Topiknyitó: Portfolio 2017. 06. 23. 10:05

Olyan ütemben hal ki Európa keleti része, hogy arra nehéz szavakat találni  

Ugrás a cikkhez
Egy évszázad alatt a közép-és kelet-európai térség tíz országának népességének több mint negyede eltûnhet, de akad olyan ország is, ahol a 21. század végére becsült népesség a 2000-es populáció kevesebb mint 50%-a lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 06. 23. 16:40
Előzmény: #95  kiegyezo
#100
Magyar Bálintot talán hagyjuk! Pokorni sem az a befogadó típus volt, amikor ott volt a lehetőség nála. Nem politikusoknak kell az egész ügyet beindítani szvsz, mert akkor megint csak pártpolitikai üggyé degradálódik és amit az egyik csinált, a másik dafke az ellenkezőjét fogja tenni. Ez társadalmi ügy, nem szabad a politikusokra bízni a kezdeményezést szerintem.
kiegyezo 2017. 06. 23. 16:39
Előzmény: #97  szivacs
#99
Ehhez igazi konzultacio kellene es nem "nemzeti". Nem all szoba a hatalom szinte senkivel.
kukutyinbenko 2017. 06. 23. 16:37
Előzmény: #92  Vazsmegyei
#98
szerintem félreértettél NERtárs...
szivacs
szivacs 2017. 06. 23. 16:36
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#97
Ez nem így működik. Nem kell várni ilyenolyan törvényekre. A szakmának kell legyen elképzelése a szakmája fejlődési irányairól, lehetőségeiről, tapasztalata a helyi és a más országbéli rendszerek működéséről és ezek alapján néhány fejlődési alternatívát képes körvonalazni. Ez lehet kiindulás alap, ezzel kell kiállni a társadalom és döntéshozók elé. Ehhez hozzá kell tenni a társadalom más szegmenseinek, szereplőinek tapasztalatait, igényeit és ezt kell összegyúrni koncepcióvá néhány alternatívával, forgatókönyvvel. A többit már leírtam korábban.
kiegyezo 2017. 06. 23. 16:34
Előzmény: #94  szivacs
#96
Oke, hagyjuk a PISA-t! Tudsz mondani egyetlen olyan ismervet az elmult evek eredmenyeibol, ami elorelepest mutat?
kiegyezo 2017. 06. 23. 16:30
Előzmény: #89  szivacs
#95
Figyu, most tolunk varsz itt koncepciot vagy szakertoktol? Ha az utobbi: Magyar Balint vagy Pokorni? De ebben a temaban annyi cikket olvastam magam is az elmult evek soran, es ugy dobtak ki az egeszet, hogy tenyleg nem ertem, mirol beszelsz. Meg azt sem ertem, hogy ez a szakma hogy nem lazadt meg fol.
szivacs
szivacs 2017. 06. 23. 16:30
Előzmény: #87  kiegyezo
#94
Most mindenki a PISA-tól van elájulva, mintha az valami orákulum lenne, holott az csak egy adott szempontrendszer szerint összeállított és az annak megfelelőséget mérő teszt. Ez a szempontrendszer pedig a fogyasztói társadalomra alkalmas egyedek tömeggyártását célozza. Nekünk pedig állítólag a jelen és a jövő technológiáinak elsajátítására fejlesztésére és annak fejlődésével együtt önképzéssel haladni képes kiműveltekre van szükségünk nem szimpla fogyasztókra.
kukutyinbenko 2017. 06. 23. 16:27
Előzmény: #89  szivacs
#93
Nem kell feltalálni a spanyol viaszt. Lemásolni a finn modellt oszt jónapot... Ja hogy az gyakorlatilag mindenben az ellenkezője a mainak? Akkor nem... inkább léptessük elő Baloghot.
Vazsmegyei 2017. 06. 23. 16:24
Előzmény: #91  kukutyinbenko
#92
++))
kukutyinbenko 2017. 06. 23. 16:23
Előzmény: #83  Vazsmegyei
#91
Szép új virtuális világ...
Törölt felhasználó 2017. 06. 23. 16:22
Előzmény: #89  szivacs
#90
Ha egy törvényt 2-3 nap alatt hoznak meg, akkor hogy lehet javaslatokat várni?
szivacs
szivacs 2017. 06. 23. 16:19
Előzmény: #76  kukutyinbenko
#89
és sehol egy másolat a jobbnál jobb koncepciókat kidolgozóknál? Fura, hogy itt sem lépnek egymás sarkába az előremutató javaslataikkal azok, akik minden problémára az oktatás rendbetételében látják a megoldást de csak addig jutnak el, hogy nem jó, ami van, tovább nem. Ha pedig megpróbálok valami építő párbeszédet elindítani néhány konstruktív javaslattal, akkor már semmi sem marad a nagy jobbító lendületből és egy épkézláb elképzeléssel sem jön elő senki a harcos kritikusok közül. Aztán pár nap múltán megintcsak addig jutnak, hogy szar az oktatás és változtatni kéne rajta. :-(
Törölt felhasználó 2017. 06. 23. 16:14
Előzmény: #86  Vazsmegyei
#88
És mit vársz, mi lesz a büntetés? Szerintem már az is le van beszélve.
kiegyezo 2017. 06. 23. 16:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#87
Pedagogiai asszisztens: szamoltal is? A Puskas stadion, ugye, 100Mrd nagysagrend. 20000 (!) asszisztenssel szamolva, az 5millio. Hogy ezt egy jol kepzett tanar berenek kiegeszitesere szanod-e eveken keresztul? A 20000 azt jelentene, hogy minden harmadik-negyedik gyerekre jut egy. Honnan vennem? Hat, nem kellett volna elzavarni a dolgozni szandekozo, de nyugdijas koru tanarokat (es a tobbieket sem). Van konkretan olyan ismerosom (aktiv koru), aki a diplomaja melle meg vagy 10 oklevelet szerzett, nagyobb reszt ilyen temakban, epp most dobtak ki torvenymodositassal tobb evtizednyi munkajat. Vegul: "Nem az oktatásban van a bibi!". Persze, hogy nem. Egesz addig, amig nincs PISA, amig nem kell olvasni-szamolni nyolcadikban, satobbi. Mindenki szembe jon az autopalyan?
Vazsmegyei 2017. 06. 23. 16:10
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Én hosszabb távon gondolkodom, Tarsoly-ügyben! Nem állok meg az Orbánnál!
Törölt felhasználó 2017. 06. 23. 16:04
Előzmény: #77  Vazsmegyei
#85
"Így járt ez a Tarsoly is! Hogy miért nem a Gyurcsány éra alatt bukott meg azt már csak a jóisten, meg a helytartója tudja" Vagy Orbán. Már kiderült hogy a bukás előtt lelevelezték.
hatosa 2017. 06. 23. 16:03
Törölt hozzászólás
#84
Vazsmegyei 2017. 06. 23. 15:53
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#83
Attól, hogy félrebeszélsz, nekem abból semmi bajom nem származhat! Ezek a társítások már nem zavarnak! A tőzsde függetlenné tett!
kiegyezo 2017. 06. 23. 15:49
Előzmény: #75  szivacs
#82
Szerintem nem struktura kerdese, de ezen nem fogunk osszeveszni. A kerdest viccnek szantad? Mert akkor nevetek egy jot. Ha komolyan kerdezed, akkor meg nem ertem. Rengeteg elkepzeles fogalmazodott meg alapkepzes, kozepiskola es felsooktatas teren is. A tobbsege, persze, penzbe kerulne. De a jelek szerint ez mostanaban csak dontes, ertekvalasztas kerdese.
kukutyinbenko 2017. 06. 23. 15:49
Előzmény: #80  Vazsmegyei
#81
Petiék nem vettek be a buliba? Nem toltad elég lelkesen NERtárs...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek