Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 07:37
Törölt hozzászólás
#221
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 07:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#222
Először nem léptek át,most meg átlépnek
ennél az adminisztrációs vonalnál-
(mancsaftnál) >nem jön a postás
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 07:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#223
NA NA GERINC(VEZÉR) ADAT-

Ez a "majré" messzire vezetne azé nyugtatom az illetőt

Nem tartom jelentős súlyúnak-
BudFox
BudFox 2015. 05. 08. 07:59
Előzmény: #203  nemoland
#224
Hi

Az a baj hogy hiába adok meg szerintem még transzferhez egy másik számlaszámot...nem igy fog menni...

majd felhívnak, egyeztetnek hogy fáradj be valahová ahol van egy bróker. most ez lehet az MNB brókere is..nemtudom.

Nekem pl még a Saxo rendszerben nyitva van a long és a short is, egálban :D azt először le kell zárni..
a WebBrókerben meg van egy rakás Bux shortom, mellette ugyanannyi long is nyitva...
ezt egy mezei ügyintéző nem tudja megcsinálni...bróker fog kelleni ezekhez.

Ha ennyi kontraktust lezár az ember, azt másnap át kell vezetni a derivatív számlák között, stb..
Dániából meg 3 nap mire hazaér úgyis a pénz...
ehhez szakértelem kell, egy kormányablakos, aki eddig csak autó átíratást csinált hozzá sem tud szagolni ehhez.
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 08:18
#225
Megkaptam az egyenlegközlőt minden ok. Részvényem megvan ,kp minimális volt ,de megvan az is. Az új értékpapír számlámat megnyitottam .Transzferálni szeretnék ,de minél előbb. Kártalanítást kell kérnem? Teljesen zavaros nekem az egész ügy.Kérdésem volna mi a teendőm?

Köszi srácok
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 08:55
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#226
Detto az enyém is bár még a levél nem jött meg és , hogy ne legyen túl egyszerű a részvények egy része NYESZ számlán van.
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 09:03
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#227
aradox módon az ügy az által lesz mégérdekesebb, ha kiderül, hogy minden megvan... Félreértés ne essék, nem kívánom, hogy ne legyen meg, mert akkor azokat kár éri.

De ha minden megvan, akkor miért is kell a Q számlavezetőt felszámolni? Ha minden megvan, akkor a Q ügy egy teljesen szimpla kötvény ügy. Lásd Baumag és az összes többit.

Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 09:03
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#228
Paradox módon az ügy az által lesz mégérdekesebb, ha kiderül, hogy minden megvan... Félreértés ne essék, nem kívánom, hogy ne legyen meg, mert akkor azokat kár éri.

De ha minden megvan, akkor miért is kell a Q számlavezetőt felszámolni? Ha minden megvan, akkor a Q ügy egy teljesen szimpla kötvény ügy. Lásd Baumag és az összes többit.
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 09:13
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229
Hi!

Akkor sem szokványos kötvény ügy, mert többet adtak el, mint amire engedélyük volt. És fel kell számolni, mert a jelenlegi követelés kötvényes követeléssel együtt nem elégíthető ki a vagyonból.
csendben 2015. 05. 08. 09:20
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#230
mert a számlavezető volt a megbízott értékesítő...

Lassanként sikerül megértened azt,amit éppen két hónapja próbáltunk magyarázni...
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 09:28
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#231
Szia!

Az egyenleg közlő nem egyenlő azzal, hogy minden meg van. Az egyenleg közlő azt jelenti, hogy ez az általuk is ismert és elismert követelésed. Ezeket összesítik és utána ellenőrzik, hogy meg van-e.
Jelenleg a PSFN-hez kell beküldened a hitelezői igényedet (www.psfn.hu) június 1-ig.
Május 20-tól lesz elérhető a BEVA űrlap, azon pedig a BEVA-nak kell beküldened a kártalanítási igényedet 2015. május 22-2016 május 21-ig valamikor.
Ha a felszámoló megadja a BEVA-nak, hogy mit nem tud kiadni a követelésedből, akkor abból kiindulva kártalanít a BEVA 1+5M Ft-ig.
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 09:29
Előzmény: #230  csendben
#232
"mert a számlavezető volt a megbízott értékesítő..."

1. Minden kötvénynek van egy kibocsátója.
2. Minden felelősség a kötvénnyel kapcsolatban az övé.
3. Az értékpapír a vevő és a kibocsátó között keletkeztet jogviszonyt.
4. Ettől teljesen független, hogy az értékpapírokat egy számlavezető kezeli, ill. egy megbízott forgalmazón keresztül adod, veszed.

Ha most kiderül, hogy a forgalmazónál, szálmlavezetőnél MINDEN megvan (jelenleg így néz ki), akkor ez tisztán egy kibocsátói csőd, csalás.

Lassanként sikerülhetne megértened azt, amit éppen két hónapja próbálunk magyarázni...
csendben 2015. 05. 08. 09:32
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
Rajtad kívül már mindenki érti a dolgot,de azért még hajtogasd csak tovább a véleményed.

Nem kívánok veled vitát folytatni a dologról!
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 09:36
Előzmény: #233  csendben
#234
"Rajtad kívül már mindenki érti a dolgot,de azért még hajtogasd csak tovább a véleményed"

Inkább úgy fogalmaznék, hogy feladták a veled, az olvasás nélkül szerződő jogásszal és a többi Fidesz által teljesen jogtalan, piacidegen módon politikai célból kielégített maroktartóval az értelmetlen vitát.
thomasss
thomasss 2015. 05. 08. 09:38
#235
Segtséget Kérek !!!
Be kell e vallani az adóbevallásban a Questornál 2014 ben lezárt tőzsdei nyereséget ( részvény, deviza , árútőzsde )???? Ha igen, én nem találkoztam adóelszámolással a webbrókeren !!! akkor mégis hogy valljam be !!! Köszi
filter 2015. 05. 08. 09:40
Előzmény: #235  thomasss
#236
link

MEGSZEGTE A MEGÁLLAPODÁST AZ ORBÁN-KORMÁNY A QUAESTOR-ÜGYFELEK KÁRTALANÍTÁSÁVAL
nemoland 2015. 05. 08. 09:43
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#237
...ekkor kell a kötvényeseknek köszönetet mondaniuk Tarsoly Csabának, hogy nem papírozták le rendesen a Hrurira és a Q. ért.p. Zrt. közötti átadás/átvétel/kötvény mozgásokat...

Ugyanis ekkor csak a Hrurira lenne a felelős és a kötvényesek rosszul jártak volna...tehát paradox módon a csalás 'nem profizmusa' miatt lehet kártéríteni...

...az MSZP/SZDSZ/Bajnai kormány alatt ilyen nem lett volna....ott mindenki 'profi' volt ;)
nemoland 2015. 05. 08. 09:46
Előzmény: #235  thomasss
#238
ha jól tudom ezt elvileg le lehetett tölteni a felfüggesztésig, de az üzletekben is kiadták...
(esetleg egy Qp.zrt. boltban kikérheted.)

...de persze izgalmas lesz a 2016-os adózás is...
csendben 2015. 05. 08. 09:52
Előzmény: #237  nemoland
#239
"...ekkor kell a kötvényeseknek köszönetet mondaniuk Tarsoly Csabának, hogy nem papírozták le rendesen a Hrurira és a Q. ért.p. Zrt. közötti átadás/átvétel/kötvény mozgásokat..."

eddig se értette...
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 10:04
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#240
Köszi a segítséget.Remélem megvan az otp részvényem ,nemrég a 2014-es osztalékról is megkaptam az igazolást. A pénzen tavaly szintén otp-t vettem.Elvileg nyerőben vagyok ,kérdés a valóságban is úgy leszek-e? :)

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók