Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Foxtrader 2021. 04. 09. 09:30
Előzmény: #1130696  Aurumus
#1130700
A Metlife biztosításai a legdrágábbak, a költségek nagyon magasak, eleve csak ügynökkel lehet megkötni aki megkapja az első éves befizetés többszörösét, hiszen a csoportjában lévő felettesek is kapnak utána! 
A nyugdíjbiztosítás az kockázati életbiztosítás, tehát van benne egy elég magas költség, hiszen ha vmi történik a biztosított egészségi állapotával akkor fizet a biztosító!
Azonban tény h a kockázati életbiztosítás és a befektetés keveréke egy méregdrága termék lesz, jobban megéri egy olcsó részvény v alacsony költségű ETF és egy kockázati életbiztosítás amely nem tartalmaz befektetést, amely havi 4-5eFt-ért köthető és kedvezőtlen esemény bekövetkezésekor többet fizet mint a unit-linked! A nyugdíjbiztosítás is unit-linked valójában!
A nyugdíjtermékek közül csak a NYESZ éri meg, az önkéntes nyugdíjpénztár sem olcsó de sokkal olcsóbb mint a nyugdíjbiztosítás!
Hosszú távon csak a költség számít, kizárólag a költségen múlik a hozam, az olcsó ETF-ek ezért teljesítenek jól, akik 10 éve indexkövető ETF-be fektettek azok sokkal jobban jártak bármely más befektetési alapnál v unit-linkednél, ez utóbbinál aki 15 évig fizette még kevesebbet kapott a végén mint amennyit összesen befizetett, hát ezért értékromboló amit az életbiztosítók művelnek! 
Foxtrader 2021. 04. 09. 09:22
Előzmény: #1130695  Törölt felhasználó
#1130699
Valótlanságokat állítasz hiszen banki termékekkel foglalkoztam és elsősorban hitelkártya üzletágban dolgoztam a Benks Hypernél, amely valóban foglalkozik biztosításokkal is, de nem az életágban!
Az OTP már nem foglalkozik unit-linkedel, csak a Groupama, ami korábban OTP Garancia néven működött, amíg el nem adták!
Create
Create 2021. 04. 09. 09:19
Előzmény: #1130686  Foxtrader
#1130698
Azért ez nagyon gáz, ha valaki még napjainkban is azt hiszi, hogy a betétesek pénzét adják oda a kölcsönt felvevőknek. Javaslom, hogy sürgősen tájékozódjon, aki még mindig ebben a tévhitben él. Többek között itt van egy eléggé lényegre törő összefoglaló: 
 https://www.penzugyiszemle.hu/documents/botos-2016-4pdf_20170110153109_17.pdf
Csak néhány részlet belőle:  a (teremtett) pénz forrása maga a nyújtott hitel, aminek nem betét, hanem ha tetszik, a váltóállomány a fedezete. A váltó az adósok kötelezettségvállalását testesíti meg, hogy fizetni fognak. A Bank of England még 2014-ben is szükségesnek látta Quarterly Bulletinjének egyik tanulmányában a betétekből való hitelezés tévhitét eloszlatni! Ebben világosan kimondta: a kereskedelmi bank pénzt teremt (Mac Leay ‒ AmarRadia Ryland Thomas, 2014). Igaz, csupán számlapénzt. Készpénzt csak a jegybank teremthet. A nem banki pénzintézmények viszont nem teremtenek pénzt, hanem valóban csak pénzújraelosztó hitelt (kölcsönt) nyújtanak. 
 A bankok könyveiben az egyik oldalon a megjelenik aktívaként a hitel, és a saját passzíváik oldalán meg lekönyvelik a teremtett pénzt, a felvevő számláján. A bankszektort alapvetően az a tény korlátozza a hitelnyújtással való pénzteremtésben, hogy van-e egyáltalán a gazdaságban hitelre kereslet. Nyilván szerepet játszanak a saját profitabilitási törekvései és a bankok közötti verseny is. De döntően a gazdaságtól, a vállalkozások piaci várakozásaitól függ a teremthető hitelpénz mennyisége. 
 Végső soron a pénzteremtés „költségét” ‒ s vele a bank hasznát is – a hiteladós fizeti meg, az, aki a megteremtett pénzt hitel formájában felhasználja és hitelkamatot fizet érte. Stb…. Érdemes ezt az írást elolvasni egy alapvető tájékozottság megszerzéséért, nem túl hosszú.
APetronas 2021. 04. 09. 09:15
Előzmény: #1130694  Foxtrader
#1130697
Idővel. De megint 500 alatt van.
Aurumus
Aurumus 2021. 04. 09. 08:47
Előzmény: #1130693  Foxtrader
#1130696

offÉn hosszútávú befektetésként nyugdíjbiztit kötöttem a MetLifenál, tisztában vagyok vele, hogy az elején magas költsége van, ám 30-40 évre tervezek ezzel, "kamatos-kamat"-ot kihasználva, hogy legyen nyugdíjam az állami (helyett) mellett. Pontosan tudom, hogy jobban megérné saját magamnak közvetlenül a tőzsdén tartani ezt az összeget is (egyébként a nagyobb tételekkel így teszek), ám ez hosszútávra bevan betonozva.
,
Szerinted ilyen formában is át lettem verve? Kifejezettem nyugdíj célból csinálom, tehát nem életbiztosítás itt a lényeg nekem. Arra meg kötelesek lesznek fizetni :D Érdekelne a véleményed, mert látom benne vagy a témában. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 07:55
Előzmény: #1130693  Foxtrader
#1130695

Egykori alkalmazottként (ügynökként) miért haragszol a biztosítókra ennyire?
.
Piacgazdaság van, sok értelmetlen dolgot el lehet adni, a unit-linked biztosítás egy öszvér, van egy tetemes biztosítási része, ami mellett egyben befektetés is, van akinek erre van igénye.
.
A biztosítás egy kockázatkezelési módszer, kockázatközösség, a kockázat porlasztása, egy lakástűz, egy baleset, egy haláleset esetén bár a biztosító nem tudja a károkat semmissé tenni, de a következményeket képes csökkenteni.
.
Az OTP Bank hálózata az elmúlt két évtizedben tetemes mennyiségű unit-linked terméket és egyéb biztosítást értékesített, akkor most az OTP Bankra még ennél is nagyobb adót vessenek ki?
Szerintem egy OTP topikban ezzel a gondolattal szerintem nem leszel népszerű!
Foxtrader 2021. 04. 09. 07:03
Előzmény: #1130690  Dectum
#1130694
Csányi el fogja érni, lesznek még akvizíciók és idővel az EPS is csúcsra ér!
Foxtrader 2021. 04. 09. 07:01
Előzmény: #1130688  Aurumus
#1130693
A Metlife már évtizedek óta átveri az ügyfeleit, ahogy más biztosítók is, már számos cikket közzétettek abban a témában h a unit-linked életbiztosítás nem éri meg hiszen az első néhány év befizetése az költség.
A biztosítási szektorra jellemző h semmi értéket nem teremt, nem járul hozzá a gazdasági növekedéshez hiszen nem hitelez, ha fizetniük kéne akkor igyekeznek kifogást találni.
A biztosítási szektorra kéne különadót kivetni h nőjön az állam bevétele, ezt a szektort nem kell sajnálni, a többsége csak kártevő.
APetronas 2021. 04. 08. 22:39
Előzmény: #1130683  Törölt felhasználó
#1130692
Majd írj pár szót róla. Köszi!
Dectum 2021. 04. 08. 21:59
Előzmény: #1130690  Dectum
#1130691
Látom=látod
Dectum 2021. 04. 08. 21:58
Előzmény: #1130680  Törölt felhasználó
#1130690
Látom ezzel a mondatoddal egyet értek! Ahogy Sanyi bácsi gondolja, csak azzal nem értek egyet, hogy ő ezt transzparensen kiarka nekünk az asztalra! És nálam itt bukik meg a gondolatmenet.
Sanyi bácsi érdemeit nem vitatom, de azért ne vakuljunk el, ő egy remek stratéga, és amit mondd ill amit kommunikál és cselekszik azok között lehet eltérés...
Törölt felhasználó 2021. 04. 08. 19:12
Előzmény: #1130687  Foxtrader
#1130689
Nem elég tájékozottak az emberek sajnos hogy mit írnak alá.Persze sok esetben meg is vezetik őket valóban.Ha gond van meg már késő bánat eb gondolat.Összetett probléma ennek a gyökere  az országban.Kicsit hiszékenyek is vagyunk ...(finoman fogalmazva hiszékenyek )Pénz az nagy úr sajnos vagy sem. Rafkósan ha kell megszerzik akitől lehet.Persze kellene legyen egyéni felelősségvállalás is simán és megfelelő felügyeleti szerv.Na, egyik sem  igazán a topon nálunk jelenleg...
Aurumus
Aurumus 2021. 04. 08. 18:15
Előzmény: #1130686  Foxtrader
#1130688
Nem értem, mivel is veri át a MetLife az ügyfeleit? :D 
Foxtrader 2021. 04. 08. 18:12
Előzmény: #1130686  Foxtrader
#1130687
Sosem volt unit-linked biztosításom, de nagyon sok embert érintett az utóbbi 20 évben, lehet az 1milliót is eléri a számuk! A nyugdíjbiztosítások esetén is csúnya bukás lesz, az állam részéről senki se hívja fel a figyelmet az ovb és számos biztosító garázdálkodására, van némi MNB tájékoztató füzet h figyeljen a költségekre és döntsön körültekintően, de ezen felül semmi!
Foxtrader 2021. 04. 08. 18:08
Előzmény: #1130685  Törölt felhasználó
#1130686
Aki hitelt vesz fel az aláírta h a betétesek pénzét kölcsönbe kéri, szóval így igazságos! Sajnos a jog szerint a provident ügyfeleit is jogosan hajtják végre, pedig azok fizetésképtelen ügyfelek, érthetetlen h kinek van igénye készpénzes hitelre h házhoz vigyék neki, mikor már évtizedek óta hitelkártyák vannak ahol ugye kp-t nem használnak. A hitelnél mindig kap vmit az ügyfél, tehát jogos a követelés érvényesítése, a unit-linked életbiztosítás az ahol semmit se kap, ott elúszik a pénz ovb, nn, metlife átveri az ügyfeleit, a méregdrága nyugdíjbiztosítás esetén is ez a helyzet, az ügyfél első éves díját megkapja az ügynök, van benne kockázati díj hiszen a biztosítót is fizetni kell hiába nyugdíjra gyűjt az ügyfél, ráadásul még az alapkezelőt is fizetni kell. A unit-linked károsultakat mért nem mentették meg, mért csak a Quaestor és a devizahitelesek problémájával foglalkoztak? 
Törölt felhasználó 2021. 04. 08. 17:53
Előzmény: #1130684  Foxtrader
#1130685
Nincs nagy gond. Kihelyeztek egy csomó nagyösszegű NHP hajrát a múlt évben úgy tudom az OTP főleg jó volt ebben.Azt fizetik rendesen vissza a cégek mert csak jók kaptak.Semmi gond ,ha bedől pár ezer lakossági kis hitel. Azolkól is kisajtolják lassan vagy viszik a lakást majd.Szomorú persze, de ez van...
Foxtrader 2021. 04. 08. 17:46
Előzmény: #1130680  Törölt felhasználó
#1130684
Még hosszú ideig az fog számítani a jövőre nézve h ha véget ér a moratórium akkor a problémás hitelek aránya h alakul.
Törölt felhasználó 2021. 04. 08. 17:45
#1130683

Elnézést az OFF-ért,
Hogy tudot ezt kóvetni élőben :
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210408/elektromos-auto-forradalom-mi-lesz-most-a-reszvenypiacon-online-eloadas-ma-este-477326#
ma regisztráltam rá, befizettem egy összeget, 
Törölt felhasználó 2021. 04. 08. 17:45
Előzmény: #1130681  Foxtrader
#1130682
Befogja tartani amit ígér. Papír ára ott lesz novemberben keményen.Engem csak ez a része érdekel.
Foxtrader 2021. 04. 08. 17:43
Előzmény: #1130680  Törölt felhasználó
#1130681
A cikkről te mit gondolsz?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek