Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 05. 04. 09:19
#80
A legnagyobb REIT-eket itt is meg tudod nézni, ahogyan a többi nagy cég mutatóit is, működési területenként: https://www.gurufocus.com/industry_overview.php?industry=REITs
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 04. 09:06
Előzmény: #78  McDee
#79
Ezeket a mutatókat hol nézed, van valahol összesítve esetleg?
Másik kérdésem, debt/affo, affo-t megtaláltam mit jelent, azt könnyű kiszámolni, de debt-nek melyiket tekintik? Long-term debt? Vagy minden adósság egyben?
McDee 2020. 05. 03. 11:43
#78
Érdekes megfigyelni, hogy SPG az egyetlen "A" hitelbesorolású REIT a márciusi eladási hullámban azonos mértékben esett "BBB" minősítésű SKT-vel. ezen felül a large-mid-small-micro cap méret szerint is egyre növekvő volt az esés mértéke átlagosan (SPG large, SKT mid).
Historikusan viszont emelkedésben SPG sobban teljesített az elműlt 10 évben.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 02. 22:22
#77
Találtam egy ilyen oldalt, hasznosnak tűnik, lehet ismeritek:
https://www.reit.com/data-research/reit-indexes/real-time-index-returns/ftse-nareit-us
Ezek a Reit indexek jók, lehet nézegetni szektoronként, pl az OHI nagyobbat esett pénteken, mint az eü. szektor indexe.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 22:00
Előzmény: #73  McDee
#76
Világos.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 02. 21:24
Előzmény: #65  cashattack
#75
Azt látom én is főleg, h járatják. Az említett SPG is csak a héten: hétfőn 51-ről indult, szerdán már 72, pénteken 63, ez nagyon nagy mozgás, ahhoz képest h fejlett piac és osztiért veszik. Nekem ebből az jön el, hogy senki se tudja - még - belőni, mennyire is érinti őket, a legkisebb jó hírre is tolonganak érte (nem akarok kimaradni) aztán a kis rossz hírre leszórják (nem akarok beragadni), és a spekák erre még rá is játszanak valószínű. 
Venni kéne legalább 10-et, és akkor ha 1-2 csődbe megy de 1-2 dupláz (vagy akár tripláz) 5 éves távon, akkor már jó.
A szektorok alapján néztem eddig, de az eladósodottság fontosabb, igazatok lehet, jól meg kell nézni tényleg melyik a nyerő, bár most még kicsit vakrepülés így is úgy is.
McDee 2020. 05. 02. 20:47
Előzmény: #73  McDee
#74
Az eladósodottság legjobb mutatója a debt/AFFO
McDee 2020. 05. 02. 20:41
Előzmény: #72  csilla23
#73
Más eszközük nincs, mint hitelből finanszírozni a fejlesztéseket, hiszen a számviteli eredmény 90%-t ki kell fizetniük a részvényeseknek. Az eladósodottság legjobb mutatója a debt/EBITDA lenne, de a minden kötél szakad, megfelel a debt/EBITDA is.
Most bevásárolni REIT-ből némileg vakrepülés, mert nincsenek megbízható adatok a sérülések mértékére.
Ha mindenképpen  vásárolni kell, akkor iránymutató lehet az , hogy melyik (al)ágazatokban volt jellemző az osztalékvágás (hotel), illetve melyeket kerülte el.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 20:15
Előzmény: #71  McDee
#72
Köszi az infót! Tényleg alaposan szét kell nézni, ha hosszú távra akar valaki bevásárolni. Lehet, hogy nem csak ágazatspecifikus, sok szempontból egy: REIT-ként nem meglepő, hogy hitelből finanszírozzák magukat, de némelyik egyenesen úszik az adósságban, így akár 5-10% bevétel kiesést is megérezhet, nemhogy drasztikusabbat...
McDee 2020. 05. 02. 19:38
#71
Március 02-a óta a nálam listázott 218 US eREIT-ből 12 felfüggesztette az osztalékfizetést (10 hotel, 2 residental), további 17 pedig vágott (14 és 97% között) és mindösszesen 24 emelt az osztalékán.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 14:46
Előzmény: #69  cashattack
#70
Érdemes erről témázni, megvitatni a különböző nézőpontokat, perspektívákat, megérzéseket. 
Nem minden arany, ami fénylik. Itt is alaposan szét kell nézni döntés, kiválasztás, pakkméret, beszállási pontok, etc. előtt.Belinkelek egy “felszínes” elemzést két papírról, valamennyire betekintést enged az idősotthoni ellátást (is) nyújtó tőzsdei cégek “világába”: https://financhill.com/blog/investing/top-nursing-home-stocks
cashattack
cashattack 2020. 05. 02. 13:03
Előzmény: #68  csilla23
#69
Túlságosan telített az idősotthon piac. A bétleti díjjakat valszeg csökkenteni kell majd a plázákban és bevasárlóközpontokban, mert a boltoknak is kevesebb bevétele lesz. Ergo az inagtlan kiadásnak más lesz a haszonkulcsa... kevesebb osztalék , alacsonyabb árfolyam stb stb
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 11:37
Előzmény: #67  cashattack
#68
Magán szektor viszi az idős gondozás, és az eü jó részét, iszonyatos profittal dolgoznak, néztem idősotthonokat működtető cégeket. Most nyilván magas a kiadás, de még mindig megéri nem becsukni, az ingatlan bérleti díj az, amihez utoljára tudnak nyúlni. Szerintem. De valóban itt is vannak kockázatok, csak kisebbek. Ha osztalékra veszi az ember, akkor az a kérdés: 2021-től milyen lesz a világ? Drasztikusan megváltozik? Ezeken a területeken szerintem nem fog, sőt. Bentlakásos idősotthonok, és eü szolgáltatók egyre inkább kellenek majd, ahogyan öregedik a társadalom, az eü meg prioritás lett, és az is marad. 
cashattack
cashattack 2020. 05. 02. 11:21
Előzmény: #66  csilla23
#67
Sajnos ha csökkennek a bérletidijak - mar pedig valszeg csökkennek- akkor az az egész szektor jövedelmezőségét csökkenti. Van ahol jobban pl plaza és van ahol kevésbé pl. korhaz. Ráadásul az eü reiteknél probléma a gondozasi, idősotthoni cégek piaci túltelítettsége. Stb. Szóval nem hiába estek ezek akkorát, de èn is veszegetem, minél olcsóbban persze.
csilla23
csilla23 2020. 05. 02. 11:14
#66
Mindkettőtökkel egyetértek, kivéve az osztalék kifizetés kérdése. Szerintem az ágazat specifikus. 
Példának hozzám a healthcare REIT-eket: miért is csökkenne a bevételük? De ilyenek szerintem az industrial és az office is. Nagy gyárak, ha nem csődölnek be továbbra is használják az ingatlanokat, telephelyeket sem számolnak fel egyik pillanatról a másikra. Az iroda-vonalon ugyanez a helyzet, mert a jobb REIT-ék zömmel nagy cégek adnak ki irodaházakat. Ebben szintén lehet volumen csökkentés, de nem akkora, mint a small business-ekben vagy a retail területén.
A sávos pakképítés persze mindenképpen tanácsos. Látható, bármilyen jó állapotban van egy REIT, bármennyire “jó” árazású, nem tudnak függetlenedni a piac hullémzásától, nem mennek szemben az aktuális trenddel.
cashattack
cashattack 2020. 05. 02. 09:51
#65
Úgy néz ki, hogy sávosan járatják a papírokat, ez most már a 3. lekör kezdődik.  Hasonlóan mozognak a különböző cégek. Érdekes látni, hogy melyik ugrál gyorsabban, hevesebben. Érdemes nézegetni és amelyik kicsit lemaradt, abba belevenni.
Az elemzői vélemények alapján egyértelműen az SPG tűnik a legjobb befektetési lehetőségnek. 180 dollar körül van a részvényre jutó eszközérték. Viszont az a baj, hogy ezeket a papírokat mindenki az osztalékért veszi és ha csökken az oszti akkor az árfolyam is esik. A mostani ár a régi osztalékkal kalkulálva nagyon nagyon olcsó, de ha felez az oszti, akkor most vagyunk kb a fair árnál. Hosszú távon (1-2 év) szerintem nem kérdés hogy jók lesznek, de lesz olyan is ami csődbe megy. Az is kérdés még, hogy az egész szektor profittermelő képessége hogyan alakul... bizonytalan, ezért dekkolunk ennyire alacsony árfolyamon.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 02. 06:42
Előzmény: #62  AudreyDeak
#64
Persze, nincs ezzel gond.. nem napizni veszem és sávosan.. Ezek az rv-k nagyon lemaradóak. Persze rally volt itt is nem kevés, de a %-os emelkedés az agyonvert árnak "köszönhető". Ha megnézzük még így is mind több évvel ezelőtti szintre estek. Ha így nézzük, nehezen mondható, h új csúcson vannak. SPY-on persze más a helyzet, de na, amazon..netflix..tesla..van mi húzza.
A reiteknek most nem könnyű és oszti se nagyon lesz(?) szvsz, nem hiába a döngölés, de 2-3 éven belül szépen visszahozhatják a valós értéküket - ha addig csődbe nem mennek - de talán amiket kinéztem, simon, ventas stb. csak nem.. egész egyszerűen ezt az időszakot, most és a nyár remek beszállónak tartom. Én a laikus!!
AudreyDeak 2020. 05. 01. 23:39
Előzmény: #54  csilla23
#63
Akkor majd mond el mit olvastál.... 20% -os oszt.hozam azért dúrva lenne ebben  akörnyezetben.Mindenesetre outlet modell jövőjében sok elemző nem hisz...
AudreyDeak 2020. 05. 01. 23:37
Előzmény: #50  Cyberslider
#62
azért már talán várható volt egy kis korrekció, nem? 84 éve nem volt ekkora felpattanás a tőzsdéken miközben minden makroadat és sok vállalati jelentés is szörnyű..... az lenne a fura ha új csúcsra törnénk... fura ez már így is... vigyázzatok a bull trap-re nagyon!
AudreyDeak 2020. 05. 01. 23:32
Előzmény: #58  csilla23
#61
ja.. ha ez megnyugtat , ülök én már veszteségben , bár nem aggasztó... egyelőre, teszem hozzá....

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek