Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
blumen
blumen 2020. 08. 03. 10:49
#2000
2000. hozzászólás! Skacok nagyon klassz csapat alakult itt ki, csak így tovább! ;)
csilla23
csilla23 2020. 08. 03. 10:48
#1999
Békesség “testvírek”! 
Mindenkinek is igazsága van. Véletlenül néha kicsúszik egy-egy szám, de nem jellemző, hogy itt bárki is ezzel nagyzolni akarna. Inkább csak ventilálunk egy kicsit. 
Mert hol máshol lehetne? A barátjait nem hívogatja az ember, hogy “most ennyire ügyetlen voltam, most ennyire ügyes”. A haver szomszédot sem cukkoljuk. A család sem ért semmit belőle, én pl. leszoktam róla, hogy az asszonynak mondjam miként állok virtuálisan: a bukót nem érti, és fogja a fejét; a nyerőnél jön a “miért nem adod el?” kérdés. A keményen, ilyen-olyan, de mindenképpen “éhbérért” megdolgozó barátok és szomszédok számára egy hatszámjegyű, netán hétszámjegyű nyerő vagy bukó is “feldolgozhatatlan rendszerint. 
Miért? Mert rajtunk kívül, akik “csináljuk”, senki nem érti hogy MI EZ. 
Így aztán csak itt tudunk “ventilálni”, a “hasonszőrű” merészek, fantaszták, játékosok között. Különben többségünk “becsavarodik” előbb-utóbb a nyerőtől, vagy a bukótól. Előbbitől elbízza magát, és elhiszi, hogy “verhetetlen”; utóbbitól feladja, idő előtt, és véres fejjel eltántorog. 
Mértékletesség. Ebben is segít ez a topik, ha látjuk - mert valaki beírja - a jó és a rossz döntéseket. Ebből is tanulunk. Ha pedig véletlenül valaki összeget is ír, az csak azért van, hogy okuljon belőle a másik, legalább “érzet” szintjén. 
De: valóban felesleges konkrét összeget beírni, ha néha úgy alakul, akkor érdemes átlépni rajta, mert tudható, hogy senki nem rosszindulatúan tette közzé. Én be szoktam írni, “esemény előtt”, hogy miért, mikor, milyen árfolyamon veszek, bővítek, és be szoktam írni, hogy miért, mikor, milyen árfolyamot adok el. Beírom, ha úgy alakul, még az arányokat is (össztőkéhez illetve alappakkhoz képest mekkora egy adott részvényben a pakkom), de nem írok be általában darabszámot (kivéve, ha valaki rákérdez). Mindenkinek a magánügye. Nem ildomos. Viszonylagos. Egyeseknek “hűha” összeg lenne, másoknak “nevetséges”. 
Biztosan továbbra is tartózkodunk konkrét összegek beírásától. Viszályt szül. 
Megmarad a topik annak, ami: Tippek, megérzések, tanulságok megosztása, kibeszélése. 😏
Rray 2020. 08. 03. 10:17
Előzmény: #1997  locozoka
#1998
Szia!
Azt javaslom, ha kiolvadtál akkor:
Darabold fel a tőkéd 8 v 10 részletre, készíts portfóliót, ne azonos iparàgakból...
Ha beragadsz valamibe, akkor a többi húzza felfelé az átlagodat.
Ne kereskedd túl magad (Rick is ezt javasolja) én egy pappert ha nem spekára veszem min 6-8 hétig tartom ami még mindig elég rövid...
Vannak nagyon jó szektorok, alakits kis stratégiát, senki sem tud fél év alatt meggazdagodni...
Nekem van olyan papperom, amit 4 v 5 évre veszek és rá sem nézek, mert nem érdekel MOST, majd akkor amikor elértem a tervezett idő intervallumot...
Ne kapkodj, legyél türelmes, ne vegyél fel óriás pozit, mert el kell hogy viseld a 30% virtuális bukót is higgadtan....
Hajrá :)
locozoka 2020. 08. 03. 10:02
Előzmény: #1995  Rray
#1997
Szia Rray!
Köszönöm a válaszodat.
Nekem egyenlőre ez az 1 cég van ,de ez most fájdalmas. :)
Én is úgygondolom,hogy türelem a legjobb tanács. 
kislány_a_kocsiból
kislány_a_kocsiból 2020. 08. 03. 09:45
Előzmény: #1990  Törölt felhasználó
#1996
Engem kifejezetten érdekel a P&L eredmények. 
Rray 2020. 08. 03. 08:23
Előzmény: #1989  locozoka
#1995
Szia locozoka!
Nekem 2 cégem is van, aminél rosszkor szálltam be (leirom ensis kedvéért 10k a minusz eddig) de akkor sem adnám el a mostani árfolyamon, ha pisztolyt tartanának a fejemhez...
Az ember hoz rossz döntéseket, de nem vaj, ki kell ülni, ami mentálisan nagyon nehéz... de ülj rá a kezedre.... 
A Türelem a legjobb barátod ebben a szituban sztem
Rray
Rray 2020. 08. 03. 08:18
Előzmény: #1990  Törölt felhasználó
#1994
Szia! 
A nagy nyerőre nem vágyni kell, hanem bele kell tenni a kőkemény melót!!!!
Rray
Rray 2020. 08. 03. 08:17
Előzmény: #1990  Törölt felhasználó
#1993
Szia!
Miért kelt benned a más nagy nyerője érzelmi hullámokat??? Sajnálod a nagy nyerőt???
Engem nem zavar, ha leirja az összeget, így nyilván látjuk hogy mennyire hisz vki 1 papirban....
Mindenki a sajàt homokozójában homokozik... csak valahol kiscsik a lapátok, valahol nagyok...
Az élet így működik.
Ha elmegy mellettem egy maserati nincs rossz érzésem, max a dobhártyámnak :)
Rray
Adamoo
Adamoo 2020. 08. 02. 23:57
#1992

Az volna a kérdésem, hogy adott ez a hír :https://www.portfolio.hu/uzlet/20200802/a-siemens-healthineers-felvasarolja-a-varian-medical-systemst-443354
177 dolláros részvényenkénti áron, viszont a jelenlegi árfolyam 142 dollár. Ilyenkor az összes részvény a Siemens birtolaba kerül, vagy ami közkézben volt az marad a befektetőknél és csak a Varian részéhez jutnak hozzá? 
rbbj11
rbbj11 2020. 08. 02. 23:50
Előzmény: #1988  blumen
#1991
Lulu nagyon jo ceg, nem légvár. De ugy gondolom , nem augusztusban fog magyot menni...
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 23:33
#1990
Bocs hogy beszólok, nagyon sokat segített nekem a fórum, de kérlek ne írogassátok már hogy kinek mennyi pénze van nyerőben-vesztőben, akár valós akár virtuális. (a héten hárman is beírtátok)
Még bennem is érzelmi hullámokat vetett (pedig a tőzsdét tényleg csak hobbiból kezdtem el). Ugyanakkor  meggondolatlanságra ösztönözhet minket (bárkit), kezdőket, vágyva a nagy nyerőre.
Megértem hogy büszkék vagytok, és gratulálok is hozzá tiszta szívből! De lszi a sikereknél ne írjatok összeget.
locozoka 2020. 08. 02. 23:07
Előzmény: #1987  blumen
#1989
Akkor most nagy türelem...... :) 
Több jó cégben is ültem márciusban ami most már 3-4 szeres hasznot hozott volna de nem voltam türelmes....Sajnos.
 Pedig a gondolatok jók voltak csak a kivitelezésnél vannak még problémák :D
Köszönöm szépen a tanácsot. Kivárok.
blumen
blumen 2020. 08. 02. 23:01
Előzmény: #1984  csilla23
#1988
A virtuális nyerő, ez a kulcsszó! Majd a héten szépen visszajön. ;) Köszi a tippet ránézek a LULU-ra. 
blumen
blumen 2020. 08. 02. 23:00
Előzmény: #1983  locozoka
#1987
Üdv locozoka! Ez a KNDI tipik felhúzás-tömés esetnek tűnik, nagyon csúnyán szétverték a papírt. 11,3 a beszállód ha jól olvastam, előtte 4-en vergődött az árfolyam. Augusztus 23-án tartanak egy bemutatót és onnantól lehet foglalót rakni az autóra ha jól emlékszem. Ha nem sürgős a pénz amit beleraktál, akkor azt mindenféleképpen várd meg, itt most ha eladod túl nagy a bukó. Illetve kicsi a kapitalizációja a cégnek, ha veszik az emberek a terméket akkor könnyedén fellőhetik az árazást az 1-2Mrd-os régióba. Többek között én ezért is vettem bele az AYRO-ba, az 100m környékén tanyázik és havi 600 gépjárművet le tudnak gyártani. Nézd ott van pl a SPAQ (benne a Fiskerrel) az jelenleg 1Mrd értékkel bír a piac szerint, holott autót csak 2023-tól fognak forgalmazni.
csilla23
csilla23 2020. 08. 02. 22:56
Előzmény: #1985  csilla23
#1986
Kitörés után a +15%, 390 benne lehet. Szvsz.
csilla23
csilla23 2020. 08. 02. 22:53
Előzmény: #1981  blumen
#1985
Te aztán melóztál, agyaltál rendesen a jövő heti lehetőségeket! A nyugodt napokon összeálló ötletek szoktak a legjobbak lenni...👌 Tedd fel a Lululemont is watchlistre, ha gondolom. Marha sokat ment már, de bármikor kitörhet a szűkülő háromszögből:
https://t.co/QX9vFC0VBM?amp=1
csilla23
csilla23 2020. 08. 02. 22:45
Előzmény: #1979  blumen
#1984
Viccesnek tűnhet, hogy hatással lesz a SpaceX, de még a Barrons is megjegyezte egy friss cikkében, hogy a küldetés kezdete óta mennyit mentek az “űr-részvények”, és külön a Virgin: 
https://www.barrons.com/articles/another-win-for-elon-musk-spacex-returns-bob-and-doug-to-earth-51596396003
Én mindazonáltal holnap még egy 21.5-22 közötti mozgolódást el bírok képzelni. Lejjebb már ne adja magát, ha lehet kérni...😂 A jelentést meglátjuk, szerintem épül a sztori, az árfolyamot átmenetileg bezúzó kabin-bemutató is egy lépés volt végülis, bemutatkozott az új CEO, akivel azóta is láttam interjút.
A hét jól sikerült, színe is lett a múlt héttel együtt mindenkinek. Mondjuk, ez volt eddig a “legdrágább” nyaralásom: két hét alatt a virtuális nyerőm pont a felére olvad le (13k...), dehát megfogadtam, hogy nem kereskedek közben, és a célár az célár. Az jobban zavar, hogy az év végéig “elérendő” (megálmodott) profitcélon is “túl voltam“ már 2k dolcsival. Mindegy, ez van, ezt kell szeretni. Elkótyavetyélni nem fogok semmit, ha már pluszban ülök benne, kiülöm a következő hullámot (ha lesz!) az SPCE-ben, meg az MRNA-ban is. Legyen hozzá türelmünk. Csak jó lenne egy kis tőkét felszabadítani, mert veszegetnék ezt-azt. A remény hal meg utoljára: hátha jól sikerül a hét. 😏
locozoka 2020. 08. 02. 22:43
Előzmény: #1981  blumen
#1983
Szia Blumen, érdekes lehet ez a NBEV. Akár középtávon nem rossz befektetés szerintem.
Bár egyenlőre beleragadtam a KNDI be 11 körül a tőkém jelentős részével. Remélem lesz még egy felfutása.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem egy ekkora hirtelen csökkenésnél mi lehet a legjobb megoldás kivárni még vele vagy zárni a veszteséget és elengedni. Hozzá teszem a nagy Japán katasztrófánál óriási bukom volt újra kellett gondolnom a dolgokat azóta egy kicsi t óvatosan próbálom kezelni a dolgokat. Szerinted (szerintetek) van még erő a KNDI ben?
csilla23
csilla23 2020. 08. 02. 22:26
Előzmény: #1978  Petya77
#1982
Ha megcsinálja a kitörést a héten az alakzatból, az “önbeteljesítő” hatású lehet, mert sokan kereskednek olyan jószemű twittereseket követve, akik feldobják az ilyen chartokat rögvest, amint megindul a menet. Meglátjuk, hogy mit dob a gép...
blumen
blumen 2020. 08. 02. 22:10
#1981
Jövőhétre nekem következő a tervem. AYRO nevű EV gyártóba ragadtam be a pénteki esésnél, szóval onnan szabadulva tervezek SPCE-t bővíteni, (lehet hogy csak kedden fogom ezt megtenni a jelentés után) az APT-t jelentés után (kedd vagy szerda? nem szeretem hogy nincs pontos időpont...) 30 körül kiszórni, aztán 6-án jelent az NBEV addig azt tervezem bővíteni, szerintem végre tudnak normális számokat mutatni. Az NBEV egy egészséges italokat gyártó cég (különféle teák, gyümölcslevek) illetve CBD tartalmú italokat is gyártanak és az övék a Marley név használatának joga. Az értékesítést ügynöki hálózaton keresztül MLM rendszerben végzik és 75 országban!!! elérhető a termékük. Tavaly a Morindával olvadtak össze, 2 héttel ezelőtt pedig az ARIIX nevű céget kebelezték be. A legnagyobb italgyártók mint pl a Coca Cola, egyelőre nem rendelkeznek CBD-s italokkal, valószínűleg még várnak, később pedig egy egyszerű felvásárlással beillesztik a termékeik közé (esetleges NBEV felvásárlás). Átlag elemzői célár 5$ környéke, jelenleg 2,27-en zárt. Chart elég jónak tűnik a 20 napos mozgó metszette a 50 napos majd a 200napos mozgóátlagot is. 

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek