Az ajánlattevő döntésének függvénye, az összes kibocsátott darabszám alapján min. 8,299 millió db, a szavazati jog szerint számolva min.10,849 millió db részvényt kell megtartani hogy ne legyen 90%.
" A vételi ajánlat nem csak az "A" , hanem a "B" és "C" sorozatú részvényekre vonatkozik"...az utóbbi két részvény tekintetében azonban valóságos vételi lehetőségről nem beszélhetünk, a részvények ügyletkötési tilalom alatt állnak, egyébként teljes egészében a vételi ajánlati eljárás részét képezik.
Értem köszönöm! Tehát az FHB bank valóságos ára 694 körül van. Kis befektetők pedig úgy tüntethetnek az 533-as ár ellen, hogy nem adják el a részvényeket :)
Az FHB egy részvényére jutó saját tőke értékét, a rv. lehetséges vételi árait a kötelező nyilvános vételi ajánlat közzétételének időszakában (2017.május 29.) sokan véleményezték/ észrevételezték itt a fórumban. Tették ezt amiatt, hogy az 533 Ft-os ajánlati vételárat a kisrészvényesek többsége nem fogadta el, az ár számítás módjával szemben különböző jogos vagy vélt ellenérv merült fel. Az FHB esetében ui. az egy részvényre jutó saját tőke értékét részvényszámtól és részvény névértéktől függően többféleképpen lehet (törvényesen) kiszámítani. (forrás: Pf. 2017.05.23-i cikke) Az ajánlattevő a vételi ajánlat esetében a részvény névértékek szerinti összehangolás után számítható 108,5 millió db részvény alapul vételével kalkulálta ki az egy részvényre eső saját tőke értékét mely a lehetséges saját tőke érték, ill. vételár között a legalacsonyabbnak minősül. A tőkepiaci tv. és a számviteli tv. ide vonatkozó előírásainak a 694 Ft/db vételár is megfelelt volna ha az ajánlattevő a tőzsdére be nem vezetett, az MTB és a vele összehangoltan eljáró személyek tulajdonában lévő, így ügyletkötési tilalommal érintett 100 Ft névértékű "B" sorozatú és az 1000 Ft névértékű "C" sorozatú részvényeket a tőzsdére bevezetett 100 Ft névértékű "A" sorozatú részvénnyel azonosan egy részvénynek tekintve, a 83 millió db kiadott részvényt vette volna figyelembe az ajánlati ár kiszámításának alapjául. Úgy gondolom, hogy a folyamatban lévő, a hétfői napon lezáruló vételi ajánlati eljárás (esetleges) sikertelenségét elsődlegesen az 533 Ft-os ajánlati árra lehet majd visszavezetni.
En is igy tudtam eredetileg,de itt ilyen specialis kulon paragrafuosokat emlegetnek,pl kivezetes=kiszoritas fhb eseten,meg ugye a feltetelhez kotott B sorozatu most szavazo reszveny.Logikus hogy a teljes rv szamra vonatkozik a 90%,de ha rv szamrol beszelunk akkor mi van a C sorozattal,azt hogy szamoljak?Azert kerdezem mert nem a befektetett,vagy jegyzett tokerol beszelnek hanem rv szamrol beszelnek mindig.
Itt lezajlott felmeres is igazolta hogy a kicsik jelentektelen resze valt meg reszvenyetol.Mivel tozsdere bevezetett A sorozato rv-rol van szo valoszinutlen a 90% elerese.En inkabb attol tartottam,hogy jegelik az egesz ugyet,azaz marad a tozsden70-80% kozkezzel,es csurog lefele az ar.Ez is egy verzio.Ezt tamasztja ala hogy nyomatekosan ajalottak a reszvenyek felajanlasat,mas kerdes mennyire szavahihetok.Kiszervezesre hivatkoztak,ami a torzsreszveny profitabilitasat erosen csokkenteni fogja.Csontvazat ohajtanak csinalni a papirbol,ami hiheto az A,B,C sorozatu rv kartyakevergetes utan.Megjegyzem most is negativ a p/e.
FHB:Most vedd!