Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 05. 08:01

Orbán Viktor: Én szégyelltem magam  

Ugrás a cikkhez
A devizahitelekről, a Tavaras-jelentésről és a kormány béremelési terveiről is beszélt a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Orbán Viktor. A kormányfő elárulta: szégyellte magát, amikor elolvasta Szász Károly PSZÁF-elnök levelét a devizahitelek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=186264
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 16:07
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
AZ ELSŐ LINK MEGTRÉFÁLT, ERRŐL SZÓL A DOLOG

Nem sikerült megsemmisíteni a magyarokat

2013.07.07. 09:17
|
Frissült: 2013.07.07. 09:22

"A németek a kor legerősebb hadseregével indultak a magyarok kiirtására. Árpád vitézei viszont úgy törték le a bajorok kevélységét, hogy 120 évig felénk sem mertek nézni. Ha van a Mohácsi tragédiának pozitív megfelelője, az a 907-es pozsonyi csata."
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 07. 17:09
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#162
fogj.

biztosan a gatyájukba csinálnak tőle. :)
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 07. 17:13
Előzmény: #158  Hegyesi2
#163
A film valóban szép, a gyerekek helyesek és ügyesek, de mi köze ennek ahhoz, hogy Orbánék a hazára hivatkozva szétlopják az országot?

Ugye ha pl betörök hozzád, ellopok mindent, és azt mondom utána, hogy ez "nemzeti betörés" volt, akkor nem jelentesz fel?:D
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 20:51
Előzmény: #158  Hegyesi2
#164
na mi van, megvertek téged a neonácik? :) legközelebb otthon buzulj! :)
amúgy elítélem őket, még ha meg is érdemled :)
sztem nem kellene bántani titeket csak azért, mert homokosok vagytok... végtére is ez is csak egy ízlésficam, attól még ugyanúgy lehettek rendes emberek mint mi, heterók.

remélem, azért a kis ketyerédet nem verték tönkre... mármint azt, amin vonulás KÖZBEN a belinkelt videót nézted :)
hiába no, ha valaki buzi, akkor legalább ne szégyellje, hogy az :)

én sem szégyellem, hogy a nőket szeretem, te se szégyelld a másságod... a hazaszeretet meg ne hazaáruló férgek szeretetében merüljön ki benned, mert bár SCRAMBLE-ben ki lehetne rakni belőle, azért mégsem uaz... bármennyire is rájuk vagy kattanva, ezek is csak olyan tetvek, mint a másik komcsi banda, az mszp, csak neked magas ez a dolog is, mint a szorzótábla :)
ezek is lopnak, és sok egyéb kárt is okoznak, de rá se ránts, inkább ránts rá a haverodra :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 21:07
Előzmény: #150  goapsy1
#165
"engem nem zavarna, ha egy Róna-Sólyom-Ángyán-Mellár-Chikán fémjelezte
jobboldal versenyezne a kormányzásért egy Bajnai-Oszkó-Botka vezette baloldallal."

na, látom, végre leesett, mire akartam kilyukadni... mondjuk ha pár hete olvastad, hogy majdnem ezt így konkrétan leírtam, akkor nem volt nehéz :) de még így is örülök neki, hogy a mostani szócsépléseim közül sikerült ezt kihámoznod... Róna (mint írtam) egyféle keresztény-szociális irányzatot képvisel, de abból is a normálisabb változatot - bár az egész kereszténységet egy mocskos bandának tartom (nem a keresztényeket, csak akik hasznot húznak a buta emberekből, no meg persze a múltban sok primitív állat volt bigott kerösztyén, amely vadállatok arra verték a nyálukat, hogy minél több embert égessenek el máglyán, stb.), azért azokat tisztelem és becsülöm, akik jót akarnak "felebarátaiknak" ...pont az a baj amúgy az emberiséggel, hogy túl sok a féreg, amik óriási károkat okoznak másoknak, csak hogy megvehessék maguknak, amit az alsóbbrendű "agyuk" zombie módjára megkívánt (úgy mennek ezek a patkányok a zsákmányra, amit másoktól oroznak el, mint a filmekben a zombik a friss húsra/agyra).

a lényeg tehát az, hogy legyen egy normális baloldal meg egy normális jobboldal, amelyik szavazókat visz el a 2 rothadt komcsi párttól - ez meg ugyebár azt jelenti, hogy per pillanat egy jobboldali gyűjtőpárt megerősödését kell támogatni, mert a lejárató kampány a libajnaizással, stb.-vel elég hatásos, meg gordonka is sokat megtesz azért, hogy az mszp-re asszociáljanak róla a legtöbben (gyakran egyeztetnek, stb.)
az ún. nemzeti oldalt taszítja az E2014, ezt kell tudomásul venni
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 21:20
Előzmény: #148  goapsy1
#166
"Mint például? A birkameneteseket?:)
Nem hinném, hogy ők kell legyenek a célközönség."

lárifári :)
bebeszéled magadnak, hogy csak a birkameneteseket taszít gordonka, holott világosan leírtam, hogy pl. engem is taszít... képzeld el, nem mindenki olyan igénytelen, hogy azzal a sz..r teljesítménnyel beéri, mint amit gordonka nyújtott :)
tőle még fletó is jobb volt abban az értelemben, hogy ő legalább az mszp-t leamortizálta :) amivel nagy szolgálatot tett a hazának, még ha akaratlanul is hozta ezt össze :)
amúgy pierre richard jut róla eszembe ebből a szemszögből :) össze-vissza bénázik, de a végén mégis megszopatja a rosszfiúkat :)
sztem az ilyen tehetséget el kell ismerni, és adni neki egy börtönigazgatói állást :)
már látom is magam előtt a következő reality-showt :) simicska kövérlaca mellé kerül, de külön cellába, és mindkettőnek zárkatársa egy-egy látens homo 200 kg-os zsírdisznó, szadista hajlamokkal és egy nagy adag vazelinnel :) lézerjankó meg matchboxokat rakna össze, úgyis imádja a verdákat :) rogángnómtóninak meg jutna végre egy "cuki kis LV-redikül" a táskája mellé, amit persze magával vihetne... na de még a végén felébredek...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 21:35
Előzmény: #149  goapsy1
#167

akkor ne az 5 évnél ragadj le, hanem ennél:

"azonban ha 4 évig uazt a sz..t csinálja majd, mint az alatt az 1 év alatt"

az aztán tényleg frankó volna, ha hasonló sz..t csinálna 4 évig (mondjuk erre szinte semmi esély nincs, úgyhogy megnyugodhatunk)

amúgy mazo téma: mint írtam, most még sz..abb a helyzet, mint 2009-ben volt, akkor ezek szerint ebben kételkedsz? :)

remélem, érted, hogy ha sz.abb a szitu, akkor nem nagyon lesz más választása, mint "válságmenedzselni" - ha akkor nem volt más, akkor egy még rosszabb helyzetben miért lenne más? ugye érted?

újra kell amúgy hangsúlyoznom: sztem ultrasz..r volt az ő teljesítménye is, csak 2 dolog miatt nem nagyon tűnik fel sokaknak... ad1 rövid ideig volt, és egyszeri tételekkel lehetett a kiadásokból lefaragni... ugye az megvan, melyik kurmány csinálja azt, hogy minden évben bevezet egy ilyen "egyszeri tételt"? bingo, a fityisz az! :) hogy a rossebbe bírná ki ilyen vacak kurmányzással egy gordonka-féle üzletember 4 évig máshogy, mint az orbáni módszerrel? persze, hogy nem lenne visszamenőleges törvénykezés, stb.
sok szempontból jobb lenne, DE ami igazán számít, abból a szempontból ezek egy kutyák: a nagy adócsalókat és egyéb trükközőket nem akarják elkapni, mert vagy közülük valók, vagy pénzt adnak a kampányukra... ha érted, miről szól az egész kampányosdi, megérted ezt is... nincsenek ilyen szempontból véletlenek: nekik nem érdekük egy hatékony NAV ill. APEH, ezek ugyanolyanok, mint a BKV-s vezetés: folyton ötletelnek (on-line pénztárgépek, ill. BKV-s részről az e-jegy stb.) aztán ezzel az egésszal csak azt takargatják, mennyire sz..ul működnek, mellyiere nem képesek önmagukon alakítani, stb.
egy normálisan működő cégnél már rég repültek volna a vezetőik...
mit gondolsz, Oszkónak nem lett volna kellő tapasztalata és/vagy agilitása ahhoz, hogy rendbe tegye azt a kuplerájt a NAV-nál? adótanácsadással foglalkozott többek közt... ehhez képest hozz se kezdtek, pedig pont a PM volt az akkori APEH felügyeleti "szerve", seperc alatt megszervezhette volna legalább a tételes ÁFA-bevallás törvény bevezetését, amit azóta már használnának is a cégek... de hiába magyarázom, valószínűleg lövésed nincs, mire jó az... (csak egy példa volt btw.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 21:43
Előzmény: #156  loliense
#168
szamárság... szerencsétlen macska arról írt, hogy hitler ellen összefogtak anno a britek (Churchillről volt szó az előzményben)

amúgy persze, hogy hülyeség, amiket írt, hiszen a németek ellen nem lehet összefogni, mert nincs kivel - nem mellesleg teljesen felesleges is... normális országban a cél az lenne, ha a nagyhatalmakkal együtt lavírozva (olykor egy "csónakban" evezve) érnénk révbe: fejlődne az ország gazdaságilag és kulturálisan is
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 21:54
Előzmény: #148  goapsy1
#169
"a PM-esek meg listán kaptak helyet gordonkától... ez nem gyanús egy "cseppet"? "

Gyanús, gyanús, de miben?:D
Szövetségek esetén, mint az E14-Pm, megesik az ilyen, hogy a szövetség tagjai kerülnek a listára. :)))

-na akkor fussunk ennek neki még 1x... PM mint olyan NEM LÉTEZETT egészen addig, amíg ki nem váltak az LMP-ből ezekért a posztokért... másképp fogalmazva: ha neked ilyen alakok kellenek, amelyek otthagyják a munkahelyüket egy kicsivel több fizuért, akkor legyetek egymással boldogok :)

ha te lennél a főnökük, minden bizonnyal rájuk bíznál szenzitív információkat :)
ha pedig az ügyfelük, akkor is :)
nyilván minden ember vágya az a politikus, amelyiknek nincsenek elvei, csak a pénzt szimatolja, és ha szagot fog, akkor utána is megy :)

látod, erről beszéltem korábban, amikor "kiscserkészekről" meg ilyenekről írtam... ha valakik tűzön-vízen keresztül ragaszkodnak az elveikhez, azokból sokkal kiválóbb államférfiú lesz, mint a "hagyományos" mosópor... izé politikusból :)

az lenne a minimum, hogy egyféle pályaalkalmassági tesztet írassanak minden politikussal, és aki nem felel meg, mehet a k..va anyjába (lenne benne mindenféle jellemteszt meg persze IQ teszt is)

ma már tart ott a pszichológia mint tudományág, hogy kivitelezni lehet egy szinte 100%-osan átverhetetlen tesztsorozatot, ahol az egyik teszt esetleges hibáit a másik teszt erősségei kiküszöbölik, stb.

persze ha neked megfelelnek ezek, akkor nem szóltam :)

mindenesetre nem lep meg, hogy rá sem kérdeztél eddig, miért tartom gordonkát szakmailag alkalmatlannak :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 22:10
Előzmény: #148  goapsy1
#170
"Ez normális időszakban valóban becsülendő, de ez nem normális időszak. Ennek most egyszerűen nincs itt a helye. Még 4 év Orbánba beledöglik az ország. Churchillt talán nem tartod elvhűnek azért, mert összefogott Sztálinnal? Nem azért, mert nagy haverok lettek volna, hanem azért, mert rájött, (nagyon helyesen) hogy Hitlert csak ezzel a módszerrel lehet megállítani."

a politika k..ra nem hasonlít a háborúhoz... a háború tömény erőszak, ott a nyers erő elve gyakran érvényesül - 500 tank az mindenhol 500 tank

de ha a fityisznek van pl. 500e szavazója, és simicska úgy döntene, hogy pártot akar váltani, akkor nem tudná a pénzét 500e szavazóra átkonvertálni

ezért is gondolom azt egyébként, hogy a pártok és a finanszírozóik egymással KÖLCSÖNÖS FÜGGŐSÉGBEN vannak, hogy orbánc nem egy sima csicskása simicskának, sőt simicska "csak" a kampánypénzeket adja, ezért fontos, de vitya sajnos nem függ tőle - ha ő akarna váltani, megtehetné (más kérdés, hogy nem tudni, melyikük milyen bizonyítékokat őriz a másikról "titkos" aduász gyanánt)
nyilván nem borítják fel az "egyezségüket", mert eddig ez nagyon is gyümölcsöző volt számukra, sőt simán lehet, hogy meg is bíznak egymásban (tehát rejtegetett aduászok sincsenek), de a lényeg, hogy ez sajnos egy szimbiózis, ami képes lenne az idők végezetéig működni, ha a politika és a háborúzás ugyanazokat a szabályokat követné

csak 1 példa: ha a zemberek nem lennének ennyire agyhalott/agymosott zombik, akkor a kampányba ölt milliárdok nem sokat érnének, míg egy háború anyagi javak nélkül elképzelhetetlen... el sem indul nélkülük

a kampányhoz elviekben még sok pénz sem kellene - ha megtiltanánk a kampányolást saját zsebből, és kapna minden megfelelő* párt ilyen-olyan médiafelületet (kvázi természetbeni juttatásként), akkor nem kellene hozzá pénz, és az állampolgárok sokszorosan jól járnának vele

(*megfelelő = bizonyos aláírás-mennyiséget, stb. összegyűjtött, de lehet ezt máshogy is szabályozni, csak itt és most ez jutott elsőnek eszembe...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 22:15
Előzmény: #149  goapsy1
#171
"Én ebben nem hiszek. Amit mondasz, az olyan, mintha lenne Robot-1, Robot-2, stb, előre programozott feladattal, és azt hajtaná végre mindegyik.

Orbán nem azért szabadságharcol, meg megy neki mindenkinek, mert ez a feladata, hanem mert ilyen a habitusa. Nyilván van ebben mögöttes cél is, természetes, de egy csendes, visszahúzódó alkat (pl Medgyessy) soha nem tudná ezt előadni, bármennyire is előre megkomponált a feladat."

ezt a részét nagyon félreértetted - majd később talán kifejtem, mire is gondoltam
Sigorszky 2013. 07. 07. 22:15
Előzmény: #166  upgrayeddAKS
#172
"...már látom is magam előtt a következő reality-showt :) simicska kövérlaca mellé kerül, de külön cellába, és mindkettőnek zárkatársa egy-egy látens homo 200 kg-os zsírdisznó, szadista hajlamokkal és egy nagy adag vazelinnel :)"

Aztán minek ez a vazelinos finomkodás...?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 22:26
Előzmény: #148  goapsy1
#173
"Ez normális időszakban valóban becsülendő, de ez nem normális időszak. Ennek most egyszerűen nincs itt a helye. Még 4 év Orbánba beledöglik az ország."

elég sokszor leírtam már, hogy gordonkának semmi esélye orbáncék ellen, úgyhogy nem tudom, miért nem akarod megérteni, hogy nekem az nem érv, hogy össze kell fogni a barna törpe ellen - a törpe ellen egy új jobboldalt kell létrehozni, mert a magát jobboldaliként definiáló NEM FOG baloldali címkéjű tömörülésre szavazni

amúgy amit Watsonnak írtál, abban burkolt módon benne is van a megfelelő koncepció: Róna (ha következetesen végigvinné, de sztem most meg van szeppenve, és attól tartok, elment a kedve a politikától, pedig ha van valakinek, hát neki van esélye a jobboldali gyűjtőpárt létrehozására) lenne orbánc igazi ellenfele, a "belülről" "támadó ellenfél", aki ellen nem tudna sokat tenni a törpe, mert friss, hiteles ember Róna, ráadásul józan, megfontolt, taktikus... (és még egy csipetnyi demagógia sem hiányzik belőle, hehehehe)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 22:33
Előzmény: #172  Sigorszky
#174
1. félti a zsírdisznó a farkát :)
2. lehetne a xxxxxx márkájú vazelint reklámozni a reality showban :)
3. fluoreszkáló anyag is lenne benne, hogy hi-tech trükknek nézzen ki :)
4. magyar cég gyártaná magyar munkásokkal :) és az lenne a mottója, hogy magyar lyukba magyar (vazelinos) f..t :)
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 22:46
Előzmény: #173  upgrayeddAKS
#175
Az a baj, hogy nagy a káosz a fejekben.

Szerintem a legtöbb ember nálunk nem tudná definiálni, hogy egy párt mikor bal-, és mikor jobboldali... Elnyomnak pár lózungot ("nemzeti", "kommunista"), és ennyiben kimerül.

Gazdaságpolitika, piacok szerepe, adózás -ezek terén mintha a pártjaink sem tudnák, hogy mit jelent a jobb-, vagy baloldaliság.

A fidesz rengeteg területen majdhogynem kommunista (állam szerepe, centralizáció, média szabályozás, pártstrktúra, a termelés dicsőítése stb stb), de ez nem zavar 2 millió "jobboldali" szavazót.

Lehet, hogy tényleg csak a címke számít.

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 23:04
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#176
"Lehet, hogy tényleg csak a címke számít."

sokaknál csak az

ezért is hoztam már jópárszor a coca meg a pepsi colát mint példát: van egy brand, amivel azonosul a fogyasztó, és nem látja t, mennyire átverik... nem a tartalmat értékeli, hanem a dizájnt

a vallásban a legdurvább a helyzet, mert az egyházak szöges ellentétei annak, amit hirdetnek... a politikában "csak" néha átlátszó a képmutatás, a monoteista vallások vezetőinél meg már egyenesen mindig

...és ezeknek van kb. 3 mrd. hívük világszerte - hát ennyit a Gauss-görbéről :(
(nota bene: a monoteista vallások a leginkább aluliskolázott régiókban terjednek leginkább)
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 23:23
Előzmény: #176  upgrayeddAKS
#177
"a monoteista vallások a leginkább aluliskolázott régiókban terjednek leginkább)"

ez minden vallásra igaz! lsd fekete-afrika manapság

"a vallásban a legdurvább a helyzet, mert az egyházak szöges ellentétei annak, amit hirdetnek... a politikában "csak" néha átlátszó a képmutatás, a monoteista vallások vezetőinél meg már egyenesen mindig "

Ez kétségtelen, de ők csak az egyház és esetleg a hívők némi pénzéért felelnek, nem egy ország felemelkedéséért, így annyira nem tart lázban. Amúgy imádom dennett és dawkins ezirányú irományait.

Alternatív jobboldal:
ezen már én is gondolkodtam, de nekem úgy tűnik, hogy az 2 millió fidesz-szavazó, akik ennyi mocsokság után még mindig oda szavazna, na, ők reménytelenek, elvesztettük őket.

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 23:46
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#178
"...ezen már én is gondolkodtam, de nekem úgy tűnik, hogy az 2 millió fidesz-szavazó, akik ennyi mocsokság után még mindig oda szavazna, na, ők reménytelenek, elvesztettük őket."

elég nagy részük csak a "külső ellenség" (mszp, EU, karvalytőke, etc.) miatt tart össze... ha lenne egy olyan jobboldali erő, amelyik konzervatív nézeteket vall (de nem viszi túlzásba), hazaffy, mszp-ellenes, minden ízében "az emberek pártja" milliőt sugallja, stb., akkor a fidesznek annyi lenne, csak a nagyon hülyék egy része maradna nekik, mert ezen zombik nem kis része a jobbikhoz húzna (sőt sztem egy kellőképp jobboldali gyűjtőpárt sok buta ember voksát is magához tudná vonzani)

sok olyan ember van, aki finoman szólva is nem szofisztikált, és még nekik is fontos a becsület, a tisztaság, stb.

persze a korrupt aljanép megmaradna a fidesznek + a fidesz-éra nyertesei ...de ez utóbbi csak egy szűk réteg, a magyar ember haragtartó
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 07. 23:48
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#179
"ez minden vallásra igaz! lsd fekete-afrika manapság"

:)

ja, de tippelj, melyik 2 vallás terjed ott leginkább :) a muszlim hit meg a kereszténység

Q.E.D.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 08. 00:14
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#180
"Ez kétségtelen, de ők csak az egyház és esetleg a hívők némi pénzéért felelnek, nem egy ország felemelkedéséért, így annyira nem tart lázban."

a pénzbeli részével félig-meddig egyetértek, bár megjegyezném, hogy idehaza sajnos nem egyházi adóból fedezik az egyházaknak nyújtott támogatásokat, mint ahogy azt kulturállamokban szokás... ha egy német nem tartozik egyik felekezethez sem, akkor nem fizet Kirchensteuert, és ezzel le van tudva a dolog - itthon nem elég a mohó disznóknak az 1%, amiből csak a kaotikus :) egyház megkap 80-90 mrd-ot évente, de kapnak csak úgy "puszira" még vagy 10-et, plusz nyerészkednek a normatív támogatásokon (=lényegesen többet kapnak per koponya, mint amennyi költségük ezzel kapcs. felmerül), az önkormányzati sulik kvótájától lényegesen többet kapnak, no és adómentesek (ráadásul semmi szükség rájuk: ha valaki hívő, akkor miért is lenne szüksége közvetítőkre? isten nem hallja meg a kis báránykáit? kész röhej...)

röviden és tömören: a zombicsináláshoz még rengeteg pénzt is kapnak, tehát nem elég, hogy kritikus gondolkodásra képtelen emberkéket akarnak kinevelni, de még "versenyelőnyük" is van a legtöbb oktatási formával szemben - mi ez, ha nem közpénzből finanszírozott, funkcionális analfabéták (XXI. sz. értelemben) kiképzését végző, kártékony intézményrendszer?

sajnos nem véletlen, hogy alaposan a politikusok "keze alá" dolgoznak, és ezért meg is kapják a "jussukat" a politikusok jóvoltából...

minden mindennel összefügg: ez egy olyan gépezet, aminek a darabjai összehangoltan működnek, és -bár nem mindegyik alkatrész egyformán fontos- azért a vallás ma egyike a főalkatrészeknek (a média persze bizonyos esetekben még ennél is fontosabb)
persze a gépezet ellenünk dolgozik, és az "elitért"

ráadásul a tudománytalan marhaságokat tanítják, főleg a monoteisták (náluk bevett gyakorlat, hogy csak fekete meg fehér létezik)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek