Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 13:58

ARANY az értékálló befektetés  

Üdvözlök Mindenkit, akit érdekel a téma és szivesen megosztom veletek a tapasztalataimat
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 10:29
Előzmény: #119  buli
#120
Kösz a tippet.
buli 2011. 08. 22. 10:25
#119
Sziasztok!

Szerintem az aranyból is fél perc alatt ki lehet szállni. Pl. úgy, hogy tartod a fizikai aranyat, de közben tőkeáttételesen beshortolod a tőzsdén. Így ráérsz a fizikai értékesítése során zárogatni párhuzamosan a short állományt.
Én pl. az ezüstnél játszottam meg ezt a nagy felhúzásban. Hirtelen ki akartam szállni, de olyan mértékben kezdett lefele esni, hogy inkább beshortoltam. Majd amikor lenyugodott, akkor zártam a shortokat.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 10:24
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
EQ kérdése? Azzal, hogy az észrevételeimre személyeskedéssel reagálsz te is komoly érzelmi intelligenciát mutatsz...
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 10:13
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Nem baj ez már EQ kérdése. Majd egyszer megérted.
Bár úgy látom sokára lesz...
Pihenj egy kicsit keress másik topicot és legyen szerencséd a többi befektetéseddel is :)
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 10:08
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
"Látom azért csak szereted a saját értelmezésed szerint látni a dolgokat. Ha eladod az aranyat azt promt adod el és 3 nap múlvva meglesz a pénzed kp-ben. "

Ja jó. Én a fizikai aranyat úgy értelmeztem, hogy megveszed és őrzöd, vagy őrizteted. Ha papíron a tiéd, de azt se tudod hol van, az az én értelmezésem szerint nem fizikai arany.

"A költségekkel meg látom téged is jól kondicionáltak legyen jó alacsony a költség és akkor, majd pöröghetsz napon belül akárhányszor. Persze az mindegy,hogy közben a gatyád is ráköltöd a lényeg,hogy adjál vegyél sokszor. Ez a világ legnagyobb mutatványa, ja és a legdrágább is!"

Tőled idézek:
"Látom azért csak szereted a saját értelmezésed szerint látni a dolgokat."
Ez mennyire rohadtul jellemez TÉGED! Nem, én sehol sem dicsőítettem a daytrade-et. Én arról beszéltem, hogy ahol nagy a bekerülési költség, ott hosszútávú befektetésről van szó jellemzően. Szóval te az aranyat hosszútávra ajánlgatod!

"Mégegy apróság Te tudod, hogy amikor veszel egy részvényt akkor tutira mennyiért tudod eladni akár 5 perc múlva is? Bezzeg az arany árát már tudni szeretnéd. "

Én mindegyiket tudni szeretném, de úgysem tudom :-) Ellenben ezt a folyamatos csúsztatást kérlek hagyd abba!! Nem arról volt szó, hogy én bármit is tudok, vagy tudni szeretném, hanem arról, hogy te azzal számolsz, hogy 3 hónap alatt az arany ledolgozza a magas bekerülési költséget! Szóval jóstehetséget te vélsz felfedezni magadban, és én erre írtam, hogy rohadtul nem tudhatod, mit hoz a jövő!

"Mégegy apróság hála istennek nem kell házalni az arannyal mert saját magát eladja.
Gondoltam néhány értelmes emberrel megosztok néhány információt."

De azért más topicban is propagálod az arany befektetést...

Egyébként mint már mondtam, nekem semmi bajom az aranybefektetéssel, az is csak egy befektetés, ráadásul egy kiegyensúlyozott portfoliónak az is része. De ahogy te előadod, az undorító.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:56
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Látom azért csak szereted a saját értelmezésed szerint látni a dolgokat. Ha eladod az aranyat azt promt adod el és 3 nap múlvva meglesz a pénzed kp-ben.

A költségekkel meg látom téged is jól kondicionáltak legyen jó alacsony a költség és akkor, majd pöröghetsz napon belül akárhányszor. Persze az mindegy,hogy közben a gatyád is ráköltöd a lényeg,hogy adjál vegyél sokszor. Ez a világ legnagyobb mutatványa, ja és a legdrágább is!

Mégegy apróság Te tudod, hogy amikor veszel egy részvényt akkor tutira mennyiért tudod eladni akár 5 perc múlva is? Bezzeg az arany árát már tudni szeretnéd.

Mégegy apróság hála istennek nem kell házalni az arannyal mert saját magát eladja.
Gondoltam néhány értelmes emberrel megosztok néhány információt.

Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:45
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#114
"Látom kezdesz idmét kifogyni az érvekből anélkül hogy információd lennének az adott témában"

Magadról beszélj, mert ez például egy komoly érv ugyebár...

"A fizikai aranyból kiszálni ugyanaz a 3 nap mint a többi befektetési termékben."

Ez most komoly??? Először is, ha durran a lufi, a 3 nap igenis sok. Másrészt közvetett módon befektetve percek alatt ki lehet szállni szinte bármiből.(ne gyere a tőzsdék T+3-as elszámolásával, hiszen a kereskedés attól még az aktuális árakon folyik)

"A hosszú távról csak annyit, hogy a költségeket kb 3 hónap alatt kitermeli ez valóban hosszú táv mondjuk a daytradehez képest. "

És még te beszélsz érvekről... Tudod minden befektetésnél figyelmeztetik a befektetőt, hogy a múltbéli hozamok nem jelentenek semmit a jövőre nézve. Tehát ez az állításod akkor lenne igaz, ha tudnád, hogy 3 hónap múlva mennyi lesz az arany árfolyama. Másrészt pedig, ha feltételezzük, hogy így is lesz(de ilyet nem lehet feltételezni!), akkor a 3 hónap még nem a befektetési idő, hiszen optimista becslésed szerint akkor tudna ugyanannyiért kiszállni, tehát igenis hosszútávra ajánlgatod. Nem csak sugallod, konkrétan ajánlod.

"A sugalatokkal nem tudok mit kezdeni lehet,hogy másnak mást sugall amit mondtam, gondoltam azért itt egy kicsit racionálisabban közelítünk a befektetésekhez és nem sugallatokra alapozva."

Az, hogy "ARANY, az értékálló befektetés" eléggé erős sugallat arra, hogy ez egy biztonságos valami. Pedig a valóságban ugyanúgy tud esni az értéke bizonyos időszakokban, mint bármi másnak.

"A párhuzamod a devizahitelekkel meg igazán furcsa, ember itt most megtakarításról beszélünk nem felelőtlen hitelezősdiről amit mindig is gyülöltem!"

Nem az a lényeg, hogy szereted-e, hanem akkor még a csapból is az folyt, most meg az arany befektetés folyik a csapból is, totál hibás érvekre alapozva, azt hirdetve, hogy mindig értékálló, megbízható befektetés. Én nem azt mondtam, hogy ugyanazok mondják, mint akik a devizahitelek kapcsán mondták, hanem azt, hogy ugyanaz a lufifújás megy.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:42
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#113
Azt is tudod, hogy mennyi Eurót tartunk azért, hogy a fizetőképesség látszatát fenn tudjuk tartani. KB 20 mrd-t (ez a sokat emlegetett EKB IMF hitel. Tudjátok ennek nincs költsége lásd MOL vásárlás 500 mrd Ft-ért) Szóval a mi jegybankunk olyan tartalékot tart EURO-ban ami után mi fizetünk kamatot az IMF-nek és az EKB-nak. Hát igen a fizetőképesség látszatának fenntartása sokba kerül!
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:36
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#112
Egészen pontosan 0,3 gramm/fő!! Na ezen kellene még elgondolkodni egy kicsit. Nem Neked mert gondolom Te már megtetted.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:35
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
sőt földünk is van kiadva termelőknek, mert 160 km-re lakunk tőle, és kiadott lakásom is van amitől szabadulnék, de nincs rá vevő, mert annyi az eladó ingatlan...(bedőlt hitelesek)
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:32
Előzmény: #103  xmann
#110
A luxus autók meg ingatlanok ára meg még csökkent is. Mondjuk nem ismerem a módszertant, de úgyis úgy bűvészkednek, hogy jó legyen.

Ez olyan, mint az átlagbéreknél a számtani közép.
Az olyan országban, mint nálunk, ahol szakadék van az átlagos bérek, meg az átlag felettiek között (az átlag és az átlag alattiak között meg már gyakorlatilag nincs), a számtani közép irreálisan eltolódik az átlagos bérektől a átlag felettiek felé.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:32
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
1 gramm alatt van...
engem nem kell meggyőzni, nekem van még tavalyról :-))
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:29
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#108
Ja és az mennyi is fejenként úgy kb 10 millió fővel számolva?
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:28
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
Látom kezdesz idmét kifogyni az érvekből anélkül hogy információd lennének az adott témában. A fizikai aranyból kiszálni ugyanaz a 3 nap mint a többi befektetési termékben. A hosszú távról csak annyit, hogy a költségeket kb 3 hónap alatt kitermeli ez valóban hosszú táv mondjuk a daytradehez képest.
A sugalatokkal nem tudok mit kezdeni lehet,hogy másnak mást sugall amit mondtam, gondoltam azért itt egy kicsit racionálisabban közelítünk a befektetésekhez és nem sugallatokra alapozva. A párhuzamod a devizahitelekkel meg igazán furcsa, ember itt most megtakarításról beszélünk nem felelőtlen hitelezősdiről amit mindig is gyülöltem!
Remélem aztért még szép napod lesz:)
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:21
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#106
Én elolvastam amit írtál, és hiába írod le ugyanazt akárhányszor, attól még ugyanolyan hülyeség marad.

Te fizikai aranyról beszélsz, nyilván azt költségesebb megvenni, szóval te egyértelműen hosszútávra ajánlgatod. Ha csak 1/3-adot tesz ki, akkor is hatalmas bukó lehet, ha kidurran a lufi, akinek pedig fizikai aranya van, az az utolsók között tud kiszállni. Szóval bármennyire is próbálod most tagadni, te azt sugallod, hogy ez egy biztonságos befektetés minden körülmény között. A topicnyitó szöveggel is ezt sugallod.

Egyébként nem csak hozzád címeztem, hanem mindenkihez, aki most a lufi fújására biztat, kicsit ugyanaz az érzésem van, mint anno a devizahitelekkel volt.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:21
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
3.1 tonna :-(( ha jól tudom
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 09:15
#104
Volt egy kérdésem kotrábban: Tudjátok mennyi az MNB aranyatartaléka?
xmann 2011. 08. 22. 09:06
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
A KSH az átlagos fogyasztói kosarat nézi. Megnézi, hogy egy adott évben mennyit költünk autóra, lcd tvre, gázra, kenyérre ÖSSZESEN és ezzel súlyoz. Természetes módon a szegényebbek kosarában magasabb az élelmiszerek aránya, de az átlag megint csak erről szól. Sokaknál nem volt jelentős infláció, pl a szeszes italok, dohányáruk, tartós fogyasztási cikkek ára inkább csökkent az elmúlt egy évben, és a szolgáltatások ára is csak 2%kal nőtt. Az emberekben azért van ez a tévképzet hogy 20% az infláció mert van jópár olyan ermék amely valóban 10-20-30%kal nőtt. Pl a tej majdnem 20, a kenyér több mint 20 százalékkal drágult a ksh szerint is, de például a sör, a tojás, a hús ára nem emelkedett
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 06:37
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#102
ember, a ksh egy -kamu- kosarat néz, csak a nagy átlag a jövedelmének zömét elkölti energiára, rezsire, kajára. és már többet költ mint tavaly, és nem 3%-al.

a minimálbéresek országában mit számit a plazmatévé stagnáló ára? csúszunk le.

Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 00:58
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#101
Ezt a termelős dolgot meg már jó néhányszor leírtátok különböző összefüggésekben. De hát az aranynak nem kell termelnie. Szerintem azaz USD vagy EURO, amit az MNB vagy bármelyik bank kp-ben tart a trezorjaiban éppen úgy nem termelnek semmit mint az arany. Arról nem is beszélve ha valaki a pénzét tényleg otthon tartja a párnája alatt.

Mindezt összegezve: az arany tehát a különböző tartalék devizáknak lehet alternatívája és nem a befektetéseknek. Ha ezt nézzük akkor a jelen helyzetben amikor mindenki azt mondja hogy a kp a király, már csak azt kell eldönteni, hogy valyon a tartalék devizák a jók vagy az arany.

Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 00:51
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#100
A biztonságról nem tudom, hogy hol írtam, de megköszönném ha megmutatnád.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 00:50
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#99
Hát azt gondolom, mindenki azt kezd az arannyal, amit akar és azzal is amit én írtam eddig. Még mindig nem teljesen érted, amit mondani akartam , mert ha igazán végigolvastad volna minden beírásomat, akkor azt is láttad, volna ahol azt írtam, hogy ezeket a befektetési eszközöket együtt kellene tartani. Tehát újból 1/3 ingetlen 1/3 arany és 1/3 befektetés, ami lehet részvény kötvény és akár kp is pl deviza stb. Az arányok pontot mértékét mindig a piaci helyzet határozza meg. Pl a jelenlegi helyzetben kevesebb legyen a részvény és természetesen a jelzáloggal terhelt ingatlan is.

De sebaj még néhányszor le kell hogy írjam ezeket a dolgokat.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 00:04
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Kiszámolhatod egyénre az inflációt, de ha mindenkit átlagolnál, nagyjából a KSH adatait kapnád. Egyénenként meg valakinél tényleg 8-10% lenne, de lenne olyan is, akinél 1%.

Én értem miért gondolják sokan, hogy a valós infláció magasabb a statisztikánál, azért mert az élelmiszerárak és a közmű díjak emelkedtek a legtöbbet, így minél csóróbb valaki, annál többet bukott, míg a luxuscikkek ára annyit nem emelkedett.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:39
Előzmény: #93  xmann
#97
soha nem lesz "igazságos" az infláció mindenkihez amit publikálnak..

más értéket érzékel egy alkoholista, mást egy fuvaros, stb.

ha tudod évente csoportosítani a kiadott költségeid, ahol a csoportokba nagyjából azonos mértékű inflációs dolgok tartoznak, akkor tudod súlyozni az inflációt az elköltött pénzzel. Ez lesz a valós adat(od), nem az amit a ksh mond neked..

Mindenesetre ha ezt a módszert követné a ksh, biztos nem 3-4% jönne ki..
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:33
Előzmény: #93  xmann
#96
Ott a pont. Az inflációt ráadásul súlyozott átlaggal számolják az átlagos fogyasztói csomag alapján. Tehát benne van az is, hogy kenyérre többet költ az átlagos fogyasztó, mint plazmatévére.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:27
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#95
Végigolvastam a topikot, és hát a te kommentjeidből elsőre nekem az jön le, hogy olcsó propaganda, amit művelsz, a legnagyobb baj, hogy nem vagy ezzel az országban egyedül.

Az arannyal, mint befektetéssel semmi baj nincsen. A baj ott kezdődik, mikor egyesek úgy adják elő, hogy az arany biztonságos befektetés, és egyre több ember ennek tudatában vásárolja szemben a részvényekkel, kötvényekkel, bankbetétekkel, stb. Pedig a valóságban ugyanúgy kockázatos, mint a többi, hiszen voltak időszakok, mikor jó befektetés volt, voltak amikor rossz. Nyilván nem vagyok jós, ezért nem tudom megmondani, meddig fog most emelkedni az arany ára. Aki akarja befektet, hiszen lehet, hogy jövőre 3000-en tudja eladni. De mi van, ha utána rendbe jön a világgazdaság, és 1500-ra esik? Akkor mit fog mondani a sok nagyokos, aki hirdette, az arany a tuti, és az utcaseprőnek is azt kell vennie, nehogy bankbetétbe/részvénybe/ingatlanba/kötvénybe fektesse, mert azt csak elinflálják?

A másik, hogy ha nem lenne olyan fogalom, hogy befektetői hangulat, felül és alulértékelés, az aranynak hossszútávon az inflációval azonos arányban kellene drágulnia(most hagyjuk, hogy valós-e a KSH adat, a valós inflációról beszélek). Éppen azért, mert az arany nem termel semmit. Nyilván a gyakorlat mást mutat, hiszen a piaci trendek változnak. Az egyszerű ember az államkötvényről is azt gondolja, hogy az valami olyan, amit megvesz 20 évre, és fixen kamatozik, miközben a valóságban az újonnan kiadott állampapírok hozama befolyásolja a már kiadott papír árfolyamát, tehát ha 20 éves állampapírt veszek, akkor ha 20 évig tartom, akkor tényleg a fix hozamot kapom(más kérdés, hogy nem tudom előre, addig mennyit értéktelenedik a pénz), ha viszont az 5. év végén eladom, lehet hogy bukok rajta, de lehet jóval magasabb hozamom is. Az aranynál sincs ez másképp, hiszen valahová tart hosszútávon az ára elvileg, de közben meg nagyon sok múlik az átmeneti piaci hangulaton. Szerintem a mostani helyzetben felelőtlenség arról beszélni, hogy az arany biztos befektetés hosszútávra, hiszen ha kidurran a lufi(senki sem tudja mikor!), akkor lehet, hogy 10 év múlva sem fog annyit érni, mint amennyiért vásárolja valaki ebben a pillanatban.

Egyébként az igazság az, hogy az életben eléggé sokszor érdemes szembe hugyozni. Mondjuk például az, aki 2000-2008 között gondolkodott aranyban, mint hosszútávú befektetésben, az mára jól járt. Ellenben 2007-ben még bőven a részvény(meg a devizahitel, de az itt off) volt a menő, arany szempontjából meg nem tudjuk, még csak az van, mint 2002-ben a részvényekkel, vagy már 2008.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:08
Előzmény: #93  xmann
#94
Kisgabo olyan szörnyű ostobaságokat írt, hogy elég nyilvánvalónak tűnik, hogy értelmetlen elmagyaráznod neki.
xmann 2011. 08. 21. 21:53
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
dehgát így jön ki az átlag, nem? van ami semmit nem emelkedik, van ami sokat, és a kettőt kiátlagolva kapjuk meg az átlagos inflációt. az éve 3%os átlagba simán belefér hogy vannak olyan termékek amelyeknek éve 8-10%kal emelkedik az ára. A vezetékes gáz ára pl 350-ről 1150-re nőtt 10 év alatt ami éves 13,5%, míg pl a hűtőgép vagy a zokni ára nem emelkedett. Szóval nyugi az inflációban mindegyik benne van. Gondolom mindenki vesz zoknit meg gázt is nem? :)

itt vannak az árak az elmúlt 15 évből:

link
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 21:13
Előzmény: #82  zankaikatalin
#92
jaja, KSH 3% inflációval nyalatja a népet, a szög, és motoroskapa ára tuti nem emelkedett, sőt, a digitálisfényképezőgép, bluréj ára még lefelé is ment, csak a probléma igazán a kaja, a közüzem, az energia árának bőven pofátlan, az infláció kamuzott mértékének 4-5* ösét meghaladó áremelkedése.

zankaikatalin 2011. 08. 21. 20:20
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Tök mindegy mennyiért adod ki a lakást a lényeg hogy hozza a pénzt az arany meg az őrzés miatt viszi, tehát az elmúlt tíz évben a te adataidat alapján is jobb befektetés volt a lakás mint az arany. Egyébként van két lakásom amit kiadok de ez a válaszom szempontjából lényegtelen.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 19:48
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Ki használja a te pénzedet itt pont az a lényeg, hogy a rossz pénzt lecsréled értékre, amiért mindig tudsz kapni valamit.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 19:46
Előzmény: #87  xmann
#89
Te adtál már ki lakást vagy csak elmélkedsz erről a lakáskiadósdióról. Nekem 6 éve van egy apartman lakásom Bükfürdőn egy négy csillagos szálloda mellett. Hát a vásárláskor mutattak egy meseszép bevételi tervet évekre lebontva ma már kb 25 ezer Euró/év -nél kéne járni csakhogy az üzemeltető három éve félévenként változik a tulaja a szállodának becsődölt. Összegezve jelenleg ki van adva de közel se hoz annyit amennyit igértek.

Az arany őrzési költségéről meg annyit, hogy beteheted te magad is egy széfbe vagy 1% ért örzik neked ami igazán nem sok az elmúlt 5 év átlagos 27 %-os áremelkedése mellett.

De Te tudod vagy nem...

Az KSH példáidhoz csak annyit, hogy talán az állami szolgáltatások árát és a közüzemi díjak is megérnek egy kis összehasonlítást. A ruhákkal és a műszaki cikkek árváltozása valóban negatív volt bár a minőségük az csapnivaló. Te meddig használsz manapság egy háztartási gépet? A cípőkről és a ruhákról ne isbeszéljünk mert azok olyan silányak, hogy pl a cípők már a garancia idő végét se érik meg csakhát ugye olcsó akkor minek vigyük vissza inkább vegyünk másikat csak fogyasszunk még egy kicsit hiszen erről szól az egész.

Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 13:21
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#88
az értékálló az lóf*sz, amíg más az én pénzemet használja.
akkor inkább elverem...
xmann 2011. 08. 20. 21:53
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#87
"Hát sz aranynak azért volt hozama is rendesen az elmúlt 5 évben. Igaz csak pénzben mérve mert javakban mérve az értéke állandó. Pl 1999-ben egy 56 nm lakás ára 56 ounce arany volt meg 2009-ben is. De forintben kifejezve 3,6 millióról kb 10 millióra emelkedett az ára."

Szuper hír. Akkor kiderült, hogy érdemesebb volt az elmúlt 10 évben lakásba fentetni mint aranyba, mert az arany őrzése költséggel járt, a lakás kiadása meg hasznot hozott. És az arany legjobb 10 évéről beszélünk, az előtte lévő 20 évben dollárban nézve még esett is az ára...

Infláció témában:

A KSH szerint 2000 és 2010 között a fogyasztói árak 75%kal emelkedtek. Nézzük egyes termékek ára hogyan változott.

A kenyér ára 100-ról 250re nőtt, a benzin ára 234-ről 336-ra, a karaj 817-ről 1210-re, a tojás 19ről 32-re, a sör 89ről 219re. Ezek kifejezetten azok a dolgok amik elég sokat emelkedtek, átlaguk kb 90%os emelkedés. De például a ruhák, a műszaki cikkek ára nem ment feljebb, sőt soknak lejjebb ment, nem nagyon látom a csalást...
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:47
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Én 1950USD fölé nem várom.Ami az emelkedő trend teteje.Ha azt áttöri akkor nagy bajok vannak.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:00
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#85
Ok ne versenyezzünk hogy az arany atuti vagy a részvények mert én sem ezt gondolom összevetni. Amit javasalok csupán az, hogy legyen fizikai arany is a portfolióban.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:58
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#84
Hát sz aranynak azért volt hozama is rendesen az elmúlt 5 évben. Igaz csak pénzben mérve mert javakban mérve az értéke állandó. Pl 1999-ben egy 56 nm lakás ára 56 ounce arany volt meg 2009-ben is. De forintben kifejezve 3,6 millióról kb 10 millióra emelkedett az ára.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:56
Előzmény: #82  zankaikatalin
#83
Te elhiszed ezt a 3 %-os inflációt? jársz te egyáltalán vásárolni? Fizetsz Te egyáltalán közüzemi számlákat ne adj isten valami olyan szolgáltatást is igénybe szoktál venni ahol az állam a szolgáltató? No ha ha mindezeket nem kell elszenvedned akkor lehet, hogy a te inflációd megegyezik azzal a maszlaggal amit a KSH publikál rendszeresen
zankaikatalin 2011. 08. 20. 15:06
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Magyarországon jellemzően az elmúlt 15 évben folyamatosAn volt realkamat. Ez most is így van hiszen az infláció 3szazalek felett van kicsivel a lekötött betétek átlagos kamata meg 5. Meg kamatadó után is van realhozam éppúgy mint az elmúlt években.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 14:04
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
az értékálló az már igen jó.

banki betétek többsége a pénzünket inflációt meg nem haladó kamattal rohassza, persze - kamatadó is.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 13:47
#80
Ami "csak" értékálló befektetés, az egyenlő a nullával.
Az az igazi befektetés, aminek hozama is van...
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 09:01
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
link

el tudom képzelni, hogy az aranynál egy begyorsuló szakasz jön, felszúr 2100 környékéig, majd onnan lesz egy profitrealizásás, hasonlóan mint ahogy az ezüst grafikonján is látszik, amikor a letétemelés történt.
Utána pedig megy tovább..
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 08:56
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#78
Nézd, szerintem az arany ára addig fog menni, amíg a tőke nem talál olyan lehetőséget, ami kockázat / hozamot tekintve jobb befektetésnek tűnik, mint az arany. Egy 2500-3000-es árfolyamnál ez már képben lesz.

Jelenlegi árazás mellett, és a kilátások mellett felesleges hasonlítgatni az aranyat rv.-kkel, mivel lesznek azok lejjebb is.

Én kb. az tudom elképzelni, hogy a rv. piac megy a bilibe, bizonyos árakon bizonyos cégek vonzók lesznek, így beáramlik majd a tőke. Onnan ahová addig ment. (Arany, ezüst)
Ha pedig néhány nagyjátékos kiszáll, az meg fog látszani az árfolyamon, akár meg is fordíthatja a trendet. Jellemzően amikor akkora para lesz, hogy mindenki azt hiszi hogy arany a biztonságos..

Senki nem tudja mi a jó, csak találgatunk. Én sem, hogy jól teszem-e hogy szinte minden pénzem építkezésbe teszem, ahelyett hogy majd lenne egy nagyobb összegem ínségesebb időkre.. Amit lehet majd kiszórhatok az ablakon, vagy zárol a bank :D
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:27
Előzmény: #71  buli
#77
Ha jól emlékszem nem említettem sem hazai sem külföldi inflációs értékeket. Én csak azt mondom, hogy minél alacsonyabban lehet kimutatni az inflációt annál kisebb költséggel lehet működtetni a jelenlegi hitelpénz rendszert.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:25
Előzmény: #72  buli
#76
Bravó, hát igen valójában ez az igazság! nem az arany értéke változik meg hanem az arany ára a különböző "játékpénzekben" mérve. Én csak azt mondtam, hogy számomra hihetőbb lenne egy az arany emelkedéséhez hasonló nagyságú infláció, mint a jelenleg kimutatott 3-5 %-os, de ezt mindenki maga döntse el , mert ugye mindenkinek van saját inflációs kosara.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:19
Előzmény: #73  duraczell
#75
Lehet ,hogy igazad van és nagyon leegyszerűsítem a dolgokat. Csakhogy mostanában mintha az egyszerű dolgok működnének és a bonyolultak egyre kevésbe. Pl részvények egyedi kockázatának csökkentése portfoliók tartásával. A spekulatív tőkéről annyit, hogy ez szintén egy eléggé megfoghatatlan dolog azok az emberek, akikkel én találkozok, nem a spekuláció miatt veszik az aranyat hanem mert, félnek az értéktelen papír (bankjegy) tartásától.

Nem dolgozok egyetlen brokicégnél sem független vagyok. Hát igen ez is furcsa lehet saját cég saját vállalkozás senki nem mondja meg mikor mit kell mondani az ügyfélnek.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:12
Előzmény: #70  xmann
#74
Hát igen mindenki megtalálja azt a tüskét a 80-as évek közepén. De hát mi is volt akkor, ha jól emlékszem Kuvait lerohanása. Volt egy pánik aztán minden ment a maga útján. egyébként az aranystandard rendszer felmondásakor 1971-ben 1 ounce arany 34 usd volt.
A jelenlegi emelkedés jóval hosszabban tart és csak reménykedünk, hogy már megint a jó öreg holland tulipánhagymához hasonló lesz a story. De nem sajnos a mostani emelkedés nem fog egy csapásra megszűnni, mint a mesében és minden megy a régi kerékvágásban. A kormányok továbbra is nyakló nélkül szórhatják a pénzt, hülyíthetik a népeket a pénzillúzióval. Nagy a bizonytalanság és egyre csak növekszik. A kiutat én sem tudom, mint ahogyan más sem. Én csak azt tudom talán ez a befektetési eszköz, ami nagyon régóta velünk van, talán segít majd a túlélésben, hogy mit kell majd túlélni nem tudom, de nem lesz egyszerű az biztos. Valaki említette a földet és más egyéb olyan dolgot, ami egy háború túléléséhez kell lehet, hogy nekik lesz igazuk nem tudom én csak azt látom, hogy sokan vesznek aranyat is.
duraczell 2011. 08. 19. 23:44
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#73
Ezt nagyon leegyszerűsíted sztem.
Az utóbbi évben/években valóban az arany nominálisan nagyon jól teljesített, DE:
- USD-ben van az elszámolóára, márha jól tudom,
- válságban menekítik ebbe a pénzüket.
- a spekulatív tőke még rá is játszik a felértékelődésére.

Sztem van az a pénz amiért már nem kell. Volt már ha jól emlékszem nagy arany boom aztán pukk. Csak óvatosan ezzel is. Ki tudja hol a vége. Amikor a pozizárások eljönnek, akkor a drágán vett aranyból lehet csinálni fuxot.

Ja, mellesleg melyik broki cégnél dolgozol?
buli 2011. 08. 19. 23:08
Előzmény: #70  xmann
#72
"és az azelőtti 20évben mennyi volt az infláció és mennyit hozott az arany? "

Mármint a hazai vagy az amerikai inflációra gondolsz?

"Tehát mi az összefüggés az arany és az infláció között? ZÉRUS."

Nem, ez nem így van. Ha infláció van, akkor nominálisan nő a pénzmennyiség. Minél több van pénzből, annál több jut belőle aranyra is.
buli 2011. 08. 19. 23:01
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Az államkötvények értékét a kereslet határozza meg. Ha nagy a kereslet, akkor alacsonyabb kamattal is megveszik. Mivel külföldiek is nagymértékben veszik, ezért a hozam inkább a külföldi inflációval korrelál, és nem a hazaival.
xmann 2011. 08. 19. 22:57
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
"Én csak azt látom, hogy az utóbbi 10 évben az arany átlagosan 15-17 %-ot emelkedett hát ez már közelebb áll ahhoz az inflációhoz, amit mi itt érzékelünk a valódi világban. "

és az azelőtti 20évben mennyi volt az infláció és mennyit hozott az arany?

Segítek: az arany ára a harmadára esett, NOMINÁLISAN. Miközben éves 3% infláció tuti volt átlagban hivatalosan is.

Tehát mi az összefüggés az arany és az infláció között? ZÉRUS.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 22:32
Előzmény: #64  buli
#69
No ha már itt vagyunk ennél a bűvös kamatnál tudjuk, hogy miért kapunk ilyen nagyon kevés kamatot mostanában?
Hát mert ugye a betéteseknek meg kell elégedniük a real kamattal, ami a nominál kamat és az infláció különbsége. No, akkor mi a teendője a mi jó öreg bankárunknak a drága állammal karöltve. Nosza, keressünk egy jó kis képletet és mondjuk, hogy ez az inflációt méri, mármint mindnyájunk inflációját. De hát ezt a képletet nem a piac határozza meg, hanem a mi jó öreg államunk felügyelete alatt álló KSH. Hát így lesz a mért, kiszámolt infláció jó alacsony, ami által a pénzintézetek és az állam költsége is alacsony marad. Ezután a valódi infláció tudjátok, amit mindnyájan érzékelünk, az már lehet egy kicsit magasabb és akkor az államkötvényeket szépen csöndben el lehet értékteleníteni. Ja és nem mellékesen a betéti kamatokat is lent lehet tartani.
Én csak azt látom, hogy az utóbbi 10 évben az arany átlagosan 15-17 %-ot emelkedett hát ez már közelebb áll ahhoz az inflációhoz, amit mi itt érzékelünk a valódi világban.
datoja 2011. 08. 19. 22:30
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Egyet értek!
buli 2011. 08. 19. 22:21
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Szerintem meg addig fog szárnyalni az arany, amíg Amerikában 0 közeli az alapkamat. Márpedig semmi nem látszik abból, hogy ez mostanában változna.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 22:19
Előzmény: #63  datoja
#66
Ezt jó olvasni Tőled mármint, hogy a REMÉNY a legjobb üzlet. Valóban szerintem, aki részvényt vesz lásd CIGPANNONIA ahol a következő néhány évre megígéri a menedzsment a vesztséget (ásd kibocs tájékoztató) az valóban egy jó nagy REMÉNYT vesz. Vagy itt van a jó öreg ESTMÉDIA alias Econet amin már a névváltoztatás se segít. De még a nagyoknál is csak a REMÉNY van mivel szegény OTP állítólag igen alulértékelt csak hát a REMÉNY nem elég nagy, hogy megtalálja a valódi értékét. Ez a kutya most lehet, hogy hazament a sétáltatásból és szegény gazdija egyedül kóborol a sötétben.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 22:15
Előzmény: #63  datoja
#65
az a szép hogy elég erősen mlm rendszerben is tolják az arany értékesítést.

ott meg az a remény, hogy szólsz pár embernek és lesz pár 1000 eurónyi aranyad.

na amikor már minden 3. ember hallott róla / befektetett stb. akkor jön majd a szopatás :D
buli 2011. 08. 19. 22:14
#64
Az arany mitől érték? Jó kérdés. Ugye az ellenzők azt mondják, hogy nem jó semmire, nem termel hasznot stb...
De akkor ilyen alapon miért van értéke egy Rembrandt képnek? Az se termel pénzt, drágán kell őrizni, különleges bánásmódot igényel (hőmérséklet, páratartalom, fény).

Attól, mert az emberek értéket tulajdonítanak neki. Mivel a világban gyakorlatilag a devizák azon versengenek, hogy melyik legyen a gyengébb, ezért természetes, hogy a pénz tulajdonosok keresik a "kemény" valutákat. (lásd pl. svájci frank) De a legkeményebb valuta mégiscsak az arany. Azt nem lehet korlátlanul előállítani.
Vajon Kína miért spájzol be belőle? Mert nem akarja mindenét értéktelenedő papír dollárokban tartani.

Mit ér a pénz? Kamatot termel, ez igaz. De közben az értékéből is folyamatosan veszít. Ha reál értéken nézzük, akkor vajon a kötvények mennyi hasznot termelnek? Azt már halkan teszem hozzá, hogy adózás után.
datoja 2011. 08. 19. 22:08
Előzmény: #55  xmann
#63
Végül is aki az aranyat árulja,az is a REMÉNY-t árulja.A REMÉNY árulása pedig mindig is a legjobb üzlet volt és lesz.
Lásd: egyházak,pártok,szerencsejátékok.
Aki megveszi/az aranyat/,abban reménykedik,ha majd a boltokba nem szállítanak élelmet,mert elzárták az olajcsapot,a multik kamionja el sem indul
a boltba,mert tudják,hogy útközben úgyis
kirabolnák,Ő majd előveszi aranyrudacskáját,az asztalra teszi és csak annyit mond:-Terülj,terülj asztalkám!
S az asztal tele lesz minden földi jóval.
Bár szerintem csak egy fém darabja lesz.
Ettől függetlenül aláírom,a REMÉNY árulása volt mindig is a legjobb üzlet.
Sok sikert hozzá!
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 21:52
Előzmény: #58  xmann
#62
Hát igen a tegnappból minednki nagyon sok lovét tud keresni ezt már sokszor láttam és hallottam is. Csak az egykicsit más amikor benne vagy a pozicióban és éppen nem a jó irányban. Nem azt mondtam hogy soha se keresetem de sajnos sokszor el is buktam a megkeresett pénzeket, mint az a szegény OTP tulaj aki a legutobbi felhzáskor belevett a papírba, mondván kieste már magát eléggé.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 21:49
Előzmény: #59  xmann
#61
Hát akkor abban megállapodhatunk hogy jelenleg nem a részvény a menő , de majd egyszer talán megint az lesz. Addig is valahová kéne tenni azt a frány pénzt mert hát a jó öreg usd eléggé gyengén áll no meg a rivális EURÓ se fest valami vidáman.

Topik gazda

BingoRF
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek