Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 23:43
Előzmény: #17839  Törölt felhasználó
#17840
Fretek!
Ez is egy mondvacsinált hír volt ,amivel a rossz nemzetközi hangulatot akarták ellensúlyozni!
Csak az olyanokat tudják ezekkel a hírekkel elaltatni ,akik vevők rá!
Holnap az lesz a hír ,hogy Rényi új sapkát vett!! :D
De azért a rényi -féle eladást nem merték bedobni ,kereskedési időben!: D
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 23:38
Előzmény: #17837  Törölt felhasználó
#17839
Egyébként ez hogy van nálatok???
Az iwiw -ről mindig ideküldtök egy illetékest,aki előadást tart a genesis P/E mútatójárol?
De azért szólok ,hogy ez itt a tőzsde,nem a legyen őn is milliomos ,ahol tudjuk ,hogy mindig csak Vágónak van igaza!:DDD

Holnap ki lesz az ügyeletes????
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 23:29
Előzmény: #17837  Törölt felhasználó
#17838
Én csak azt nem értem, ha ennyire lufi+szar a Genesis egyes emberek szemében, akkor minek foglalkoznak vele annyit. Miért foglalkoztatja őket? Akkor lépjenek át a sztorin, és foglalkozzanak vmi olyannal ami szerintük megérdemli a figyelmet, időt, pénzt !
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 23:22
Előzmény: #17836  Törölt felhasználó
#17837
Fretek:
Neked majdnem azt jevesoltam, elmehetnél rendörnek, de még annak sem lennél jó, mert egyfolytában sértenéd az ártatlanság vélelme elvét! :)
Jobb lenne, ha inkább vennél Genesist te is, mert majd nagyon fogsz írigykedni! Vagy már most az vagy, mert nem mersz kockáztatni, inkább állampapírban utazol? Szívod a fogad a másik sikerének lehetősége miatt, amit te nem mersz meglépni? Inkább fikázok mindig?

Csak azt tudnám megérteni, miért jó ez nektek?

De én vagyok hülye, hogy megint elkezdtem foglalkozni az ilyen alakok hozzászólásaival mint te vagy. :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 22:48
Előzmény: #17835  Törölt felhasználó
#17836

"EXIM bank pozitív hitelbírálata".

azért ez már túlzás. olyan indikatív ajánlatról beszélünk, amelyet a bankok számolatlanul adnak boldog-boldogtalannak. ez nem egy visszavonhatatlan ajánlat. mindössze annyit mond, hogy ha minden feltételnek megfelel a projekt, akkor adnak hitelt. pont mint egy bank. beszoptok vevői szándéknyilatkozatokat és indikatív banki ajánlatokat? sőt: ez még csak indikatív ajánlatnak sem nevezhető, mivel nem ismerhető meg a beruházás forrásszerkezete, a kamatrés, stb.




Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 22:06
Előzmény: #17834  Törölt felhasználó
#17835
tudom, hogy nem ide tartozik :) de amcsi valamelyest javult
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 22:03
Előzmény: #17833  Törölt felhasználó
#17834
Tőzsde szabály

Nem véletlen, hogy jelenleg a legtöbben veszteséges Matáv pozícióban (is) ülnek. Ez sokuknál nem azért van, mert helytelenül mérték fel a piacot, rosszul ítélték meg magát a részvényt. Minél alacsonyabb szinten vásárolt valaki, annál gondosabban tervező, a tőzsdei alapszabályokkal többé-kevésbé tisztában lévő játékosról beszélhetünk. Mégis, nem lehetett jó a választásuk 40-50 vagy akár 60%-os esés után sem. Ha nem így lenne, most nyereséges pozícióban ülnének. Tulajdonképpen csak azt a hibát követték el, hogy nem volt több türelmük várni, az olcsó ár vételre csábíthatott sokunkat.

Pedig csupán azért vásárolni, mert valami olcsónak tűnik, nem túl eredményes stratégia. A kivárás, a megfelelő pillanat kiválasztása sokszor nagyon nehéz, idegörlő feladat, mert akár hónapokat is jelenthet. Bizony akár sok-sok hónapot kell arra várni, hogy a korábbi kedvenc részvény ismét vehető állapotba kerüljön. Vagy akár éveket is. Mégis, a puszta kivárás, a „semmit-nem-csinálás” ilyenkor sokkal jobban jövedelmez, mint a türelmetlen belekapkodás a piacba, mert ha a piac idegesen viselkedik, akkor nagyon nehéz kiszámítani, hogy mi lesz a következő lépése.

Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:56
Előzmény: #17830  Törölt felhasználó
#17833
Montika, és többiek, bocsánat, hogy kimondom, olyan szánalmas ez a pesszimista hozzáállásotok, nem is rendelkeztek szinte semmilyen infóval, vagy ha igen, azt bőszen félremagyarázzátok

Miért ???

Te vagy a Micimackóbol ,a bagoly????

Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:56
Előzmény: #17830  Törölt felhasználó
#17832
Gudakes!

Hát persze...
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:55
Előzmény: #17830  Törölt felhasználó
#17831
Mindent meglehet magyarázni!
De ha bukta lesz ,arra mit mond majd rényi???
Megcsináljuk,a hétszázát neki!!!!!! :DDDD
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:46
Előzmény: #17828  Törölt felhasználó
#17830
Montika, és többiek, bocsánat, hogy kimondom, olyan szánalmas ez a pesszimista hozzáállásotok, nem is rendelkeztek szinte semmilyen infóval, vagy ha igen, azt bőszen félremagyarázzátok.
Ha olvastátok volna azt amit írtam korábban, hogy Rényi megmondta, hogy el fog adni a részvényeiből, mert valami ingatlanis ügy miatt tartozása van a Genesis felé. Most átadta a részvényeket a tartozás fejébe. Ki lett egyenlítve. Ez valóban szövevényes egy kicsit, biztos meg van az oka, miért kell ezt a csavart megcsinálni, de azt hiszem, nekünk nem kell feltétlen fantáiálgatásba bocsájtkozni ezügyben.

A jegyzés?
Várjuk már meg a végét, hogy kell-e temetni a céget, vagy sem!
Könyörgöm, ha fantáziálgatni akartok, inkább olvassatok Herry P.-t! :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:36
Előzmény: #17827  Törölt felhasználó
#17829
Mit nézzünk amerikára, ez Genesis topik! :D
Mondtam a másik fórumon, ne parázzatok már amerika miatt! Ha lemegy, maj visszamegy a jövőhéten. :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:31
Előzmény: #17827  Törölt felhasználó
#17828
Fórumos trükk - ez kedves, de a mi beszélgetésünknek nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani.

Ez csak egy vélemény:
A főtulajnak továbbra sincs pénze a szükséges önerő biztosítására, ezt támasztja alá a mindössze 1,2 millió darabos jegyzési garancia, holott garantálhatták volna mind a 3,2 millió darab lejegyzését. Egyértelmű, hogy a kisbüfik pénze kell nekik a továbblépéshez. A minimális jegyzés és a támogatások csak a spanyol projekt elindításához lesz elég. Ha össze is jön a bankkölcsön, az önerő alacsony volta miatt nem sikerül összehozni az optimális adósság szintet, ami 40% volt a terv szerint. Ehhez képest 50%-kal nagyobb beruházási költség és harmadannyi támogatás jött eddig össze.

A gond az szvsz, hogy a minimum lejegyzése esetén gyorsan kell egy újabb kibocsátást szervezni, de ezt már jóval 2800 alatt, mivel itt már biztosra kell menni. Egyszerűen túl magasra árazták be a részvényeket, engedni kell belőle...
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:20
Előzmény: #17826  Törölt felhasználó
#17827
nézzetek amerikára is szerintem...
link
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:15
Előzmény: #17820  Törölt felhasználó
#17826
Montika, még egy kérdés. Amióta a 2800-as árat megállapították a jelentésbe (3500 helyett a nagy kockázat miatt), akkor még egy jópár kérdés nyitott volt. (Spanyol támogatás, technológiai szerződés, EXIM bank pozitív hitelbírálata).
Ennyi eldőlt kérdés után miért kellene egy jóval olcsóbb áron történő jegyzés?
Arról nem is beszélve, hogy a Fund ebbe sosem menne bele.
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:08
Törölt hozzászólás
#17825
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:08
Előzmény: #17820  Törölt felhasználó
#17824
Igazad van, lehet, hogy túlzó volt a hozzászólás.
Ugyanakkor legalább ekkora túlzás azt állítani, hogy nagybefektető(k) nincs(enek) a látóhatáron.
Félre ne érts, én is szeretnék még vásárolni a jegyzés vége előtt 2400-on, de egy-egy fórumos trükk kevés ehhez, hogy lemenjen az árfolyam erre a szintre.
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 21:06
Előzmény: #17822  Törölt felhasználó
#17823
Nem, nem tól bíztató, de ettől függetlenül is emelkedhet az árfolyam...
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 20:58
Előzmény: #17820  Törölt felhasználó
#17822
ez a vélemény nem túl biztató a részvényárfolyam emelkedésére
Törölt felhasználó 2007. 07. 26. 20:57
Előzmény: #17819  Törölt felhasználó
#17821
mary_m, vagy arra gondolsz, hogy emiatt növekedett volna ennyivel a 3. terv?

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók