Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 13:58

ARANY az értékálló befektetés  

Üdvözlök Mindenkit, akit érdekel a téma és szivesen megosztom veletek a tapasztalataimat
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 00:51
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#100
A biztonságról nem tudom, hogy hol írtam, de megköszönném ha megmutatnád.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 00:50
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#99
Hát azt gondolom, mindenki azt kezd az arannyal, amit akar és azzal is amit én írtam eddig. Még mindig nem teljesen érted, amit mondani akartam , mert ha igazán végigolvastad volna minden beírásomat, akkor azt is láttad, volna ahol azt írtam, hogy ezeket a befektetési eszközöket együtt kellene tartani. Tehát újból 1/3 ingetlen 1/3 arany és 1/3 befektetés, ami lehet részvény kötvény és akár kp is pl deviza stb. Az arányok pontot mértékét mindig a piaci helyzet határozza meg. Pl a jelenlegi helyzetben kevesebb legyen a részvény és természetesen a jelzáloggal terhelt ingatlan is.

De sebaj még néhányszor le kell hogy írjam ezeket a dolgokat.
Törölt felhasználó 2011. 08. 22. 00:04
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Kiszámolhatod egyénre az inflációt, de ha mindenkit átlagolnál, nagyjából a KSH adatait kapnád. Egyénenként meg valakinél tényleg 8-10% lenne, de lenne olyan is, akinél 1%.

Én értem miért gondolják sokan, hogy a valós infláció magasabb a statisztikánál, azért mert az élelmiszerárak és a közmű díjak emelkedtek a legtöbbet, így minél csóróbb valaki, annál többet bukott, míg a luxuscikkek ára annyit nem emelkedett.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:39
Előzmény: #93  xmann
#97
soha nem lesz "igazságos" az infláció mindenkihez amit publikálnak..

más értéket érzékel egy alkoholista, mást egy fuvaros, stb.

ha tudod évente csoportosítani a kiadott költségeid, ahol a csoportokba nagyjából azonos mértékű inflációs dolgok tartoznak, akkor tudod súlyozni az inflációt az elköltött pénzzel. Ez lesz a valós adat(od), nem az amit a ksh mond neked..

Mindenesetre ha ezt a módszert követné a ksh, biztos nem 3-4% jönne ki..
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:33
Előzmény: #93  xmann
#96
Ott a pont. Az inflációt ráadásul súlyozott átlaggal számolják az átlagos fogyasztói csomag alapján. Tehát benne van az is, hogy kenyérre többet költ az átlagos fogyasztó, mint plazmatévére.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:27
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#95
Végigolvastam a topikot, és hát a te kommentjeidből elsőre nekem az jön le, hogy olcsó propaganda, amit művelsz, a legnagyobb baj, hogy nem vagy ezzel az országban egyedül.

Az arannyal, mint befektetéssel semmi baj nincsen. A baj ott kezdődik, mikor egyesek úgy adják elő, hogy az arany biztonságos befektetés, és egyre több ember ennek tudatában vásárolja szemben a részvényekkel, kötvényekkel, bankbetétekkel, stb. Pedig a valóságban ugyanúgy kockázatos, mint a többi, hiszen voltak időszakok, mikor jó befektetés volt, voltak amikor rossz. Nyilván nem vagyok jós, ezért nem tudom megmondani, meddig fog most emelkedni az arany ára. Aki akarja befektet, hiszen lehet, hogy jövőre 3000-en tudja eladni. De mi van, ha utána rendbe jön a világgazdaság, és 1500-ra esik? Akkor mit fog mondani a sok nagyokos, aki hirdette, az arany a tuti, és az utcaseprőnek is azt kell vennie, nehogy bankbetétbe/részvénybe/ingatlanba/kötvénybe fektesse, mert azt csak elinflálják?

A másik, hogy ha nem lenne olyan fogalom, hogy befektetői hangulat, felül és alulértékelés, az aranynak hossszútávon az inflációval azonos arányban kellene drágulnia(most hagyjuk, hogy valós-e a KSH adat, a valós inflációról beszélek). Éppen azért, mert az arany nem termel semmit. Nyilván a gyakorlat mást mutat, hiszen a piaci trendek változnak. Az egyszerű ember az államkötvényről is azt gondolja, hogy az valami olyan, amit megvesz 20 évre, és fixen kamatozik, miközben a valóságban az újonnan kiadott állampapírok hozama befolyásolja a már kiadott papír árfolyamát, tehát ha 20 éves állampapírt veszek, akkor ha 20 évig tartom, akkor tényleg a fix hozamot kapom(más kérdés, hogy nem tudom előre, addig mennyit értéktelenedik a pénz), ha viszont az 5. év végén eladom, lehet hogy bukok rajta, de lehet jóval magasabb hozamom is. Az aranynál sincs ez másképp, hiszen valahová tart hosszútávon az ára elvileg, de közben meg nagyon sok múlik az átmeneti piaci hangulaton. Szerintem a mostani helyzetben felelőtlenség arról beszélni, hogy az arany biztos befektetés hosszútávra, hiszen ha kidurran a lufi(senki sem tudja mikor!), akkor lehet, hogy 10 év múlva sem fog annyit érni, mint amennyiért vásárolja valaki ebben a pillanatban.

Egyébként az igazság az, hogy az életben eléggé sokszor érdemes szembe hugyozni. Mondjuk például az, aki 2000-2008 között gondolkodott aranyban, mint hosszútávú befektetésben, az mára jól járt. Ellenben 2007-ben még bőven a részvény(meg a devizahitel, de az itt off) volt a menő, arany szempontjából meg nem tudjuk, még csak az van, mint 2002-ben a részvényekkel, vagy már 2008.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 22:08
Előzmény: #93  xmann
#94
Kisgabo olyan szörnyű ostobaságokat írt, hogy elég nyilvánvalónak tűnik, hogy értelmetlen elmagyaráznod neki.
xmann 2011. 08. 21. 21:53
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
dehgát így jön ki az átlag, nem? van ami semmit nem emelkedik, van ami sokat, és a kettőt kiátlagolva kapjuk meg az átlagos inflációt. az éve 3%os átlagba simán belefér hogy vannak olyan termékek amelyeknek éve 8-10%kal emelkedik az ára. A vezetékes gáz ára pl 350-ről 1150-re nőtt 10 év alatt ami éves 13,5%, míg pl a hűtőgép vagy a zokni ára nem emelkedett. Szóval nyugi az inflációban mindegyik benne van. Gondolom mindenki vesz zoknit meg gázt is nem? :)

itt vannak az árak az elmúlt 15 évből:

link
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 21:13
Előzmény: #82  zankaikatalin
#92
jaja, KSH 3% inflációval nyalatja a népet, a szög, és motoroskapa ára tuti nem emelkedett, sőt, a digitálisfényképezőgép, bluréj ára még lefelé is ment, csak a probléma igazán a kaja, a közüzem, az energia árának bőven pofátlan, az infláció kamuzott mértékének 4-5* ösét meghaladó áremelkedése.

zankaikatalin 2011. 08. 21. 20:20
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Tök mindegy mennyiért adod ki a lakást a lényeg hogy hozza a pénzt az arany meg az őrzés miatt viszi, tehát az elmúlt tíz évben a te adataidat alapján is jobb befektetés volt a lakás mint az arany. Egyébként van két lakásom amit kiadok de ez a válaszom szempontjából lényegtelen.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 19:48
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Ki használja a te pénzedet itt pont az a lényeg, hogy a rossz pénzt lecsréled értékre, amiért mindig tudsz kapni valamit.
Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 19:46
Előzmény: #87  xmann
#89
Te adtál már ki lakást vagy csak elmélkedsz erről a lakáskiadósdióról. Nekem 6 éve van egy apartman lakásom Bükfürdőn egy négy csillagos szálloda mellett. Hát a vásárláskor mutattak egy meseszép bevételi tervet évekre lebontva ma már kb 25 ezer Euró/év -nél kéne járni csakhogy az üzemeltető három éve félévenként változik a tulaja a szállodának becsődölt. Összegezve jelenleg ki van adva de közel se hoz annyit amennyit igértek.

Az arany őrzési költségéről meg annyit, hogy beteheted te magad is egy széfbe vagy 1% ért örzik neked ami igazán nem sok az elmúlt 5 év átlagos 27 %-os áremelkedése mellett.

De Te tudod vagy nem...

Az KSH példáidhoz csak annyit, hogy talán az állami szolgáltatások árát és a közüzemi díjak is megérnek egy kis összehasonlítást. A ruhákkal és a műszaki cikkek árváltozása valóban negatív volt bár a minőségük az csapnivaló. Te meddig használsz manapság egy háztartási gépet? A cípőkről és a ruhákról ne isbeszéljünk mert azok olyan silányak, hogy pl a cípők már a garancia idő végét se érik meg csakhát ugye olcsó akkor minek vigyük vissza inkább vegyünk másikat csak fogyasszunk még egy kicsit hiszen erről szól az egész.

Törölt felhasználó 2011. 08. 21. 13:21
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#88
az értékálló az lóf*sz, amíg más az én pénzemet használja.
akkor inkább elverem...
xmann 2011. 08. 20. 21:53
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#87
"Hát sz aranynak azért volt hozama is rendesen az elmúlt 5 évben. Igaz csak pénzben mérve mert javakban mérve az értéke állandó. Pl 1999-ben egy 56 nm lakás ára 56 ounce arany volt meg 2009-ben is. De forintben kifejezve 3,6 millióról kb 10 millióra emelkedett az ára."

Szuper hír. Akkor kiderült, hogy érdemesebb volt az elmúlt 10 évben lakásba fentetni mint aranyba, mert az arany őrzése költséggel járt, a lakás kiadása meg hasznot hozott. És az arany legjobb 10 évéről beszélünk, az előtte lévő 20 évben dollárban nézve még esett is az ára...

Infláció témában:

A KSH szerint 2000 és 2010 között a fogyasztói árak 75%kal emelkedtek. Nézzük egyes termékek ára hogyan változott.

A kenyér ára 100-ról 250re nőtt, a benzin ára 234-ről 336-ra, a karaj 817-ről 1210-re, a tojás 19ről 32-re, a sör 89ről 219re. Ezek kifejezetten azok a dolgok amik elég sokat emelkedtek, átlaguk kb 90%os emelkedés. De például a ruhák, a műszaki cikkek ára nem ment feljebb, sőt soknak lejjebb ment, nem nagyon látom a csalást...
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:47
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Én 1950USD fölé nem várom.Ami az emelkedő trend teteje.Ha azt áttöri akkor nagy bajok vannak.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 17:00
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#85
Ok ne versenyezzünk hogy az arany atuti vagy a részvények mert én sem ezt gondolom összevetni. Amit javasalok csupán az, hogy legyen fizikai arany is a portfolióban.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:58
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#84
Hát sz aranynak azért volt hozama is rendesen az elmúlt 5 évben. Igaz csak pénzben mérve mert javakban mérve az értéke állandó. Pl 1999-ben egy 56 nm lakás ára 56 ounce arany volt meg 2009-ben is. De forintben kifejezve 3,6 millióról kb 10 millióra emelkedett az ára.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 16:56
Előzmény: #82  zankaikatalin
#83
Te elhiszed ezt a 3 %-os inflációt? jársz te egyáltalán vásárolni? Fizetsz Te egyáltalán közüzemi számlákat ne adj isten valami olyan szolgáltatást is igénybe szoktál venni ahol az állam a szolgáltató? No ha ha mindezeket nem kell elszenvedned akkor lehet, hogy a te inflációd megegyezik azzal a maszlaggal amit a KSH publikál rendszeresen
zankaikatalin 2011. 08. 20. 15:06
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Magyarországon jellemzően az elmúlt 15 évben folyamatosAn volt realkamat. Ez most is így van hiszen az infláció 3szazalek felett van kicsivel a lekötött betétek átlagos kamata meg 5. Meg kamatadó után is van realhozam éppúgy mint az elmúlt években.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 14:04
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
az értékálló az már igen jó.

banki betétek többsége a pénzünket inflációt meg nem haladó kamattal rohassza, persze - kamatadó is.

Topik gazda

BingoRF
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek