És van még pár olyan ország, amelyeknél nem komolyan vehetőek a számok, hogy csak a legfeltűnőbbeket említsük: Katar - 40,000 feletti hivatalos esetszámból 19 halott. Szingapúr - 30,000 feletti esetszámból 23 halott - itt a halálozások száma hivatalosan egy nap sem lépte át a 2-t. A latin-amerikai országoknál gyakorlatilag nyílt titok, hogy rengeteg az áldozat, akiket egyszerűen be sem jelentenek, így a statisztikába sem kerülnek be. És ott van pl. a chilei módszer, ahol a halottakat gyógyultnak nyilvánítják, mert már nem fertőznek. De ide vehetjük a szaúdiakat és az említett fehéroroszokat. A nem fehér oroszok is gyanúsak, bár ott még várható korrekció. Sajnos ezek a statisztikák eddig is csak erős fenntartással voltak komolyan vehetőek, de eddig legalább olyan országok voltak főleg érintve, ahonnan egy-két kivétellel valószínűleg igyekeztek normálisan jelenteni. A világ szegényebb (és nagyobb) részén, ahol most robban be épp, onnan viszont valószínűleg a valósággal nem sok hasonlóságot mutató számok érkeznek majd, így még annyira sem lehet majd kiindulni belőlük. Majd egy-két év múlva lehet tisztábban látni a járvány mortalitásáról, ha többé-kevésbé letisztázott országos halálozási statisztikák készülnek majd. Meg persze addig lemegy még egy második és lehet, hogy egy harmadik hullám is.
Meglepődsz, honnan derül ki, hogy be vagy-e jelentkezve, két dologból látszik: 1. A felső menü felett jobb oldalon van a kereső nagyító, mellette egy emberalak. Ha nem vagy bejelentkezve, akkor sötétszürke az ember, ha be vagy jelentkezve, akkor narancs színű. 2. Nem látszik a nagy narancs "Új hozzászólás" gomb itt felül, ha nem vagy bejelentkezve. Tehát látszik, más kérdés, hogy ennél azért egyértelműbben és feltűnőbben is lehetett volna mutatni :)
A designt úgy általában nem minősítem, mert illeszkedik a mai trendekbe, ez valakinek vagy kézre áll, vagy nem (nekem jellemzően nem, mert elsősorban számítógépen nézem és ott baromi idegesítő monitoron az a helypazarlás, ami folyik, és ezzel együtt a rengeteg görgetés. Gyakorlatilag ugyanannyit látni nagy monitoron, mint telefonon), de amit kicsit nehezen bocsájtok meg: Hová lettek a nyitólapról a legfrissebb fórum bejegyzések / topikok? A portfolion a friss fő hírek mellett a fórumokat volt érdemes olvasni, és tök jó volt, hogy a nyitólapról látni lehetett, hogy valami történés van bennük, ha meg nem, olvasta a híreket tovább, most meg nyithatja az ember a hamburgermenüt keresheti a fórum linket kattinthat, utána meg nézheti a topikokat. Ha nem történt semmi, navigálhat vissza a főoldalra (vagy akárhová). Nem hiszem, hogy az átlag portfolio felhasználó ezt szerette volna.
Az econetet 124 és 132 Ft-on vettem anno, de úgy nézem a történetben, hogy volt egy tízszerezés, vagy mi, amikor egy nullával csökkent a darabszámom, így jelen állás szerint ha jól számolom, 1240 és 1320 Ft a bekerülési áram. Ezen még van mit javítani :) Viszont az Opus egész jól ellensúlyozza :)
Nem rémlik, szerintem abból már kimaradtam. Nagyjából 10 évig nem néztem a tőzsde környékére sem, a megmaradt minimális speki papír ott porosodott a számlámon (még econet volt, most estmédia van még egy kicsi), még a banki értesítőket sem olvastam el (nem is oda jöttek, ahol valójában laktam). Így aztán amikor pár hete, mikor valamilyen sugallat miatt beléptem, és megnéztem, mi újság van, csak pislogtam, most próbálok felzárkózni :)
Igen, köszi :) Így már többé-kevésbé felzárkóztam, csak valamiért humet-re emlékeztem. De azt akkor valszeg még eladtam anno, csak már olyan régen volt, fene sem emlékszik :) De most majd drukkolok Mészáros elvtársnak, hogy jól menjen a cége, a fene se gondolta volna, hogy egyszer ilyet fogok tenni :D
Sziasztok! Egy egészen fura kérdésem van :) Szóval, sok sok éve hanyagoltam a tőzsdés számlámat, pár kisebb összegben maradtak benne részvények, csupa speki részvény, hagytam is őket, majd jók lesznek, vagy nem. Lényeg, hogy most úgy alakult, hogy ránéztem a portfóliómra, és látom, hogy van benne Opus részvény, elég jelentős pluszban. Namost én ugye nem vettem még sosem Opust, ellenben szerintem volt valamennyi humet-em, amelyek viszont eltűntek. A humetet felvásárolta az opus, és azért lett opusom, vagy mi volt itt? :D
Kirívó a magyar csődkockázat emelkedése2012. 01. 04. 01:32
Az a vélemény meg önmagában röhejes, hogy a portfolio.hu járatja le a magyar gazdaságot, Vikiék elég hatékonyak maguk is a témában, nem kell hozzá segítség.
Óriásit buktak a milliárdosok! - 44 éves a leggazdagabb orosz2009. 02. 26. 23:31
Szerintem próbálkoztak kicsikarni jobb árakat, csakhogy az oroszok nem hagyták magukat, és szemrebbenés nélkül elzárták a gázt európa felé.
Nem jött be a zsarolás az ukránoknak, most már visszakozniuk kell, ráadásul magasabb árat kell majd fizetniük, mint az eredeti orosz ajánlat volt.
Erre mondják, hogy szívás :)
Már ingyen is hozná Ukrajna a gázt!2009. 01. 16. 11:42
Én is azt gondolom, hogy félnek a teljes összeomlástól, márpedig ha az eu-val is összerúgják a port, akkor nem lesz senki, aki segítsen nekik, ezért most már mindenre hajlandóak.
És van még pár olyan ország, amelyeknél nem komolyan vehetőek a számok, hogy csak a legfeltűnőbbeket említsük:
Katar - 40,000 feletti hivatalos esetszámból 19 halott.
Szingapúr - 30,000 feletti esetszámból 23 halott - itt a halálozások száma hivatalosan egy nap sem lépte át a 2-t.
A latin-amerikai országoknál gyakorlatilag nyílt titok, hogy rengeteg az áldozat, akiket egyszerűen be sem jelentenek, így a statisztikába sem kerülnek be. És ott van pl. a chilei módszer, ahol a halottakat gyógyultnak nyilvánítják, mert már nem fertőznek.
De ide vehetjük a szaúdiakat és az említett fehéroroszokat. A nem fehér oroszok is gyanúsak, bár ott még várható korrekció.
Sajnos ezek a statisztikák eddig is csak erős fenntartással voltak komolyan vehetőek, de eddig legalább olyan országok voltak főleg érintve, ahonnan egy-két kivétellel valószínűleg igyekeztek normálisan jelenteni. A világ szegényebb (és nagyobb) részén, ahol most robban be épp, onnan viszont valószínűleg a valósággal nem sok hasonlóságot mutató számok érkeznek majd, így még annyira sem lehet majd kiindulni belőlük.
Majd egy-két év múlva lehet tisztábban látni a járvány mortalitásáról, ha többé-kevésbé letisztázott országos halálozási statisztikák készülnek majd. Meg persze addig lemegy még egy második és lehet, hogy egy harmadik hullám is.