Topiknyitó: higins79 2009. 10. 12. 13:28

DANUBIUS  

csak azért mert illikvid és még nem ment semmit:)...sőt éves min körül van

meg nem árt neki egy kis reklám...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 02. 15:46
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#360
sztem 3600 volt az alja...
Törölt felhasználó 2010. 11. 02. 15:42
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#359
Úgy látom kedves Annus a keg után itt is igyekszik az adrenalint pótolni.
Nem fél, hogy lemarad? :-))
Törölt felhasználó 2010. 11. 02. 14:48
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
ez most nem tömésnek tűnik...inkább tudatos vásárlásnak...én tartom...jó lesz ez...;)
Törölt felhasználó 2010. 11. 02. 14:46
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#357
hát... én ma kiszálltam reménykedem egy mínuszos napban hogy visszakapom. beálltam már ma is, de jött ez az őrült vevő 750-en, ki is tömik szvsz. aztán le...
Törölt felhasználó 2010. 11. 02. 14:33
Előzmény: #355  waryou
#356
egy kicsit megugrott...reméljük ez csak a kezdet..:)
waryou 2010. 11. 02. 10:21
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#355
Indul a mandula? :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 02. 06:07
Előzmény: #351  Steelman
#354
valóban 3800nál vettem bele....nyugodt vagyok...egy kicsit paranoiásnak tűnsz..."szándékosan fordítva mozgatnak mindent..."a szar gyors jelentésre azért ment nagyot mert akkor lehetett a legtöbb papírt megvenni...
majd meglátjuk mi lesz sztem 4k felett hamarosan...;)
higins79 2010. 11. 01. 12:27
Előzmény: #349  Eros
#353
szépen menetel Európa
higins79 2010. 10. 31. 14:31
Előzmény: #351  Steelman
#352
jó fontolgatást:))))
addig mások veszik meg a nagytúlaj...
öröm volt:)
Steelman 2010. 10. 31. 14:05
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#351
Különösebben nem idegesít, hiszen te ültél bele 3800-on 3850-en és 3900-on és most 200Ft bukóval nézegeted az árfolyamot papíronként. Sándor Tamás már negyedszer írta le ugyanazt itt az alulértékeltségről, az ingatlanokról és a kivezetésről, mert ő is szeretné már eladni. Ha ez egy bomba sztori lenne, venné is valaki, de komolytalan a forgalma. A jövő évre várják itt a fordulatot, hogy akkor majd tele lesznek a szállodák. Akkor fog az árfolyam brutálisan beesni, mert szándékosan fordítva mozgatnak mindent.
Erős a forint, a gyógyszeresek jó magasan, a telekom a pincében.3100-3200 környékén fontolóra veszem majd, hogy vegyek.
higins79 2010. 10. 31. 09:16
Előzmény: #349  Eros
#350
szvsz szét fogják darabolni vagy egyben átveszik a részvények nagy részét magasabb árszinten...
Eros 2010. 10. 31. 09:09
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#349
...nem sokáig húzhatja már az öreg...ilyen korban bármikor történhet vele valami....szerintem ő nem ad el,az alapok spekulálnak az árfolyammal,mert azért van náluk rv.bőven...az öregnek inkább megköszönhetjük,hogy 3600-on megtámasztotta...lesz ebben egy gyors felmenet hamarosan,de utána kérdéses....
higins79 2010. 10. 31. 08:59
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#348
nem csak a kivezetésre lehet spekulálni hanem az ingatlan értékeire is...alulértékelt..ilyen volt a PANNERGY IS DE MÁR jó helyen mozog ..van még benne lehetőség de előtte pénzt kel termelni a miskolci hőnek..utána lesz igazán nagy a cég...
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 18:27
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#347
jaa..arra gondolsz,h a vezetőség nyilatkozott,h nem merült fel a kivezetés szándéka...??
gondolod majd megmondják előtte,h mindenki jól be tudjon vásárolni...:)
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 18:02
Előzmény: #340  higins79
#346
SCHREIER: AZ INVESZTOR

A Belváros egyik legszebb terén, Bazilikára nézô ’70-es években épült irodaházban egy helyen találhatók a Danubius csoport, az Investor Holding, az Interag Rt. központi irodái, a 86 éves Sir Bernard Schreier magyarországi érdekeltségei. Sir Bernard már évek óta elôkelô helyen szerepel a 100 leggazdagabb brit listáján. Magyarországi vagyona a cégek saját tôkéjét alapul véve 50-60 milliárd forint, de piaci értéken – a jelentôs ingatlanállománynak köszönhetôen – valószínűleg meghaladja a százmilliárdot is. Bernard Schreier 1991-ben, az elsô adandó alkalommal, közvetlenül a rendszerváltás után jelent meg Magyarországon. Az akkor 74 éves üzletember eredeti terve mindössze a Caterpillar képviseletének megszerzése volt, mivel a világ számos pontján ezt cégei végzik. Úgy gondolta a piacgazdaságra éppen áttérô Magyarországon az építôipar fellendülésével ez jó üzlet lehet.

Csakhogy a Caterpillar magyarországi ügynöke az Huniversal Rt. volt, egy külkereskedelmi ügynöki cég, amelyik a nyolcvanas évek végén más nyugati gépipari és autóipari cégek kizárólagos képviselôjeként működött. A Huniversal Rt. pedig a külkereskedelmi vállalatokból összerakott Investor Holding része volt, amit az ÁVÜ egyben kívánt értékesíteni. A holding része volt az akkor is nyereségesen működô Agrompex gabonaipari vállalat jó néhány értékes ingatlan és a Shell Interag magyar hálózata is. Néhány heti tárgyalás, ismerkedés és vizsgálódás után Bernard Schreier úgy döntött, hogy megvásárolja az Investor Rt.-t. Piaci információk szerint az Investor 60 százalékáért hozzávetôleg 34 millió dollárt fizetett az üzletember, amit egy közelmúltbeli nyilatkozata alapján feltételezhetôen hitelbôl finanszírozott. Az Investorral egy szerteágazó tevékenységű cégekbôl álló, néhány értékes vagyonelemmel és egy sor csak a szocializmusban értéknek látszó eszközzel rendelkezô konglomerátumhoz jutott hozzá. A holding átalakulása azonnal megindult, részben egyfajta öntisztulási folyamatként, ami részben a képviseletet ellátó, de valódi infrastruktúra nélkül dolgozó kollégák kiválásával ment végbe, akik sokszor az „üzletet” is magukkal vitték. A holding igazi átszervezésére azonban az adott lehetôséget, hogy a Shell kivásárolta részesedését a holdingból.

Az ebbôl befolyó pénzbôl kezdték meg a Danubius részvényeinek felvásárlását 1995 februárjában. Az idôpont nagyon jellemzô: három héttel a Bokros-csomag bejelentése elôtt a fizetésképtelenség határán, a tôke menekült az országból, a nemrég megalapított tôzsde indexe Békesi pénzügyminiszter lemondását követôen óriásit esett. Az öreg befektetôk mindig azt mondják, hogy amikor mindenki eladni akar, akkor vásárolj; részvényt, ingatlant, bármit. A sokat tapasztalt Bernard Schreier pont ezt tette, egy részvényeitôl szabadulni igyekvô amerikai befektetési alaptól és az akkor ellenzéki vezetésű I. kerületi önkormányzattól 20 százalék feletti Danubius részvényt vásárolt, amivel nemcsak egy sikeres szállodavállalat irányítását szerezte meg, hanem jelentôs ingatlanvagyont is. A Danubius által termelt profitból az elmúlt tíz évben közép-európai gyógyszálló hálózat kiépítését finanszírozták: megvásárolták a cseh Marienbad, a szlovákiai Pöstyén és az erdélyi Szováta fürdôvállalatát. A Danubius csoportnak a nemzetközi és különösen a hazai turizmus visszaesése idején nem megy túl jól. Schreiernek azonban két alapelve van: egyrészt szereti megtartani azokat az embereket, akik vásárlása idején is irányították a céget, úgy véli azok az emberek képesek a legjobb irányításra, akik ismerik az adott céget és piacot, ugyanakkor képesek alkalmazkodni az új kihívásokhoz. Igaz, bizalmára egy-két esetben ráfizetett, például az Agrimpex elsô menedzsmentje „jelentôs végkielégítéssel” távozott és vitte az üzletet is.

De a legtöbb esetben eredményesen és megbízhatóan dolgozó vezetôkre talált, amit a cégcsoport növekedése is jelez. Az Investor Holding ma a hotel üzletág fejlesztése mellett megôrizte, és malomipari vállalatok felvásárlásával átalakította jelenlétét a gabonaiparban, az Interag bázisán jelentôs ingatlan és logisztikai üzletágat épített ki. Emellett Schreier érdekeltségei márkakereskedôként jelen vannak az autóiparban is. Benard Schreier másik alapelve, hogy nem szeret eladni, magyarországi jelenléte során csak egy-két kivételes alkalommal, a körülmények kényszerítô hatására került sor cégek, üzletágak vagy ingatlanok eladására. Az utóbbi eszközhöz különösen ragaszkodik, szinte csak azt tekinti komoly üzletnek, amelyben valamilyen formában ingatlanhasznosítás is szerepet játszik. Schreier az elmúlt 12 évben osztalékként nem vont ki pénzt magyarországi cégeibôl, a megtermelt profitot a növekedés finanszírozására fordította. Cégei napi működését integrált vállalatirányítási rendszerükön keresztül londoni irodájából is képes figyelemmel követni, ennek ellenére 87 évesen is rendszeresen utazik, hiszen videokonferencián mégsem kerülhet igazán személyes kapcsolatba embereivel.

(én úgy gondolom 87 évesen ő nem fogja már kivezettetni a Danubius-t ha eddig nem tette, max. majd az örökösei...)
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 17:59
Előzmény: #344  Steelman
#345
tudom,h idegesítő ha eldobás után több mint 30%ot megy a papír...amúgy csak a kivezetési ár miatt linkeltem be a cikket semmi másért...és tudtam,h nem friss cikk...amúgy mit cáfoltak?hogy a kivezetési ár 6300??
Steelman 2010. 10. 30. 17:56
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
Rosszak a megérzéseid. 3450Ft-ról volt és 3580Ft-on dobtam ki hónapokkal ezelőtt. Pici hasznom volt rajta csak..
Törölt felhasználó 2010. 10. 30. 17:42
Előzmény: #339  Steelman
#343
jajj de okos vagy okostojás...:D nem kell egyből gratulálni...kicsit magas lovon ülsz...;)
igen előfordulhat,h utána cáfolták...elképzelhető,h tévedtem...elnézést...főleg tőled...:)
az a megérzésem,h te buktál ezzel a részvénnyel rendesen...sztem az utóbbi felszúrásban vehettél...jóval 4000 felett...amit sztem 4000 elestével kiszórtál...:)milyenek a megérzéseim?:)
Steelman 2010. 10. 30. 16:25
Előzmény: #341  higins79
#342
Ha tudnád mennyit mérgelődtem én már ezzel a Danubiussal! Minden más felment és ez mégsem. Az igazi tulajdonosról nem írnak, de ezt már régebben leírtam sokszor. Ahová ő belép, ott fű nem terem. Egyébként a Phylaxia érzékelhető könyv szerinti értéke 90Ft és mégis esik. A TVK is 5519Ft helyett 3400Ft környékén szambázik. A Synergon könyv szerinti értéke is jóval magasabb,mint a Pannergyé, mégis sokkal kevesebbet ér.
higins79 2010. 10. 30. 16:10
Előzmény: #339  Steelman
#341
,,Finanancial Times oldalairól vettem, bárki leellenőrizheti.
www.FT.com A Richter(21037) a Mol( 9980),az Állami Nyomda(354) és a Pannergy(424) az a 4 részvény, ami az érzékelhető könyv szerinti értékek több mint kétszeresén forognak"
ezek alapján is alulértékelt akkor:)

Topik gazda

higins79
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek