Titanium

Regisztráció: 2023-01-12 08:47:41

Hozzászólások száma: 11

Utolsó hozzászólás: 2023-07-12 13:24


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 1
Népszerűség: 5

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

19 953
csütörtök, 07:14

utolsó 20 hozzászólás

Magyar Állampapír tulajok 2023. 07. 12. 13:24
Nálam sem működik továbbra sem az esedékességfizetés beállítása kiutalásra.
Telefonon és írásban is érdeklődtem a dologról. Mindkét esetben azt válaszolták, hogy nem tudják, hogy mikor lesz megoldva, sajnálják. Utaljam ki pénzszámláról. A jó hír, hogy ez működött. 
Amit nem értek, hogy többen írták, hogy náluk nincs gond ezzel a funkcióval.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 07. 03. 09:49

Visszajelzés a pénteken jelzett problémámmal (webkincstárban nem lehet beállítani a bankszámlára való kiutalást) kapcsolatban:
Még pénteken 3 különböző elérhetőségen leírtam a MÁK felé a problémát elektronikusan. Erre visszajelzés egyelőre nem érkezett. Ma reggel viszont fél óra hívás várakoztatás után sikerült kapcsolatba lépnem telefonon egy ügyintézővel, aki jelezte, hogy a probléma valóban létezik, tudnak róla, és nagyon sajnálják. Véleménye szerint a megoldás az, hogy kiválasztom az egyetlen lehetséges opciót, vagyis azt, hogy pénzszámlára kiutalom az összeget, és ha az megérkezett, utána a pénzszámláról megpróbálom majd bankszámlára kiutalni. Remélhetőelg ez működni fog, és másnapra megkapom a pénzt. Arra a kérdésre, hogy mennyi időt vesz igénybe, hogy ezt megoldják, egy egyszerű "nem tudom" volt a válasz. Nonszensz!
Én eddig pénztárcának is használtam a DKJ-ket, de a magam részéről ezek után vissza fogok térni arra, hogy a bankszámlámon is tartok egy nagyobb összeget.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 30. 22:22
Felraktam telefonra az applikációt. Ott sem megy. Nincs olyan "banki átutalás" gomb, ami Hathor printscreen-jén ott van.
Őszintén bízom benne, hogy csak nálam van a hiba, és ez nem rendszerszintű. Hétfő reggel az ügyfélszolgálatnál kezdek... 
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 30. 22:14
Köszi szépen, hogy megnéztétek.
Eladásnál nekem is engedi beállítani a bankszámlaszámot, azzal nincs gond, de nem szeretnék egyelőre idő előtt eladni semmit. Pont ezért van mindig folyamatosan lejáró DKJ-m, hogy be tudjam állítani, hogy melyik héten mikor ki kapja a pénzt. Esedékesség kifizetésénél nem engedi egyetlen papírnál sem most beállítani a kiutalást. Már reggel sem engedte. Bíztam benne, hogy estére megjavul...
PC-n vagyok egyébként böngészőben, nem applikációt nyomogatok.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 30. 21:58
Biztos, hogy nem ez a probléma. Jövő hét szerdai lejáratról van szó. Állítottam már be kiutalást 1 nappal lejárat előtt is. Ráadásul egyetlen papíromnál sem akítv az a gomb, hogy banki átutalás. Pedig van egy rakat különböző lejáratú DKJ-m, PMÁP-om, PEMÁP-om stb. Sehol nem engedi, hogy beállítsam a banki kiutalást, csak a pénzszámlát engedné.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 30. 21:50
Sziasztok!
Másnak is van olyan problémája, hogy nem tudja beállítani, hogy jövő héten lejáró DKJ a bankszámlájára legyen kiutalva? A "Rendelkezés esedékességfizetés módjáról" fül alatt csak a "Pénzszámla" gomb aktív. Szürke a "Banki átutalás" gomb. Új bankszámlát meg nem enged felvinni, mert jelzi, hogy már rögzítve van az adott bankszámlaszám. Persze, hogy rögzítve van, mert nem most csinálom először a dolgot, kb. 2 hetente jár le folyamatosan DKJ-m. Rutinszerű művelet szokott lenni, hogy beállítsam, hogy hová legyen kiutalva.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 08. 16:35
Köszi szépen. Tök jók, amiket írsz.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 08. 14:47
@PrivatB: valóban nem mindegy, hogy 2 vagy 5 év. meglátjuk, hogy mennyi idő kell az itthoni munkák, szakmai szálak korrekt elvarrásához, befejezéséhez, illetve a kicsekkolásra való felkészüléshez. Kiköltözéshez és kintléthez most is van bőséggel deviza, részben "pszichés" okai vannak inkább annak, hogy ha amúgysem akarunk majd Forintban költeni, minél előbb szeretnék minden mást devizában látni.
Nem vagyok apokalipszis hívő, de valamekkora érdemi esélyét látom a magyar gazdaság extrém mértékű összeomlásának is. Ez is közre játszott abban, hogy a hosszabb PMÁP-ról eddig is lemondtam inkább. Nagyon jó ötletnek tűnik amit írsz, (köszönöm), hogy ennél az időtávnál, ami az én tervemhez kapcsolódik, érdemes lehet bankot keresni, ahol esetleg van még régebbi PMÁP-okból közelebbi lejárat. Átfutott az én agyamon is. Bár, lehet rosszul rémlik, de mintha valahol olvastam volna, hogy a bank által értékesített állampapírokra is rávágják a 13%-os szochot. Erről tud valaki konkrétumot linkelni? Lehet, hogy hülyeséget írtam, nem volt időm még ezt visszakeresni.  
2-5 évre optimalizálva felmerül bennem egyébként még a BMÁP megfontolása is most (jelenleg amúgy nem tartom). Nekem az a várakozásom, hogy hamarosan a kamatgörbe és az inflációsgörbe megint metszeni fogják egymást 1,5-2 éven belül kb., és ismét a kamat lesz felül, vagyis nem túl nagy, de kismértékű reálkamatok időszaka érkezhet el. Amint DKJ/PMÁP/BMÁP döntési helyzetben leszek ismét (várhatóan néhány hónapon belül), csinálok megint olyan excel-t, amiben nyomogatni lehet a tippeket a várható inflára és kamatlábakra (beleértve a BMÁP hozam újrabefektetését DKJ-ba). Ha nem hosszabb távra tervez az ember Forintban, és nagyobb valószínűséget ad a visszaváltási százalék emelkedésének, elképzelhető, hogy a BMÁP (2026/O) is labdába rúghat. Persze, ha lesz még belőle...   
@Fire73: ez a tervünk, amit írsz, fokozatosan átrángatni a portfóliót külföldre. Nem vagyok viszont egyelőre képben sem ETF, sem egyéb külföldi lehetőségek kapcsán, így az is idő, amíg felszedem a minimálisan szükséges tudást ehhez. Addig nem nyúlok semmihez. Olvasnivalóra tippeket szívesen fogadok.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 08. 10:45
Köszi a tegnapi válaszokat. 
@Hathor: Alapvetően hasonlóan gondolkodtam én is, hogy nem kell mindent betolni állampapírba – egészen addig, amíg el nem döntöttük (alapos megfontolás eredményeként), hogy záros határidőn belül véglegesen távozunk. 
Írta valaki, hogy családi házat macerás kiadni. Megmondom őszintén, úgy, hogy ha már nem itt vagyunk, még egy egységsugarú lakás kiadásával sem szeretnék szuttyogni, pláne nem családi házzal. Mondom ezt úgy, hogy mindenki olyan szuper bérlőt kívánok, mint akivel nekünk van/volt dolgunk. Van(nak) egyébként talán olyan szolgáltatások (asszem az egyik ilyen a nyolcas.com, de csak Bp. és környéke), akik tologatják helyetted, de mivel a jövőben más devizában tervezzük a fogyasztásunkat, ezt is elengedtük. 
@drB27: a célország nálunk Anglia. Sok szállal kötődünk személyes érdeklődés és szakmai kapcsolatok terén is. Egyelőre nem csak láblógatás a cél, hanem értelmes szakmai közegben való tevékenykedés (szeretünk dolgozni is), illetve gyerek még kicsi, ott szocializálódjon. Innét járnánk nyaralni, telelni mindenfelé. Tehát a cél az, hogy záros határidőn belül (néhány év) a teljes vagyon GBP-ben, EUR-ban, esetleg dollárban legyen. Ezért lapát mindkét ingatlan, és az autó(k) is.   
A lakáseladásnál folyamatosan monitorozva a kínálatot, kb. 4 hetenként csökkentettem eddig az árat fokozatosan, mindig epszilonnal alá lőve az aktuális árszintnek. Ha elfogy a türelmem, akkor nem csak epszilon lesz. Érdekességként megírom majd talán, ha elkelt, hogy hány %-ot kellett lefelé menni az első ártól.
Magyar Állampapír tulajok 2023. 06. 07. 17:35
Sziasztok, 
Egy ideje csendesen követem a fórumot. Sok érdekes megközelítést olvastam, nemcsak az állampapírokról. Hasznos volt elgondolkodni a véleményeken, élethelyzeteken, információkon, amiket írtatok. Megosztanék veletek én is néhány gondolatot a saját „gazdasági stratégiánkról” érdekességként, hozzájárulva a fórum tartalmához, illetve szívesen fogadok bármilyen észrevételt. 
Azt gondolom, hogy a befektetések mérlegelésekor rendkívül mérvadó, hogy milyen időtávon, milyen devizában mekkora részét szeretné az ember elfogyasztani a várhatóan felhalmozott értéknek. És az is érdekes, hogy milyen gyakran tudnak változni az ezzel kapcsolatos preferenciáink. 
Időről időre felmerült nálunk is a menjünk-e külföldre életvitelszerűen kérdés. Míg kb. 2 évvel ezelőttig szinte teljesen biztosak voltunk benne, hogy hosszabb távon is itt szeretnénk élni, ahol vagyunk (Bp. közeli nagyvárostól 10 percre szép családi ház hitel nélkül, drága autók, tehermentes újépítésű lakás kiadva albérlőnek, jelentősebb deviza (GBP, PEMÁP, EMÁP) és Ft megtakarítások (PMÁP2027J, DKJ)), addig az elmúlt 2 évben sokat változott az, hogy mit is szeretnénk. 
Klasszikus idilli állapotnak hangzanak a leírtak, amelyek „elengedése”, más létformára való átkonvertálása iránti igény sokak számára érthetetlennek tűnhet. A változás okai: 1. egyszerűen nem fér már bele a ház és a kert tologatása, nem ezzel szeretnénk tölteni az időt (próbálkoztunk több alkalommal takarítónővel és kertésszel is, de sajnos az a konklúzió, hogy drágán is csak olyat találtunk a környéken, aki után nekünk kellett elvégezni a feladatot/nem jött/lemondta stb.); 2. hasonló a helyzet bébiszitter fronton (fizikai képtelenségnek érezzük olyat találni, aki megjelenik időben, nem mondja le, és nem pszichiátriai eset – utóbbi nem vicc), ill. minden egyéb szolgáltatás esetében kisebb-nagyobb mértékben elégtelen a kínálat mennyisége vagy minősége számunkra a lokális környezetünkben; 3. az országban zajló társadalmi-gazdasági folyamatokból egyre többet látva és értve egyre nagyobbnak érezzük a valószínűségét olyan kimeneteleknek, amelyekben nem szeretnénk élni; 4. egyéb személyes okok. 
Terv: 2-5 év múlva külföldre szeretnénk költözni. Jártunk mindenfelé nyaralás és munka kapcsán, sok szempontot mérlegelve megvan a célország is. Nem szeretnénk visszajönni, családi és lassan már baráti kapcsolatok sem kötnek ide, tehát jelenlegi elképzelésünk szerint végleges, de minimum hosszútávú döntésről van szó. Addig pedig visszaköltöznénk Budapestre, albérletbe. (Igen, bármilyen furcsa, családi házból vissza központi elhelyezkedésű lakásba, bízva a jobb szolgáltatási színvonalban és infrastruktúrában). A terv tehát az, hogy a jelenleg meglévő ingatlanokat és az egyik autót is szépen pénzzé tesszük, mehetnek be állampapírba (DKJ, ill. rövidebb PMÁP?, inkább BMÁP) és devizába, aztán szépen fokozatosan mindent átforgatnánk majd devizába. 
A megoldandó kérdések és problémák itt kezdődnek. Az egyik ingatlanunkat (modern, pöpec, loft jellegű garzonlakás hőszivattyúval, megyeszékhely, jó elhelyezkedés) hirdetjük már egy ideje, egyelőre egyetlen jelentkező sincs. Tisztában vagyunk vele, hogy kereslet és kínálat alakít, így folyamatosan monitorozva a piacot visszük lefelé az árat. Bár megmondom őszintén, olyan érzésem van, hogy szinte a nullához közelít jelenleg a kereslet. Szerencsére nem sürgős egyik ingatlan eladása sem, de nyilván jó lenne minél előbb túladni rajtuk. Mindeközben azt tapasztaljuk, hogy marketplace-re töredékáron felszórt jóminőségű használt cuccokra úgy ugranak az emberek, mintha nem lenne holnap, szinte perceken belül kelnek el a dolgok (kerékpár, fűnyíró stb.). Kérdés, hogy ha el is kelnek az ingatlanok, érdemes-e most átrakni devizába, vagy pár évig állampapírban tartani, és bízni egy nem túl nagy Forintgyengülésben? És vajon meddig tartható az, hogy olcsóbb egy 80-100 millió Ft körüli lakást bérelni Bp.-en, közben ezt az összeget állampapírban kamatoztatni, mintha megvennénk 80-100 mFt-ért az adott lakást? És talán írta nemrég valaki itt a fórumon is, hogy gondolkodik azon, hogy dobja az ingatlanjainak egy részét, talán még azt is, amiben lakik. Kíváncsi lennék, hogy sikerült-e ezt azóta elfogadható áron meglépni?
Magyar Állampapír tulajok 2023. 01. 12. 08:59
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy tapasztalataitok szerint mennyi idő alatt szokták jóváírni webkincstárban a vásárolt értékpapírokat? Tegnap este vettem nagyobb adag PMÁP-ot, ma reggel még elszámolás alatt lévő értékpapírként mutatja.
Illetve az egész webkincstár rendszere nagyon akadozik ma reggel, minden menüpontot rendkívül lassan tölt be, vagy lefagy az egész. Gyakran tapasztal ilyet az, aki régebb óta használja? Én néhány hete nyomkodom csak, eddig nem volt vele semmi gond.
Előre is köszi a válaszokat.