Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
666 2009. 04. 08. 07:49
Előzmény: #219536  Törölt felhasználó
#219540
jó reggelt sorstársak!

a short pozi nem ördögtől való, ugyanúgy jól (vagy rosszul) kereskedhető, mint a long. aki DT-t játszik ugye így kereskedik, ha nem lett jó az irány és bukta van és nem akarja realizálni átviszi swingbe előbb utóbb tud realizálni.

a TDT már komolyabb, veszélyesebb "szerencse"játék és komoly felkészülést igényel, ha az ember a gatyáját nem akarja elveszíteni :)

aki pedig nem bízik a saját kereskedési stratégiájában (vagy nincs neki), legjobban teszi, ha beül egy long poziba és kivárja míg elmúlik a válság és akkor realizálja a nyereségét.
addig persze nem érdemes a tőzsdét napi szinten figyelnie, mert hamar daytrader válik belőle :))))
cimbi 2009. 04. 08. 07:48
#219539
Jó reggelt mindenkinek!
Nektek nincs olyan érzésetek, hogy megint az fog történni, mint a 30-as években, hogy a túladott részvényeket elkezdték vásárolni, ami folytán fel is értékelődtek 50%-ot, majd ez után jött megint egy ennél is nagyobb zuhé? Még semmi jó nem történt a világban. Alcoa jelentés is ezt mutatja. Remélem csak én ébredtem ma bal lábbal. Cáfolatokat várnék... :)
Fenyo 2009. 04. 08. 07:40
Előzmény: #219493  Törölt felhasználó
#219538
"mért feltételezem azt hogy valaki drágán akar eladni?

a japó multkor 4100 vagy mennyi célárat tűzött ki..és?

én ezekre már nem adok, de szvsz

nagymesterb"

Basszus, ez nem célár, ez vétel.
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 07:32
Előzmény: #219536  Törölt felhasználó
#219537
Jó reggelt, Sziasztok!

Figyelni kell ma az emelkedő trendvonal alját, ha azt töri, akkor érdemesebb kiszálni szerintem. Ha visszapattan, vagy csoda folytán azt játsza mint tegnap akkor egyértelmű. Longot én nem nyitnék 2350-2370 alatt hosszabb távra...

Jó kereskedést mindenkinek...
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 06:59
Előzmény: #219535  tilly
#219536
Igaz, nem javasolsz, de ezt éreztem ki.
Amúgy ha valaki valamit javasol és nem gyün be csak a hülye hibáztatja a javaslattevőt.
Én csak fidelek.
A shortolás - nem ismertem- látom milyen jól fizet, csak az a baj, hogy más meg milyen jól veszt!
Az olyan mint a kártya: a nyereség a másik vesztesége.
tilly 2009. 04. 08. 06:42
Előzmény: #219534  Törölt felhasználó
#219535
Én nem javaslok semmit, mivel nem szeretnék úgy járni mint némely fórumtársunk...
Nekem jelen pillanatban jó az esés is, mert akkor alacsonyabb szinten is bele tudnék csipegetni. Természetesen egy tartósabb északi iránynak jobban örülnék, mert azzal kevesebb macera van és nem vesz el annyi időt a "normális" életemből a real time adatok figyelése 10 mp-ként...
Mindenesetre amikor mindenki shortra készül (mert a chartok azt mutatják) akkor tuti emelkedünk, amikor minden alapja megvan, hogy megugorjon felfelé (lásd hétfő), akkor meg zakó!
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 06:33
Előzmény: #219533  tilly
#219534
Jól érzem: tartást javasolsz?

Pár éve tőzsdézek, de nem figyeltem oda, csak picirinyót mert volt szabad pénzem, nyeregettem.
Tavaly augban mgbetegedtem és okt-ig xartam az egészre amikor ráfigyeltem ledöbbentem: elment a pézem nagy része. Nem akartam hinni, tovább eshet erre mit tsez Isten? az is megfeleződött.
Maradt valamennyi, és azzal nekiálltam OTP-zni, mert ebben biztos vagyok hogy ha ügyesen tesz-vesz az ember akkor valamit faraghatok a veszteségből. Eddig bejött de ha ügyesebb vagyok akkor már duplázhattam volna nem beszélve az ideális tripláról.
tilly 2009. 04. 08. 06:27
Előzmény: #219532  Törölt felhasználó
#219533
A búslakodóknak és reményvesztetteknek idéznék Egon 04.01-i jelentéséből:

"Az OTP nagy tételű saját-részvény vásárlásai támasztják az árfolyamot. Olyan tételekben folyik a saját-részvények vásárlása, amely már azt sugallja, hogy a bank "biztosra megy". Ennyi részvényt nem vehetne a likviditása komoly kockáztatása nélkül, vagyis ez alapján nagyon komoly esélyét kell adnunk annak, hogy az EBRD-vel tervezett deal a közeljövőben (április) realizálódhat. Ennek során az EBRD a bank saját-részvényeit, amelyek immár a közkézhányad 10 %-ára rúgnak, megvásárolná (kemény euróért !)."

Én ebben kőkeményen hiszek! Ha nem lenne igazságalapja, az elmúlt napokban akkorát zakóztunk volna, mint csacsi a jégen!
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 05:48
#219532
Mi lesz ma?
Érdemes eladni, vagy hagyjam benn.
2 részletben 1900-on és 2150-en vettem.
Esik annyit hogy realizáljon az ember aztán a sejtett gödörben vegyen, vagy hagyja francba és várjon.
3 hónapja ha valaki jól adott-vett akkor több mint duplázhatott.
Ha ideálisan akkor volt az 3x is.
Ishar
Ishar 2009. 04. 08. 02:01
Előzmény: #219530  Törölt felhasználó
#219531
Jelenleg én külföldön élek, úgyhogy ez az előadás most elmarad, de hazautazásom után nem zárkózom el az ilyen akciók elöl.

Egyébként marslakoról nem tudom eldönteni, hogy csak játsza a hülyét vagy tényleg az-e. Személyesen nincs vele gondom, kell az ilyen is, csak az a baj, hogy egyesek mennek utána, pedig néha (gyakran) akkora blődségeket állít, hogy az hihetetlen.

Néha tényleg lehet jókat derülni a beírásokon, főleg mikor nyerő poziban vagyok... :)
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 01:53
Előzmény: #219529  Ishar
#219530
Gyere a csütörtöki OPT/AEGON előadásra ott összefuthatunk

a régiek elmenekültek, szereintem a novemberi kezdésemmel itt már rutinosak vagyunk, az öskövületektől etekintve; Ez a marslakó a főnök, meg a többiek, hát ez egy katasztrófa; Kollektív IQ pusztulás; Kiválló kollegánk phxmike leamortizálta magát;
De semmi pénzért nem hagynám itt a forumot;
Néha könnyesre röhögtem magam.
Ishar
Ishar 2009. 04. 08. 01:36
Előzmény: #219528  Törölt felhasználó
#219529
Még visszanéztem (hiába, függő vagyok!:D), de közben lehet meg már te mentél el. Sebaj, vélaszolok!

Rengeteg új nick tűnt fel mostanában és engem kérdezgetnek, hogy én hogyan gondolom, mi lesz holnap.Ez elég vicces, mert tőzsdézés szempontjából még ott van a tojáshéj, de az az érzésem, hogy 6hónap nem vmi aktív tőzsdézéssel én már itt a tapasztaltabbak közé tartozom. Pedig ez egy VICC!!!!

Én egész nap szoktam tolni az SnP-t és még a linket is beteszem, hogy lássák miről van szó, mentsék le maguknak.

Nemsokára én is el akarok jutni arra a szintre, mikor az indikátoraim nézem, de egyelőre még egy stratégia is csak halványan körvonalazódik a fejemben, ami nem is biztos hogy jó lesz. Manapság nézem az árfolyamot, hogy napon belül hol vannak az ellenállások/támaszok, mint ahogy te is említetted és ha jól jön ki a lépés próbálom lekereskedni.Azonban DT-t csak elvétve nyomok, inkább a swing egyelőre.
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 01:00
Előzmény: #219523  Ishar
#219528
néha az a benyomásom, hogy az itt napközben jelenlevőknek beiróknak a fele (ha csak a fele) nem tudja hogy mit csinál, az a fele amelyik tudja az lesz...ra a forumot, vagy meg se szólal

akinek kidolgozott rendszere van az tesz az egon-ra és az összes elemzésre, az csak az indikátorait nézi és esetleg híreket

támasz ellenállás olyan szavak ezek amelyeket apám szájából hallottam és mindig nagyon ideges lettem de legalábbis nem egyeztem ki velük
Egon is egy ellenállást és egy támaszt közöl miközben napon belül is van legalább három

Elfelejtik elmondani, hogy valójában az SNP-t követjük és sok igazság van abban amit elmondanak csak még többet hallgatnak el

na mindegy ennyi, bocs, lehet hogy már itt se vagy
Ishar
Ishar 2009. 04. 08. 00:58
Előzmény: #219524  Törölt felhasználó
#219527
Na mára ennyi volt "kollégák".

Jó éjszakát és sikeres kereskedést szerdára mindenkinek!
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 00:58
Előzmény: #219525  Törölt felhasználó
#219526
:-)
jó éjt neked is és a többieknek is!

ui: a siker majd csak a válság után köszönt be... addig még lesznek itt nagy hullámok... amiknek a DT-ek örülhetnek! :-)
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 00:54
Előzmény: #219520  Törölt felhasználó
#219525
;-)

jó éjjt Önnek Uram

a siker elött kijár a tisztelet
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 00:53
Előzmény: #219523  Ishar
#219524
támasz ellenálást jobb indikátorok kiszámolják az amibrokiban ez az infó 'nem' kell
persze én is elolvasom, rutin megszokás babona
tudjam miről beszélnek a többiek
nem tudom te hogy vagy vele, nekem sikerült megtalálnom a grált (na nem a nagyot csak a kicsit)
csak még használatát tanulgatom
nem bírom elviselni a drawdown-onkat,
és hiába látom hogy rendben van a rendszer
nem merem megtolni csak a tőke 1/10-vel (dt grál)

Ishar
Ishar 2009. 04. 08. 00:48
Előzmény: #219522  Törölt felhasználó
#219523
Egonét el szoktam olvasni az ellenállás/támasz miatt. Ma kihagytam pedig írta, hogy a 2130 az támasz és onnan fel is pattantunk. Lehetett volna nyitni egy mini-longot.....
Törölt felhasználó 2009. 04. 08. 00:41
Előzmény: #219512  Törölt felhasználó
#219522
bizony a kecskeméti :) na azóta egy elemzéssel kevesebbet olvasok reggelente (nem mintha a többi érne valami, de jó tudni hogy a lámák merre vonulnak)
Ishar
Ishar 2009. 04. 08. 00:40
Előzmény: #219515  Törölt felhasználó
#219521
Ezt nevezem én tanulópénznek! Sajnos a tapasztalatért fizetni kell a tőzsdén. Szerencsére én már a bukóm 50%-át le tudtam dolgozni a bázisidőszakhoz képest, mert 1720on visszaszáltam nagyobb tőkével. Azonban a bénaságom miatt nem 2200körül száltam ki, hanem 2030on Aznap volt, ha jól emlékszem, a 2060-2230-1970es nap. Azóta ha poziban vagyok soha nem hagyom ott a gépet stopp nélkül. Szóval aznap is tanultam vmit, bár elég sokba került!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek