Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 29. 21:40

Tréder Topik :o)  

megnyitok egy remek kis kókuszos, lecsós, halacskás topikot. reméljük ez is hosszú életű lesz mint a régi, ami hat évet élt..



hát mindenkinek jó horgászatot! ))

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Macika_
_Macika_ 2021. 06. 01. 09:27
Előzmény: #185559  tibbi60
#185560
futik mennek
gap lehet nyitásra 
tibbi60
tibbi60 2021. 06. 01. 09:16
Előzmény: #185558  _Macika_
#185559
Spxf rés 4191
_Macika_
_Macika_ 2021. 06. 01. 09:05
#185558
delta -5%
tamás merre van?
_Macika_
_Macika_ 2021. 06. 01. 08:51
Előzmény: #185556  sly36
#185557
hétvégén lehet majd nyalni
re28 fok
sly36
sly36 2021. 06. 01. 08:34
Előzmény: #185554  _Macika_
#185556
Megjöttem a piacról, itt 600 a kovi ubinak való és 2500 az eper...
sly36
sly36 2021. 06. 01. 08:31
#185555
Habos kakaós jó reggelt! Köszönjük a rövid longos összefoglalót!
_Macika_
_Macika_ 2021. 06. 01. 08:31
Előzmény: #185552  -bubu-
#185554
a friss gépsonka süssön rád, bagettel támogatva
-bubu-
-bubu- 2021. 06. 01. 08:25
#185553
 
 
Nemzetközi részvénypiaci hírek
 
Ma visszatérnek a tengerentúli befektetők. Így a tegnapinál mindenképpen magasabb aktivitásra számíthatunk a piacokon, azonban egyelőre nincs határozott irány. Tegnap az amerikai részvénypiacok zárva tartása mellett mérsékelt negatív korrekció zajlott számos európai részvénypiacon, a határidős mozgások alapján a mai kereskedés 0,2-0,3 százalékos emelkedéssel indulhat. Ázsiában vegyes mozgásokat láthatunk, a Hang Seng 0,43 százalékos emelkedést mutat, miközben a Shanghai Composite 0,11 százalékkal, a Nikkei 0,44 százalékkal került lejjebb.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Világgazdaság, CNBC, Equilor Elemzés
 
Devizapiaci, makrogazdasági hírek
 
Az eurózónában is erősödnek az inflációs folyamatok. Tegnap délután tette közzé a Destatis Németország előzetes májusi inflációs számait, mely a várt 2,3 százalék helyett 2,5 százalékon alakult. Az energiaárak 10 százalékkal, az élelmiszereké 1,5 százalékkal, míg a szolgáltatásoké 2,2 százalékkal emelkedett. Az összesített eurózónás inflációs számokat ma délelőtt 11 órakor teszi közzé az Eurostat, a várakozások szerint 1,6 százalékról 1,9 százalékra emelkedhetett a mutató. Ugyanakkor az Európai Központi Banknak nem kell túlzottan aggódnia, hiszen az árnyomás jóval enyhébb, mint az Egyesült Államokban, illetve néhány feltörekvő gazdaságban.
 
70 dollár fölé emelkedett a Brent olaj ára, miután az OPEC+ szűkülő piaci kilátásokat jelzett előre a mai megbeszélés előtt. A pandémia alatt felépült olajkészletek már jóformán a múlté, és az OPEC+ bizottsága szerint az év második felében is csökkenhetnek a globális kőolajkészletek. A világ kőolajkeresletét jelenleg elsősorban az Egyesült Államok és Európa húzza, a nagy átoltottságuknak köszönhetően. Az OPEC technikai bizottságának előrejelzése alapján szeptembertől decemberig naponta 2 millió hordóval csökkenhetnek a globális olajkészletek, így akár még Irán visszatérését is képes lenne felszívni a piac.
 
Ma ülésezik az OPEC+. Várhatóan nem fognak változtatni a korábban júliusra irányzott termelésnövelési pályán, azaz 840 000 hordó/nappal nőhet a csoport olajkihozatala, mellyel már májustól kezdve több mint 2 millió hordó/nappal növelné fokozatosan olajkihozatalát a kartell. További érdekesség lehet, hogy Moszkva és Rijád akár betekintést engedhet az elkövetkező hónapok stratégiájába, azaz hogy milyen módon tervezik majd a piacra visszaengedni a több millió hordó/napos szabad termelési kapacitásaikat. Érdekes kérdés, hogy a kartell mennyire fogja komolyan venni a koronavírus ázsiai fellángolását, ugyanis ez nagyban meghatározhatja a terveiket az év hátralevő részére vonatkozóan. Egy biztos, a kartellnek még közel 6 millió hordó/napos ki nem használt termelési kapacitása van. Keresleti oldalon a gazdaságok újranyitása pozitív az olaj számára, azonban amennyiben újra megkötésre kerülne az atomalku Iránnal, az növelhetné az olaj világpiaci kínálatát, melyet akár az OPEC+ is figyelembe vehet a jövőbeli kőolajkínálatának meghatározása során. Amennyiben az amerikai palaolajtermelést vesszük szemügyre, a történelem egyelőre úgy tűnik rácáfol önmagára, ugyanis az amerikai cégek egyelőre nem növelik a termelésüket, annak ellenére, hogy a Brent ára közelíti a 70 dolláros szintet. A pandémia előtti időkben a palaolajtársaságok a cash-flow-juk 70-90 százalékát újabb fúrásokra fordították, míg manapság ez az érték visszaesett 50 százalékra, melynek eredményeképp az amerikai palaolajtermelés 2020 júliusa óta 11 millió hordó/napon merevedett ki. Az amerikai és az európai olajcégek egyre inkább a környezetvédelmi aktivisták nyomása alatt állnak, melynek a legnagyobb nyertesei az OPEC és Oroszország. Mindezek hatására az OPEC+-on kívüli termelés idén 620 ezer hordó/nappal növekedhet, ami igen mérsékelt érték ahhoz képest, hogy 2020-ban pedig 1,3 millió hordó/nappal csökkent. A Nemzetközi Energiaügynökség kitekintése szerint az idei termelésnövelése a kartellnek messze nem fogja elérni a kereslet megugrását, ezzel erős támasztékot adva az olajáraknak. Az IEA szerint Irán hamarosan várható olajpiaci visszatérését is könnyedén felszívhatja a koronavírusból való kilábaló világgazdaság, illetve számításaik szerint amennyiben a kartell nem növelné tovább a termelését az idei második félévben, akkor 1,6 millió hordó/napos sebességgel apadhatnának a világ olajkészletei.Mindeközben fontos ellenállási szinthez érkezett a kőolaj árfolyama, az amerikai típusú könnyűolaj 67 dollár körül tanyázik már napok óta, és a további irányt a héten esedékes OPEC+ ülés illetve az iráni kínálatrólkiszivárgó további hírek határozhatják meg.
 
A hedge fundok már vágják vissza az árupiaci emelkedésre fogadó pozícióikat. Akár ez is egy jel lehet, hogy az árupiaci mánia a csúcsához közeledik, ugyanis a nagy fedezeti alapok már a harmadik hete folyamatosan nettó eladók. A gabonáktól a rézig, a földgázig hasonló tendenciákat figyelhetünk meg, a gabonák áresését közben a kedvezőbb időjárási körülmények is katalizálják. Mindemellett Kína, a világ legnagyobb árupiaci vásárlója igyekszik lépéseket tenni az elszálló árak megfékezésére. Az olaj áremelkedésére fogadó spekulatív pozíciók is 5 hónapos mélypontra estek vissza az OPEC+ várható kínálatbővítése következtében. A kávé az egyedüli kivétel, ugyanis a termék esetében 2016 novembere óta nem voltak ennyire optimisták a piaci szereplők, miután a brazil szárazság gondot okozhat a termésben. Az arany áremelkedésére történő fogadások is 20 hete nem látott szintre emelkedtek.
 
Minimális javulást mutatott a Caixin feldolgozóipari indexe. Ma hajnalban tették közzé a májusra vonatkozó adatsort, mely szerint 51,9 pontról 52 pontra emelkedett a mutató, miközben stagnálásra számított a konszenzus. A tegnap kiadott, a kínai statisztikai hivatal felmérése viszont ugyanekkora csökkenést mutatott (51,1 pontról 51 pontra változott), mely a mintavétel eltéréséből fakadhat. A Caixin elsősorban kis- és közepes vállalatokat kérdez meg, a statisztikai hivatal pedig elsősorban a nagyvállalatok körében végzi a felméréseket.
 
Nem változott az ausztrál alapkamat. A várakozásoknak megfelelően 0,1 százalékon tartotta a kamatszintet az ausztrál jegybank, a megjelent közleményben jelezték, hogy a hozamgörbe-kontroll program is változatlan marad, illetve az eszközvásárlási program keretrendszerén sem változtattak. A jegybank várakozása szerint a globális gazdaság az idei és jövő évben erőteljes növekedést fog mutatni, azonban továbbra is egyenetlen a kilábalás üteme. Az ausztrál gazdaság kilábalása korábban vártnál gyorsabb ütemű, az idei évben 4,75 százalékkal, majd jövőre 3,5 százalékkal bővülhet. A legfontosabb kockázat továbbra is a járvány újbóli kitörése, bár ezt jelentősen csökkenti az oltási folyamat. A döntéshozók leszögezték, hogy addig nem emelik a kamatszintet, amíg a tényleges infláció nem tér vissza a 2-3 százalékos tartományba, mely várhatóan 2024 előtt nem fog bekövetkezni, mivel feszes munkaerőpiacra, és béroldali nyomásra lesz hozzá szükség. Az infláció az első negyedévben mindössze 1,1 százalékos volt Ausztráliában, de a második negyedévben a bázishatás és az energiaárak emelkedése miatt élénkülés várható.
 
Optimistább lett az OECD. Tegnap adta ki friss előrejelzéseit a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, a korábbi prognózisokon jelentősen javítottak. Az elemzés szerint a globális gazdaság kilátásai erőteljesen javultak, de nagy az egyenetlenség az egyes gazdaságok között. A fejlett piaci gazdaságokban a hatékony oltási folyamat lehetővé tette a fokozatos újranyitást, a költségvetési ösztönzések hozzájárulnak a kereslet élénküléséhez. Számos feltörekvő piaci gazdaságban ugyanakkor a lassú oltási folyamat, az újonnan kialakuló fertőzési gócok, illetve a hatósági korlátozások továbbra is visszafoghatják a gazdasági növekedést. Az OECD várakozása szerint a világgazdaság az idei évben 5,8 százalékkal, jövőre pedig 4,4 százalékkal bővülhet. Ezen belül az idei évben az Egyesült Államokban 6,9 százalékos, az eurózónában 4,3 százalékos, Japánban 2,6 százalékos, Kínában 8,5 százalékos növekedésre számítanak. A hazai gazdasággal kapcsolatban is javította a kilátásokat a szervezet, a tavalyi kiadványban csupán 2,6 százalékos növekedést várt idén, ezt 4,6 százalékra módosította. Kiemelték, hogy a gyors oltási program kedvezően hat a termelési és a fogyasztási oldalra is. Az inflációs folyamatok előrejelzését is felfelé módosították, 3,9 százalékos drágulást várnak az idei évben.
 
Hagyja Kína csődbe menni a Huarongot? A kínai pénzügyminisztérium egy olyan javaslatot fontolgat, melynek keretében a Huarongban és három másik rossz hiteleket kezelő intézményben levő tulajdonrészét egy új holding társaságba transzferálná át. A lépésnek az lenne az értelme, hogy szétválasztaná a kormány a szabályozói és a tulajdonosi szerepkörét, ezzel egy hatékonyabb struktúrát felállítva. Még az is felmerült, hogy akár külső befektetőket is bevonnának, hogy csökkentsék a pénzügyminisztérium kitettségét a társaságokban. Az azonban továbbra sem világos, hogy a tervezett változások bármilyen pénzügyi segítséget nyújtanának a Huarongnak. Továbbra is kétely övezi, hogy a kínai állam vajon hagyja-e csődbe menni a társaságot.
 
Kína eddig az egyik leglátványosabb lépéssel készül megfékezni a jüan további erősödését. Tíz éve nem fordult már elő, hogy Kína növelné bankjai külföldi devizatartalékait, most azonban megtette. Június 15-től a helyi pénzügyi intézeteknek a devizáik 7 százalékát tartalékba kell helyezniük, egy tegnapi jegybanki utasítás alapján. A lépés gyakorlatilag 2 százalék pontos tartaléknövekedési szintet jelent az eddigi gyakorlathoz képest. A jegybank ezzel egy lépést tehet a célja felé, tehát hatékonyan csökkenhet a külföldi devizák kínálata, és így az erősödő nyomás a jüan árfolyamán. A lépésre azután került sor, miután a dollárral szemben a jüan már hároméves csúcsot döntött. Tavaly május óta 13 százalékot erősödött a kínai fizetőeszköz a dollárral szemben, a kínai relatíve magas kamatok okozzák a jüan folyamatos felértékelődését.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Világgazdaság, Equilor Elemzés
 
 
Hazai hírek
 
Jól teljesített a hazai részvénypiac. A tegnapi kereskedés rendkívül alacsony forgalom mellett zajlott, de délutánra sikerült a pozitív tartományba kapaszkodnia a BUX indexnek, melyet a Richter és a MOL emelkedése segített. A mai kereskedés szintén iránykereséssel, mérsékelt elmozdulással indulhat, azonban érdemes figyelni a MOL árfolyammozgására. Az olajtársaság jegyzése tegnap átlépte a 2 300 forintos ellenállási szintet, a következő állomás 2 350 forintnál lehet. Az OTP egyelőre a 15 850 forintos történelmi maximum alatt mozog, de hamarosan tesztelheti a szintet. A Richter árfolyama felfelé korrigált, ugyanakkor itt továbbra is él a csökkenő trend, 8 200 forintnál található fontos ellenállási szint. A Magyar Telekom a 400-402 forintos támasz felé indult tegnap, mely kiemelt figyelmet érdemel.
 
Tovább araszolt a forint. Tegnap tovább erősödött a hazai fizetőeszköz, az euró-forint jegyzése már a 347-es szintet tesztelgeti. Bár az erősödés irányába sincs nagy lendület, az jól látható, hogy a korrekciós hullámok rendkívül gyengék, ha egyáltalán vannak ilyenek. Érdemi korrekcióhoz a 349,50-es szintet kellene áttörni, amennyiben nem kerül letörésre a 347-es szint, kialakulhat egy dupla alj alakzat. A dollár-forint árfolyama a 283-284-es támasz-zónába ért, mely szintén fontos a további mozgást illetően.
 
Az OTP újabb fontos bankot vásárol Szlovéniában. Az OTP Bank részvény adásvételi szerződést írt alá az Apollo Global Management leányvállalatai által menedzselt befektetési alapok 80%-os és az EBRD 20%-os tulajdonában álló Nova KBM d.d. és leányvállalatai 100%-os részesedésének megvásárlásáról. A Nova KBM d.d. a 2020 év végi mérlegfőösszege alapján 20,5%-os piaci részesedésével Szlovénia második legnagyobb bankja. Univerzális bankként a lakossági és vállalati szegmensben egyaránt aktív. A tranzakció pénzügyi zárására várhatóan 2022 második negyedévében kerülhet sor a szükséges felügyeleti engedélyek megszerzésének függvényében. Míg korábban lecsúszott az OTP a vásárlásról, most ezúttal sikerült, melynek könyv szerinti értéke 1 milliárd dollár volt a tavalyi évben. A piaci szereplők már egy ideje várják a bejelentést az igazi kérdés az ár maradt, melyet azonban nem tettek közzé az ügylet bejelentésekor. Az Apollo magántőke alap 250 millió euróért vásárolta a bankot 2015-ben. Az OTP 2019-ben lecsúszott az Abanka megvásárlásáról, akkor az Apollo tett nagyobb ajánlatott, majd később egyesítette a Nova Bankkal, így most ezt is megvásárolná az OTP. A felvásárlással az ország egyik legnagyobb bankjává válik az OTP és tovább erősíti adriai jelentlétét a magyar bankcsoport.
 
Ma ismerjük meg a részletes első negyedéves GDP-adatokat. A Központi Statisztikai Hivatal 9 órakor teszi közzé a részletes GDP-adatsort, melyből megtudhatjuk, hogy pontosan mely ágazatok milyen mértékben járultak hozzá a negyedéves bázison mért bővüléshez. A KSH május 18-án közölte, hogy éves bázison a vártnál kisebb mértékben, 2,3 százalékos volt a visszaesés, ugyanakkor az előző negyedévhez képest 1,9 százalékkal bővült a hazai gazdaság. Az igazán izgalmas adatsor a második negyedévről szól lesz, de annak hivatalos, előzetes számait csak augusztus közepén ismerhetjük meg.
 
Ma dönt az Európai Bíróság a 7-es cikkely ügyében. Az Európai Bíróság ma hozhatja nyilvánosságra döntését, a Magyarország ellen indított 7-es cikkely szerinti eljárás ügyében (Sargentini-jelentés). Az ügy előzménye, hogy 2018. őszén az Európai Parlament megszavazta a 7-es cikkely szerinti eljárás megindítását Magyarország ellen. A döntést követően 1 hónappal a Kormány jogi lépéseket tett az Európai Parlament ellen, arra hivatkozva, hogy a tartózkodásokat nem vették figyelembe a szavazáskor. 693 képviselő volt szavazásra jogosult, 448 igen, 197 nem szavazattal, 48-an tartózkodtak. Amennyiben a tartózkodásokat is figyelembe veszik, nincs meg a kétharmados többség, csak 64,6 százalékos. Tavaly év végén Michal Bobak főtanácsnok úgy fogalmazott, hogy az Európai Bíróságnak el kell utasítania a magyar fellebbezést, mivel mindenkit előre tájékoztattak a szavazás menetéről, és annak szabályairól. A főtanácsnok véleménye jogilag nem kötelező erejű, de általában abból valószínűsíthető az ítélet, nagyon ritkán fordul elő, hogy azzal ellentétes verdikt születik végül.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Világgazdaság, Equilor Elemzés
  
 
 
Külföldi és hazai makro adatok
Dátum Idő Hely Adat Időszak Korábbi Várt
június 1. 8:30 CH Kiskereskedelmi forgalom (év/év) ápr. 22,60%
június 1. 9:00 CH GDP (év/év) Q1 0,30% -0,50%
június 1. 9:15 ES Feldolgozóipari BMI máj. 57,7 59,3
június 1. 9:30 CH Feldolgozóipari BMI máj. 69,5 70,0
június 1. 9:45 IT Feldolgozóipari BMI máj. 60,7 62,1
június 1. 9:50 FR Feldolgozóipari BMI máj. 59,2 59,2
június 1. 9:55 GE Feldolgozóipari BMI máj. 64,0 64,0
június 1. 9:55 GE Munkanélküliségi ráta máj. 6,00% 6,00%
június 1. 10:00 IT Munkanélküliségi ráta ápr. 10,10% 10,10%
június 1. 10:00 EU Feldolgozóipari BMI máj. 62,8 62,8
június 1. 10:30 UK Feldolgozóipari BMI máj. 66,1 66,1
június 1. 11:00 EU Infláció (év/év) máj. 1,60% 1,90%
június 1. 11:00 EU Maginfláció (év/év) máj. 0,70% 0,90%
június 1. 14:30 CA GDP (év/év) Q1 -3,20%
június 1. 15:45 US Feldolgozóipari BMI máj. 61,5
június 1. 16:00 US ISM feldolgozóipari index máj. 60,7 60,7
június 1. 17:00 UK BoE-től Bailey tart beszédet
június 2. 3:30 AU GDP (év/év) Q1 -1,10% 0,20%
június 2. 8:00 GE Kiskereskedelmi forgalom (év/év) ápr. 7,70% -2,00%
 
Forrás: Bloomberg
 
 
 
 
Vállalati jelentések
Dátum Időpont Vállalat Régió Korábbi Várt
június 1. Constellation Brands Inc US 2,415 dollár
június 1. Zárás után Hewlett Packard Enterprise Co US 0,421 dollár 0,41 dollár
-bubu-
-bubu- 2021. 06. 01. 08:07
#185552
sajtos omlettes jó reggelt slimmel 
tibbi60
tibbi60 2021. 06. 01. 07:53
Előzmény: #185550  _Macika_
#185551
Jó reggelt! 
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 31. 17:16
Előzmény: #185549  Kopejkabá
#185550
opuszban keresik a klónjaidat 
mind a tized
re ta van😆
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 05. 31. 17:11
Előzmény: #185547  _Macika_
#185549
Keresnek a deltába kicsi, marha idegesek.  :)
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 05. 31. 17:06
Előzmény: #185534  mocskos_spekulans
#185548
OTP...
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 31. 16:35
#185547
Szijjártó: Magyarország is gyárthat majd Sinopharm-vakcinát
tiszta szerencse h van katink
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 31. 16:28
Előzmény: #185545  -bubu-
#185546
szép pénz
buxer csak 1m ad, smucing 😲
-bubu-
-bubu- 2021. 05. 31. 16:24
Előzmény: #185541  _Macika_
#185544
sly36
sly36 2021. 05. 31. 16:23
Előzmény: #185541  _Macika_
#185543
Szegény Feri. 😄

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek