Topiknyitó: Portfolio 2013. 09. 15. 19:23

Orbán: 2014 a rezsiharc éve  

Ugrás a cikkhez
Senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy 2014 a rezsiharc éve lesz - mondta Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a 12. Kötcsei Polgári Piknik több száz részvevője előtt. "Nagy ellenállásra számítok, kísérletet fognak tenni arra, hogy visszaemeljék...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189165
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:59
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
A rezsicsökkentés, meg a devizahiteles mentés is pont ugyanarról szól: saját elcseszett gazdaságpolitikájuk előre is nyilvánvalóan látható nagyon káros mellékhatásai ellen veszik most erőből fel a harcot.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:43
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
az nem számít, csak megegye a nép a semmit..

ezerféle különadó, rohadó ország és extra szivatások ellentételezéseként ennyi "nekünk" elég.

siralmas.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:31
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
"csak a rezsike számít, semmi más... :)"

Az a rezsi, ami csak miattuk legalább 15-20%-al nőtt. (gyenge Ft, ÁFA emelés, árakba beépített különadók)
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:29
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
szerintem a polgárok züme tisztában van többek között a trafik és közgép sumákkal.

tett ez ellen valamit?
sőt, jövőre kire is fog szavazni?

csak a rezsike számít, semmi más... :)
Peter_21 2013. 09. 18. 15:27
Előzmény: #60  szivacs
#62
Történhet így is rezsicsökkentés nem pedig cigány módra...

link
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 15:20
Előzmény: #60  szivacs
#61
"Az államnak meg az a dolga, hogy a piac helyett szabályozza, korlátozza a totál vagy lokál monopol/oligopol helyzetben lévő mocsok cégeket, mivel a piac ezt nem tette meg elég hatékonyan."

És szerinted az állam ezen feladatának szellemében eljárva nyer minden közbeszerezést a Közgép és ennek szellemében szűkítették le a dohány kiskereskedelmi piacot sok 10.000 szereplősről 2-3000 haver szereplősre megtöbbszörözött árréssel (lokálisan monopolhelyzeteket kialakítva)?

Valahogy nem tiltakoztál ezek ellen. Gondolom, csak elfelejtetted megtenni...
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 15:06
Előzmény: #57  watson
#60
"szivacs, és mi köze annak hogy ki a tulajdonos ahhoz hogy milyen mocsok a cég???" - igazad van, nincs köze, mindkettő tud mocsok lenni.

Az államnak meg az a dolga, hogy a piac helyett szabályozza, korlátozza a totál vagy lokál monopol/oligopol helyzetben lévő mocsok cégeket, mivel a piac ezt nem tette meg elég hatékonyan.
Egyetértünk!
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#59
Honnan tudod, hátha mégis!

Akkor viszont az itteni okosságait miért semmisítették meg??? Ráadásul visszamenőleg! Minden eddigi munkásságát!

A portfolio eddig nem támogatta a visszamenőleges hatályú intézkedéseket. Most meg gyakorolja, amit nem támogat??? Akkor hogy is van ez?!

Mi több, vannak olyan álnevek, amelyeket kitiltott, de nem törölte a korábbi irományaikat. Ez meg diszkriminatív! Egyeseket kirekeszt, ketteseket meg nem.

Lám, hogy értéktelenedik az értékrend!
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 14:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#58
abban meg igaza volt - tehát ki vele!
watson
watson 2013. 09. 18. 12:37
Előzmény: #54  szivacs
#57
szivacs, és mi köze annak hogy ki a tulajdonos ahhoz hogy milyen mocsok a cég???

ez az érv csak Orbán állam nevében történő lopására irányuló hibás önigazolási kísérlet...

Hol a felügyelet? tudtommal nem magán szervezet...

múlt héten panaszolta egy vállalkozó:

Fővárosi gázművek kvázi állami, jövőre az a gázhálózat felújítás amit most egy társasház csináltat egy lakásra kb. 90 ezerről 120 ezerre emelkedik, mert a kivitelezők jövőre nem vállalhatnak ilyen munkát csak a gázművek, aki ugyanőket fogja alkalmazni, persze csak azokat közülük aki az uram-bátyám rendszerben jól fekszik, jól mutyizik, jól szavaz, jó segget nyal... bravó
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 12:37
Törölt hozzászólás
#56
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 12:35
Törölt hozzászólás
#55
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 12:13
Előzmény: #50  aliben
#54
"Szerintem jobb kezekbe volt külföldi kezekbe(lásd telecom), mert azok legalább fejlesztettek, és nem magánszámlákra vándorolt az összes nyereség."
Régi mantra, de még mindíg hat!:-)

Mifelénk viszont néhány "szolgáltató" lokális monopol helyzetben van. Pontosan úgy működnek, ahogy leírtad. Visszaélnek a monopol helyzetükkel: szarul szolgáltatnak, drágák, túlszámláznak, nem fejlesztenek, leszarják a fogyasztókat, megsértik a jogaikat, adókat megkerülve kimutyizzák a pénzt a cégekből, kizsigerelik a dolgozóikat, már amelyik szerencsétlent nem építették le vagy szervezték ki félpénzért "vállalkozónak".
Másik "szolgáltató" pedig "pillanatnyilag" (az állami monopólium felszámolása óta) nem elérhető. Ezt nyújtja a "versenypiac": állami helyett magánmonopólium, melynek az extraprofitja már nem az államhoz kerül, hanem külföldi magánszámlákra.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 12:02
Előzmény: #52  szivacs
#53
Sose tudom meg, mit írt nekem, mert mire megláttam ebben a topicban, hogy válaszolt, már törölve volt.
szivacs
szivacs 2013. 09. 18. 11:57
#52
ki tud róla?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:35
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#51
Ez sem kettős mérce. :DDD
aliben 2013. 09. 17. 15:15
Előzmény: #32  szivacs
#50
Tovább pontositva, Eros leirta azt, hogy lopják el a nemzeti vagyont orbánék, csak kifelejtette a földeket, az eu-s pénzeket, stb. Szerintem jobb kezekbe volt külföldi kezekbe(lásd telecom), mert azok legalább fejlesztettek, és nem magánszámlákra vándorolt az összes nyereség. (2-3 év leforgása alatt bárki kapott telefont, müködött is, amire az állami cég esetében 10-20 éveket is kellett várni, uis semmi fejlesztés nem volt. Ha kihalt valaki, megkaphattad a vonalát. Az államnak most sincs pénze, hitelből veszi meg háromszoros!!! áron az EONt, miből fogja fenntartani, a fejlesztésről már nem is beszélve?
totoro
totoro 2013. 09. 17. 15:09
Előzmény: #21  user24
#49
Nem egy nagy ötlet, mivel az állam tulajdonos a Mol-ban.
kotelb 2013. 09. 17. 14:57
Előzmény: #36  Alilou3
#48
Miről beszélsz? Ki mondta hogy "extraprofit" van? Ja tudom a Vezér!:-)
De tételezzük fel igaza van. Akkor nem olyan szabályokat kellett volna hozni amit te is leírtál hogy ne elvigyék a pénzt hanem fektessék be itt!
De nem, inkább ellehetetlenítjük őket.
Ha te befektetsz mondjuk valamibe 1 Milliárdot, mennyi hasznot várnál el? Beérnéd 2-3%? Nyilván nem! Pláne hogy a haverok kaptak 12% nyereséget, a nagy szolgáltatokhoz képest 0 befektetésre!
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:37
Törölt hozzászólás
#47
szivacs
szivacs 2013. 09. 17. 12:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
Ez is "közgazdasági gyöngyszem":

Bede Márton
politika
szeptember 12., 13:26
29 963

Megkezdődhet az aláírásgyűjtés a trafikos népszavazásokról, miután a Kúria helybenhagyta az Országos Választási Bizottság (OVB) döntéseit a dohánytermékek árusításával kapcsolatos népszavazási kezdeményezésekről.

Korábban az OVB két kérdést hitelesített azzal kapcsolatban, hogy

A dohánytermékek kereskedelmi árrése 10, hanem csak 3,3 százalék lehessen.
A trafikokban csak dohányárút lehessen árulni.

Az OVB e határozatai ellen – csaknem azonos tartalommal – négy kifogás érkezett a Kúriához, ezekben egyebek mellett felvetették, hogy a kérdés alapján megalkotandó törvény ellentétes lenne az alaptörvénnyel. A Kúria a kifogásokat nem tartotta megalapozottnak, és helybenhagyta az OVB határozatait." link
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 11:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#45
"Miért, a szerződésben rögzített 8%-os garantált profit nem közgazdasági gyöngyszem?"

A traffikoknak garantált 4-szeresre emelt árrés nem szúrja a szemed?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 11:55
Előzmény: #39  Alilou3
#44
Ezt írtad:

"Ne az fogyasztók fizessék ki a fejlesztéseket, hanem a profit egy részéből tessék fejleszteni"

Én ezt kifogásoltam. A sorok között nem tudok olvasni, én csak azt tudom elolvasni, amit leírtál. Ne a sorok közé akarj gondolatokat belelátni - utólag -, hanem írd le világosan, amit gondolsz. Ha nem megy, az nem az én hibám.
szivacs
szivacs 2013. 09. 17. 11:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#43
Az komoly gondot is okozott pl. az eonnak.
Nem volt könnyű alatta maradni, szegényeknek mindenféle erőltetett szerződéseket kellett kötniük saját cégeikkel, hogy el tudják költségelni a begyűjtött "felesleget".
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 09:54
Törölt hozzászólás
#42
Alilou3 2013. 09. 17. 09:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
Igen egy hülye kan-guru vagyok :-)))
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 09:39
Törölt hozzászólás
#40
Alilou3 2013. 09. 17. 09:33
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Te olyan korlátolt vagy mint hat másik !!!!

Olvass a sorok között, azt írtam, hogy a profitból fordítssanak fejlesztésre, de itt a probléma az, hogy a profit nem tiszteségesen van számolva, hanem túlzott, erről ennyi,
Úgy látszik, hogy Te mindenhez értesz, mélyen gondolom, hogy nem ebben a világban kellett, hogy szülessél, hanem az ufók közzé, azok más dimenzióban gondolkodnak !!!
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 09:25
Előzmény: #36  Alilou3
#38
Ennyire ne égesd már magad...

"Ne az fogyasztók fizessék ki a fejlesztéseket, hanem a profit egy részéből tessék fejleszteni"

Ez egy közgazdasági gyöngyszem. Ezért nem az egyetemről, hanem egy közgáz szakközépből is kibuktatnak...

1. És a profit mégis miből van? Csak úgy lesz (összehordják a legyek pl.), vagy a fogyasztó fizeti?
2. Ha valami non-profit (mert ugye most ez a legújabb baromságuk), akkor ott miről is beszélsz?
Alilou3 2013. 09. 17. 09:17
Előzmény: #36  Alilou3
#37
Az elnyomó rendszereknek van egy igen kedvező tulajdonsága,
kezdettől fogva bukásra vannak ítélve. A kérdés csak az, hogy ez mikor következik be és legyen bármilyen furcsa is ezt az időpontot nem az elnyomók hanem az elnyomottak határozzák meg..
Alilou3 2013. 09. 17. 09:14
Előzmény: #31  kotelb
#36
Ne az fogyasztók fizessék ki a fejlesztéseket, hanem a profit egy részéből tessék fejleszteni, minden egészsséges vállalatnál így működik, de sajnos a külföldi cégek talicskával tolják ki az órszágból a kizsákmányolt pénzt...kell, hogy legyen egy ellenörzött szabály, hogy a profit egy részét kötelesek legyenek vissza forgatni a fejlesztésben, de sajnos amikor valaki végre azt mondja abból a sok profitból elég, akkor minden szólgáltató sír mint a baszatlan kurva....ennyi
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 17. 06:45
Előzmény: #34  szivacs
#35
akkor én nem feltétlenül fogadom el, ahogy fogalmazod
szivacs
szivacs 2013. 09. 17. 00:07
Előzmény: #33  Bekre_Pal
#34
Nem jelenti feltétlenül azt, hogy el kell fogadni. Csupán azt, hogy fel kell ismerni a hasonlóságot a két folyamatban (vannak különbségek is persze) és ha sikerül, akkor az közelebb visz annak megértéshez is, hogy mi miért történik.
Miután felismerted, átgondoltad, akkor akár állást is foglalhatsz részben vagy egészben mellette vagy ellene - de persze ez sem kötelező.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 23:49
Előzmény: #32  szivacs
#33
ez azt jelenti, hogy el kell fogadni? csak mert nem vagyok okos, elnézést, rá kell kérdeznem, nehogy rosszul értsem
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 23:39
Előzmény: #27  Eros
#32
Egész pontosan leírtad, hogy mennyire kísérteties a hasonlóság ahhoz, ahogy annak idején a nemzeti vagyont elvtársi és külföldi kezekbe privatizálták.
kotelb 2013. 09. 16. 21:55
#31
A híres Szoci világ nem ez volt? Az állam mondta meg mi mennyi!
És az a legnagyobb baj, hogy az "okos" ellenzék is beáll a sorba és bólogat!
Pedig kiállhatna és elmesélhetné a sok vakbaromnak mi is lesz a vége.
Csak jelzem az áramszolgáltatók (szoktam dolgozni nekik ) már 2 éve nem fejlesztenek semmit! Biztos jó lesz így? Nem kellene ennek a balkáni országnak fejlődnie?
Minap azon gondolkodtam pont, hogy ezek a szerencsétlen Dél-koreaiak 30-40 éve sehol nem voltak. De mostanra a világ elején vannak. Szerintem ha ott most megállna az idő, akkor talán 50 év és beérnénk őket. Persze lehet hazahúzott a szívem kicsit:-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 21:49
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
bár nem vagyok Fidesz hívő, de sejtem a válaszokat:
Ha az EU bármi miatt felemeli a hangját, kritizálja a magyar utat, lehet mondani hogy a ballib. és multi gyülekezet ármánykodása azért mert ráléptek az energiaszolgáltatók tyúkszemére.
Az aláírásgyűjtés is kommunikációs húzás. Egyrészt napirenden tartja témát (lám-lám a jóságos vezír segíti a népet), elhiteti ha a baloldal nyer akkor visszacsinálják az egészet (ki akar 25%-kal magasabb gázszámlát fizetni 2014 őszétől). Ill. jó érvrendszer az EU felé is, hogy x millió ember támogatja a rezsicsökkentést, így nem tudunk visszatáncolni.

Lássuk be ügyes rövid távú húzás (rövid távon nem kerül túl sokba - némi ÁFA meg beruházás kiesik - és baromi népszerű lépés.
ennek ellenére szerintem hülyeség. Lehet rezsit csökkenteni de nem így...
Eros 2013. 09. 16. 21:24
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
A céljuk a dohánypiac után,a közmű cégek tönkretétele,majd ennek a bekebelezése ,mert ez is 1000 milárdos piac...kell a haveri körnek.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 21:18
#28
Valamelyik Fidesz hívő meg tudja mondani, hogy pontosan:
- ki és mi ellen harcolnak rezsiügyben?
- ki és mi ellen gyűjtenek aláírást?

Mert ez pont olyannak tűnik, mint az egészoldalas IMF ellenes hirdetések: fikciók ellen küzdenek. Ennyire hülyének nézik az embereket.
Eros 2013. 09. 16. 20:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
Amiről Orbánék nem beszélnek: ez a rezsicsökkentés igazi célja
.....

link
Érdekes módon a profit csak a saját érdekkörön kívüli cégeknél csípi Orbánék szemét. A Fideszhez közeli vállalkozások, legyenek azok útépítők, sajtóvállalkozások, tanácsadók vagy az agráriumban, kereskedelemben érdekeltek, esetleg fogorvosok, netán a kormányfő felcsúti barátainak érdekeltségei, valósággal öntik a nyereséget, és a tulajdonosok milliárdszám veszik ki az osztalékot. Náluk nem elvárás, hogy profit nélkül működjenek, az áraikat sem csökkenti erőszakosan a kormányzati akarat, sőt csak úgy áramlik feléjük különböző formákban az adófizetők pénze. Ők nem célpontjai a demagóg profitellenességnek, ők a kormányfő által támogatni kívánt hazai vállalkozók, rájuk a jelek szerint más szabályok vonatkoznak.

Az egész rezsicsökkentési kampány végső célja az lehet, hogy a közműszolgáltatók is ebbe az érdekkörbe kerüljenek. Nem alaptalan az a feltételezés, hogy a profit nélküli és veszteséges működés erőltetése a tulajdoni átrendeződést szolgálja, aminek folyamatában az államosítás az érintett vállalatok jó részénél csak átmeneti stádium lesz. Ha majd a megfelelő kezekbe kerülnek, többé nem lesz tiltott gyümölcs számukra a jól megérdemelt nyereség.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:11
Törölt hozzászólás
#26
csendben 2013. 09. 16. 15:03
Előzmény: #20  Rotel
#25
(Egy jobb, élhetőbb ország).
nélküle....
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 14:47
Előzmény: #20  Rotel
#24
abból van a pénz.... mellékesen, mikor lesz itt élhetőbb és jobb ország?

a rendszerváltás óta ugyanaz a gárda üldögél a nyakukon, felváltva.
és ahhoz -elvben- nem kell sok ész, rezsicsökkenés ide v oda és száguldó puma maszlag ellenére, egyre nyomorultabbul élünk mi.

ők nem.
Peter_21 2013. 09. 16. 13:45
Előzmény: #21  user24
#23
bakker, remélem nem olvassák :o)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 13:45
Előzmény: #21  user24
#22
szerintem ezt most felírták az ötletlistára
user24 2013. 09. 16. 13:38
#21
Azon gondolkodtam, hogyha Vikinek lenne vér a pucájában akkor nem ilyen kispályás EON-nal vacakolna. Ha harc akkor már legyen harc és ne ilyen bemelegítő gyakorlatokat végezzen!
Mondjuk beállamosítaná a MOL-t, nov 1-től törvényileg 300Ft lenne a 95-ös (persze csak magyar lakcímkártyával...) és egyből minden olcsóbb lenne, már a karácsonyi vásáron érzehetnénk a jótékony hatást, tele lenne magyar termékkel a piac mert az import mint olyan tuti megszűnne, mindenki örülne és maradhatna még 4 évet. (Igaz az országból nem tennénk ki többet a lábunkat és ismét bevezetnék a valutakeretet, na de becsületes magyar ember amúgyse jár ilyen gyanús kétes helyekre mint külföld...)
Na milyen ötletem van? :D
Rotel 2013. 09. 16. 09:52
#20
Mi lenne ha végre a susmus, a mutyi, a korrupció ellen harcolna?
Annak talán még értelme is lenne.
(Egy jobb, élhetőbb ország).
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 08:58
Törölt hozzászólás
#19
watson
watson 2013. 09. 16. 08:29
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#18
Ha ez így lenne, akkor még félmillió (köztük én is) lelép az országból egzisztenciálisan (munka, befektetés... stb.)

Kiürül az ország és a dzsipókat meg a nyugdíjasok rezervátuma marad, néhány kiskirállyal aki megmagyarázza hogy azért nincsen gáz, meg villany, mert a gonosz multi nem fejleszti ingyé' meg a gonosz bank nem ad ingyen hitelt... az euro meg azért 500Ft, mert az export kell hogy az évi 50 dolláros nyaralási pénz meglegyen per kopf ;)

Viktor eljátsza az emberek jövőjét...
rockmaster 2013. 09. 16. 08:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#17
pár bóvlista Fideszes..
Denever 2013. 09. 16. 08:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#16
Ez a harc lesz a vééégsőőőő......:)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 08:02
Törölt hozzászólás
#15
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 07:30
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
visszagondolva tegnap este optimistább voltam az átlagosnál e tekintetben, de szerintem továbbra is van esély, hogy veszítsen, nem mintha az ellenzék ne lenne impotens, de a választói türelem is erősen fogy
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 01:34
Előzmény: #11  Bekre_Pal
#13
Ez így lesz, de nem most, ez ugyanis lassabb folyamat ennél.

Sajnos az van, amit accept írt, elég egyértelműen és könnyen ők nyernek jövő tavasszal is. (hozzáteszem, ha valamit a szocik, Bajnaiék el is kúrnak, akkor a 2/3 is megvan, Jobbikkal együtt viszont mindenképpen 2/3-ra tippelek).
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 00:41
Előzmény: #5  Bekre_Pal
#12
"harcolni fog, hogy kifizesse a rezsijét, mivel májustól munkanélküli lesz"

ahogy a dolgok sajna állnak nem biztos hogy munkanélküli lesz, viszont a zország 2/3-a nesokára az lesz, munkanélküli...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 00:28
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
sztem tavaszra a kisdzsipó sanszos, hogy felrúgja magát, a hívek meg úgy fognak emlékezni, hogy soha nem is bírták (és beállnak a következő segg mögé persze)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 00:09
Előzmény: #1  Portfolio
#10
Szerintem ők nyerik a választást, igaz már nem kétharmaddal, de még mindig ők lesznek fölényben. A devizások megmentése, a rezsicsökkentés komolyabb fegyver minden ígérgetésnél, nem beszélve arról, hogy jelenleg nincs "komoly" alternatíva ... sajnálom és egyúttal kiábrándító, hogy megint csak a szar és a szarabb között fogunk tudni választani ...
rockmaster 2013. 09. 15. 22:01
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Azon gondolkodok az utóbbi időben h ha ezek megnyernék a választást, akkor az összes sz@r amit előállítottak az elmúltháromév alatt, mind rájuk ömlene utána.. nagy túlélő ez a párt, de szerintem ezzel túllöttek a célon már.. vagy ha a cél a magyar nép butítása, akkor jól haladnak..
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 21:53
Előzmény: #1  Portfolio
#8
Elképesztő, ami ezek nyomnak. Úgy csinálnak ezzel, mintha bárki az ellenkezőjét akarná.

Szerintem a demagógia és populizmus éve lesz. Pontosabban már az előző 3 is az volt.
rockmaster 2013. 09. 15. 21:49
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Szerintem meg a józan, paraszti ész és a büdös, bunkó, görény hazudozás harca lesz..
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 15. 21:27
Előzmény: #3  rockmaster
#6
il ferro népe bekajál minden szart
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 15. 21:27
Előzmény: #1  Portfolio
#5
harcolni fog, hogy kifizesse a rezsijét, mivel májustól munkanélküli lesz
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 21:20
Előzmény: #1  portfolio
#4
??? non-profit lesz a közműszolgáltatás Magyarországon?
rockmaster 2013. 09. 15. 20:20
Előzmény: #1  Portfolio
#3
:)))))

Elmebeteg.. de legfőképpen az, aki ezt még mindig bekajálja..
Euroman 2013. 09. 15. 19:56
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek