Topiknyitó: Portfolio 2013. 09. 15. 19:23

Orbán: 2014 a rezsiharc éve  

Ugrás a cikkhez
Senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy 2014 a rezsiharc éve lesz - mondta Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a 12. Kötcsei Polgári Piknik több száz részvevője előtt. "Nagy ellenállásra számítok, kísérletet fognak tenni arra, hogy visszaemeljék...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189165
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:59
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
A rezsicsökkentés, meg a devizahiteles mentés is pont ugyanarról szól: saját elcseszett gazdaságpolitikájuk előre is nyilvánvalóan látható nagyon káros mellékhatásai ellen veszik most erőből fel a harcot.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:43
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
az nem számít, csak megegye a nép a semmit..

ezerféle különadó, rohadó ország és extra szivatások ellentételezéseként ennyi "nekünk" elég.

siralmas.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:31
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
"csak a rezsike számít, semmi más... :)"

Az a rezsi, ami csak miattuk legalább 15-20%-al nőtt. (gyenge Ft, ÁFA emelés, árakba beépített különadók)
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:29
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
szerintem a polgárok züme tisztában van többek között a trafik és közgép sumákkal.

tett ez ellen valamit?
sőt, jövőre kire is fog szavazni?

csak a rezsike számít, semmi más... :)
Peter_21 2013. 09. 18. 15:27
Előzmény: #60  szivacs
#62
Történhet így is rezsicsökkentés nem pedig cigány módra...

link
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:20
Előzmény: #60  szivacs
#61
"Az államnak meg az a dolga, hogy a piac helyett szabályozza, korlátozza a totál vagy lokál monopol/oligopol helyzetben lévő mocsok cégeket, mivel a piac ezt nem tette meg elég hatékonyan."

És szerinted az állam ezen feladatának szellemében eljárva nyer minden közbeszerezést a Közgép és ennek szellemében szűkítették le a dohány kiskereskedelmi piacot sok 10.000 szereplősről 2-3000 haver szereplősre megtöbbszörözött árréssel (lokálisan monopolhelyzeteket kialakítva)?

Valahogy nem tiltakoztál ezek ellen. Gondolom, csak elfelejtetted megtenni...
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 15:06
Előzmény: #57  watson
#60
"szivacs, és mi köze annak hogy ki a tulajdonos ahhoz hogy milyen mocsok a cég???" - igazad van, nincs köze, mindkettő tud mocsok lenni.

Az államnak meg az a dolga, hogy a piac helyett szabályozza, korlátozza a totál vagy lokál monopol/oligopol helyzetben lévő mocsok cégeket, mivel a piac ezt nem tette meg elég hatékonyan.
Egyetértünk!
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#59
Honnan tudod, hátha mégis!

Akkor viszont az itteni okosságait miért semmisítették meg??? Ráadásul visszamenőleg! Minden eddigi munkásságát!

A portfolio eddig nem támogatta a visszamenőleges hatályú intézkedéseket. Most meg gyakorolja, amit nem támogat??? Akkor hogy is van ez?!

Mi több, vannak olyan álnevek, amelyeket kitiltott, de nem törölte a korábbi irományaikat. Ez meg diszkriminatív! Egyeseket kirekeszt, ketteseket meg nem.

Lám, hogy értéktelenedik az értékrend!
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 14:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#58
abban meg igaza volt - tehát ki vele!
watson
watson 2013. 09. 18. 12:37
Előzmény: #54  szivacs
#57
szivacs, és mi köze annak hogy ki a tulajdonos ahhoz hogy milyen mocsok a cég???

ez az érv csak Orbán állam nevében történő lopására irányuló hibás önigazolási kísérlet...

Hol a felügyelet? tudtommal nem magán szervezet...

múlt héten panaszolta egy vállalkozó:

Fővárosi gázművek kvázi állami, jövőre az a gázhálózat felújítás amit most egy társasház csináltat egy lakásra kb. 90 ezerről 120 ezerre emelkedik, mert a kivitelezők jövőre nem vállalhatnak ilyen munkát csak a gázművek, aki ugyanőket fogja alkalmazni, persze csak azokat közülük aki az uram-bátyám rendszerben jól fekszik, jól mutyizik, jól szavaz, jó segget nyal... bravó
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 12:37
Törölt hozzászólás
#56
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 12:35
Törölt hozzászólás
#55
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 12:13
Előzmény: #50  aliben
#54
"Szerintem jobb kezekbe volt külföldi kezekbe(lásd telecom), mert azok legalább fejlesztettek, és nem magánszámlákra vándorolt az összes nyereség."
Régi mantra, de még mindíg hat!:-)

Mifelénk viszont néhány "szolgáltató" lokális monopol helyzetben van. Pontosan úgy működnek, ahogy leírtad. Visszaélnek a monopol helyzetükkel: szarul szolgáltatnak, drágák, túlszámláznak, nem fejlesztenek, leszarják a fogyasztókat, megsértik a jogaikat, adókat megkerülve kimutyizzák a pénzt a cégekből, kizsigerelik a dolgozóikat, már amelyik szerencsétlent nem építették le vagy szervezték ki félpénzért "vállalkozónak".
Másik "szolgáltató" pedig "pillanatnyilag" (az állami monopólium felszámolása óta) nem elérhető. Ezt nyújtja a "versenypiac": állami helyett magánmonopólium, melynek az extraprofitja már nem az államhoz kerül, hanem külföldi magánszámlákra.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 12:02
Előzmény: #52  szivacs
#53
Sose tudom meg, mit írt nekem, mert mire megláttam ebben a topicban, hogy válaszolt, már törölve volt.
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 11:57
#52
ki tud róla?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:35
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#51
Ez sem kettős mérce. :DDD
aliben 2013. 09. 17. 15:15
Előzmény: #32  szivacs
#50
Tovább pontositva, Eros leirta azt, hogy lopják el a nemzeti vagyont orbánék, csak kifelejtette a földeket, az eu-s pénzeket, stb. Szerintem jobb kezekbe volt külföldi kezekbe(lásd telecom), mert azok legalább fejlesztettek, és nem magánszámlákra vándorolt az összes nyereség. (2-3 év leforgása alatt bárki kapott telefont, müködött is, amire az állami cég esetében 10-20 éveket is kellett várni, uis semmi fejlesztés nem volt. Ha kihalt valaki, megkaphattad a vonalát. Az államnak most sincs pénze, hitelből veszi meg háromszoros!!! áron az EONt, miből fogja fenntartani, a fejlesztésről már nem is beszélve?
totoro
totoro 2013. 09. 17. 15:09
Előzmény: #21  user24
#49
Nem egy nagy ötlet, mivel az állam tulajdonos a Mol-ban.
kotelb 2013. 09. 17. 14:57
Előzmény: #36  Alilou3
#48
Miről beszélsz? Ki mondta hogy "extraprofit" van? Ja tudom a Vezér!:-)
De tételezzük fel igaza van. Akkor nem olyan szabályokat kellett volna hozni amit te is leírtál hogy ne elvigyék a pénzt hanem fektessék be itt!
De nem, inkább ellehetetlenítjük őket.
Ha te befektetsz mondjuk valamibe 1 Milliárdot, mennyi hasznot várnál el? Beérnéd 2-3%? Nyilván nem! Pláne hogy a haverok kaptak 12% nyereséget, a nagy szolgáltatokhoz képest 0 befektetésre!
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:37
Törölt hozzászólás
#47
szivacs
szivacs 2013. 09. 17. 12:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
Ez is "közgazdasági gyöngyszem":

Bede Márton
politika
szeptember 12., 13:26
29 963

Megkezdődhet az aláírásgyűjtés a trafikos népszavazásokról, miután a Kúria helybenhagyta az Országos Választási Bizottság (OVB) döntéseit a dohánytermékek árusításával kapcsolatos népszavazási kezdeményezésekről.

Korábban az OVB két kérdést hitelesített azzal kapcsolatban, hogy

A dohánytermékek kereskedelmi árrése 10, hanem csak 3,3 százalék lehessen.
A trafikokban csak dohányárút lehessen árulni.

Az OVB e határozatai ellen – csaknem azonos tartalommal – négy kifogás érkezett a Kúriához, ezekben egyebek mellett felvetették, hogy a kérdés alapján megalkotandó törvény ellentétes lenne az alaptörvénnyel. A Kúria a kifogásokat nem tartotta megalapozottnak, és helybenhagyta az OVB határozatait." link
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 11:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#45
"Miért, a szerződésben rögzített 8%-os garantált profit nem közgazdasági gyöngyszem?"

A traffikoknak garantált 4-szeresre emelt árrés nem szúrja a szemed?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 11:55
Előzmény: #39  Alilou3
#44
Ezt írtad:

"Ne az fogyasztók fizessék ki a fejlesztéseket, hanem a profit egy részéből tessék fejleszteni"

Én ezt kifogásoltam. A sorok között nem tudok olvasni, én csak azt tudom elolvasni, amit leírtál. Ne a sorok közé akarj gondolatokat belelátni - utólag -, hanem írd le világosan, amit gondolsz. Ha nem megy, az nem az én hibám.
szivacs
szivacs 2013. 09. 17. 11:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#43
Az komoly gondot is okozott pl. az eonnak.
Nem volt könnyű alatta maradni, szegényeknek mindenféle erőltetett szerződéseket kellett kötniük saját cégeikkel, hogy el tudják költségelni a begyűjtött "felesleget".
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 09:54
Törölt hozzászólás
#42
Alilou3 2013. 09. 17. 09:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
Igen egy hülye kan-guru vagyok :-)))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek