Parragh László szerint óriási hiba, hogy a polgármesterek nem zárnak be gimnáziumokat Magyarországon. A szakiskolákba (régi nevükön szakmunkásképzõkbe) kellenek a diákok, hogy kielégítsék a gyárak munkaerõigényét, csökkentve
A szocializmus szakképzésw nem vihető át a kapitalizmusba, mert folyton változó igények vannak, a szakmák is változnak, cserélődnek. Szakmunkásoknak is az élethosszig tarzó tanulásra van szükségük.
Tegyunk egy kiserletet! "Topic-konzultacio" :-)
Adjon erre a bejegyzesre pluszt, aki szerint helyes ez a lepes (a gimnaziumi kepzes leepitese ill teljes megszuntetese egyes tersegekben), vagy minuszt, aki szerint nem az.
A "helyes" alatt az orszag kozep es hosszutavu erdekeinek megfelelot ertem.
a munkaügyi hivatalba nem igazán érdemes menni, mert ott nem kapsz semmit
a képzések hatékonyságát leginkább azon mérheted le hogy milyen arányban dolgoznak a végzett diákok valóban olyan területen amelyre képezték őket
no itt már drámai a helyzet ugyanis az ifjú titánok tömegével dolgoznak olyan BETANÍTOTT munkakörökben amelyek semmilyen felsőfokú végzettséget sem igényelnek és ezekből az állásokból lényegében az alacsonyabban képzetteket szorítják ki
Reagáltam is rá, kértelek, hogy nevezz meg egyet a használhatatlan , értéktelen képzések közül, erre kaptam azt, hogy a munkaügyi hivatalban ott láthatnám sorban állni az ilyen végzettséggel rendelkezőket, de kiderült, hogy erről sincs se adat, se tapasztalat. Mire kéne ebből emlékeznem?
Már hogy lenne kevés, ha egyszer el lehet vele helyezkedni.
Ha az összes közmunkásnak lenne büfé szakos diplomája, már akkor sokkal nagyobb lenne az egy főre jutó gdp.
Parragh úr meg teljesen félre értelmezi a problémát.Nem az a probléma, hogy sokan mennek gimnáziumba, hanem szakmunkás képzőkbe jelentkezőket képtelenek ténylegesen megtanítani használható tudásra.
Amúgy már rég vége annak a világnak, hogy csak a diplomások húznak el innen. Ha több szakmunkást képzünk használható szaktudással, akkor több szakmunkás fog elhúzni az országból. Tehát nem oldottunk meg semmit avval, hogy korlátozzák a gimnáziumba jutást.
Nem a motiváció jön felszínre, hanem qz önismeret, vagy legalábbis annak a keresése. Nagyon kevés 14 éves tudja má 8-adikban mit akar. Én anno pont azok közé tartoztam, aki tudtam, ugyanakkora az Orbán rendszer szép új világában még lehet, hogy anno én is bezárt kapukkal találkoztam volna, mert épp akkor voltak rossz jegyeim, később meg sokat javítottam és egyetemre mentem.
Csak egy kérdés: Mit tudnál te kezdeni egy 34 éves korában végzett diplomással?
Csak mert ilyenek hagyják el, mint emeritusok, a diplomáikkal a felsőoktatást!
Ez aztán a nemzeti felemelkedés: zárjuk be a gimnáziumokat!
Ugrás a cikkhez