűnhet a 300 négyzetméteres felső mérethatár a lakóházak építésénél. Amennyiben...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=14&i=244202
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 02. 17. 13:38
Előzmény: #3  Dodo34
#5
Az első felében egyetértünk,
A második nem ilyen egyszerű.
Az új szabályozás sok esetben pusztán azzal drágította a kivitelezést, hogy lehetetlenné tette a megbízó saját munkavégzését a legegyszerűbb feladatokban is, még akkor is, ha egyébként szakirányú végzettséggel rendelkezik.

Amikor én építkeztem, a villanyszerelést saját magam csinálhattam, az áramszolgáltatónak bemutattam a szakmunkásbizonyítványomat és az egyetemi diplomámat és átvették (az átlag építkezőnek legalább egy felülvizsgálatra jogosított villanyszerelőtől származó igazolás kellett).

Ma a következő a helyzet:
1. nem csinálhatom meg a villanyszerelést a saját házamon.
2. nem csinálhatom meg a villanyszerelést az öcsém épülő házában
3. még akkor sem, ha van villanyszerelő kft-m és számlát adok, áfát befizetek a munkadíjról.

Ez az egyik, ami a kivitelezők lobbizásának erős jele, a másik meg az, hogy az építő ANYAGOK áfája 27%, az épület áfáját leengedték 5%-ra, a különbözet (magánszemély megbízó esetén) teljes egészében a kivitelező haszna.
elemes
elemes 2017. 02. 17. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
ezt én is így látom, a szabályozásba egyre több ponton épültek be a kivitelezők érdekei,
Dodo34
Dodo34 2017. 02. 17. 13:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
elég szégyen, hogy ezek a tervek eddig nem kellettek....akinek nincs pénze, ne építkezzen
NoiruaI 2017. 02. 17. 13:19
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek