Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 07. 22. 12:32

gardénia  

napok alatt 30 %
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 07. 22. 18:37
#2
Mindent tudok a cégről, jó sok papírom volt.
.
Egy-két csacsi speki azt hiheti, hogy idén nyereséges lesz, mert azt hiszik a kis buták, hogy a 2002-es vízió a reorganizáció sikeresen megvalósult 2004-re és idén erősen plusszos lesz az eredmény.
.
5 éve veszteséges. A PIACI KÖRNYEZETE SOHA NEM VOLT OLYEN ROSSZ MINT IDÉN. Már illett volna felszámolási eljárást kezdeményeznie a Hungarian Industries G.M.B.H-nak.
Törölt felhasználó 2004. 07. 23. 07:43
Törölt hozzászólás
#3
Törölt felhasználó 2004. 07. 23. 19:22
#4
Gardénia azon papírok közé tartozik, amelyek:
1. Elhiszem. Tudom hogy merre mozgott az árfolyam. Pár tízezer vagy max. százezer forinttal lehet is játszani. És akkor mi van? Kis nyereség, (most már) kis veszteség (volt 2200 Ft is az árfolyama), de önmagukon túlmutatnak a BÉT kispapírok életpályája:
1. azért kerültek/kerülnek tőzsdére, mert akvizícióhoz kellett a pénz (Gardnak 97-ben a Vossen AG megvételéhez) a cégnek amit a balek jegyzők lejegyeznek névérték felett és a cég mellett jól járt a bevezető brókercég is (amely ma már nem is létezik)DE CSAK A KISBEFEKTETŐK JÁRTAK ROSSZUL. /Volt 97-ben 2.200FT is az árfolyama és volt 60FT alatt is 2002-ben, változatlan névérték 500FT mellett/.
2. Ilyen cégek, amelyeknek nincs jövője, van a BÉT-en elég, ahol arról szólt a történet, hogy looser kisbefektetők becsengessék a pénzt, aztán meg le vannak izélve, DE TALÁN HAMAROSAN JÖHET MÉG EGY. Ugye tudjátok hogy melyik?
spade 2004. 07. 25. 15:50
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
kedves marques
> Ugye tudjátok hogy melyik?
Nem tudjuk. Mondd.
dmz 2004. 07. 25. 16:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Marques:
Attól még, hogy a cég veszteséges, a pozíció lehet bõven nyereséges. Õszintén szólva nem értem egyes papírokkal kapcsolatban a hozzászólásaidat a buta spekulánsokról és a névértékhez mért részvényárfolyamról. Egyébként nem hiszem, hogy a spekulánsok jellemzõen üzemi eredményre ill. sikeres reorganizációra tradelnének bármilyen papírt.
Törölt felhasználó 2004. 07. 25. 16:50
Előzmény: #5  spade
#7
nagytiszteletű kedves spade
hogy Te nem tudod, hogy a Freesoft az a bizonyos papír, annak annyi az esélye, mint hogy Oszama megkapja a Béke Nobel-díjat
továbbra is maradok irántad nagy tisztelettel:
marques
Törölt felhasználó 2004. 07. 25. 17:49
#8
Szia dmz!
.
1. Kispapírokkal én is szoktam foglalkozni (2004-ben Eco-val például), sőt egyes részvényekkel érdemes. De látni kell, hogy a kiskapitalizációjú papírok között is különbség van. Van kispapíroknakl olyan létszakasza ameikor nyerni lehet és amikor bukni. Gardénián nagyon sokan nagyon sokat buktak. Én itt a Fórumon eddig Eco-t, NABI-t Gard-át kritizáltam.
.
2. Tőzsdén szinte bármin lehet nyerni, veszteni, egy ponton túl már nem befektetés, nem spekuláció, hanem szerencsejáték.
97-b en kivezettek a Goldsun nevű céget a BÉT-ről, mert fizetésképtelensége miatt nagytulajok így döntöttek. Előtte hónapokon keresztül majd nullára esett az árfolyama, kivezetés előtti napokban több száz százalékot nőtt az árfolyama. Vehetsz sok Humetet is, de lehet hogy soha többé nem látod a pénzed.
.
3. Azt írtad, hogy „Attól még, hogy a cég veszteséges, a pozíció lehet bõven nyereséges”
.
Lehet, de nem jellemző. Hányan ragadtak be a fórumozók közül az 1200-on vett NABIba talán örökre?
.
kb. 700.000 db Gard. papír van belföldi magánszemélyeknél. Bekerülési értékük jóval 500 Ft – 1000 Ft-os érték felett lehet. Kb. 1999. óta a tulajdonosi arányok nem nagyon változtak. Forgalma kb 800 Ft alatt már alig volt, van. Tehát szinte minden hazai kisbefektető nagyot bukott rajta.
.
4. névérték és részvényárfolyam:
Né vérték fontos, mert egyes vállalatértékelési mutatók számolásakor darabszám, névérték kell. Ha jól tudom, a Gardénia P/BV alapon egyébként a legolcsóbb papír a BÉT-en, de a tevékenységi körének kilátásai nagyon rosszak.
.
5. Peter Zelnik 2003. dec-ben eladta a maga 9587 db papírját. De szigorúan tőzsdén kívül, hogy Hungarian Industries GMBH-nak nehogy vételi ajánlatot kelljen tennie. H I. GMBH volt korábban a Főnix főtulajdonosa a BÉT-en. Csúnyán végezte a papír.
.
6. Azt írtad, hogy ” Egyébként nem hiszem, hogy a spekulánsok jellemzõen üzemi eredményre ill. sikeres reorganizációra tradelnének bármilyen papírt.” Gardéniával trédelni elég érdekes, ha van néha pár száz ezer ft forgalma.
.
Elég sok kispapírba milyen pénzzel lehet beszállni, hogy ne küldje fel az ember az árfolyamát az űrbe, aztán meg beragadhatsz.
.
7. De a legnagyobb baj az, hogy nagyon sok kisrészvényes fölöslegesen foglalkozik idejétmúlt iparágakban működő cégekkel, fetisizálja a céget. Érdemi ismeretei nincsenek a számvitelről. Nem érti, hogy a történet nem az ő anyagilag prosperáló befektetéséről szól, hanem hogy a jegyzők még anno befizették a pénzt a cégnek utána meg lehet a céget adóelszámolásokra használni. Mérleget, eredménykimutatást teljesen legálisan lehet kozmetikázni. Volt olyan év, hogy Gard. mérlegében az ingatlanok értéke jelentősen nőtt átértékelés miatt anélkül, hogy fizikailag több ingatlana lett volna.
Törölt felhasználó 2004. 07. 27. 07:49
#9
talán ma lesz valami belőle
Törölt felhasználó 2005. 02. 08. 10:53
#10
...minden csak idő kérdése...
matgab 2005. 02. 10. 15:52
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Írjuk ide a gardéniás gondolatokat...
Törölt felhasználó 2005. 02. 10. 16:00
Előzmény: #11  matgab
#12
:) mennyire hajlandó vagy a kompromisszumokra!! :))
Sztem a papír halott... játékra jó volt, mint a humet 120-180 között.., de ott legalább volt egyébként is forgalom(jó hát nem nagy, de..), csak most állt be érthetően.
Törölt felhasználó 2005. 02. 10. 16:27
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Nincs itt semmi más, mint Zelnik Péter barátom játszik egy kicsit.
Artemix
Törölt felhasználó 2005. 02. 10. 16:28
Előzmény: #11  matgab
#14
hát skacok ez a mai nap nem alakult valami fényesen
elég alaposan leszopattak pár mohó hívőt
...persze... 1500-on majd adok, mi???
Törölt felhasználó 2005. 02. 10. 16:30
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Maradt még ezen a budapesti tőzsdén olyan sz_r papír, amit még nem húztak meg?
Melyik lesz a következő? A Novotrade?
matgab 2005. 02. 10. 16:38
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Azért nem volt ez rossz business, mégha nem is sok lóvéval...De hát ki az az őrült, aki sok pénzt tesz egy ilyen fekete lóra?
Legalább el lehetett játszani, hogy én vagyok a Soros Gy. és a Gardénia az otp...Ő úgyanígy játszik vele...
Törölt felhasználó 2005. 02. 10. 17:02
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
GAREX a következő, már ment is 20-at
Törölt felhasználó 2005. 02. 10. 17:28
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
a forgalom is nőtt, bár ezen a szinten csak pár ezer eladó volt. szombaton lesz kész a gyorsjelentés, jó lenne egy tőkeemeléses sztori mondjuk névértéken:)
Törölt felhasználó 2005. 02. 10. 18:31
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#19
hali! Ne bántsd szegény garexet, inkább vegyél még az elején, hátha 8 napon túl gyógyul...
hali
hali 2005. 02. 10. 18:39
#20
Szia Trinidad!!!Régóta figyelem,hogy írogatsz,de ha nem haragszol most hozzá is szólnék!!Látom te szereted a kis papirokat(humet),ami nem baj én is(pl:aranypók,bonbo n,MDF,skála,konzum,p hlaxia,gardénia,hume t,stb,)!!Volt amikor még senki(max.20ember)se halott a humetröl én akkor vettem 300000db-ot 32ft-on és két honap múlva 120ft lett!!Hatalmasat kerestem és mindenki megtanulta a humet nevét(persze sokan nagyot buktak!)!!Szóval szerintem értek a kis papirokhoz,remélem nem nagyképüség!!Azt szeretném mondani,hogy a garexet és a stylt szerintem gyorsan felejtsd el ,mert nagyot buksz velük!!Mindkettö csödbe fog menni!!Persze játszani lehet velük(úgy tünik kevés van belölük)és nyerhetsz is esetleg,de inkább tippmixelj jobban jársz!!Amúgy garexböl szerintem 100ft körül több tizezret is eladnának és nem tudod átörni ezt a szintet,de nem is érdemes!!A humetet is veszélyes venni,de még az is ezerszer jobb!!!Ezek tanácsok,de mindenki maga dönt!!!Szia!!!

Topik gazda

puleo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek