Topiknyitó: prfecó 2009. 11. 25. 18:26

setésinfluenza 8,7 millió ember nem oltatta be magát , még sincs bajuk  

média hiszti az van.



2008-ban ÁzsiábanSARP nem hozta meg a lét

2009-. ben nagyobb média pánik Európában több pénzt lehet összehozni.



Minden Európában meghallt betegben megtalálható a normál influenza vírusa. Szeretném már ezt is hallani a médiában
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gabriellusz 2009. 12. 04. 14:12
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1040
sosem szabad feladni !!!!
G
gabriellusz 2009. 12. 04. 14:12
Előzmény: #1037  Törölt felhasználó
#1039
kiaza morvai? :-)
ja a gülüszemű asszonya!
(egyébként kedvelem)
G
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 14:11
Előzmény: #1035  gabriellusz
#1038
És szerinted elfogadná a békejobbom?
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 14:04
Előzmény: #1036  gabriellusz
#1037
amit morvai szerint a magunkfajta.
gabriellusz 2009. 12. 04. 14:00
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1036
mit jelent az hogy magatokfajta?
G
gabriellusz 2009. 12. 04. 14:00
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1035
Javaslom arról beszéljünk ami összeköt-nem pedig ami elválaszt . Egymás fricskálása nem vezet jóra- bár én is néha beleesek ebbe a hibába.

G
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 13:54
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1034
sssszzzzz
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 13:49
Előzmény: #1032  Törölt felhasználó
#1033
magatokfajta szeret csúsztatni
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 13:46
Előzmény: #1026  gabriellusz
#1032
Minél nagyobb az oltottság aránya, annál intenzívebb a járvány?
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 13:41
Előzmény: #1030  maxwax
#1031
kíváncsi lennék az oltási hajlandóságra, ha a zemberek tudnák, ami a vezér a kisalföld című lapban megsúgott. ehelyett szijjártóra figyeltek
maxwax
maxwax 2009. 12. 04. 12:41
Előzmény: #1022  maxwax
#1030
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 12:32
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1029
pénznyelő, az egészségügyi reform kerrékkötői az orvosok, mert továbbra is ingyen szeretnék használni a kórházi eszközöket a magánprakszisban. Ez pedig több, mint adóelkerülés, mert nemcsak járulékot nem fizet az orvos, hanem a közösség eszközeit mint sajátját használja. Nagy különbség.
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 11:24
Előzmény: #1024  gabriellusz
#1028
Gabriellusz, ezzel én is egyetértek. De ne legyünk egyoldalúak. Az orvosok hálapénze nem kizárólag az orvosok problémája. Hanem több ok következménye. Egyrészt az egészségügyi rendszer hibáiból fakad. Másrészt általános társadalmi probléma minden adóelkerülés, mutyi, "államtól nem szégyen a lopás" mentalitás, amiről már sokszor írtam, ez jórészt a szoc. rendszer hozadéka.

Tehát írhatsz úgy hogy "szóval dokikáim...korruptak vagytok", de ez igaz rád is, amikor adod a hálapénzt, amikor zsebbe fizetsz a rendőrnek, vagy bárkinek, igaz rád is, amikor nem vallasz be minden jövedelmed, rád is, amikor nem kérsz számlát, mert úgy olcsóbb, vagy a másik oldalon állva nem adsz számlát, stb. stb.

Ezzel nem akarom felmenteni az orvosokat, csak ne tegyük egyedül őket feketebáránnyá, amikor társadalmi szintű ez a probléma és minden területen kivétel nélkül jelen van valamilyen formában.
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 10:57
Előzmény: #1024  gabriellusz
#1027
tökéletesen egyetértek
gabriellusz 2009. 12. 04. 10:45
Előzmény: #1024  gabriellusz
#1026
A korrupció, mint társadalmi jelenség jellemzõje az, hogy valamilyen - politikai, állami, (köz-)gazdasági, morális - hatalom letéteményesének a hatalom delegálásában megnyilvánuló bizalmával a delegált hatalom birtokosa önérdekbõl úgy él vissza, hogy azt nem a delegáló elvárásai szerint gyakorolja."
(Dr. Bócz Endre)

Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 10:42
Előzmény: #1009  prfecó
#1025
"Halva született az új influenzás kismama csecsemője"
link

Húzod a kurucos strigulákat Fecó? Büszkék rád?
gabriellusz 2009. 12. 04. 10:42
Előzmény: #1023  gabriellusz
#1024
más:
"A korrupció definíciója, motivációja és hatása különbözõ, lehet bûncselekményt megvalósító konkrét cselekmény, de lehet egy gyakorlat a hivatali pozíció magánérdekre történõ felhasználása, jogtalan elõnyök biztosítása, gazdasági vesztegetés, stb. Jellemzi a hatalom, a vagyon, a társadalmi pozíció koncentrálására irányuló törekvés, mely a javak elosztásának torzulását eredményezi. Mögöttes okként a korrupt erkölcsi szemlélet, a hivatástudat hiánya, a leleplezõdés csekély veszélye az ellenõrzés gyengesége húzódik meg, ám sok esetben a túlzott szabályozásra, a bürokráciára, a rosszul fizetett közszolgálati és gyenge igazságügyi rendszerre vezethetõ vissza."
(Dr. Bencze József - Dr. Balaska Andrea)

Szóval dokikáim minden fogalmi definíció szerint ha hálapénzt fogadtok el, akkor minden mentegetőzés kibúvókeresés, magyarázkodás ellenére korruptak vagytok.
G
gabriellusz 2009. 12. 04. 10:31
Előzmény: #1021  Törölt felhasználó
#1023
tisztázzuk a korrupció fogalmát
A transparency Int. sok tekintetben vizsgálja és elemzi a témát
egy fogalmi meghatározáds:
"Minden olyan cselekedet korrupciónak tekinthetõ, amikor egy döntési pozícióban lévõ személy adott téren meglévõ hatalmát nem az általa képviselt szervezet, hanem személyes céljai érdekében használja fel. Így az is korrupció, ha például egy tanár némi ajándék fejében átengedi a vizsgán az arra nem érdemes diákot, ha egy közlekedési rendõr néhány ezresért eltekint a feljelentéstõl, ha egy orvos csúszópénz ellenében olyan orvosságot ír fel, ami szakmailag egyébként nem indokolt, vagy egy hivatalnok ellenszolgáltatás fejében "elõre veszi" az ügyünket."

Szóval a csúszópénz egy mocskos jövedelem ami nem illeti meg az elfogadót. Nem a saját tulajdonú eszközeit használja a tevékenységre, nem adózik a jövedelem után , nem osztja meg azt a gyógyításban résztvevő egyéb szereplőkkel.
G
maxwax
maxwax 2009. 12. 04. 10:15
#1022
link

Okuljon mindenki belőle!
Törölt felhasználó 2009. 12. 04. 09:34
Előzmény: #1020  Törölt felhasználó
#1021
Nem, én sem gondolom, hogy a hálapénz korrupció lenne, mint ahogy a borravaló sem az.

A hálapénzt egy ellentmondásos állami egészségügyi rendszer kényszerítette ki:

Sokszor elmondtam már, hogy ha nem az igénybevevő maga, hanem valaki harmadik személy fizet az általam igénybevett szolgáltatásért, akkor az a szolgáltatás nem az én, hanem a harmadik személy igényei (feltételei) szerint fog működni.
Én ezt nem szeretem! Én azt szeretem, ha az általam igénybe vett szolgáltatás minőségét (feltételeit) én követelhetem meg, de ennek alapvető feltétele az, ha én fizetek ezért a szolgáltatásért, nem más.

Számomra ez közgazdasági axióma... :)

Az egészségügy területére vonatkozóan ismered a véleményem:

Szükség van egy - a piaci adófizetők számára igénybe vehető - piaci egészségügyi és egészségbiztosítási rendszerre, és szükség van egy - az állam által, a piaci adófizetők pénzéből fenntartott - állami egészségügyi és egészség-finanaszírozási rendszerre is, ahol a rászorulók és az állam alkalmazottjai kaphatnak eü szolgáltatást. Párhuzamosan, mindkettőre szükség van, mert ha ezt egybe mossuk, és nem engedjük hivatalossá válni a piaci igényeket, akkor kialakul a nem hivatalos piac - a hálapénz. A korlátozott átjárhatóság, pontosabban a duplikáció feltételeinek megteremtésével.

Modell: Franciaország...

Topik gazda

prfecó
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek