Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 04. 22:43
Előzmény: #99  csilla23
#100
Olaj kitört..
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 22:35
Előzmény: #97  Cyberslider
#99
Valami konkrétum is történhetett, mert az utolsó másfél órában mintha startpisztoly dördült volna el, annyira egyszerre húzták meg nagy forgalommal mindhárom nagy indexben. Látványos volt az biztos.
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 22:28
Előzmény: #96  Sigmund
#98
SKT napon belül ment közel +10%-ot, de ez lehet még csak az esés korrekciója volt. 
Viszont az OHI határozottan fordult órásan, amennyire meg tudom ítélni. Szerintem, ha holnap megerősíti, akkor megint becélozza első körben a 29,85 (MA20) és 30,35 (MA50) közötti zónát. Aztán 31 körül van még egy ellenállása, úgyhogy ahhoz komolyabb volumen kéne, hogy átmenjen. De: ha a nagy indexek megindulnak, akkor még át is húzhatják rajta?! Mindenesetre, ha holnap jól megy, akkor megint belecsipegetek...
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 04. 22:09
Előzmény: #96  Sigmund
#97
Goldmann S bizakodo.. aztan: JPMorgan analysts raised their rating on U.S. stocks to "neutral", saying they expected equity markets globally to consolidate from current levels, while not ruling out more weakness (hehe)
Mindemellett a technológia és olaj picit nyert a kötélhúzásban a travel/delta,aal,united-el szemben, szóval index végén picit fel, mi meg mentünk az árral.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 21:52
Előzmény: #94  csilla23
#96
Skt-t most nem is néztem, az is mit művelt. Pénteki OHI vételem mindjárt 0-ban lesz:)
 Mitől változott a hangulat ennyire?
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 21:44
Előzmény: #93  Cyberslider
#95
Nekem végül egy W P Carey lett ma, mindet húzzák nagyon, még azt csíptem el minuszban legalább. Simon Omega már pluszban, jól megjáratták ezeket ma, is.
NHI, Simon, Ventas beszerzés marad a következő napokra/hetekre.
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 21:41
Előzmény: #90  csilla23
#94
Az OHI és az SKT nagyot megy napon belül (5-7%), itt az utolsó másfél órában...
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 04. 21:31
Előzmény: #92  Sigmund
#93
Pontosan, én is az NHI-t néztem még a health területen mint leginkább alulértékelt. Mostmár csak abban bízzunk, hogy nem az lesz, mint 2000 környékén a dotcom lufinál. Ott kicsit elhúzódó volt a capitulation! Csak remélem, hogy az idők változnak... ha nem, akkor szívás lesz.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 19:48
Előzmény: #91  Cyberslider
#92
Bátor. Én nyitásról lemaradtam, én is néztem mindkettőt pedig, ott voltak jó áron pedig, most várok még, hátha holnap is lehúzzák nyitóban és kapok. Illetve Ventas addig talán eldönti, hogy 29,5 alatt vagy felett folytatja...
Public Storage-t majd megnézem ha lesz RC-ben.
Még az NHI tűnik nekem jónak, és az esik is szépen -5%, 45-50 között már jó lenne, szinte féláron.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 04. 19:12
Előzmény: #89  Sigmund
#91

Igen, már vettem is, ventas-t és simon-t. Public storage-t nézem még ki, mert jónak tűnik. Holnap írok a randomnak miért nem látom?
Azt sajnos én sem tudom, mikor érdemes, viszont hosszú távra veszem (5-10 vagy akár még több év!!)
Sávosan gondoltam a nyár folyamán, akkor talán lesz egy elfogadható átlagár. Az biztos, hogy most nem lesznek jó eredmények, talán részben ez már be van árazva, nem tudom.
Persze azért figyelem, nehogy meghúzzák nélkülem őket :-))
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 18:07
Előzmény: #87  Sigmund
#90
Mexikó! Egzotikus...:DDD Az egyik oldal nekem mexikói cégként hozza, a másik szerint amcsi.
Amiket én nézek egyikben sincs ma kakaó, úgy érzem. Ezek még esni fognak egy keveset?
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 17:32
Előzmény: #88  Cyberslider
#89
én se találom. vennél ma reit-et, vagy kivárás még?
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 04. 16:26
#88
Szerintetek miért nem talalom randomnál a PSA-t? (public storage)
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 13:56
Előzmény: #86  csilla23
#87
na már van RC-m is, ekkora választékot :) SPG -6%-ban készül nyitni, 60 dollár alatt, 44 volt az alja, legutóbb 51,5-ről indult fel, lehet lesz ma jó belépő.
Ventas és Tanger is komoly minuszban fog nyitni.
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 10:56
Előzmény: #85  Sigmund
#86
Igen, a “legszarabbak” jók lesznek a ”mogyoróknak” lehetett a kiválasztási elv...
 A PWC akár jó is lehetne, meg a két healthcare, viszont mintha pont most romlottak volna el ”technikailag”. A PWC is csinált egy -50%-os esést, abból egy +50%os korrekciót. Fibót nem tettem rá, de egyértelmű a mozgatása. Most éppen a támaszon van, mint sok másik, de nekem az az érzésem, hogy nem felfelé fognak elindulni. Nézni kell, és várni, mert kiváló swing lehet bennük, de túlságosan kivannak téve az általános hangulatnak, a nagy indexek mozgásának. Én figyelek, de várom a jó pillanatot, mert egyszerre megint sok tényező rontja a hangulatot, és “bármekkora” esést el bírok képzelni, akár dupla aljakat is... Addig én olyan papírokban próbálok motorozni, amik szembe mehetnek a piaccal... Szigorúan játszós pénzzel.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 10:45
Előzmény: #84  csilla23
#85
Köszi, hú jobbnál jobb anyagok vannak itt. Érdekes h Erste miért ezt az 5-öt választotta a sokból, minden esetre ez alapján az OHI nem volt a legjobb vételem, de próba szerencse :)
chart alapján a többi az emelkedő trendvonalat érinti majdnem, lehetnek jó beszállók, persze ha letörik akkor dupla alj is lehet bármelyikben, óvatosnak kell lenni nagyon.
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 10:12
Előzmény: #83  Sigmund
#84
Köszönöm! Hogy milyen volt a mozgása a Healthcare REIT-eknek, csoporton belül összevethető a “charts-nál”. Ugyan sematikus, de egyszeri ránézésre alkalmas, látványosak a különbségek az esések és visszakorrekció mértékében is: https://finviz.com/screener.ashx?v=211&f=ind_reithealthcarefacilities
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 09:40
Előzmény: #82  csilla23
#83
Köszi szépen, átnézem mindkettőt amit küldtél. 
W P Carey Reit az 5., arra mondta a kolléga hogy ő azt hosszú távra tartaná, sajnos látszik is rajta, csak 29% minuszban van a vírus előtti állapothoz képest.
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 09:29
Előzmény: #79  Sigmund
#82
Apropó! Én csak 4-t találtam az Ersténél: ACC, VTR, OHI, SKT. Melyik az 5.? Én nem szúrtam ki...
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 09:24
Előzmény: #80  csilla23
#81
Illetve itt az “összeset”: https://finviz.com/groups.ashx?g=industry&v=110&o=name
Sok összesítés van, áttekintésre jók ezek, de én amikor egyet konkrétan meg akarok nézni, akkor több honlapot összevetek, mert akadnak eltérések, és a “frissítések” is esetlegesek. Mindkettőben, amit belinkeltem találtam már hibát, pl negyedéves osztalék összegében, ezért nyomozni kell, hogy mennyi az annyi.
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 09:19
#80
A legnagyobb REIT-eket itt is meg tudod nézni, ahogyan a többi nagy cég mutatóit is, működési területenként: https://www.gurufocus.com/industry_overview.php?industry=REITs
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 09:06
Előzmény: #78  McDee
#79
Ezeket a mutatókat hol nézed, van valahol összesítve esetleg?
Másik kérdésem, debt/affo, affo-t megtaláltam mit jelent, azt könnyű kiszámolni, de debt-nek melyiket tekintik? Long-term debt? Vagy minden adósság egyben?
McDee 2020. 05. 03. 11:43
#78
Érdekes megfigyelni, hogy SPG az egyetlen "A" hitelbesorolású REIT a márciusi eladási hullámban azonos mértékben esett "BBB" minősítésű SKT-vel. ezen felül a large-mid-small-micro cap méret szerint is egyre növekvő volt az esés mértéke átlagosan (SPG large, SKT mid).
Historikusan viszont emelkedésben SPG sobban teljesített az elműlt 10 évben.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 02. 22:22
#77
Találtam egy ilyen oldalt, hasznosnak tűnik, lehet ismeritek:
https://www.reit.com/data-research/reit-indexes/real-time-index-returns/ftse-nareit-us
Ezek a Reit indexek jók, lehet nézegetni szektoronként, pl az OHI nagyobbat esett pénteken, mint az eü. szektor indexe.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 22:00
Előzmény: #73  McDee
#76
Világos.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 02. 21:24
Előzmény: #65  cashattack
#75
Azt látom én is főleg, h járatják. Az említett SPG is csak a héten: hétfőn 51-ről indult, szerdán már 72, pénteken 63, ez nagyon nagy mozgás, ahhoz képest h fejlett piac és osztiért veszik. Nekem ebből az jön el, hogy senki se tudja - még - belőni, mennyire is érinti őket, a legkisebb jó hírre is tolonganak érte (nem akarok kimaradni) aztán a kis rossz hírre leszórják (nem akarok beragadni), és a spekák erre még rá is játszanak valószínű. 
Venni kéne legalább 10-et, és akkor ha 1-2 csődbe megy de 1-2 dupláz (vagy akár tripláz) 5 éves távon, akkor már jó.
A szektorok alapján néztem eddig, de az eladósodottság fontosabb, igazatok lehet, jól meg kell nézni tényleg melyik a nyerő, bár most még kicsit vakrepülés így is úgy is.
McDee 2020. 05. 02. 20:47
Előzmény: #73  McDee
#74
Az eladósodottság legjobb mutatója a debt/AFFO
McDee 2020. 05. 02. 20:41
Előzmény: #72  csilla23
#73
Más eszközük nincs, mint hitelből finanszírozni a fejlesztéseket, hiszen a számviteli eredmény 90%-t ki kell fizetniük a részvényeseknek. Az eladósodottság legjobb mutatója a debt/EBITDA lenne, de a minden kötél szakad, megfelel a debt/EBITDA is.
Most bevásárolni REIT-ből némileg vakrepülés, mert nincsenek megbízható adatok a sérülések mértékére.
Ha mindenképpen  vásárolni kell, akkor iránymutató lehet az , hogy melyik (al)ágazatokban volt jellemző az osztalékvágás (hotel), illetve melyeket kerülte el.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 20:15
Előzmény: #71  McDee
#72
Köszi az infót! Tényleg alaposan szét kell nézni, ha hosszú távra akar valaki bevásárolni. Lehet, hogy nem csak ágazatspecifikus, sok szempontból egy: REIT-ként nem meglepő, hogy hitelből finanszírozzák magukat, de némelyik egyenesen úszik az adósságban, így akár 5-10% bevétel kiesést is megérezhet, nemhogy drasztikusabbat...
McDee 2020. 05. 02. 19:38
#71
Március 02-a óta a nálam listázott 218 US eREIT-ből 12 felfüggesztette az osztalékfizetést (10 hotel, 2 residental), további 17 pedig vágott (14 és 97% között) és mindösszesen 24 emelt az osztalékán.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 14:46
Előzmény: #69  cashattack
#70
Érdemes erről témázni, megvitatni a különböző nézőpontokat, perspektívákat, megérzéseket. 
Nem minden arany, ami fénylik. Itt is alaposan szét kell nézni döntés, kiválasztás, pakkméret, beszállási pontok, etc. előtt.Belinkelek egy “felszínes” elemzést két papírról, valamennyire betekintést enged az idősotthoni ellátást (is) nyújtó tőzsdei cégek “világába”: https://financhill.com/blog/investing/top-nursing-home-stocks
cashattack
cashattack 2020. 05. 02. 13:03
Előzmény: #68  csilla23
#69
Túlságosan telített az idősotthon piac. A bétleti díjjakat valszeg csökkenteni kell majd a plázákban és bevasárlóközpontokban, mert a boltoknak is kevesebb bevétele lesz. Ergo az inagtlan kiadásnak más lesz a haszonkulcsa... kevesebb osztalék , alacsonyabb árfolyam stb stb
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 11:37
Előzmény: #67  cashattack
#68
Magán szektor viszi az idős gondozás, és az eü jó részét, iszonyatos profittal dolgoznak, néztem idősotthonokat működtető cégeket. Most nyilván magas a kiadás, de még mindig megéri nem becsukni, az ingatlan bérleti díj az, amihez utoljára tudnak nyúlni. Szerintem. De valóban itt is vannak kockázatok, csak kisebbek. Ha osztalékra veszi az ember, akkor az a kérdés: 2021-től milyen lesz a világ? Drasztikusan megváltozik? Ezeken a területeken szerintem nem fog, sőt. Bentlakásos idősotthonok, és eü szolgáltatók egyre inkább kellenek majd, ahogyan öregedik a társadalom, az eü meg prioritás lett, és az is marad. 
cashattack
cashattack 2020. 05. 02. 11:21
Előzmény: #66  csilla23
#67
Sajnos ha csökkennek a bérletidijak - mar pedig valszeg csökkennek- akkor az az egész szektor jövedelmezőségét csökkenti. Van ahol jobban pl plaza és van ahol kevésbé pl. korhaz. Ráadásul az eü reiteknél probléma a gondozasi, idősotthoni cégek piaci túltelítettsége. Stb. Szóval nem hiába estek ezek akkorát, de èn is veszegetem, minél olcsóbban persze.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 11:14
#66
Mindkettőtökkel egyetértek, kivéve az osztalék kifizetés kérdése. Szerintem az ágazat specifikus. 
Példának hozzám a healthcare REIT-eket: miért is csökkenne a bevételük? De ilyenek szerintem az industrial és az office is. Nagy gyárak, ha nem csődölnek be továbbra is használják az ingatlanokat, telephelyeket sem számolnak fel egyik pillanatról a másikra. Az iroda-vonalon ugyanez a helyzet, mert a jobb REIT-ék zömmel nagy cégek adnak ki irodaházakat. Ebben szintén lehet volumen csökkentés, de nem akkora, mint a small business-ekben vagy a retail területén.
A sávos pakképítés persze mindenképpen tanácsos. Látható, bármilyen jó állapotban van egy REIT, bármennyire “jó” árazású, nem tudnak függetlenedni a piac hullémzásától, nem mennek szemben az aktuális trenddel.
cashattack
cashattack 2020. 05. 02. 09:51
#65
Úgy néz ki, hogy sávosan járatják a papírokat, ez most már a 3. lekör kezdődik.  Hasonlóan mozognak a különböző cégek. Érdekes látni, hogy melyik ugrál gyorsabban, hevesebben. Érdemes nézegetni és amelyik kicsit lemaradt, abba belevenni.
Az elemzői vélemények alapján egyértelműen az SPG tűnik a legjobb befektetési lehetőségnek. 180 dollar körül van a részvényre jutó eszközérték. Viszont az a baj, hogy ezeket a papírokat mindenki az osztalékért veszi és ha csökken az oszti akkor az árfolyam is esik. A mostani ár a régi osztalékkal kalkulálva nagyon nagyon olcsó, de ha felez az oszti, akkor most vagyunk kb a fair árnál. Hosszú távon (1-2 év) szerintem nem kérdés hogy jók lesznek, de lesz olyan is ami csődbe megy. Az is kérdés még, hogy az egész szektor profittermelő képessége hogyan alakul... bizonytalan, ezért dekkolunk ennyire alacsony árfolyamon.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 02. 06:42
Előzmény: #62  AudreyDeak
#64
Persze, nincs ezzel gond.. nem napizni veszem és sávosan.. Ezek az rv-k nagyon lemaradóak. Persze rally volt itt is nem kevés, de a %-os emelkedés az agyonvert árnak "köszönhető". Ha megnézzük még így is mind több évvel ezelőtti szintre estek. Ha így nézzük, nehezen mondható, h új csúcson vannak. SPY-on persze más a helyzet, de na, amazon..netflix..tesla..van mi húzza.
A reiteknek most nem könnyű és oszti se nagyon lesz(?) szvsz, nem hiába a döngölés, de 2-3 éven belül szépen visszahozhatják a valós értéküket - ha addig csődbe nem mennek - de talán amiket kinéztem, simon, ventas stb. csak nem.. egész egyszerűen ezt az időszakot, most és a nyár remek beszállónak tartom. Én a laikus!!
AudreyDeak 2020. 05. 01. 23:39
Előzmény: #54  csilla23
#63
Akkor majd mond el mit olvastál.... 20% -os oszt.hozam azért dúrva lenne ebben  akörnyezetben.Mindenesetre outlet modell jövőjében sok elemző nem hisz...
AudreyDeak 2020. 05. 01. 23:37
Előzmény: #50  Cyberslider
#62
azért már talán várható volt egy kis korrekció, nem? 84 éve nem volt ekkora felpattanás a tőzsdéken miközben minden makroadat és sok vállalati jelentés is szörnyű..... az lenne a fura ha új csúcsra törnénk... fura ez már így is... vigyázzatok a bull trap-re nagyon!
AudreyDeak 2020. 05. 01. 23:32
Előzmény: #58  csilla23
#61
ja.. ha ez megnyugtat , ülök én már veszteségben , bár nem aggasztó... egyelőre, teszem hozzá....
AudreyDeak 2020. 05. 01. 23:30
Előzmény: #59  Sigmund
#60
Figy, ezt az Erste-t tényleg felejtsétek el ha nem 100 milliókkal daytradeltek vagy hasonló.... most komolyan, en is kezdő vagyok de ezt elég hamar leszűrtem a "szakmában", hogy ők pofátlanul drágák.....Interactive Brokers, Lynx, Degiro... Akit érdeke írjon privátban, tudok átdobni egy összehasonlító xls.-t
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 01. 23:05
Előzmény: #45  AudreyDeak
#59
köszi a tippet, közben elintéztem online a Random számlanyitást, nemcsak több termék van, de olcsóbb is, RC 0,2% min 2 dollár (napizás esetén csak 0,1), Erste 0,3 min 10 dollár. 
Egyedül az nem derül ki, hogy ők váltják a devizát, de remélem abban se lesznek kapzsibbak az Ersténel.
csilla23
csilla23 2020. 05. 01. 22:41
Előzmény: #57  AudreyDeak
#58
Mázlista...:DDD
AudreyDeak 2020. 05. 01. 22:20
#57
Ebből a zutyiból most kimaradtam, de nem is baj.... kicsit most bizonytalan ez a hétfő, lehet, hogy az S&P visszajön a 2790-es FIBO-ig és akkor "mienink" is csúsznak még..... de persze nem értek annyira hozzá...
tokipompos
tokipompos 2020. 05. 01. 22:02
#56
Taubmanról vélemény? SPG felvásárolja elvileg, a bejelentéstől kezdve 53 körül ment sokáig (ennek az oka, hogy ennyit fizetne az SPG részvényenként?)  , jelenleg 42.....
tokipompos
tokipompos 2020. 05. 01. 21:57
Előzmény: #46  AudreyDeak
#55
Az adattárolós reitek közül, elvileg a DLR az egyik piacvezető, ha nem a legjobb REIT.
csilla23
csilla23 2020. 05. 01. 21:50
Előzmény: #53  Sigmund
#54
Én még lehet, hogy veszek ma egy 1/3-os indító pakkot a VTR-ből.
A Tanger izgalmas lehet, hétvégén foglalkozni akarok vele, pár cikket (nem nevezném elemzésnek) olvastam már róluk, de a számaikat, mutatókat még nem néztem meg rendesen. Szerintem az kiszámíthatóbb vétel július után lesz, amikor kinyit a kiskereskedelem rendesen, és létesülnek egy negyedéves jelentést. Előtte meg a speka működhet benne, látszik, hogy játszanak a papírral. Szvsz.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 01. 21:34
Előzmény: #52  csilla23
#53
én se álltam be, megvárom a hétfőt, kis OHI elég volt mára. Az a baj az Erste 321-es dollárnál 327,2-ért váltaná át, ezért nem akartam váltani, hátha kicsit erősödik a forint hétfőre, bár ahhoz képest h az árfolyamban milyen mozgások vannak, ez aprópénz.
Tangernek próbáltam utánajárni, de nem sok sikerrel, nem tudom, mennyire kockázatos, az a 20% osztalék brutálisnak néz ki, nyilván hosszú távon nem lesz annyi, vagy levágják az osztit vagy az árfolyamot fel :)
csilla23
csilla23 2020. 05. 01. 21:12
Előzmény: #51  Sigmund
#52
Igen, éppen picit szúrt alá, fordult, jól is néz ki. Persze nem álltam be vételre, most meg agyalok, hogy így hétvégére belevegyek-e? Most meg pont a 30,50 körüli pontról nem tudja eldönteni, hogy támasz vagy ellenállás lesz záróra...🤔
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 01. 20:49
Előzmény: #43  csilla23
#51
most nézem a Ventasnak pont 29,5 volt az alja, működik a technika, elsőre az megfogta. Hátha második nekifutásra átviszi, bár lehet itt is jó vétel már.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 01. 18:46
#50

Összes vett RV -10%.. mobilom mindjá kigyullad olyan piros :)
S&P -2-3%, ezeket meg mind szórják mintha nem lenne holnap.
csilla23
csilla23 2020. 05. 01. 17:08
Előzmény: #48  Sigmund
#49
Igen, azért szálltam ki az nap az OHI-ból, 29,65-ön, csak napizás volt. Belevennék megint egyet, ha javulna kissé a “közhangulat”.
Az Erstés választékot még én is “firgálom”. Viszont bármelyik jobb, mint a Cig...😏
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 01. 16:53
Előzmény: #44  csilla23
#48
Köszi. 
Igen, most megindultak kicsit felfelé. OHI 04.28-a alapján fizetett egy osztit is, azért is jött vissza jobban. Ventas más szempontból lehet jobb vétel, vírus előtti árfolyamhoz képest -51,6%-ban, az erstések közül az esett a legnagyobbat (Tanger is szép -45%, OHI csak -37%).
Lehet nyitok majd Random számlát.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 01. 16:45
#47
Brookfield-nél mi a ticker? Van Reit, partners, Assets income ?? Reit..?
AudreyDeak 2020. 05. 01. 16:40
Előzmény: #44  csilla23
#46
Ezt ma nem hiszem, de ne legyen igazam.... este jövök vissza. Addig nézzetek rá erre is, több helyen feljött.
https://seekingalpha.com/article/4341721-iron-mountain-is-next-big-data-center-reit
én ilyen adatcenter reit-et figyelek mostanság.
AudreyDeak 2020. 05. 01. 16:38
Előzmény: #41  Sigmund
#45
Hát figy itt a Randomnál  én eddig csak amiket felvettem a listámra abból 8-at látok. De ezek csak amiket felvettem a listámra , ezek érdekelnek. Szerintem a többi ismert 10-15 is megvan nekik. Illetve nagyon rugalmasak, állítólag tök könnyen felvesznek új részvényeket. Erste-ről nem hallok sok kedvező véleményt, nagyon drága és rugalmatlan... 
csilla23
csilla23 2020. 05. 01. 16:37
Előzmény: #42  Sigmund
#44
Nem biztos, hogy kapunk: most belerántottak egy kicsit, még a végén megfordítják...
Szintén zenész: Erste.
csilla23
csilla23 2020. 05. 01. 16:31
Előzmény: #40  AudreyDeak
#43
Én most mással “szenvedek”. 
VTR-t én is figyelem, hátha fordul napközben, de ez sem akar egyelőre, mint más se nagyon.
Azért, ha ez 3-3,10 illetve a bolli20 (29,49) nem fogja meg, akkor elindult lefelé rendesen... Még lehet, hogy naposan (még úgy ahogy el van) is még erősebb eladási jelzést ad... Nem tudom, per pillanat nem egy longnyitós napnak indult, de hosszú még a nap.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 01. 16:20
Előzmény: #40  AudreyDeak
#42
Ventast néztem én is, az nagyot emelkedett, hétfőn még 28-28,8 között volt, én oda tettem be megbízást, addig vissza kéne korrigálnia (Ohi pl visszament a hétfői szintre).
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 01. 16:15
#41
Sziasztok!
Köszi a topikot és az értékes hozzászólásokat mindenkinek, beleástam magam én is, vettem is ma kezdésnek egy kis OHI-t.
Ersténél 5 Reit-et találtam amit lehet venni, más szolgáltatóknál jobb a helyzet?
AudreyDeak 2020. 05. 01. 16:07
Előzmény: #39  csilla23
#40
 Ventas-t, NHI-t, MPW-t, Realty Income -t, mind-mind szépen csapják ma, esetleg nap vége fele talán érdemes lehet vásárolgatni közülük.... Majd megnézem a S&P Fiboját, de úgy látom most a 2900 megfogta rendesen....
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 20:18
Előzmény: #38  AudreyDeak
#39
Nem gond, én értetlenkedtem. Én az investing-est használtam erre: https://www.investing.com/dividends-calendar/ De csak azért, mert túl kényelmes vagyok, ugyanis sokszor van fent pontatlan, nem frissült adat. Mondjuk a dátumok legalább stimmelni szoktak.
Nem csoda, hogy dobtad. Megy a lemorzsolódás, hosszú távra is ráér még bevásárolni az ember, ha akar. Én is kipakoltam tegnap az OHI-t, egy trade-nek jó volt, nem a mínuszt kell most nézegetni, vagy éppenséggel dobni bukóval. Jók most ezek rövid játékok is. 
Este majd ránézek az eü.-s REIT-ekre, a többivel összehasonlítva hogyan állnak, mert mintha szolidabb esések lennének, ahogyan mintha visszafogottabb emelkedések is voltak.. Első pillantásra úgy tűnik, hogy naposan technikailag nem romlott el az emelkedő trend...
AudreyDeak 2020. 04. 30. 18:19
Előzmény: #37  csilla23
#38

Igen, elnézést, elég kacifántosan fogalmaztam , nem tudtam magyarul az in-dividend és az ex-dividend napok megfelelőit. Megint tanultam valamit. Találtam amúgy egy oldalt, ahol mutatják a következő ex-dividend napot is. 
https://www.dividendmax.com/united-states/nyse/real-estate-investment-trusts/medical-properties-trust-inc/dividends
Én ma dobtam egyébként az MPW-t , június most még nagyon messze van nekem ezeken az árszínvonalakon. Akármennyire kecsegtetőek ezek az osztalékok, júniusig még bármi lehet. Nagyon törékenyek most a piacok....
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 11:37
Előzmény: #36  MegmondóKapitány
#37
Így világos. A részvényesi megfeleltetés napjára gondolt, csak én nem értettem... Érdekes, hogy a BIF is megszellőztette tavaly, a negyedévenkénti osztit, aztán azóta se kép, se hang róla. 
MegmondóKapitány
MegmondóKapitány 2020. 04. 30. 11:01
#36
Szerintem az Ex-Div Date-re gondol. Igen négyszer nézik egy évben, hogy birtoklod-e a részvényt és csak akkor kapsz osztalékot negyedévente. 
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 10:26
Előzmény: #34  AudreyDeak
#35
bekerülési napokat? Ezt én nem értem. Ki nézi? Az adatokat (aktuális osztalék ráta) frissítik, sokszor hibásan a különböző oldalakon. A bekerülést mi nézzük csak, magunknak...
AudreyDeak 2020. 04. 30. 10:21
Előzmény: #33  cashattack
#34
Az ok, de az akkor azt jelenti, hogy négy alkalommal is nézik a bekerülési napokat? Én csak a Marketwatch-on találtam meg őket. Ti hol nézitek?
cashattack
cashattack 2020. 04. 30. 10:08
Előzmény: #32  AudreyDeak
#33
általában negyedévenként van az osztalékfizetés az USA papíroknál.
AudreyDeak 2020. 04. 30. 09:56
Előzmény: #26  csilla23
#32
 Lehet hülyeséget beszélek (kérlek nézd el nekem, ha így van) de jópár In-Dividend és Ex-dividend napot végignéztem és gyakorlatilag az ex-dividend mindenhol elmúlt már.... tehát erre az évre osztalék bukó. Akkor meg felesleges sietni, meg lehet várni a korrekciót, ami szerintem törvényszerűen be kell hogy következzen. Valamit rosszul gondolok?
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 30. 09:46
Előzmény: #30  csilla23
#31
Köszi, átnézem!
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 09:36
Előzmény: #29  Cyberslider
#30
Nem akarom senkinek a bizniszét reklámozni, de van egy igen okos, ám visszafogott pasi, aki vezet egy blogot, írt könyveket, stb. Mondhatjuk: osztalékprofi, aki kizárólag amcsi papírokkal építi évek óta a portfólióját. A REIT-kel kapcsolatban leszögezi, hogy félreértett eszközosztály, így pl a nem a szokásos mutatókat kell megvizsgálni, és nem a szokásos módon REIT-részvény vásárlása előtt.Belinkelem az oldalt: egy olyan “videóval, ami kizárólag a REIT-ekről szól. De nemcsak ezt érdemes végig “hallgatni” gondolatébresztőnek, hanem érdemes kalandozni is a blogon...
.https://osztalekportfolio.com/blog/2019/08/15/hogyan_erdemes_reszvenyeken_keresztul_ingatlanba_fektetni
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 30. 08:38
#29

Sziasztok!
Én is kinéztem pár reit rv-t.. Az a "baj", hogy eddig nem kereskedtem US marketen (modjuk annyira nem baj, most bepótolom) csak nekem ez picit új terep.
Nem kicsit húzták ezeket is a napokban, de a hozamok nagyon jól néznek ki - igaz ki tudja mit hoz még a válság - de hosszú távra gondolnám (több év!) talán érdemes még most(?) beugrani.. vagynem :D
Simon jónak tűnik hisztorikusan, meg vornado, mert nem kis cég, P/E elég alacsony.
Osztinál az adó ugyanúgy 15%, Szocho?
cashattack
cashattack 2020. 04. 29. 23:40
Előzmény: #20  csilla23
#28
Valami kis megállás és visszaesés a mai kereskedés vége fele is látható volt, de május elején újranyitnak az spg malljai, ez most egy darabig biztos hír lesz és húzni fogja még az árfolyamot, nem hiszem hogy egyhar visszamegy a 40-50 es tartományba. Még most is csak a felén van a februári árfolyamnak, a MAC kb a 1/4én. Ilyen biztos osztalék hozamú reiteket ekkora diszkonttal szinte csak 10 évente lehet venni. Biztos hogy lesz visszaesés a bevételben, lesznek gondok, de sokminden be van árazva, ezért nem vagyunk 180 $-on. Szerintem tartja mostmár magát. Az más kérdés, ha 1 hónap múlva újra be kell zárni a boltokat... de előbb utóbb akkor is vége lesz ennek, lesz oltóanyag stb. 1-2 éves időtávon nagy lehetőség.
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 22:34
Előzmény: #25  Tibi0002
#27
Köszi a tippeket, megnézem őket. 
Igen. A retail REIT-ek nemcsak, hogy nagyon bezuhantak, de később is indultak be, ordas “korábbi” osztival forogtak múlt hét második feléig. Most meg 2-3 nap alatt úgy felhúzták őket, hogy csattani fognak. Legjobb példa a Tanger, ami nem csak a retail (Outlet vonallal), de menedzsment váltás, meg tavalyi problémák is terhelik. Pénteket +25% osztis árfolyammal zárta, ez most (+30% körül két nap alatt) egy szimpla speka rali. Viszont az SPG hosszú távon is jó lehet, nagyon szimpatikus cég, de nem hiszem, hogy nem ad vissza a mostani emelkedéséből. Szerintem.
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 22:28
Előzmény: #24  AudreyDeak
#26
Nem elemzést, azt nagyjából tudom, annál, amibe beleveszek. Hanem néhány egyszerű indikátort kereskedés közben (stoch RSI, MACD, bollikat, CCI, RSI, ROC, meg, ha kell ránézek másra is, de már ez is sok néha). Ha napizásra veszem, akkor 5, 15 percest, meg max órásat, ha egy pár napos körre (remélhetőleg csak), akkor órásat, naposat. A gyertyákat meg ugyanígy hozzá. De autodidakta vagyok, szóval nem az észt akarom osztani, csak leírom, ha már megkérdezted. Aztán meg szeretek stopot használni, de nem kényszeresen (ezen néha nyer, néha szív az ember). Meg építetek osztis portfóliót is, így aztán elviselem, ha ebbe a dohányos cégben 8,5%-os osztival beragadok egy indító pakkal, úgyis kinéztem már erre...
Tibi0002 2020. 04. 29. 22:03
#25
REIT-ből feltétlen javasolnám megnézni a Public Storage-t. Rendkívül ütésálló volt a járvány alatt (bétája 0.2), és a 20 éves CAGR-je 15%. Egyik kedvenc részvényem. Ezen kívül a Federal Realtyt és a WP Careyt tervezem korlátlan ideig tartani. A napokban a retail REIT-ek hasítanak ugyan, de a járvány elején zuhantak, mint a kő - ezzel is számolni kell. :) 
AudreyDeak 2020. 04. 29. 21:48
Előzmény: #23  csilla23
#24
TA alatt a technikait elemzést érted? Én se mert gondolom FIbo-k és korábbi ellenállások és támaszok nézése még édes kevés ide.... ennyire vágom én is...Mindenesetre nagyon gratulálok! Ügyes amit leírtál! Tartson még a szerencsénk sokáig...
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 21:37
Előzmény: #22  AudreyDeak
#23
Nem. Csak, ha úgy alakul. Nézem 5 percestől naposig a TA-t (nem mintha értenék hozzá...), aztán, ha úgy érzem bejelez, akkor felszámolom. Ma be is jött mind, eddig.
Ma kipakoltam a pénteki pozikat (+10% ill. +20%-ban voltak, de nem bíztam benne, hogy nem jönnek vissza nap közben), egyiket lehet, hogy visszaveszem. Egy részét áttettem az OHI-ba, amikor megindult, abban elég volt ma az 5%, kiszálltam, ott tartok a holnapi naptól, TA ide vagy oda. Áttettem egy dohányosba (MO), amit már nézegettem, és jónak tűnik... Mára befejeztem...🙄 Asszem.
AudreyDeak 2020. 04. 29. 21:27
Előzmény: #21  csilla23
#22
Én máról MPW-vel ülök a tegnapival együtt egy 5%-os nyerőben. Nem nagy lóvéval. Realizálsz most mindig nap végén? Én azon gondolkodok holnapra átviszem, még egy kísértem kicsit az ördögöt, holnap még azért bedöntés csak nem lesz, ha nem is megyünk már ennyit...
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 19:57
Előzmény: #20  csilla23
#21
No, meg hosszú kilábalás lesz ez, nem hiszem, a mostani hurrá hangulat el fog ülni, visszatesznek mindent a kellő fibo-szintre, aztán újraindítják. Mégiscsak ezekből a mozgásokból élnek. Szerintem a REIT-ekkel is így lesz,  március közepén ők is vonultak a csorda után, mint a többi komoly osztalék papír...
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 19:52
Előzmény: #18  cashattack
#20
Szerintem tuti, technika kellene, dehát meg vannak őrülve, bármi lehet. Én vettem OHI-t napizásra, holnap vágják az osztalékszelvényt, ha jól láttam. Úgyhogy esnie kellene majd, de TA szerint meg mennie... Már az autodidakta ismereteimmel. 
Pedro_amigo 2020. 04. 29. 18:29
Előzmény: #18  cashattack
#19
Szerintem bármelyik nap elképzelhető. Remélem nem ma. 
cashattack
cashattack 2020. 04. 29. 18:27
Előzmény: #16  csilla23
#18
Lesz visszakorrekcio?
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 15:29
Előzmény: #15  Pedro_amigo
#17
Azt még fundásan nem néztem meg. 
Opció lehet a Ventas: 11%-os oszti, szintén kitörés környékén. Plusz tegnap hagyott egy rést...
Plusz: OHI (ami eü.-vonalon fut). Oszti 9,5%...
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 15:12
Előzmény: #15  Pedro_amigo
#16
Én osztalékra akarok ezekben, és várok majd egy visszakorrekciót. Viszont szerintem mehetnek még addig. Ennek meg mintha 17 körül lenne egy ellenállása, amit ha áttör... Ráadásul a TA is az erősíti, hogy megy. Passz.
Egy körre jó lehet. Az a 19,6 csábítanak tűnik, elsőre... Persze, a mai GDP-adat mindenbe bekavavarhat.
Pedro_amigo 2020. 04. 29. 15:05
Előzmény: #14  csilla23
#15
Legszívesebben ma én se nyúlnék semmihez ma de mivel régóta osztalékos REIT-be akartam beszállni , a kinézett MPW meg pont ma jelent ezért eléggé viszket a kezem... Eddig szinte az összes jó osztalékfizető REIT-et meghúzták a napokban...  Szerinted?
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 14:12
Előzmény: #13  Pedro_amigo
#14
Mentve. 👍
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 12:01
Előzmény: #11  Pedro_amigo
#12
Köszi! A finvizen REIT-csoportokonként vannak összesítve, sematikus chartok. Szerintem, furcsa módon a Healthcare az egyik legjobb. Beteszem, hogy egy kis TA is látszódjon...
https://finviz.com/screener.ashx?v=211&f=ind_reithealthcarefacilities
Pedro_amigo 2020. 04. 29. 11:55
Előzmény: #7  csilla23
#11
Wow, ez egy szuper gyűjtés! Köszönjük!
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 11:30
Előzmény: #9  cashattack
#10
👍
cashattack
cashattack 2020. 04. 29. 11:25
Előzmény: #8  csilla23
#9
Szuper gyűjtés! Fényes volt a múlt, a kérdés az hogy milyen jövedelmezőség/osztalek lesz... mert az árfolyam attól függ.
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 11:05
Előzmény: #7  csilla23
#8
Ezek a legjobbak. Betettem egyszerre, mert így egyszerűbb volt...😱
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 11:04
#7
- Egy 2019-es áttekintő írás az akkor tíz legnagyobbról:
https://www.investopedia.com/articles/investing/041515/10-biggest-reits-overview.asp
- Egy kiemelkedően tartalmas áttekintés a különböző “iparágakhoz” kötődő REIT-típusokról, egy másik a vezsélyesekről:
https://seekingalpha.com/article/4339952-rocky-start-to-reit-earnings-season
https://seekingalpha.com/article/4338864-why-many-reit-investors-fail
- Egy friss, arról, hogy májusban melyikek futhatnak a legnagyobbat (igen jó):
https://www.investopedia.com/top-real-estate-stocks-4582128
- Egy múlt heti, öt “ingatlanos” cégről, amelyek alacsony árazásúak (azóta már nem annyira, de még mindig jók, szvsz), és kiemelkedő a jövedelmezőségi rátájuk:
https://finance.yahoo.com/news/5-real-estate-companies-trading-173854594.html
- Egy két hetes, ebben az ingatlanos szektorhoz kapcsolódó cég is van (pl, emlékeim szerint biztosítós, stb), illetve van olyan REIT, ami lakhatási ingatlanokat ad bérbe, ami ugye most sikamlósabb pálya:
https://finance.yahoo.com/news/7-real-estate-stocks-watch-160655231.html
- Múlt heti az SPG-ről, belinkelt “elemzéssel”, és egy másik, amiben szintén ezzel foglalkoznak, röviden:
https://finance.yahoo.com/news/options-traders-betting-big-move-125512366.html
https://finance.yahoo.com/news/wells-fargo-2-big-13-133047249.html
Egy múlt heti arról, hogy a “csőd hullám” hogyan érintheti a kiskereskedelmi szektort, és ugye erre külön REIT-ek vannak (talán ezek voltak a legjobban kitettek a lakossági bérlemények mellett, de a héten volt olyan, ami +30%-ot emelkedett, SKT, mert 20% feletti osztalékkal forgott már, és eleve padlón vol, mivel 2019 utolsó negyedévében is rossz eredményeket hozott. Felspekézták.)
https://finance.yahoo.com/news/wells-fargo-2-big-13-133047249.html
- Ajánlás REIT-vételi javaslatokkal:
https://seekingalpha.com/article/4339929-3-fortress-reits-to-own-during-new-era-of-physical-distancing
https://seekingalpha.com/article/4339556-carpe-diem-seize-reitsKülön elemzés a Gladstone-ról (tanulságos):
https://seekingalpha.com/article/4339439-gladstone-investment-9_6-yield-stable-monthly-dividends-extra-payout-insiders-buying
- Végül egy Balázs Bence videó, ha nem lenne meg:
https://www.portfolio.hu/uzlet/20190106/reit-okos-ingatlanbefektetes-a-tozsden-video-309547
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 09:10
Előzmény: #5  cashattack
#6
Mutatta. Nagy emelkedések voltak, utóbbi két napon kisebb osztalék-rali bontakozott ki, a REIT-eket külön érintette. Tíz után tudok vele foglalkozni. Addig is: finviz.com-ot követed? Az összes tőzsdei cég mutatói fent vannak, így az osztalék is, iparáganként csoportosítva, REIT-eknél a 7 különböző alcsoportot külön-külön hozza. Be lehet állítani azt is, hogy osztalék mértékre szűnjön. De mindennek utána kell nézni, mert egyrészt 3 honlap három különböző adatot tud hozni egy adott cégre, attól függően, hogy miként frissítik. Másrészt pár cég már hozott döntést felfüggesztésről, REIT-ről nem tudok. 
Beteszem, hátha valakinek hasznos lehet: https://finviz.com/groups.ashx?g=sector&v=110&o=name
cashattack
cashattack 2020. 04. 29. 09:00
Előzmény: #4  csilla23
#5
Jöhetnek a cikkek! Az utóbbi napokban megszaporodtak ez elemzések, sok mindenkinek fölkeltette az érdeklődését ez az igen-igen alulértékelt szegmens. Bár a jövő itt is nagy kérdés, de az, hogy 70-90% ot estek ezek az amúgy eddig jól prosperáló és biztonságos cégek, mindenképpen a piac túlságosan pesszimista ítéletét mutatja. 
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 01:37
Előzmény: #3  cashattack
#4
Gratula, a topikhoz. Az SPG-ről kicsit lemaradtam/tunk, pedig hétvégén még a 4. negyedéves beszámolójukat is végig böngésztem. Erős lábakon állnak, érthetetlen volt a múlt heti záró. Ment is két nap alatt rendesen: bő 20%-ot.Ha még nem olvastad, és érdekel: 
https://investors.simon.com/static-files/e974bb14-1037-4b6d-bc73-e0a32e1b764a
A honlapjukon természetesen fent van a többi is, de nekem ez is elég volt, átlátni valamennyire a cég gazdálkodását.
Vannak még ez évi cikkeim, elemzéseim az SPG-ről, és más REIT-ekről is, ha érdekel felteszek néhány hasznosnak tűnőt. 
Van “figyelőlistám” is, még mindig van jónéhány 8-12%-os osztalékos (legalábbis hétfői állapot szerint, mert ma ez eü.-s REIT-eket jól meghúzták, ahogy láttam...
cashattack
cashattack 2020. 04. 29. 00:47
#2
SPG, MAC, WRI, KIM stb.

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek