Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 06. 20. 10:29

egis topik  

remélem jó lessz
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 24. 06:07
Előzmény: #54799  Törölt felhasználó
#54800
És még mindig folytatom!

Alex!
Hiszel a "csodákban"?
Mit is mondtál? Hány nap, amíg meghívót kapok? 30?
Aha...most nézem...reggelre megkaptam :))
Nincs lehetetlen édes, csak azok a dolgok lehetetlenek, amiket mi annak tartunk, mert bekorlátozzuk magunkat :))
Nnnna, gondolkodj kicsit, aztán szólj hova küldjem a meghívódat!
Remélem ezek után szép napod lesz :))
Törölt felhasználó 2010. 08. 24. 05:48
Előzmény: #54798  Törölt felhasználó
#54799
Még valamit, a racionálisan gondolkodó Uraknak. (mert afelől nincs kétségem, hogy Bodza is és spekimama is zsigerből vágni fogja a dolgot és azt mondják majd: ez így van.)
Szóval ezek a dolgok nem valamiféle hit vagy világnézet kérdései. Ezek a dolgok tények. Olyanok, mint a számok...1+1=2. Van kérdés? Ugye hogy nincs. :) Persze, mindenki elfordulhat és mondhatja, hogy ez hülyeség...sőt, még legyinthet is egyet. De azért, mert a fejünket a homokba dugjuk, és bizonyos dolgokról nem akarunk tudomást venni, attól még a tények még tények maradnak és ott maradnak. A tények, makacs dolgok...nem érdekli őket, hogy mi mit gondolunk róluk...
Ez az igazi ciki, ugye?
A számokat szeretem, nem hazudnak.
És az óra sem...elkéstem :))
Törölt felhasználó 2010. 08. 24. 05:20
Előzmény: #54797  alexkidd
#54798
Jó reggelt!
Ennyire hideg van vagy ennyire fáradt vagyok, hogy tréning ruhát kell felvennem, hogy nyitott ablaknál ne fázzak? Megint csak egy két órát aludtam...jajjj, féltem az anyukámat. Persze ettől nem lesz jobb semmi :(
Alex! Rossz válasz :)
Elmesélek neked valamit. A pszichológia, mint olyan kb. Freud óta foglalkozik komolyan a tudatalatti világával. A pavlovi kutyás kísérletet, pedig azt hiszem mindenki ismeri. Jelen állás szerint, a pszichológia már tény ként kezeli a tudatalatti létezését. Egyes mai kutatások szerint a cselekedeteink kilencvennemtudom hány százalékát (hülyeséget nem akarok írni) a tudatalatti irányítja. (még mielőtt zombik jelennének meg a fejetekben.... a levegő vétel, az ivás, a járás, mind mind egykor tudatosan begyakorolt, tudatalatti tevékenység) Irányít tehát a tudatalatti, amit mi magunknak programozunk, minden nap, a gondolatainkkal, sokszor úgy, hogy észre sem vesszük, hogy mit csinálunk. (gondoljatok csak bele, hány olyan kósza gondolat van nap közben, ami csak úgy átfut a fejünkön? És mindegyik elültet egy kis magot, vagy tovább gondozzuk a már meglévő sztereotípiáinkat velük. Félelmetes)
További két dolgot még biztosan tény ként kezelnek a tudatalattival kapcsolatban. A tudatalatti, csak jelen idejű kijelentéseket ért. Nem tud mit kezdeni az olyan gondolatokkal, hogy majd gazdag leszek. A tudatalatti azt érti: gazdag vagyok. A másik, nagyon fontos dolog, nem érti a ne és a nem fogalmát. Tehát minden egyes alkalommal, amikor azt mondod, hogy: Nem akarok többet bukni, akkor valójában azt programozod az agyadba, hogy : Akarok többet bukni. És ezt minél többször gondolod, annál valószínűbb, hogy így is lesz. Mert a tudatalatti kialakítja a gondolathoz megfelelő viselkedést. Amit mindaddig kialakít, míg te ezt gondolod és ezt továbbítod neki. Tehát, csak rossz döntéseket fogsz hozni. Úgy képzeld el, mint két tartályt. Az egyikben az a gondolat van, hogy nyerni akarok! A másikban az, hogy nem akarok többet bukni (ami ugye a tudatalatti számára=a többet akarok bukni val) Telik múlik az idő. Egyre többet forog a fejedbe a dolog és te egyre jobb táptalajt adsz a félelemnek. És minél erősebb érzéseket viszel egy egy gondolat mögé, annál nagyobb súlyt fog nyomni az adott tartályban. És Te szépen lassan töltögeted a tartályaidat. És észre sem veszed és máris csordultig telt a bukás tartályod...hát a nyerő tartály pedig.... jó, ha egyharmadig van...Szerinted? Ha ilyen állapotban cselekszel, mi lesz az eredmény? Jó hír, hogy a tartályokat bármikor újra lehet tölteni :)) Mi döntjük el melyiket töltjük újra... Rossz hír, hogy csak akkor fog az ember a kívánt módon cselekedni, ha többet tölt a pozitív tartályba...ez jó sok munka :)) Hajrá Alex! Kezdheted is! :)
Talán mindenki ismeri a régi példát. Nem mindegy mit mondasz a gyerekednek. Ha valakinek huzamosabb ideig azt mondod, hogy buta, akkor egy idő után úgy is fog viselkedni. Ha folyton a szépségét dicséred, úgy is fogja magát érezni és annak megfelelően fog viselkedni. Kísérleteztek gyerekeken, amikor is különböző tulajdonságokkal illették őket. Egy gyereknek mindig ugyanazt mondták el. Te buta vagy, te okos vagy, te szép vagy....kivétel nélkül minden gyerek elkezdett annak megfelelően viselkedni, amilyen jelzővel őt illették. (ezt a kísérletet a második világháború keltette életre. A tudósok ugyanis nem értették, hogy hogyan hihettek okos értelmes emberek a nácizmusban. Innen ered tehát, a dolog: ha sokat hallod el is hiszed) Nem mindegy tehát mit gondolunk. Ezeket a tényeket használja a mai pszichológia, az agykontroll és elég erőteljesen hajaz a pozitív gondolkodás követőinek világára is. Egyiknek sem vagyok sem elkötelezettje, sem követője. Meg kell jegyezzem sajnos... Az elméletet ismerem, de a gyakorlatba való átültetés fontosságát még sokszor elfelejtem.
A mindenemet...korán reggel...remélem legalább érthető.
Zene nincs, egy órája írok, nem jutott rá időm. :))
Sok sikert mára Mindenkinek!
alexkidd 2010. 08. 23. 22:35
Előzmény: #54793  Törölt felhasználó
#54797
Ne hari, de nagyon álmos vagyok, rábuktam a billentyűzetre:)))
Nem fogom menekülőre, csak nem akarok többet bukni. Ez már bőven elég volt.
Semmi bajom nincs veled, mégha ilyen dolgokat is írsz:))))
Még gondolkodom a dolgon:)
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 22:33
Előzmény: #54792  alexkidd
#54796
Csak a Tiéd!
link
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 22:24
Előzmény: #54794  Törölt felhasználó
#54795
Nnna szívem, azt hiszem van min gondolkodnod és azt hiszem nem lövök nagyon mellé, ha...elég ennyi mára neked. :))
És mivel időközben jelentkezett az én nagyon beteg anyukám, aki elmesélte, hogy él és viszonylag jól van és a mai napot a tengerparton töltötte és ettől boldog, és elmondta, hogy szeret és én is elmondtam neki, hogy szeretem....most már megnyugodtam és elmehetek aludni.
Nyugodt éjszakát Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 22:10
Előzmény: #54793  Törölt felhasználó
#54794
öööö az utolsó résznél, lehet kicsit elragadtattam magam :))
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 22:05
Előzmény: #54792  alexkidd
#54793
És ha elszaladsz, attól jobb lesz? Fáj...persze, hogy fáj, hazudik aki azt mondja, hogy nem fáj, ha veszít.
De túl kell lépni rajta!
Ha menekülőre fogod a dolgot, akkor nem fogod azt érezni, hogy itt volt előtted egy lehetőség és elszalasztottad?
Ha bánkódsz a múlton, jobb lesz? Tudsz a múlton változtatni? Nem. Ha siránkozol rajta jobb lesz? Nem. Mi az egyetlen értelmes lépés tehát? Ha felállsz és tovább mész. És kiköszörülöd a csorbát. Persze, tudom, nagyon könnyű ezt mondani...
Mindamellett, hogy a fájdalmat, a bukta fájdalmát persze, meg kell élni, de nem szabad belesüppedni. Alex! Ki kell másznod, mert különben ott maradsz és minél tovább vagy ott, annál nehezebb kimászni.
Fúúú de okos vagyok...:)) És fúúúú de nem szeretsz most azért amit írtam neked..:))
De, ha most nem is, egyszer majd megérted.
És hidd el, nem bántani akarlak, csak nem akarom, hogy elvessz. :))
Imádlak te kis bolond, szedd össze magad és állj már fel! :)
alexkidd 2010. 08. 23. 21:55
Előzmény: #54791  Törölt felhasználó
#54792
Hmm...Az a 30 %, ami hiányzik a portfoliómból. Többet már nem szeretnék bukni:(((((
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 21:51
Előzmény: #54790  alexkidd
#54791
Tudom...hiszen semmi sem kényszerít, ha nem akarnád nem küldenéd :))
Fura, mert én is nagy zakót várnék, de nem vagyok benne már annyira biztos, mint pár napja.
Lehetségesnek tartok egy kis fel kört még egy nagyobb zakó előtt...aztááán lehet, hogy tévedek...
Hiányzik a forgalom, az pedig kellene erre is arra is...ez így csak lutri...
Persze, attól még kedvemre való :)
Miért gondolkodsz? Mi történt, ami elbizonytalanított abban, hogy itt kell lenned és ezt akard csinálni?
alexkidd 2010. 08. 23. 21:45
Előzmény: #54789  Törölt felhasználó
#54790
Gondolkodom, aha. Én még további esést várok. ezért is nem veszek semmit......
A dalt szívesen küldöm:)
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 21:37
Előzmény: #54787  alexkidd
#54789
b+ tényleg :(
De kértem neked, és holnap körbekérdezek, hátha van valakinek elrejtve egy valahol :)
Alex ez a dal meglepő tőled, de gyönyörű :)
Köszönöm :)
Jobban vagy kicsit? Gondolkodsz még?
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 21:32
Előzmény: #54787  alexkidd
#54788
mi vaaan? nem vagy az ismerőseim között? Nnna visszalépek megnézem. Miért nem tűnt ez fel nekem?
alexkidd 2010. 08. 23. 21:29
Előzmény: #54785  Törölt felhasználó
#54787
Valahogy kizártak, vagy töröltem magam?:))))
Már nem is tudom.....
alexkidd 2010. 08. 23. 21:28
Előzmény: #54785  Törölt felhasználó
#54786
Jó lenne, csak az még egy hónap:(
Nekem most kell:)))
zene:
link
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 21:26
Előzmény: #54784  Törölt felhasználó
#54785
upsz, most nézem, nincs meghívóm, csak igényelhetek...hmmm hova lett?
kérjek? akarod?
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 21:22
Előzmény: #54783  alexkidd
#54784
Hát azt te tudod, mit vállalsz be :)))
Egy jóóóó zenéért cserébe pedig meghívót is kaphatsz, oda ahova csak szeretnéd :)
alexkidd 2010. 08. 23. 21:18
Előzmény: #54782  Törölt felhasználó
#54783
Háj:)
Én jó leszek?
iwiw meghívód nincs véletlenül?:)
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 20:25
Előzmény: #54781  Törölt felhasználó
#54782
Hi :)
Valaki?
link
kezdjek félni? :))
Törölt felhasználó 2010. 08. 23. 16:09
Előzmény: #54780  Törölt felhasználó
#54781
rövid feltámadás volt...de szép :)

Topik gazda

ede
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek