Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Macus
Macus 2023. 08. 28. 14:18
Előzmény: #1240559  Macus
#1240560
Reszemrol a kerdes csak annyi vajon meddig varjak tl eladassal, adjam el nullan kb es kesobb vissza , vagy kivarjak. Lehet eladas lesz kozel nullan. 
Macus
Macus 2023. 08. 28. 14:17
Előzmény: #1240558  asphalt
#1240559
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230821/magyarorszag-a-bovli-kuszobere-kerul-rezeghet-a-lec-a-hitelminositoknel-633933?amp
Ha leminositenenek minket ez egy valos forgatokonyv lehet. Mindazonaltal , szerintem sok minden nem valtozott, azokbol amit eddig is tudtunk szoval akar helyben is hagyhatja a minositest , vagy mivel mar van egy leminositesunk akar levihet minket egyel , viszont elmeletben ez sokat nem jelent mert befektetesre ajanlott az a kategoria is. A problema akkor lenne ha annal lentebb lennenk. Pozitiv kockazatkent emlitenem az inflacio vartnal jobb javulasat es mint ilyen a pozitiv hatasat a gazdasagra. Negativ , eu penzek , koltsegvetes helyzete. Mnb vesztesege. Az inflaciora tekinthetnek igy hogy javul terv folott , es ez ugye igy alapfolyamat , mig eu penz egyszeri penz. Koltsegvetes nem tul rozsas , de talan lehetne rosszabb is. A csokkeno gazdasag viszont atmeneti , inflacio javul a gazdasag is fog.
asphalt
asphalt 2023. 08. 28. 14:03
Előzmény: #1240556  Macus
#1240558

Szerintem a hitelminősítés eredményéig kivárás lesz. Ennek most van tétje.
A másik, amire gyakran ránézek ebben a papírban, az órás TF. Megint szűk ott a Bolli és a legtöbb irányváltás szűk Bollikból indult meg korábban, ismétlem órás Tf-et vizsgálva. Az iránya most nekem sanszosabb, hogy lefele lesz, ha jön esetleg egy leminősítés mellé, az úgy együtt akár csúnya is lehet. Én most óvatosságra intenék. Remélem tévedek.
R 14.360
 
Macus
Macus 2023. 08. 28. 13:14
Előzmény: #1240556  Macus
#1240557
Kozben ts62 kiutese os fentebb ment , 14650 ha jol emlekszek , tavolodunk a kiutestol. 
Macus
Macus 2023. 08. 28. 13:11
Előzmény: #1240555  asphalt
#1240556
Igen ez nem tul szep , azt latom ha van egy kis forgalom az felfele hiz , egyebkent lefele csorgunk. Var a piac valamire . Remelem megyunk meg ma fentebb az 14 fole , de ha het vegeig megyunk 14500 ra az is jo , de annyi mindenkepp kene.
asphalt
asphalt 2023. 08. 28. 13:01
Előzmény: #1240554  Macus
#1240555

R 14.385 / 687 M
Gyakorlatilag megállt a kereskedés.
Macus
Macus 2023. 08. 28. 12:25
#1240554
Mennyi a real ? Osszessegeben elmondhato eleg gyenge a forgalom. Meg 1 mrd sincs idaig.
macibear
macibear 2023. 08. 28. 12:19
Előzmény: #1240550  Törölt felhasználó
#1240553

Az FRSI és az RSI egymáshoz képesti alakulását. Mikor hogyan keresztezik egymást. Mikor mennek egy irányba és mikor ellentétesen.
Az FRSI képes előre "jósolni" a várható mozgását. Elég jól mutatja mikor várható valamilyen fordulás. Azért ez nem annyira egyszerű.
Nehéz "olvasni".
Most pld csak annyit mutat, hogy szerdáig csökken, szerdától viszont növekszik az FRSI értéke. Ez persze változhat. Nem jelenti ez azt, hogy beszakad az árfolyam, de szerda előtt nem keresek vételi pontot. Akkor sem biztos.
Másképp fogalmazva: az épp aktuális trend megállását végét egész jól mutatja 5-6 napos időtávon. Addig ülni kell a kézen.
.
Egyébként mind az RSI-ben, mind az FRSI-ben alakzatokat mintákat keresek és nem szintet nézek bennük.
No persze 0 vagy 100%-os szint elérése  előtt egy nappal fogadok az ellenkező irányra. Ilyen extrém eset még sohasem fordult elő az OTP történetében. Ez gyakorlatilag azt jelentené, hogy 15 napon keresztül csak emelkedik, vagy csökken a figyelt érték. Három hét folyamatos emelkedés, vagy esés? No ne már!
.
Önmagában egyébként semmit nem ér. Kellenek más tf-ek, más indikátorok, elméletek is.
Már persze ha hiszünk a TA vuduban .... :) Nem kötelező, szerintem is csapodár egy valami, de valami van benne.
asphalt
asphalt 2023. 08. 28. 11:49
Előzmény: #1240541  mzoli
#1240552
Emlékeim szerint a Moody's szeptember 1-én vizsgálja a magyar besorolást, de ezek az időpontok néha változnak. Sajnos benne van a pakliban egy leminősítés és annak most elég súlyos következményei lehetnek. Az EU pénzeket borítékolhatóan nem kapjuk meg még jó sokáig, persze erről a csúnya liberális brüsszeli elitt tehet, nem a teljhatalommal, kétharmaddal, rendeleti úton 13 éve vagy mióta kormányzó párt. Párt? Egy ember.
Kicsit elege lett a csúnya brüsszeli liberális elittnek belőle, hogy pénzüket egy szűk kör teszi zsebre, a többiből meg lombkorona sétány lesz fa nélkül, térkő térkő hátán, kilátó a mezőn szélén, yacht meg egyebek. Pedig elég sokáig eltűrték, és szóltak jó sokszor, hogy ez így nem lesz jó. Valamint azt is kifogásolják, hogy valaki leépíti a jogállamot, nem tartja be a demokrácia alapszabályait, 2023-ban Európában s gyakorlatilag szembe megy mindazzal, amihez csatlakozott egykoron. Őket meg saját adófizetőik (szavazóik) is szorongatják, mivel azoknak se tetszik, hogy az adójukat más országokban ellopják. Így aztán, könnyen lehet, hogy ezek a pénzek nagyon-nagyon sokára lesznek csak itthon. Vagy soha. De semmi baj, majd jön pénz máshonnan. Ismeretlen feltételekkel, ismeretlen kamattal, olyan helyekről, amelyeknek se a kultúráját, se a szándékait se az érdeit nem ismerjük pontosan, átlátni meg végképp nem látjuk át. Nem kell nekünk a haldokló nyugat pénze ugyebár.
FeherTibi 2023. 08. 28. 11:45
Előzmény: #1240548  FeherTibi
#1240551
Orbán olyan, mint Münchausen báró.. A saját hajánál fogva akarja kihuzni magát a mocsárból.. A nép meg elhiszi, hogy ez müködik...
Törölt felhasználó 2023. 08. 28. 11:22
Előzmény: #1240549  macibear
#1240550

Köszi!
(már csak azt írd le, mit nézel rajta, ha ez belefér, köszi)
macibear
macibear 2023. 08. 28. 11:19
Előzmény: #1240537  dniel
#1240549

Az FRSI képlete nagyon egyszerű.
Gyakorlatilag azt mutatja meg, hogy az elmúlt 'n' időszak változásának hány százaléka volt felfelé mutató az össz változáshoz képest.
Pld veszed a napi maximumok értéket. Ha nagyobb mint az előző nap, akkor a változás értékét hozzáadod a számlálóhoz és a nevezőhöz. Ha a napi maximum kisebb mint az előző napi, akkor csak a nevező értékét növeled a változás abszolút értékkel. Ezt megcsinálod az utolsó 'n' napra. 'n' általában 14. Elvileg tehát 15 értéből lesz 14 adat a nevezőben. A számlálóban pedig csak a pozitívak.
no meg a +0-ák ... :)
.
Ha valakinek nem tetszik a stílusa, a véleménye, a felfogása, a mentalitása, a ténykedése azt előbb utóbb kimacerálják a klubból. Nem kötelező odatartozni. Ha lehet kizárják, ha nem, akkor elüldözik/tetik.
No persze ott vannak a kakukkfiókák, akik az eredeti klubtagokat taszítják ki, ha már bekerültek a fészekbe. Az élet már csak ilyen.
Azt pedig mindenki maga kell eldöntse kinek mi tetszik.
Szerintem tisztességes ember nem viselkedik úgy mint a jelenlegi hatalom. A hangsúly a tisztességesen van, nem pedig a valódi és nem felvett értékrenden. Láttam én már tisztességes konzervatívot, jobboldalit, baloldalit, liberálist, keresztényt, ateistát ... de láttam mindegyikből aljas, mocskos, szemétládát is. Okos és buta is van mindegyik csoportban.
FeherTibi 2023. 08. 28. 11:12
Előzmény: #1240542  dniel
#1240548
Orbán egy buta ember... Visszatekintve az elmult több mint 1 évtizedre, egy olyan megvilágitást is adhatunk a mindenféle támogatásoknak, hogy azért is adták öket, mert amugy mentek fel az árak (ez igaz), de azért mentek fel az árak, mert a magyarok egymást rabolták ki, és azért kellett az árakat emelni, mert egymást rabolták ki... Az lett volna a jó politika, ha exportra termelnek, mert akkor legalább a külföldiektöl tudják a pénzt beszedni, és nem itthon emelni az áralat. Az export helyett egymást rabolták... A Kormány pedig azt a látszatot keltette, hogy pénzosztással mindent megold.. Csak az árakat nem tudta fixálni.. 
tomi21 2023. 08. 28. 11:11
Előzmény: #1240546  macibear
#1240547
Ok köszi ertem:)
macibear
macibear 2023. 08. 28. 10:48
Előzmény: #1240539  tomi21
#1240546

Akkor így jártam. :)
TS certi játék. Pláne kiütés környékén. Nem full tőkés befektetés. Ha bejön bejön, ha nem hát nem.
dniel
dniel 2023. 08. 28. 10:48
Előzmény: #1240544  makasipasztor
#1240545
ez egy libsi oldal nyilván a te szemedben az... énnem támogatom a nézeteiket de erröl felesleges vitatkozni... a fiuknak pöcsük van a lányoknak meg puncijuk... aki mást mond hülye 
makasipasztor 2023. 08. 28. 10:43
Előzmény: #1240542  dniel
#1240544
Sok mindent jól itélsz meg, de a kormányra és"a bfrüsszeli dilettáns elitett"-re vonatkozó írásod vakvágány, mondhatnám kormánypropaganda szöveg, vagy egyszerűen: h........ség.
mzoli 2023. 08. 28. 10:42
Előzmény: #1240542  dniel
#1240543
Lényeg hogy ha nincs EU-s pénz a BUX nagyon meg fogja érezni, szerintem.
dniel
dniel 2023. 08. 28. 10:36
Előzmény: #1240541  mzoli
#1240542
orbán nem egyedül tehet minden bajrol... nem állitom hogy szent minden vezetönek meg van a sajád udvar tartása és kegyeltjei ez a másik odlal esetében is igy lenne... anyi külömbséggel hogy alibsi eu vezetés azt megtürné... akkor se fogjuk megkapni az eu pénzt ha megjavulunk mert a célja a nyugatnak nem az h megkapjuk hanem h orbánt ki éheztessék annyira h a népe elüldözze meghaljon vagy akármi... mindenhol gáncsolni fogják ahol csak tudják és ennek mi isszuk meg a levét tehát a brüsszeli dilettáns elitett ugyan ugy felelössé lehet tenni mint az orbánt szerintem.... politika igy müködik a kis emberekkel nem foglalkoznak látod egy kontitnest képesek tönkre tenni akkor szted egy ország mi nekik???
mzoli 2023. 08. 28. 10:33
Előzmény: #1240537  dniel
#1240541
Ha jól emlékszem a hitelmínősítök ez évi utolsó jelentése decemberbe lesz (nembiztos). Mindegyik nagyon figyeli az EU-s pénzek sorsát. Én személy szerint nem látom esélyét hogy megkapjuk a közel jövőben, mert ez a társaság nem tesz érte semmit. Mi lessz ha leminösít valamelyik és bóvliba kerülünk. Engem ez aggaszt.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek