Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 22:25
Előzmény: #89898  Törölt felhasználó
#89900
kakasnak érzed magad itt a fórumon, de valójában csak kis tyúkocska vagy...gondokodj ezen el egy kicsit!
egy műszaki diplomás (nem jogász)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 22:10
Előzmény: #89898  Törölt felhasználó
#89899
Jecub!

Mér, csak a miniszterelnöknek, meg a pártvezéreknek szabad? :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 22:09
Előzmény: #89896  Törölt felhasználó
#89898
Yesterday!

Hidd el, sok olyan embert találsz a földön, aki úgy vélekedik a magadfajtáról, mint én. Egyébként elmondom, hogy miért gyűlölöm szívből a jogászokat, mert tudom, hogy nem vet rám jó fényt, amit írtam, fontos, hogy tudja, aki olvas.
1) Sok jogászt ismerek. Ügyvédet, bírót, közjegyzőt, stb. Egy becsületeset nem találtam még köztük. Pénzért mindegyik bármire hajlandó. Oh pardon, természetesen kizárólag a jog keretein belül. :)
2) Édesapám a nevemre íratta a lakását, amikor nagykorú lettem. Pár évvel később a szüleim válásakor anyám a "közös" vagyon 90%-át vitte. A lakást is. Neki volt ügyvédje. Nekem és apámnak nem. Jogszerint jártak el. Gyak. egy fillér nélkül maradtunk, mert a 10% az a kis hétvégi telek volt egy bungallóval, ahol a következő 2 évet töltöttük. Aki ébredt már 0 fok közeli szobában, az megérthet.
3) Intelligencia nem nagyon kell a jogásznak, csak jó nagy segg, amire leül magolni.
4) Az megy jogásznak, aki nem tudja mit kezdjen magával mert igazán nem ért semmihez, csak jó sokat akar keresni amikor felnő. Lehetőleg munka nélkül.

Na ezekért fogadtam meg, hogy jogászokkal nem állok szóba az életben.

Jut eszembe: Mi az: 1000 ügyvéd összeláncolva a tenger fenekén?
- Jó kezdet...
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 22:05
Előzmény: #89895  Törölt felhasználó
#89897
oregem..... mik mennek mar itt is... orulok hogy egyre kevesebb idom jut a forumra, mert nehany ertelmes es jo arc kivalt innen es cseten nyomjuk a tozsdezest... komolyan mondom, tonkreteszitek a forumot a marhasagaitokkal! Unatkoztok vagy mi a pek van???? Kit erdekel szerintetek hogy melyikotoknek mi a velemenye viktorrol vagy feririol??? Basszus foglalkozzatok mar a tozsdevel... fontosak a politikai esemenyek, de csak addig, amig kielemzitek oket, hogy a megfelelo befektetesi vagy speki lepeseket megtehessetek... ezen tul meg semmi ertelme itt vitazni, hogy viktor vagy feri a nagyobb paraszt.... inkabb segitsetek egymasnak spekizni szemelyeskedes helyett!!! Oregem, micsoda banda... es csodalkozunk hogy az orszag nem halad egyrol a kettore....
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 21:56
Előzmény: #89895  Törölt felhasználó
#89896
Democracy in international politics - Bad Democracy Award link

"We lied morning, noon and night," said the Hungarian prime minister last month, of his party's approach to government. As if the insult to his electorate were not enough, he clarified: "It was a dramatic monologue, like when you talk to your wife and say, 'My darling, our marriage isn't worth anything,' but it means, 'I would like to improve.' It's not a lie. It's emotion and exaggeration." The premier is hoping to salvage his relationship with Hungarian citizens, especially as he embarks on cuts to public services. Some have dismissed the street protests provoked by Gyurcsany's admission as the work of skinhead thugs (which in part they are) but few could blame the people of Budapest for boiling over at economic incompetence coupled with gargantuan political arrogance.

This month's vote for the worst abuser of democracy. Results so far

Ferenc Gyurcsány: 61%
General Sonthi Boonyaratglin: 31%
Mohammed bin Rashid Al Maktoum: 4%
Recep Tayyip Erdogan: 3%
Shinzo Abe: 1%
Vojislav Kostunica: 0%
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 21:54
Előzmény: #89893  Törölt felhasználó
#89895
wicca!

Válaszoddal magadat minősítetted. Sajnálom.
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 21:37
Előzmény: #89893  Törölt felhasználó
#89894
Ebben speciel igaza van yesterday-nek, télleg én hoztam szóba, elnézést kírök. Paraszt vagyok. De véleményem szerint (és kövezzetek meg) az esés akkor is Viktorunk beszéde miatt volt.
Tudom, hogy önmérsékletet kéne tanúsítanom, mert (pláne manapság) vannak emberek, akik nem hagyják szó nélkül, ha kedvenc politikusat meri bántani akár csak gondolatban bárki is. De gyenge vagyok. Mea culpa. Mea maxima culpa. :(
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 21:31
Előzmény: #89890  Törölt felhasználó
#89893
Yesterday!

Csak úgy süt belőled a gyűlölet és az irigység. Sajnálom. Egyébként nem vitatkozom veled, nem vitatkozom jogászokkal, csak emberekkel. Javaslom egyébként az alapvető netikett elsajátítását. (Nem javítjuk ki és pláne nem kötünk bele más helyesírási hibáiba.) A dúúúúrva és a smile-ik használata egyébként sem helyesírási hiba, mint ahogy A KIABÁLÁS SEM AZ! :) (Itt a net-en.)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 21:27
Előzmény: #89888  suti
#89892
suti, a politikát nem én hoztam szóba ebben a topikban, hanem wicca pár hozzászólással lejjebb. Nem emlékszem, hogy akkor kikeltél volna az ő politikai véleményalkotása miatt... Különben meg azért írtam a politikáról, válaszolva wiccanak, mert szerintem erősen félrevezető marhaságokat írt, amiket nem hagyhattam szó nélkül.

Egyébként meg egyetértek veled, ez a topik tényleg másról szól, bár tény, hogy - különösen a jelenlegi helyzetben - nem igazán lehet a gazdasági folyamatokat a politikaiaktól különválasztani.
suti 2006. 10. 05. 21:22
Előzmény: #89890  Törölt felhasználó
#89891
Bakker most olvastam yesterday hozzászólását. Én is jó helyre, TUTTI-ba akarok 1x nősülni. ;-)))))
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 20:58
Előzmény: #89885  Törölt felhasználó
#89890
yesterday, gratulálok, remekül összefoglaltad a lényeget, én is így gondolom az elsőtől az utolsó betűig.....!!!
suti 2006. 10. 05. 20:37
Előzmény: #89888  suti
#89889
Okos tojás p-simon,

A mai MOLli rallynak mi köze van a politikához, mikor a többi papírt leütötték?SZVSZ 0-a.
suti 2006. 10. 05. 20:35
Előzmény: #89887  Törölt felhasználó
#89888
p-simon,

1. ÓÓÓ te tutti gi-joe aki mindig csak nyer a tőzsdén, stopot nem használ és soha sem ütötték ki akkor emiatt.
2. akkor és azt csinálok az akármennyi pénzemmel amit akarok, közöd nem sok szerintem (ragozzam?).
3. Nem szidtam senkit sem politikus se mást.
4. megkértem topik társaimat hogy a 3-ast tegyél máshol.
...
...
... = szabadon választott

Na csá.
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 20:11
Előzmény: #89886  suti
#89887
pedig ha értenéd egy kicsit a politikai összefüggéseket, akkor egy valag pénzt kereshetnél a tőzsdén (is), nem szenvednél itt a párszázezer forintoddal. egyébként yesterday nagyon jókat írt. aki meg védi a gyurcsány-kóka-veres trió elmúlt kétéves (jó, veres kicsit kevesebb) ámokfutását, az számolja ki, mennyi plusz (pontosabban mínusz) jut rá a leminősítések következtében kialakult kamatfelár (libor+x%) miatt.
át kell menni a tőzsdefórumra, beírni a keresőbe, hogy leminősítés, visszamenni decemberig (első fitch pofon), sorba venni a többi pofont, megnézni a bux aznapi teljesítményét, elolvasni veres senkiházi jános kommentjeit, utána lehet szidni orbán viktort...
suti 2006. 10. 05. 19:57
Előzmény: #89885  Törölt felhasználó
#89886
Emberek, hát nem értitek meg azzal a kis kezdeménnyel az agyatokban hogy ez POLITIKA MENTES ÖVEZET.

Esetleg a topik címe sugallja a politika témát? Szellőztessétek ki magatokat léci a másik 100 megfelelő témájú topikban.

Köszi.

Ui.:
MOLli a szemét dög kiütötte ma a stoppomat és beker áram felett zárt (nem vettem vissza).
Ja az amik enyhe +ban fognak zárni. ;-((((
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:46
Előzmény: #89865  Törölt felhasználó
#89885
wicca!

Először is Gyurcsány Ferenc NEM "gazdasági szakember", ahogy írod, hanem egy tanárképző főiskolán végzett - ha jól emlékszem - technika-földrajz szakos tanár, aki valamikor elvégzett a közgázon egy "gyorstalpalót." E végzettség alapján én senkit nem neveznék gazdasági szakembernek. Gyurcsány a magánvagyonát pedig nem a kivételes üzleti tehetségének köszönhette, hanem annak, hogy elvette Apró Antal unokáját, mondhatnánk a "király lányát". Például a mosonmagyaróvári Motim gyárat hajdanán úgy privatizálta ez a kivételes gazdasági zseni a 90-es évek elején, hogy az ötmilliós alaptőkéjű kft-jére 800 millió forint hitelt adott neki az a bank, ahol egyébként kedves anyósa, Apró Piroska volt igazgatósági tag. Legalább ezen gondolkodj el!

Másodszor: nem minden gazdasági vállalkozás azért veszteséges, mert a gaz kapitalista el akarja titkolni a jövedelmét az adóhatóság elől. Gazdasági elemzésbe nem bocsátkozom, de jogászként azt tudom mondani, hogy jogi szempontból egyszerűen nonszensz az, hogy valakiről - minden előzetes vizsgálódás és alap nélkül - ab ovo feltételezzük, hogy jogellenes tevékenységet folytat, i.e. nem tesz eleget az adóbefizetési kötelezettségének. Tudod, az ilyen kormányoknak fogalma nincs arról, hogy melyek a demokrácia, a jogállam és a "rule of law" elvei. Ezt egyszerűen úgy hívják, hogy diktatúra.

Azzal egyébként egyetértek, hogy a gazdasági bajok nem kis részben a feketegazdaságban és a korrupcióban gyökereznek.

Ha már valamelyik politikust minősíteni kell, akkor Gyurcsányt sokkal inkább kellene mitugrásznak tekinteni, aki mind a politikai mind a gazdasági karrierjét nem a tehetségének, hanem a gátlástalanságának, elvtelenségének és jellemtelenségének, valamint leginkább annak köszönheti, hogy benősült az egyik legbefolyásosabb kommunista családba.

Az ún. "tőkének" nem az a fontos, hogy ki a miniszterelnök, bármennyire is igyekszik ezt a magyar sajtó unos-untalan a közgondolkodásba sulykolni, hanem az, hogy a magyar politika és gazdaságpolitika kiszámítható és előremutató legyen. Annak eldöntésére, hogy ki csinálta jobban, OV vagy GYF, ajánlom, tanulmányozd át az utóbbi tíz év makrogazdasági mutatóit, tendenciáit, valamint azt, hogy a nagy nemzetközi hitelminősítők mikor és melyik kormányt minősítették le vagy fel, s ha nem vagy teljesen elfogult, s még a gondolkodási képességedet is megőrizted, akkor be kell látnod, hogy a magyar gazdaság 2002-ben volt utoljára tűrhető állapotban. Most semmi más nem történik, minthogy az ötven éve hatalmon lévő "elit" az utolsó csepp véréig ragaszkodik a konchoz.

A durva pedig rövid "u".
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 19:03
Előzmény: #89883  zolo
#89884
Futura!

Meglepődnél, ha tudnád sztem, egyes emberek milyen hatással lehetnek kis országunk megítélésére és azon keresztül a gazdasági/tőzsdei folyamatokra.

Lásd Asimov Alapítvány köré kapcsolódó műveit. Ő is azt feszegeti, hogy a nagy történelmi folyamatok statisztikai számítása lehetséges-e, az egyes emberek tevékenysége mennyire befolyásolja a folyamatokat. (Pszichohíistória.) Nem lövöm le a poént, olvasd el, érdemes.

Abban viszont egyetértünk, hogy a tőzsde nem azonos a gazdasággal. Ebben igazad van.

Viszont az adóztatással kapcsolatban megintcsak vitatkoznék. Ismerek olyan cégvezetőt, aki elmondta, hogy ezentúl nyereségesre hozza ki a cégét, mert adózni úgyis ugyanannyit kell, viszont így kevesebbet kell csalnia, kisebb a kockázat egy esetleges ellenőrzés esetén. Ja és a minimálbér utáni adó sem vágja földhöz, mert legfeljebb kevesebbet kell a melósok zsebébe csúsztatnia, több lesz a legális jövedelmük. Erről ennyit.
Ettől persze még vidáman lehet igazad, nem biztos hogy ez általános vélekedés, én azonban így gondolom. Amíg valaki számokkal meg nem győz az ellenkezőjéről.

Ma megint meggyőződtem arról, hogy érdemes ülni a részvényeken. :) Reggel még gondolkodtam, hogy eladok MOL-t és Fotex-et, de aztán úgy voltam vele, hogy nem ugrálok ki-be, én jónak látom a kilátásokat, hiszek magamnak. :) MOL bejött, Fotex nem annyira. :) Összességében mégis jobban jártam, mivel Fotiból kevesebbem van, mint MOL-ból (fele) a nagyobb kockázat miatt.

Este még írok, megpróbálom megjósolnia holnapot...
zolo 2006. 10. 05. 18:34
Előzmény: #89882  zolo
#89883
már nem kell a válasz: 11:30 kor kezdődik
zolo 2006. 10. 05. 18:31
Előzmény: #89881  Törölt felhasználó
#89882
tudja valaki holnap hány órakor lesz a bizalmi szavazás???
(hasonló kérdés)
Törölt felhasználó 2006. 10. 05. 18:08
#89881
Hm tudja valaki mikor lesz holnap a kiszavazó show?

Vagy tudtok valami más okot ami lehúzott mindent?

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek