Topiknyitó: _Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:17

gépházat tehermentesítő moderációról vitatkozós topic  

guildenstern 2018.02.27.
.
"Ha nagy igény van a moderáció kitárgyalására, hozzatok létre rá egy topikot, ígérjük, nem szólunk bele :)"
.
szerintem van rá igény, azt is kifejtem a későbbiekben, miért
.
akkor hajrá
.
ui.: fosós nickeknek üzenem, hogy nem vagyok törölgetős meg kitiltogatós, itt - ameddig az általános moderátorok felül nem bírálják - nem lesz senki törölgetve meg tiltogatva. Persze ha valaki jön hogy ezt erősen kitesztelje, akkor nagyvonalú kivételt teszek, de ahhoz már nagyon kell majd küzdeni. Vélemények és ellenvélemények szabadon áramoljanak, azt gondolom, ez a normális és természetes.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:17
Előzmény: #1  _Bekre_Pal_
#2
mivel az elsőt soha senki nem olvassa, másolom:
.
guildenstern 2018.02.27.
.
"Ha nagy igény van a moderáció kitárgyalására, hozzatok létre rá egy topikot, ígérjük, nem szólunk bele :)"
.
szerintem van rá igény, azt is kifejtem a későbbiekben, miért
.
akkor hajrá
.
ui.: fosós nickeknek üzenem, hogy nem vagyok törölgetős meg kitiltogatós, itt - ameddig az általános moderátorok felül nem bírálják - nem lesz senki törölgetve meg tiltogatva. Persze ha valaki jön hogy ezt erősen kitesztelje, akkor nagyvonalú kivételt teszek, de ahhoz már nagyon kell majd küzdeni. Vélemények és ellenvélemények szabadon áramoljanak, azt gondolom, ez a normális és természetes.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:33
#3
Szóval szerintem:
.
1. ha valakit moderálnak, kellene egy hely, ahová el tud menni és meg tudja beszélni a moderáció okát a moderátorával. Sokszor előfordulhat, hogy a moderátor egy vitás helyzetben idő hiányában nem elég alapos és nem az ellen lép fel, aki a probléma forrása volt. Tehát a tisztázás lehetőségét meg kell adni.
.
2. a topic házmesterkedés komoly probléma, a gyakorlat bebizonyította, hogy nem mindenki elég érett és alkalmas arra, hogy felügyelje a topicját. sokkal inkább az a jellemző, hogy gyengébb személyiségű felhasználók véleménykorlátozásra, kiskirálykodásra használják az így kapott moderációs jogaikat. szerintem ezt a rendszert felül kellene vizsgálni. a megszüntetés mellett az is opció lehet, hogy két aláírásossá alakul a rendszer: vagyis ami intézkedést a topicgazda tesz, az felsőbb moderátori jóváhagyás mellett lépjen érvénybe, anélkül ne.
.
a topic moderációs abúzus ékes példája az "OPUS Global Nyrt." topicban tapasztalható jelenség: a topicgazda az elmúlt egyetlen hét leforgása alatt 12(!) kitiltást/felfüggesztést hajtott végre. ahogy mondani szokták, ha az iskolában egy egész osztály egyes dolgozatot ír, ott nem a diákok a hülyék. a rendszer egyszerűen nem jó így.
.
szeretném, ha születnének értelmes javaslatok a moderáció témakörében, és ez a topic hasznos felületté válna, ahol akár a moderátorok is bekapcsolódnának a felület javítását célzó javaslatok megvitatásába. a cél végül is közös: legyen ez egy korrekt, használható felület, azzal mindenki nyer
deszcsakafi 2018. 02. 28. 08:37
Törölt hozzászólás
#4
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
és ezzel mit szeretnél mondani? elolvastad amiket írtam? pont rólad is szó volt, bár nem ugyanezen a nickeden
mpagnes 2018. 02. 28. 08:42
Előzmény: #3  _Bekre_Pal_
#6
Pali hát tök egyszerű, nem kell tahónak lenni, ha valakinek más a véleménye....én pl. azért nem írok szívesen, mert okkal vagy ok nélkül ( nem derült ki soha) azonnal le vagyok hülyézve és érdekes módon semmilyen moderátori lépést nem láttam...
jó az is igaz, hogy most én tahóztam, de hát pont Te írtad, hogy tessék visszanézni...hát akkor hajrá
deszcsakafi 2018. 02. 28. 08:43
Törölt hozzászólás
#7
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:46
Előzmény: #6  mpagnes
#8
vannak topicok, ahol a te értelmezésed szerint nagyságrendekkel több a tahó, mint máshol. lehet, hogy nem is ők tahók, hanem a topicgazda? és ezt ki kontrollálja?
.
a mostani rendszerben van tér a fejlődésre, jó lenne, ha más is leírná a _moderációs_rendszert_ érintő javaslatait. ne a felhasználókat reformáljuk pls, hanem a szisztémát.
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 08:46
Előzmény: #5  _Bekre_Pal_
#9
még saját magát is kitiltotta ))))
re lol lacika
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 08:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#10
Húha, meg kéne nézni az értelmező kéziszótárban a liberális definícióját. ;-)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
még mindig nem hiszed el, hogy nálam leírhatod az ellenvéleményedet és felőlem szét is mínuszolhatsz. egyszerűen nem igaz, amit most állítottál. szólj érdemben hozzá. amúgy ezt a hozzászólásodat te már törölted volna offolás miatt. ez ellen emelek szót többek között.
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 08:49
Előzmény: #6  mpagnes
#12
a.k.a. kettosmerce :) nem nyomhatjak szabadon a hazug karogast mint amikor 25Ft korul kidumaltak egy rakas kisbufit, eladattak veluk. Most meg 630Ft.... ez faj nekik hogy most nem hazudozhatnak. 0.3-os csorgas kis forgalommal szerintuk pl. azt jelenti “szakad”. Strange..
deszcsakafi 2018. 02. 28. 08:50
Törölt hozzászólás
#13
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:51
#14
apropó, ahogy elnézem, a +- rendszer is megér pár gondolatot. én támogatnám, hogy legyen nevesítve, legyen látható a hozzászóló számára, hogy kiktől kapott szavazatokat.
Törölt felhasználó 2018. 02. 28. 08:52
Előzmény: #14  _Bekre_Pal_
#15
Én is támogatom, legyen nickesítve!
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#16
nem a másként gondolkodókat hívod tahónak, akiket már nagyjából kiszelektáltál onnan? ez vajon jót tesz a beszélgetés minőségének? erősen kétlem.
deszcsakafi 2018. 02. 28. 08:54
Törölt hozzászólás
#17
deszcsakafi 2018. 02. 28. 08:57
Törölt hozzászólás
#18
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 08:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#19
szerinted ha valaki másképp vélekedik egy részvény fundamentális értékéről és máshová várja a mozgását, azzal kidumálja a befektetők kezéből és azt el kell zavarni? érdekes elképzelés.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 28. 09:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
még szerencse, hogy csak 12 órás felfüggesztést kapott, a többség nem ilyen protekciós

Topik gazda

_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek