Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:56
Előzmény: #65898  Törölt felhasználó
#65900
"Tóth Péter: Először is: okot adott-e a cég a bizalomvesztésre? Nem. Fundamentumai jelentősen javultak, nyereséges cégeket akvirált, az engedélyek is megvannak végre. Hitelt törlesztettünk, a realizált készpénzre vigyázunk, az előirányzott fejlesztésekre, alapanyag-beszerzésekre félretettük. A bizalomvesztésnek egy indoka van: nem emelkedik, hanem sajnos esik az árfolyam. Ennek oka a sok eladó, amely riogatja a vevői oldalt. Ha bíznak a cégben, Önök is tudnak segíteni, ha kiállnak a kereskedési könyvből. Keressük az alapokat, befektetőket, vannak komoly érdeklődők, de egy részüket a látvány (eladói nyomás) jelentősen zavarja. Buczi úr befektetői szándékairól meg őt magát kell megkérdeznie."

Tényleg miért nem álltok ki a eladói oldalról?

Tán csak nem felültettek így egy két ember ,alaptalan hazudozásának?
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:55
Előzmény: #65896  Törölt felhasználó
#65899
Az "A" kategóriában bízik a Phylaxia-vezér 2008-05-21 12:30:00

A megcélzott "A” kategória környékén megjelennek óriási alapok, ezek hozzák meg a Phylaxiának a nyugodt árfolyamot - mondta a Gazdasági Rádióban Dr. Tóth Péter, aki szerint a terjeszkedésben és az értékesítésben is nyitásra készül a cég.


Lesznek még új fejlemények a terjeszkedésben - erről a holding struktúra kialakítása kapcsán beszélt a Gazdasági Rádió Üzleti Ebéd című műsorában Dr. Tóth Péter, a Phylaxia Pharma Nyrt. elnök-vezérigazgatója, aki szerint a "kemény átalakulás” eredményeképpen már nem egy területre koncentrál a cég, miután 8-15 vállalatot tervez maga mellé állítani. Tóth Péter azonban kiemelte, hogy az "alaptevékenység soha nem épül le”.

Az átalakulás folyamatát a diófaültetéshez hasonlította, amelynek "több év után lesz meg a gyümölcse”. Nem ígérek 2-300 százalékos árfolyamemelkedést, de kemény munkát igen - fogalmazott. Ugyanakkor a megcélzott „A” kategória környékén megjelennek óriási alapok, ezek hozzák meg a Phylaxiának a nyugodt árfolyamot - tette hozzá, utalva a „bizonytalan kezű kisrészvényesekre”. A Phylaxia-vezér szerint „hosszú távra kell tervezni, az a részvényes, aki megvárja, jól jár”.

Tóth Péter szerint az alaptevékenységből a mai piaci viszonyok között nem tudna nyereséget termelni, „a marketinghálózat ma még gyenge”, emiatt egy olasz és az első számú hazai állatgyógyászati nagykereskedő céggel fognak együttműködni. A lényeg, hogy a Phylaxia nevet vigyük tovább, az alaptevékenység ne hozzon 2-300 millió forint veszteséget, és mivel az elmúlt időszakban akvirált cégek nyereségesek, a Phylaxia nagyon keményen nyereséges lesz - mondta, ennek időpontjára azonban nem utalt. Tóth szerint a korábbi elhatárolt veszteségek miatt kedvező adózási kép rajzolódik ki a cég előtt.

A részvényopciós programról azt mondta, az költségmegtakarítást jelent a cégnek. Eddig volt egy tiszteletdíjunk, több százezer forint havonta, erről most lemondtunk, de amennyiben a kitűzött célok megvalósulnak, sokkal több pénzt viszünk haza - fogalmazott.

A Phylaxia Pharma Nyrt. a következő oldalakon közzéteszi Dr. Tóth Péter elnök-vezérigazgató válaszait a Társaság 2008. május 16-i nyilvános hirdetményével összhangban beérkezett befektetői kérdésekre, észrevételekre.

Erdősné Englert Szilvia leveléből

Tisztelt dr. Tóth Péter Elnök-vezérigazgató Úr!

Kérdéseim a következők lennének:
-Terveznek-e újabb készpénzes tőkeemelést esetlegesen a névértéken felül?

Tóth Péter: Tisztelt Erdősné Englert Szilvia! Kérdésére válaszolva megerősíthetem: igen. A közgyűlés felhatalmazása alapján 15 milliárd Ft-ig emelhetjük az alaptőkét, ennek keretében természetesen készpénzes tőkeemeléseket is tervezünk. Minél magasabb a tőzsdei kereskedési ár, annál inkább érhetünk el névértéket meghaladó kibocsátási értéket. Természetesen ez a célunk, hiszen az „ázsió” nem csak a bizalmat jelent, de a tőketartalékot is növeli.

-A likvid kereskedésnek nagyon erős gátja ez a jelenlegi 4%-os lépésköz. Miben látja a lehetőségét, mitől fog kiugrani az árfolyam magasabb, kereskedhető tartományba? Mit tesznek Önök ezért? Nem zavarja Önöket, hogy már 22 Ft-on folyik a kereskedés? Mikor fognak beavatkozni saját részvényvásárlással? Gondolok itt nemcsak Önre (Ön már megtette), hanem a többi igazgatósági tagra, leányvállalatok vezetőire.

Tóth Péter: Az árfolyam növekedéshez a befektetői bizalom elnyerése, ehhez pedig biztos fundamentumok kellenek. Ezen, és nagyobb befektetők, befektetési alapok megnyerésén dolgozunk. Természetesen zavar minket az árfolyam esése, de amíg nem tudunk tőketartalékot kimutatni, saját részvényt sem vásárolhatunk. Tudtommal a többi igazgatósági tag és mások is terveznek részvényvásárlást.

-Ha most Önnek 408.000 Forintja volt a 17.000 db részvény megvételéhez, akkor miből fogja kifizetni az 1,8 millió darab ellenértékét a Részvényopciós Program megvalósulása esetén?
Egyáltalán célja-e ekkora részvénymennyiség megszerzése?

Tóth Péter: A 17.000 db részvény vásárlásának jelzésértéke volt. A ROP keretében kedvezőbbek a feltételek, és minden vezető érdeke, hogy egy jó cégben minél több részvénnyel rendelkezzék. Az opciós programban kibocsátandó részvények finanszírozására van banki konstrukció, de ez az igazgatósági tagok magánügye, nem szeretném részletezni.

-Valóban nem kapnak az igazgatósági tagok jelenleg fizetést?

Tóth Péter: Valóban nem kapnak tiszteletdíjat. Aki viszont munkaviszonyban is áll nálunk, fizetésben részesül, mert a Munka Törvénykönyve alapján ebből kizárni nem lehet.

-Mennyi időn belül látja az első, 50 Ft-os opciós szint megvalósíthatóságát? Mitől fogja ezt az árfolyamot elérni?

Tóth Péter: Szeretném, ha őszre elérné. Mint korábban mondtam : fundamentumok, befektetői bizalom, fellendülő vásárlási kedv.

-Utólag elnézve nem volt kár a névérték negyedelése? Igaz, hogy ezzel, a tavalyi nyilvános tőkeemelés során több száz kisbefektető segítségével sikerült megmenteni a céget a csődközeli helyzetből. Bízhatnak-e még ezek a jelenleg csalódott emberek abban, hogy valaha megtérül a befektetésük?

Tóth Péter: A jövőt nézzük inkább! A múltat tekintve az Ön megfogalmazását túlzásnak tartom, és említsük meg azt is, hogy a közel egy milliárd forintos összeg mindenképp befolyt volna a céghez az előzetes kötelezettségvállalások folytán. Én bízom abban, hogy a tavalyi jegyzők befektetése a banki kamatoknál jóval magasabban térül meg, de ez sajnos tovább tart, mint gondoltuk. Az engedélyezés (bábolnai üzem, nagykereskedelem, MEO) időtartamában tévedtünk. Magam sem gondoltam, hogy egy október elején készre jelentett, felavatott üzem csak 4 hónappal később kap engedélyt. Ez maga után rántott mindent. Sok kiérlelt ügyletet újra kellett tárgyalni, egyes partnerek elpártoltak a hosszú várakozás miatt. Bevételt nem tudtunk termelni, miközben az általános költségeink megmaradtak. Mára nagyrészt helyreállítottuk a helyzetet, de az elvesztegetett időt nem lehet pótolni.

-Miért nem lett semmi a külföldi tőzsdére bevezetésből, hiszen Ön már tárgyalt ezzel kapcsolatban Milánóban. Várható-e ez még?

Tóth Péter: Természetesen. Lezárt számviteli mérleg kell hozzá, és az „A” kategória kezdeményezése sem véletlen.

-Megtörtént-e a kezdeményezés a BÉT Zrt. előtt a Társaság "A" kategóriába történő átsorolásáról?

Tóth Péter: Folyamatban van.

-Egri Béres-gyártelep hasznosítása továbbra is csak a CEVA-per megnyerése után fog bekövetkezni? Úgy néz ki, hogy még mindig évekig fog húzódni a per....

Tóth Péter: Nem, már nem kötjük össze a perrel. Több hasznosítási ajánlat van, a legjobbat igyekszünk kiválasztani. Ilyen nagyságrendnél különösen körültekintően járunk el, vállalva, hogy hosszadalmasnak tűnhet a tárgyalássorozat, a döntés. A CEVA-per időtartama jogi képviselőnk tájékoztatása szerint nem jósolható, számos tényezőtől függ. Lehet néhány hónap, de néhány év is.

-A tavalyi interjúban említett internetes webáruházat, ez miért nem valósult még mindig meg?

Tóth Péter: Részben szolgáltatói problémák, részben az engedélyhiány miatt.

-A honlapon mikor lesznek láthatók a tulajdonban lévő "leányvállalatok"?

Tóth Péter: Már most is láthatók, a Tájékoztatókban és az Éves Jelentésben.

-Igaz-e hogy Civin János a Humet Nyrt. elnök-vezérigazgatója át akarta venni az Önök társaságában a direkciót oly módon, hogy nyilvános alaptőkeemelés során befogad négy/öt/hat Phylaxia részvényt egy HUMET-ért cserébe? (Ez Civin Jánostól hangzott el) Valóban tárgyaltak erről?

Tóth Péter: Nem.

-A legfontosabb: Mikor lesz nyereséges a Társaság?

Tóth Péter: Talán félévkor. A leányvállalatokon múlik. Az anyacég csak február 11-én kapta meg az engedélyeket. 4 és fél hónap kevés ahhoz, hogy közel egy éves leállást kompenzáljunk. De már termelünk, szállítunk, a múlt héten három napig távol voltam, mert Itáliában a Sintofarmmal tárgyaltam. A megállapodásunk szövegezés alatt áll, amint aláírtuk, meg fogjuk hirdetni.

Yahoo leveléből

Tisztelt Dr. Tóth Péter Úr, a következő kérdések megválaszolását kérném, amennyiben lehetséges és természetesen a legnagyobb őszinteséggel :

- A tavalyi interjú során nulla körüli eredményt prognosztizált (elég súlyos hiba volt jóslatokba belemenni), ami sajnos nem valósult meg. Miért gondolta, hogy jó lesz az eredmény és miért lett mégis 200 millió körüli veszteség?

Tóth Péter: Nem volt hiba, akkor realitásnak tűnt, hogy augusztustól gyárthatunk Bábolnán. Ez rajtunk kívülálló okok miatt kitolódott októberig, aztán meg az idén februárig. Egy céget az általános költségek akkor is sújtják, ha a termelése zöme áll. Amiben önhibámon kívül tévedtem, nem számok voltak.

- Mi volt a cél a negyedeléssel, aktuális e még a dolog amiért így döntöttek?

Tóth Péter: A Portfolios interjúban írtam a célról, indokokról. A külföldi bevezetés szándéka változatlan.

- A sorozatos alaptőkeemelések készpénzes tőkebevonást is fognak jelenteni?

Tóth Péter: Igen.

- A hatalmas részvényszám, ami akár meg is duplázódhat nagyon rossz hatással van az árfolyam emelkedésre. Mi a véleménye?

Tóth Péter: A jelenlegi helyzetben egyetértek. Épp ezért javasoltam, hogy a 15 milliárd forintos felhatalmazással fokozatosan éljünk. Az első, hogy meg kell győzni a befektetőket, hogy jó úton járunk. Erre törekszünk.

- Hogyan fog kimozdulni az árfolyam ebből a sávból? A kisbefektetők döntő többsége elvesztette bizalmát a céggel szemben! Van e nagybefektető, esetleg Buczi Miklós úr most is hajlandó a cégbe befektetni és ezzel visszaadni a bizalmat?

Tóth Péter: Először is: okot adott-e a cég a bizalomvesztésre? Nem. Fundamentumai jelentősen javultak, nyereséges cégeket akvirált, az engedélyek is megvannak végre. Hitelt törlesztettünk, a realizált készpénzre vigyázunk, az előirányzott fejlesztésekre, alapanyag-beszerzésekre félretettük. A bizalomvesztésnek egy indoka van: nem emelkedik, hanem sajnos esik az árfolyam. Ennek oka a sok eladó, amely riogatja a vevői oldalt. Ha bíznak a cégben, Önök is tudnak segíteni, ha kiállnak a kereskedési könyvből. Keressük az alapokat, befektetőket, vannak komoly érdeklődők, de egy részüket a látvány (eladói nyomás) jelentősen zavarja. Buczi úr befektetői szándékairól meg őt magát kell megkérdeznie.

- EWT miért csökkentette 5% alá a részesedését? Feltételezésem szerint, további eladások esetleges végleges kihátrálás a végleges célja!

Tóth Péter: AZ EWT részesedése azért csökkent 5 % alá, mert a részvényeit apportálta (KEG, Páhi Zöldenergia Kft.). Együtt dolgozunk a delegáltjaival az Igazgatóságban, lelkesek, és nincs okom kételkedni abban, hogy egy jó tőzsdei céget akarnak csinálni a Phylaxiából.

- A jövőben is számolnak az eredeti tevékenységeikre épülő bevételekkel? Pontosabban a bábolnai üzem kialakítása nem volt e hiábavaló illetve a jelenlegi és jövőbeni megrendelések indokolják e, hogy Bábolna 3 műszakban termeljen és 100%-os kihasználtság alatt legyen?

Tóth Péter: Szívügyemre tapintott rá: az alaptevékenységet meghatározónak tartom. Ebben nyilvánvalóan érzelmi motivációim is vannak. Elsősorban állatorvos vagyok, ahogy a cégalapító dr. Köves János is elsősorban állatorvos volt. A bábolnai üzem GMP felújítása utáni 100 %-os kihasználása véleményem szerint magas extraprofit termelésére képes.

-.Az egri telephely megvásárlása nem volt e hiábavaló, hiszen tudtommal ma is kihasználatlan és felesleges kiadásokhoz vezet. Ezenkivűl a Kácsor Ferenc eladása nagyon rossz hatással volt az árfolyamra.

Tóth Péter: Az egri üzem jóval GMP-közelibb állapotban volt, mint a saját üzemünk. Likvid forrásaink korlátozottak voltak, miközben tudtuk, ha gyártani akarunk, GMP-engedélyt kell szereznünk. A széttagoltság rengeteg logisztikai költséggel járt. Ebből született a döntés: mindent egyben Egerben, szűkös forrásainkat pedig a GMP-engedélyeztetésre fordítjuk. A CEVA-perben közel 300 millió Ft-ot ítéltek meg első fokon nekünk, ez fedezetet jelentett volna a további fejlesztésekre. Másodfokon perelhúzó döntés született, minket meg sürgetett az idő. Letettünk a nagy tervekről, a legszükségesebbeket Bábolnán tudtuk a legrövidebb idő alatt megoldani. Ma már ehhez alkalmazkodunk, ide összpontosítunk mindent. Egert más módon hasznosítjuk. Kácsor úr eladása engem is meglepett, nem jó értelemben. Cégtársa, Szabó úr korábban úgy adott el, hogy nem csökkent az árfolyam. Minősíteni sem tulajdonost, sem brókert nem szeretnék.

- A legújabb akvizíciók részvénnyel történő kifizetése félő, hogy a Kácsor féle történésekhez fog vezetni. Mi a véleménye?

Tóth Péter: Kétségtelenül erre az elvi lehetőség megvan. Visszatartó erőt kell produkálni. Meggyőződésem, hogy nem fogják eladni, ha látnak a cégben fantáziát (magasabb áron kiszállni, osztalékot kapni). Mi igyekszünk megtartani őket, de mint korábban sokszor mondottam : Önökön is múlik. Ha azt látják, hogy főleg eladni akarnak mások, ha azt olvassák, hogy veszteséggel is ki kell szállni, miért ők maradjanak befektetők?
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:53
Előzmény: #65897  BudFox
#65898
nem semmik ezek a válaszok! atyaég!

szerintem se a KEG se a Gazdasági rádió nem fog többet részvényt elfogadni készpénz helyett...

"Tóth Péter: Kétségtelenül erre az elvi lehetőség megvan. Visszatartó erőt kell produkálni. Meggyőződésem, hogy nem fogják eladni, ha látnak a cégben fantáziát (magasabb áron kiszállni, osztalékot kapni). Mi igyekszünk megtartani őket, de mint korábban sokszor mondottam : Önökön is múlik. Ha azt látják, hogy főleg eladni akarnak mások, ha azt olvassák, hogy veszteséggel is ki kell szállni, miért ők maradjanak befektetők? "
BudFox
BudFox 2008. 05. 21. 12:51
Előzmény: #65883  BudFox
#65897
Luigi, köszi az összefoglalót..

majd megpróbálom behozni a rádiót..
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:47
Előzmény: #65892  Törölt felhasználó
#65896
Igen, az elején kicsit felhúzta magát. Akkurátus ember, no.
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:47
Előzmény: #65892  Törölt felhasználó
#65895
egy fórumbejegyzés a trendlines fórumról:

"Igen, lefele.
A kisbefektetők lesajnálásának nem lehet más eredménye, mint amit látunk jelenleg.

Amikor ennyire átvernek valakit mint tavaly óta a kicsiket ne várjon a társaság semmit.

Az egész vezetésnek mennie kellene, egy új vállalat irányításra van szükség!

Akármit csinál a társaság, hiteltelen, sokak szerint!

Tudjátok mi lesz a Phylaxia új neve?Nos az is egy röhej!
Mintha mari néni találta volna ki álmából felkeltve.
Phylaxia 1912 Holding ha jól emlékszem. Nevetséges."
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:47
Előzmény: #65892  Törölt felhasználó
#65894
Kádár et. elmondta?
Buxi?
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:46
#65893
Szabadlábon távozott T.P.?
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:45
Előzmény: #65889  Törölt felhasználó
#65892
Mára az utolsó: A gazdasági rádiót azért vették, hogy lehetőségük legyen kommunikálni. Hát akkor egy szakértő is átolvashatta volna a válaszokat.
Amúgy a második részében már nyugodtabb, kevésbé indulatos volt. (Itt már értelme is volt az elhangzottaknak)
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:43
Előzmény: #65889  Törölt felhasználó
#65891
link
ez az?
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:43
Előzmény: #65889  Törölt felhasználó
#65890
Jó kérdések mi? :-)

link

Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:42
Előzmény: #65875  Törölt felhasználó
#65889
Azt mondta, hogy aki tartja, az keresni fog vele, aki pedig nem bízik benne, adja el. (azt nem mondta, hogy ne adjuk el)
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:41
Előzmény: #65879  Törölt felhasználó
#65888
Kösz én sem gondoltam teljesen komolyan:o))))))
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:41
Előzmény: #65863  Törölt felhasználó
#65887
igen...
Johny, mit talált klikk? sacis49@gmail.com
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:41
Előzmény: #65882  Törölt felhasználó
#65886
Ebben egyetértek Luigiano. Amúgy ez egy előre leírt kérdéses riport volt. Improvizálva még rosszabb lett volna.
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:40
Előzmény: #65884  Törölt felhasználó
#65885
TP-t egy sima lakógyűlésen leszavaznák.
Ennyire "fussa".
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:40
Előzmény: #65879  Törölt felhasználó
#65884
110 millio, ha nem 120 millio DARAB és nem FT tisztelt Tóth Péter Úr!
BudFox
BudFox 2008. 05. 21. 12:39
Előzmény: #65871  Törölt felhasználó
#65883
Johnyy - itt nekem mobil internet ,van, most ha bekapcsolom a rádiót, szerintem behal az online rendszerem ...de majd megpróbálom befogni az adást.
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:38
Előzmény: #65853  BudFox
#65882
Üdv Budfox!

T.P. sosem volt nagy szónok. 8-12 cégből fog állni a Holding. Sintofarm-Phyla termékek viszont-értékesítéséről beszélt. A nyereséges akvízíciókról beszélt és hogy magának az alaptevékenységnek is nyereségessé kell válnia és egy 3000 termékes nagy cégről 120 orvossal, akivel nem tudom mit csinálnak, mert elment a vételem. (ezt írjátok meg lécci)
A Privátbankáron lesz összefoglaló. Ez gondolom be lesz a fórumba is kopizva.

Kellene egy szóvivő szerintem.
Törölt felhasználó 2008. 05. 21. 12:38
Előzmény: #65877  Törölt felhasználó
#65881
amúgy én is.
valakinek nincs meg az interju,vagy letudom tölteni valahol?
Köszi

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek