Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 10. 06. 16:28

Orbán vagy Gyurcsány az oka a vörösiszapbalhénak?  

Mert ebben az országban vagy az egyik vagy a másik tuti tehet róla!

Meg úgy általában mindenről ezek tehetnek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 14:02
Törölt hozzászólás
#340
Eros 2010. 10. 11. 14:00
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#339
...bár ez az ottélőknek még nem vigasz,de végre talán errententő példa lesz,a sok m...s kapzsi milliárdos cég részére,hogy nem csak a pénzt kell kivonni egy vállakozásból,hanem áldozni is dolgokra....
...a legszebb az lenne.ha sz összes bagóért eladott régi állami céget,ahonnan a volt szoci nagykutyák csak kiszívják a pénzt....visszaállamosítanák,ha nem tartották be a vállalt kötelezettségeket....annak idején a Mal-nak is be kellett volna ruháznia milliárdokat a környezetvédelmbe,ahogyan igérte....megtette...?
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 13:54
Előzmény: #336  pampa
#338
Pampa, ezt mire írtad? Nem egészen értem, mit akarsz erre mondani.
szivacs
szivacs 2010. 10. 11. 13:51
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#337
Jogállamban erre semmi szükség!
Elég, ha visszaállítják Kolontáron és a többi településen az eredeti állapotot a Ptk. szerint.
pampa 2010. 10. 11. 13:50
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#336
Lassan tényleg az fog kiderülni,ha jönnek a "csoda" ügyvédek,hogy a lakosságnak kell kártérítést fizetni a MAL-nak. :(

Mindenki hibás lesz cak a vezérkar NEM.
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 13:45
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#335
+a három milliárdos tulajdonossal is azonnal BÖRTÖNBE!
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 13:43
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
"A rendőrség őrizetbe vette a cég vezérigazgatóját, és kezdeményezi előzetes letartóztatását" - jelentette be Orbán.

nem hiába végzett jogot viktor. már napokkal ezelőtt kimondta az ítéletet. bravó. minden rajongónak kívánom, hogy keresztezze valamelyik 1-10 -es számú fidesz párttagkönyv birtokosának útját. csak koccanjon autóval bayer szlovák rendszámú dzsippes zsoltival. meglátjuk, érvényes-e a jobbkézszabály minden esetben
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 13:39
Előzmény: #332  Törölt felhasználó
#333
Őrizetbe vették a Mal vezérigazgatóját
okt. 11. 13:36 Király András

"Katasztrófahelyzetben a közérdeket tűzön-vízen keresztül is érvényesíteni kell" - jelentette ki Orbán Viktor, egyben bejelentette a katasztrófabiztos intézményének létrehozását, javasolta, hogy az erről szóló törvényt még hétfőn hozza meg a parlament. A katasztrófabiztos fogná össze azt a négy teendőt, amit a kormánynak el kell látnia. "A rendőrség őrizetbe vette a cég vezérigazgatóját, és kezdeményezi előzetes letartóztatását" - jelentette be Orbán.
avatar
Államosítás lesz
okt. 11. 13:33 Király András

"A vörösiszap-katasztrófát okozó vállalatot állami irányítás és állami vagyonzár alá kell vonni, amíg mind a négy feladatot meg nem oldjuk" - mondta. Az államosításhoz szerinte "bátorságra" van szükség. Korábban az állam ilyen feladatra egyszerűen nem vállalkozott, "a milliárdosok mindig megúszták", mondta.
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 13:35
#332
Eddig jól beszél Orbán!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 12:39
#331
Egy bagett nem elég egy napra

A híradásokban szerepelt, hogy az V8cars.hu köré szerveződött, amerikai autók szerelmeseiből alakult klub tagjai szerda óta minden nap saját költségen főznek a kolontáriaknak. Felhívtuk az akció egyik szervezőjét, aki a honlapon jeepzoli nicken ismerhető, kolontári lakos, mert arról értesültünk, hogy le akarták állítani a magánakciójukat. "Valóban idejött egy hölgy pénteken, és felháborodottan követelte rajtunk a 3 medencés mosogatót és különféle engedélyeket, majd azt mondta, másnap visszajön értünk a kollégáival" - mesélte.

Csakhogy a falut szombaton evakuálták, ezért a hölgy már nem tudott visszajönni intézkedni. Viszont jeepzoliék engedélyt kaptak Dobson Tibortól, hogy továbbra is főzhessenek a faluban lévők számára. "A rendőrök, az önkéntes munkások és a tűzoltók egész nap dolgoznak, de a kirendelt napi ételadaguk összesen egy bagett, ennyi nem elég" - mondta. Jeepzoliék naponta 500 adag ételt főznek, ma sertéspörkölt a menü uborkával, de volt már borsos tokány, marhagulyás és chilis bab is a terítéken, így a Kolontáron dolgozók kapnak meleg ételt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 11:02
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
végülis már elkezdték építeni köré a gátat....
lehet hogy ez volt a kormány terve eredetileg.
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 10:59
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#329
Kolontár helyén épül az új tároló?
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 10:40
#328
már arról beszélnek hogy a mal nem hibás...
szerintem állami kitüntetést is kaphatnak, a kolontáriak meg mennek a börtönbe, így a lakhatásuk biztosítva lesz!
aliben 2010. 10. 11. 09:28
#327
1. NEM ÉRTEM, HA A LÉGIFELVÉTELEN, AMIT MUTOGATNAK, MÁR LÁTSZOTT A SZIVÁRGÁS, MIÉRT NEM SZOLTAK AZ ,,ILLETÉKESEKNEK..
2. MIÉRT KEVERTÉK BELE GYURCSÁNYT, AKINEK AZ AJKAI GYÁRHOZ SOHA SEMMI KÖZE NEM VOLT...
AZ EGÉSZ PROBLÉMÁT NORMÁLISAN KÉNE KEZELNI, AZ EMBEREKET KELLENE ELSÖSORBAN AZONNAL KÁRTALANITANI. AZ ÁLLAM JELÖLJÖN KI EGY BIZTOS HELYEN EGY PARCELLÁT, ÉS A SEGÉLYEKBÖL ÉPITSENEK AZONNAL KÖNNYÜSZERKEZETES HÁZAKAT. UTÁNA VEGYÉK ELÖ A HIBÁSAKAT, HAJTSÁK BE RAJTUK A KÁRT, ÉS ÜLTESSÉK LE. HA MEGINT NEM A POLITIKA LENNE FONTOSABB, EZT TETTÉK VOLNA AZ ELSÖ PERCTÖL FOGVA
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 08:56
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#326
természetesen gyurcsány a hibás ...

(álnaív a kérdés .. az I. orbán alkotmány szerint az értelmező szótár átírása is szerepel -26. pontban .. a hülye meghatározásánál első helyen gyurcsány szerepel )
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 06:24
#325
"Buzgárok is okozhatták a katasztrófát
A kezeletlen buzgárok miatt repedhetett meg az iszaptározó fala, mondta a környezetvédelmi államtitkár. A cég egy általuk nem ismert körülményre, eltérő talajszerkezetre gyanakszik."

azok a gyökér gonosz BUZGÁROK!!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 06:12
#324
Lebuktak az álkárosultak

Az iszapáradat áldozatának adta ki magát, és 75 ezer forint értékű segélyt vitt el a helyi plébániáról öt környékbeli településekről érkezett személy. Ma délelőtt, az egyházi szervezet adományosztásán jelentkezett segélyért egy 47 éves nő és 48 éves élettársa. Velük tartott egy szintén a környéken lakó 44 éves férfi 17 és 19 éves fiával.

Az adományosztáson több szatyornyi tartós élelmiszert és tisztítószert pakolt össze a társaság. Amikor a segélyezésben segédkező munkatárs kérte, hogy adják meg nevüket, lakcímüket, valamint aláírásukkal igazolják az adomány átvételét, a 47 éves nő töltötte ki a blankettát, hamis adatokkal. A teletömött szatyrokkal a buszmegállóban várakozó társaságot a rendőrök igazoltatták, és kiderült, hogy olyan Devecser környéki településeken élnek, amelyeket az iszapáradat nem érintett. Valamennyiük ellen hivatalból eljárást indított csalás szabálysértés miatt az Ajkai Rendőrkapitányság. (ORFK)
Törölt felhasználó 2010. 10. 11. 00:41
Előzmény: #322  Sigorszky
#323
Értem, tehát ahogy vártam, nem költöznél zagytározó közelébe és durvának tartod az ártérben való építkezést is. Ezzel tehát végül egyetértettél velem abban, hogy aki mégsem így tesz, az szerinted is kockázatot vállal, hoz egy olyan döntést, aminek bizony komoly felelőssége van (és mindezzel ráadásul hacsaknem teljesen fogyatékos, tisztában is van). Akkor már csak azt nem értem, hogy miért hurrogtál le az elején, amikor én pontosan ezt írtam, meg miért kell azonnal minősítgetni (szoci/komcsi/libsi stb.)?
Sigorszky 2010. 10. 10. 22:23
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#322
Ne haragudj, nem akartam már itt lenni, benéztem egy pillanatra és látom, még választ várnál. Nos, zagytározó, veszélyes hulladéklerakó (vagy csak sima szeméttelep) mellé építkeznék-e, ugye ez volt a 2. pontod!?
A válaszom: nem. Egészségre ártalmas környezetben nem élnék, sem a családomat nem kényszeríteném erre. Többek közt azért is, mert van választási lehetőségem, mert megtehetem. De vannak olyan emberek, akiknek egyszerúen nincs más lehetőségük. Ennek több oka is lehet, benne az is, hogy maguk is hibásak azért, amiért ilyen döntést hoznak. De lehet, hogy egyszerűen csak ez a lehetőség jut nekik. Ezt meg tudod érteni, bele tudsz érezni? Hogy csak 1 példát mondjak: egy idős ember már nem akar elköltözni onnan, ahol az egész életét leélte. Gyermeke pedig mondjuk (ma nem nagyon jellemző) helyben marad és ott akarja gondozni, stb. Megvan? Ezenkívül el tudok még képzelni néhány okot arra, hogy miért élnek ilxen helyeken is emberek.
Még annyit, hogy nem emlékszem, hogy lehülyéztelek volna. Ez a szó konkrétan nem szerepelt azokban a megállapításokban (vélekedésekben) amiket megfogalmaztam hozzászólásaid kapcsán.

Még valami kiegészítésül:
Árvíz után fiatal, frissen a Műegyetem építész karán végzett ismerőstől hallottam a következőt arra a kérdésemre, hogy hogy lehet ártérre épületeket tervezni? Erre ott nem hívják fel a figyelmet?
" Ezzel ne foglalkozz!" - mondták annak, aki ily módon akadékoskodott.
Országunk egyik elit egyetemén, a szakmában a legkiválóbb intézményben hangozhatott ez el.
No comment.

Most már tényleg mentem, sziasztok!
Törölt felhasználó 2010. 10. 10. 22:05
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#321
2) valóban igazolnod kell, hogy mindent megtettél a kocsi műszaki állapotának fenntartásáért és ha valakit elgázolsz éjszaka világítás nélkül, akkor logogtathatod a műszaki vizsgát. de a világítás hiányának észlelésén kívül én bajban lennék.

Topik gazda

Kubumaci
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek