Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 17:53
Előzmény: #8578  jamukha
#8580
van egészségügyben és államigazgatásban is rokonom...sajnos nem ez a tendencia. Egyből kicsinál a polip, amint rontod, az üzletüket...pont ezért kell elzavarni őket..menjenek a vesenyszférába ( igazgatók) és próbáljana ott lopni 
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 17:43
Előzmény: #8576  jamukha
#8579
akkor még mindig nem értelek..havi 2 milla a baj, vagy 470 milliárd és zero bevallva..melyik az álszentebb?
volt szerencsém a sebészeti ellátást megtapasztalni ( magánúton, állami korházban, fizetve), így sem kívánom senkinek..a hivatalos eljárást meg sokan szenvedik, vagy nem élik meg. Éppen ezért mondom, hogy ezt is elrontották. Vezetni mindenki tud..csak az a kérdés, hogy mennyire hatékony...versenyszférában már rég kirúgták volna őket.
jamukha
jamukha 2021. 03. 15. 17:31
Előzmény: #8576  jamukha
#8578

Nem mindenki olyan, de olyanok nem kellenek.
A Nagykállói Psychiátriáról lett egy hölgy itt Kórház Igazgató, kéremszépen, az kézbe is vette a dolgokat.
Bement a Fodrászatba, 2 fehérköpenyest talált, "Hol dolgoznak?" "Menjenek leszámolni!".
Felment az osztályra, műszakváltás, "Mutassák a táskájukat" betegeknek járó, kereskedelmi forgalomban nem lévő lévő konzervet talált, azok is leszámoltak.
A magán klinikák a kórházakból ellopott műszereket, gépeket használnak, észrevette, hogy a nagy csinnadrattával átvett adomány műszerre kiírható vizsgálatos betegeket Debrecenbe küldözgetik, kereste a gépet, nem találta, Anyaggazdálgadásos főnököt egyből ki is rúgta.
Az ilyen lekiismeretesnek nincs helye abban a korrupt, erkölcsileg romlott közegben, hiába 10 fillér adósság nem volt, míg a többiek úsztak benne, mennie kellett.
Ezt több pénzel megoldani nem lehet, ha azok mint Indiában a szent tehén, törvényen kívüli belterjes közeg.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 03. 15. 17:26
#8577
Az LDO árfolyama ma Milánóban 7,85 euróra emelkedett azután hogy részletek derültek ki a a DRS IPOjával kapcsolatban.A társaság 22% kerül bevezetésre New Yorkban  20-22 dolláros árfolyamon ami 700 m dolláros tőke injekcióhoz jutattja anyacég Leonardót.A társaság valószinűleg adósság törlesztésre forditja a befolyt összeget.
jamukha
jamukha 2021. 03. 15. 17:10
Előzmény: #8575  Seismic
#8576

Értelek, akkor te elhiszed, hogy jákob 2 millás havi fixből paprikáskrumplit eszik, aki hazudik a tesztben, EU-s minimálbérben, a vétó miatt nem jutnak a családok 1 millió forinthoz, 1 éve kevés a lélegeztetőgép, nyáron sok, ősszel újra kevés.
Az egésszégűgyben nem csak a mennyit ad az állam számít, hanem a feudális felfogás is, azoknak adhatsz akármennyit, a betegnek akkor sem lesz jobb, annyit kaptak, mint amennyit kértek, ebből táncoltak ki, mert a zsebpénzes matek többet mutatott.
Volt olyan eset, hogy örömapa nem akarta csak úgy odabaxni a lét, hanem szép boríték ajándékcsomagban, amikor átadta a szülész-nőgyógyásznak az ráförmedt, hogy "nem ezt vártam!" "mit?" "80,000-ret", erre az apuka kivette a borítékot a csomagból és elvette 20,000-ret, mert 100-at adott volna, én szemen is köptem volna-:)XDDDDDDDDDDDDDDDDD
Én a saját bőrömön tapasztaltam meg az orvosi ellátás színvonalát 2 éve, azóta még a hátamat sem mutatnám nekik, csak szemtől szemben, annyira nem bízom bennük.
Amikor hazakerültem a kórházból és rámvakkantott a szomszéd kutyája, még meghatódtam, hogy végre valakiben megbízhatok.
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 16:57
Előzmény: #8573  jamukha
#8575
persze a 133 bátor ember meg, alig várta, hogy bejöjjön a kínai vakcina, még a gondolattól is rosszul lettek, hogy nyugatival oltassák be magukat ( ilyen egyszerű propagandát írni). 
Realista vagyok, így nem hiszem, hogy aki a tűz özelében van, az nem fog egy kicsit melegedni.
 Az hogy kiemelsz egy embert, hogy olyan hülye, hogy nem megy el vizsgálatra mert valaki azt mondta, az elenyésző, ahhoz képest, hogy nem oltottak be több 100k embert, - mert nem készültek fel rendesen - és azok megbetegedtek vagy fertőznek a későbbiekben. Az elrontott hálapénz reform időzítes sem az hibájuk. Az elmaradt strukturális reformokkért is a kormány a felelős. 
Ahogy lent is írtam: nem Dobrev, Soros, Gyurcsány, Jakab, Fekete stb. a felelős és engem nem nyugtatna a tudat sem, ha a szeretteim közül valaki meghalna, hogy bezzeg ők sem csinálnák jobban ( ami persze nem igaz, mert amíg nem ők kormányoznak addig nem tudjuk). Mindenkit Isten óvjon, hogy bekerüljön egy kórházba!
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 16:38
Előzmény: #8572  bluefrog
#8574
mondom én minden f@sza, semmi sem lehetne jobb
jamukha
jamukha 2021. 03. 15. 16:22
Előzmény: #8568  Seismic
#8573

Amit írsz dúrván cáfolom.
DK-sok "teherautóról leesett" Pfizerrel oltatják magukat és a pereputtyot, míg az orosz és kínai ellen kézzel, lábbal kapálóznak, hogy a plebs még később jusson a sajátjához, ez tipikus Kútvölgyi Kórházas effekt, amikor még a gyógyulásban sem keveredtek a csepeli melós közé, illetve nekik jobb ellátás járt, ez a harsányan hírdetett "Szabadság, egyenlőség, testvéríség" dogmából kettőnek is a cáfolata.
A másik a dobrev féle: "Mindenhol ingyenes a teszt, csak itt nem" hazugság.
Teszem föl egy csóró elhitte és nem mert orvoshoz menni mert dobrev azt mondta, hogy fizetős, akkor későn kerülhetett az intenzívre és bele is halhatott a hiszékenységébe.
bluefrog
bluefrog 2021. 03. 15. 16:10
Előzmény: #8571  Seismic
#8572
nos, ha a hívőknek, akkor biztos nem nekem. már csak azért sem, mert az én covidos hsz.-om pont a jelenlegi kormányzat egyik intézkedésének kritikája, az ellenzék és az EU egy szóval nincs benne megemlítve. ha tudsz szöveget értelmezni, akkor ez neked is világos.
egyébként úgy látom az oltásokkal kapcsolatban ha bekajált vki propagandát az pont te vagy. az oltások arányát tekintve pont nem érheti kritika a jelenlegi kormányzatot, persze nem állítom, h nem lehetett volna jobban csinálni, de a jobbat valszeg nem azok mutatták volna be, akik folyamatosan gáncsoskodnak védekezés idején. 1-2 hónapja még a nagyobb nyitás mellett kampányoltak a "libsik", a keleti vakcinák elleni hadjárat pedig még mindig tart, szóval ha a gyurcsány-apró család kormányozna, akkor tényleg kurva nagy szarban lennénk. no persze az is lehet, ha ők kormányoznának, akkor nem is lennének olyan szarok a keleti vakcinák. 
ha a kritikád mondjuk a beszerzett lélegeztetőgépek számáról szólt volna, akkor még egyet is értettem volna de csak azzal a részével, mert a többi része "bicskanyitogató"...
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 15:44
Előzmény: #8569  bluefrog
#8571
válaszoltam...nekem is van covidos rokonom és idős családtagom is. Elszomorít, amit a járvánnyal/ oltással ezek csinálnak/kezelik és ezért én nyiltan őket okolom.Nem Sorost, Nem az Eu-t. Nem gyurcsányt, nem a libsiket, vagy csipkerózsikát, hanem az éppen kormányzó pártot. Ennyi!
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 15:38
Előzmény: #8567  bluefrog
#8570
Nem. Mind magyarok és végső soron emberek vagyunk. Ezen az ideológiai beállítottság sem változtat, ezért is írtam "ha lennék". Senkinek nem kívánok rosszat, mindenki azt kapja - úgy él- amiért megharcolt. A betegség meg nem pártvallás alapján válogat, ezért mindenkinek gyógyulást és kitartást kívánok!
 Nyilván a csoportdinamika azt diktálja, hogy az aktuális konszenzust kövesse a csoporttag vagy kiközösítik. Ezért is van még ennyi bólogató János.
Aztán amikor majd jövőre egyedül lesz a fülkébe, akkor átgondolja, hogy b@zdki a hülyék miatt majdnem belehaltam egy "influenza" szintű vírusba, vagy éppen elvesztettem a rokonom, elhalasztották a műtétem és/vagy tönkrementem/szenvedtem a hazugságaik miatt stb, akkor a józan ész azt mondja, hogy mindegy ki, csak ezek ne. Sajnos ez jellemző volt az elmúlt 30 évre is nem csak Viktorékra, de ők a csúcs minden téren.
bluefrog
bluefrog 2021. 03. 15. 15:21
Előzmény: #8568  Seismic
#8569
akkor egyenesen megkérdezem, h nekem szólt? válaszolj egyenesen b+
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 15:20
Előzmény: #8566  bluefrog
#8568
a hívőknek, akik még mindig elhiszik, hogy a kialakult helyzetért nem a kormány a felelős. 
Érdekes dolog ez a pszihológia. Anno Goebbels is követte a vezért a sírba is, miután megmérgezte a feleségét és mind a 6 gyerekét. 
bluefrog
bluefrog 2021. 03. 15. 15:19
Előzmény: #8565  Seismic
#8567
nem gondolod, h az első mondatod cinizmusa, annullálja az utolsó mondatod?
bluefrog
bluefrog 2021. 03. 15. 15:06
Előzmény: #8565  Seismic
#8566
"Ha cinikus szeretnék lenni, azt mondanám, hogy tapsolni kell, az meggyógyít. Érdekes, hogy még ilyenkor is a libsik a hibások mindenért"
ez kinek szólt?
Seismic
Seismic 2021. 03. 15. 14:28
#8565
Ha cinikus szeretnék lenni, azt mondanám, hogy tapsolni kell, az meggyógyít. Érdekes, hogy még ilyenkor is a libsik a hibások mindenért, amikor 10 évük volt rá, hogy elkezdjék a strukturális reformokat ( a központosítás mondani sem kell, hogy visszalépés) és 1 évük, hogy összehozzanak és kivitelezzenek egy oltási tervet.
Lehet itt szidni mindenkit, hogy milyen volt 10 éve ( el is kergettük őket), de a mostani helyzet kezeléséről még egy kritikus hozzászólást nem láttam (kivéve a libsiket), pedig amint mindenki érzékeli a saját vagy családja/baráratai bőrén, nyivánvalóan sz@rul csinálják. Amíg pedig csak a bólogatás megy addig minden marad a régiben.
A tavalyi Trump az isten, nincs is covid csak a libsik kitalálták ( ez egy influenza szintű betegség), ne hordj maszkból pedig menj el beoltatni magad lett. Fő a következetesség.
Mindenki vigyázzon magára, aki pedig benne van annak gyógyulást! ( ideológia nézetektől mentesen)
Törölt felhasználó 2021. 03. 15. 13:59
Előzmény: #8563  bluefrog
#8564
Oh. Ez a gyógyszer gondolom nem halálos.
Miért nem szedheti az ember ha egyszer már kiadták forgalomba influenza ellen? Minek kell ez a cirkusz? Influenza esetén is csak a körzeti orvos írhatná fel? Amúgy meg nem mindegy ki írja fel? 
https://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/favipiravir_egis_200_mg_filmtabletta/64398
"A gyógyszer szedését az influenzaszerű tünetek jelentkezését követően a lehető leghamarabb el kell kezdeni."
Érthetetlen miért van ez a bürokrácia.
bluefrog
bluefrog 2021. 03. 15. 13:31
Előzmény: #8549  Törölt felhasználó
#8563
favipiravir: a szándék jó, csak intézkedés nem átgondolt...
az elmúlt ~2 hétben 6 munkatársam lett covidos, legalábbis ennyiről tudok. ebből a 6-ból hárommal egy irodában dolgozom, minden műszakot fertőtlenítéssel kezdtem, nem fogtam kezet senkivel, néhány napja mégis beteg vagyok. a teszten is túl vagyok, az eredmény nem volt kérdéses...
szerettem volna hozzájutni a favipiravirhoz, de:
- még teszt előtt hívtam az ügyeletet, azt mondta a doktornő, ők nem írhatnak fel, és akkor sem írhatna, ha már meg lenne a pozitív tesztem, majd a körzeti orvos... rákérdeztem nála a mentőkre, bizonytalan volt ebben.
- kijött a mentő, letesztelt, rákérdeztem erre a gyógyszerre, adtak egy dokumentumot, amit ki kell tölteni. mondom akkor neki is állok, azt mondták ráér, majd a körzeti orvosnak kell eljuttatnom, és ők se írhatják fel, csak a körzeti orvos.
1. mivel karanténban vagyok nem vihetem el a dokumentumot, meg kéne kérnem vkit, h vigye el, de senki nem fogja, mert akiket megkérhetnék, azok még nem védettek...
2. a tünetek péntek késő délután kezdődtek, amikor már nem rendelt a körzeti orvosom, így keddig kell várnom a gyógyszerre - és akkor se biztos hogy hozzájutok lásd 1-es pont -, tehát csak az 5. napon tudom elkezdeni szedni. ez azért érdekes, mert a cikk szerint minél előbb el kell kezdeni szedni, és kb. az első héten van értelme a szedésnek:
"nagyon fontos, hogy az igazolt COVID-fertőződést követően azonnal elkezdődjön az antivirális kezelés. Ebben az időablakban a favipiravir hatékonynak bizonyult: csökkenti a vírusterhelést, és mérsékli tüneteket. Hozzájárulhat ahhoz, hogy kevesebb beteg kerüljön súlyos állapotba, kevesebben szoruljanak kórházi ellátásra, ami jelenleg rendkívül fontos lenne az egészségügyi ellátórendszerre nehezedő hatalmas nyomás enyhítése érdekében."
szóval aki ezt a baromságot kitalálta, hogy csak a körzeti orvos írhatja fel, azt min. térden rúgnám, de úgy igazából... a körzetemben egyébként kb. 1,5 éve nincs állandó orvos, hol ez van, hol meg az, aki éppen ráér...
3. ha nem hívom ki a mentőket, akkor a hosszú hétvége miatt csak kedden vagy szerdán - tehát az 5. vagy 6. napon - lettem volna letesztelve, addig karanténba se lettem volna, nyugodtan járkálhatnék boltba, utazhatnék tömegközlekedéssel stb. tovább fertőzve másokat...
ha lesz fejlemény, megírom.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 14. 22:34
Előzmény: #8561  MetalHeart
#8562
Látom bevadultak a ba(faszok), miután hullanak mint a legyek... vicces olvasni, hogy mit hogyan kellett volna az eü-ben fejleszteni és mindenért az apakultuszban(!) élők jellemző tulajdonságával egyetlen személyt tesznek felelőssé. Kell nekik egy "ember", aki vigyáz rájuk, aki fogja a kezüket, aki gondoskodik róluk és ha baj van, akkor bizony a nemesebbik felüket is rendbe rakja. Jaaa... hogy a hónapok óta zajló figyelem felhívásokat direkt letojták, rinyáltak a nyitásért, csordában hőbörögtek mindenhol és maximálisan kihasználták az enyhe szabályokat. Itt az eredmény, és nyüszítenek, hogy túlfeszítették a kapacitásokat, miközben köztudott, hogy más országokban is túlterhelődtek, tehát rohadtul mindegy mennyi pénz nem ment a korábbi években az eü-be, akkor is sokan bele fognak halni. Ez legfőképpen az átlagember általános rossz egészségügyi állapotára vezethető vissza, semmi rendkívüli dolog , semmi extra nincs itt. Amúgy jó idő van, tömegek(!!!) mentek a Balatonra M7-en araszolva(!), tesznek az óvintézkedésekre, "velük nem történhet meg", "ő(ke)t ne akadályozzák" mentalitással. Abszolút teszek rá hány hulla lesz még tavasz végéig, legyen az "ő" bajuk ! Ha felfogtad, hogy mi zajlik a finish-ben, napjainkban (bal(faszok) megbetegedése, elhullása), akkor maradj egészséges, bírd ki ezt a pár hetet (hónapot(?) még, és mielőbb oltasd be magad !
MetalHeart
MetalHeart 2021. 03. 14. 22:13
Előzmény: #8559  bluefrog
#8561
Schiffer nem volt rossz, sajnos a jelen politikai közegben nem volt "kelendő portéka" sem a választók, sem a pártok soraiban. Fegyőr jogi irányon kiművelt, de tapasztalatlan, indulatos, hergelő, meleg fazon... messze nem alkalmas komolyabb pártvezetőnek, nemhogy miniszterelnöknek. Botrányai jól mutatják, hogy csak az jogos, amit ő propagál, a magánterület sértés, a hivatalos személyek elleni életveszélyes fellépés, kenő/támogatópénz(ek) elfogadása teljesen elfogadható a részéről. A konkrét személyek egzisztenciális fenyegetése, rágalmazása alanyi jognak számít nála... egy niemand !

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek