Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 08. 18. 08:58
Előzmény: #1319  _pampa
#1320
egy demokratikus párt a demokrácia egyik alapeleme ellen kampányol?

"A DK mindent megtesz, hogy az október 2-i kvótanépszavazáson otthon tartsa az embereket – mondta a Hír TV reggeli műsorában a párt szóvivője.
Gréczy Zsolt úgy véli, hogy a most kezdődő ellenzéki kampány hatásos lehet.

„Ezt a népszavazást Orbán Viktor kezdeményezte, tehát ha ez a népszavazás eredménytelen vagy érvénytelen Orbán Viktor számára egy politikai kudarc. el tudom mondani, hogy Magyarország számára ez a népszavazás rettenetes károkat okoz, hiszen kiiratkozunk az Európai Unióból, s ha kiiratkozunk az Európai Unióból, annak az lesz a vége, hogy kizárják az országot az európai Unióból, s akkor sok millió magyar majd észreveszi, hogy Hegyeshalomnál majd megint táskáját, hogy van-e benne elvámolni való” – mondta Gréczy Zsolt."

most az EU tagjakén Hegyeshalomnál 3-6 h. várakozás után tudunk Ausztriába jutni egy osztrák ellenőrzés esetén.
_pampa 2016. 08. 18. 08:40
Előzmény: #1318  Dehogynincs
#1319
Így jár az, aki mindegyik közönségének azt mondja, amit az hallani akar."

ha minden politikus azt mondaná a másiknak amit gondol....

MÁR NEM ÉLNE A FÖLDÖN EMBER!

szvsz
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 18. 08:29
Előzmény: #1307  Jon_Arbuckle
#1318
"mit mondjunk azokra a baloldali képviselőkre, akik úgy értelmezték, hogy az EU-s bennmaradásról/kilépésről szavazunk.. elmeroggyantak?"

Mi vagyok én, véleményvezér? Mindenki azt mond róluk, amit akar. Egyelőre még szólásszabadság van. Ha abból indulsz ki, hogy ők is a politikusok kasztjába süllyedtek, akkor túl nagy hibát nem követhetsz el a megvetésükkel.

Ha Brüsszelnek akarunk üzenni, akkor Brüsszel azt nézi, miről szól a kérdés. A kérdés pedig arról szól, hogy az országgyűlés hozzájárulása is szükséges legyen a döntéshez. Jogi kérdésekben nem vagyok jártas, de még az is meglehet, hogy jogilag nem is kell az országgyűlés hozzájárulása.
Minden választó viszont saját maga dönti el, neki mit jelent a kérdés.
Eddig viszonylag egyszerű volt a helyzet. Ismert politikusi fogás, hogy közös ellenségképre hivatkoznak és így teremtenek egységet. Bushnak is kapóra jöttek az ikertornyok. Talán ezen múlt az újraválasztása.
Most annyival bonyolultabb a helyzet, hogy az iszlámbarát Orbán doktor a könnyen a saját dugájába dőlhet.
link
Ez nagyjából ugyanolyan, mint amikor Horn Gábor dekódolta a vizitdíjas népszavazás eredményét vagy Kövér doktor köteles beszéde, ami nálam ugyan nem verte ki a biztosítékot, de az átlag választók jó része csak a kötélig jutott el. Azt meg az emberek általában nem szeretik, ha fölakasztják őket.
Az őszödi beszéd saját hangú atombombájával persze nem ér fel, de így is érdekes lesz, hogy vakarja le magáról Orbán doktor az iszlámbarátság bélyegét.
Így jár az, aki mindegyik közönségének azt mondja, amit az hallani akar. Sok embert viszont elég nehéz sokáig becsapni, de lehet, hogy ez elbizonytalanítja Orbán doktor híveit, akiken valójában múlik a részvételi arány.
Törölt felhasználó 2016. 08. 18. 08:18
#1317
Igazság szolgáltatás pedig egyáltalán nem történt. Sőt még azt is blokkolja, az állam az igazság kiderítésére hivatott szerve, hogy a közvélemény megtudja mi az igazság, a “kopaszokat” ki küldte.
link
_pampa 2016. 08. 18. 08:11
Előzmény: #1315  Törölt felhasználó
#1316
2-3 késő estit bemásolnál? :))))
Törölt felhasználó 2016. 08. 18. 08:08
Előzmény: #1314  _pampa
#1315
ha kora reggeltől késő estig ide írogatsz,akkor még attól is ostobább leszel,mint amilyennek tűnsz a kommentjeid alapján
_pampa 2016. 08. 18. 06:57
Előzmény: #1313  Phylaxa
#1314
ez a népszavazás valójában egy "legnagyobb " mintára épülő közvélemény kutatás!

hiába győznek a "nem"-ek ha Brüsszel talál egy "kiskaput" akkor is, a nem ellenére be tud telepíteni Magyarországra migránst erővel!

És ezért lesz a szavazás fontos! Brüsszel egy ország lakosainak az AKARATÁVAL ellentétes dolog "elfogadására" kötelezi az ott élőket!

Egy DEMOKRATIKUS EU-ban!

és akkor kezdődik a jogászok munkája!
nincsen olyan érvényes EU rendelet, szabály ami alapján MIGRÁNST kötelezően be kell fogadni egy tagállamnak!

így az EU "jogászainak" be kell bizonyítani hogy azok akiket Magyarországra akarnak küldeni MENEKÜLTEK! és akkor jönni fog a következő probléma, még hatályos a dublin3 egyezmény!

így én egy nagyon hosszú jogi eljárást valószínűsítek ebben a kérdésben,ha az EU "erőből" szeretné lerendezni.

szvsz

Phylaxa 2016. 08. 17. 17:38
Előzmény: #1312  Jon_Arbuckle
#1313
Egyrészt a kérdés világos és egyértelmű, másrészt az EU kilépésről a magyar alkotmány szerint nem lehetséges népszavazást tartani. De ugye az egyértelmű tényekkel nem lehet káoszt teremteni, ezért mondjuk a magunkét, mintha úgy lenne. :)
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 08. 17. 10:31
Előzmény: #1310  Törölt felhasználó
#1312
azt én hol állítottam szerinted, hogy a népszavazás maga nem szolgálhat propagandacélokat? Ez a feltevésed meríti ki a hülyeségnek azt a bizonyos fokát..
Attól még a kérdés maga arról szól, amiről. Nem EU kilépésről. Csak az elmeroggyantak szerint
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 10:10
Előzmény: #1310  Törölt felhasználó
#1311
Olyanon lovagolsz, ami sem a történelemben, sem a napi politikában nem a kedved szerint dőlt el!

Felesleges ezen emésztened magad!

Elmeroggyant képviselőket te is küldtél az UNIOba!
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 10:02
Előzmény: #1309  Jon_Arbuckle
#1310
Az élet nem igazolja a feltevésedet.
Ha igazad lenne, ma is lenne vizitdíj, és 99%-ot kapna a nem szavazat októberben. De ez ugye nem igaz, ergo amit gondolsz, az elmeroggyantság.
Továbbá, hogy szerinted a népszavazás általában véve nem a politikai propagandát szolgálja?
Az a hülyeség olyan foka, ami nehezen elképzelhetö számomra, a politikai elfogultság tud ilyen hülyeségek írására rávenni embereket...

Jelszó, az EU - n kívül is lesz élet
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 08. 17. 09:53
Előzmény: #1308  Törölt felhasználó
#1309
ahogy érzed..
szerintem a valósághoz kozelebb áll a szó szerinti értelmezés (majdnem/talán mindig), mint amit propagandacélokkal belemagyaráz valaki..
Az "EU kilépés" értelmezés maga az elmeroggyantság, nem csak közel áll hozzá..
Törölt felhasználó 2016. 08. 17. 09:49
Előzmény: #1307  Jon_Arbuckle
#1308
Volt olyan népszavazás ahol vizitdíjról szavaztak az emberek, az eltörléséröl, holott valójában egyet értett vele a többség.
A paradoxont a legplasztikusabban egy szdsz-es politikus tudta feloldani, hogy miröl is szavaztak az emberek valójában.
Klassz ez a népszavazás szó szerinti értelmezése, de szvsz az elmeroggyantsághoz azok állnak közelebb, akik szerint egy népszavazás kies ugarunkon arról szól, ami szó szerint le van írva...
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 08. 17. 09:35
Előzmény: #1305  Dehogynincs
#1307
mit mondjunk azokra a baloldali képviselőkre, akik úgy értelmezték, hogy az EU-s bennmaradásról/kilépésről szavazunk.. elmeroggyantak?
_pampa 2016. 08. 17. 09:02
Előzmény: #1304  _pampa
#1306
"Szükséges és fontos dolog az október 2-i népszavazás – mondta a Magyar Idők című lapnak Márfi Gyula veszprémi érsek, aki minden katolikus hívőt arra buzdít, hogy menjen el és szavazzon nemmel a kormány által kezdeményezett, úgynevezett kvótanépszavazáson.

A főpap szerint a menedékkérők kvóta szerinti elosztás „embertelen és a szabad akaratot semmibe vevő” ötlet, ami nem megoldás a válságra, ellenben viszályt szít az uniós országok közt. Az érsek ugyanakkor nem ért egyet a kampánnyal, amelyet a kormányzat folytat, mert a folyamatosan sulykolt reklámoknak „nem szándékolt hatása is lehet”.

Az evangélikus egyház nem kíván véleményt nyilvánítani a referendumról, püspöki körlevél kibocsátását sem tervezik. Szemerei János püspök szerint arra buzdítanak mindenkit, hogy felelős felnőttként éljenek az állampolgári jogukkal és nyilvánítsák ki véleményüket, vagyis az emberekre bízzák a döntést.

Hasonlóan vélekedett Radnóti Zoltán, a Magyarországi Izraelita Hitközségek Szövetsége rabbitestületének elnöke is, aki szerint nincs egyetlen jó válasz a kérdésre. Óvatosan fogalmazott Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezetője, aki szerint nem ildomos az egyháznak politikáról véleményt alkotni, de a nyugati zsidóság tapasztalatai aggodalomra intenek."
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 16. 08:57
Előzmény: #1304  _pampa
#1305
"az uniós kvótarendszer elleni voksolásra buzdít"

Volner János ne értette meg a népszavazási kérdést. Nem a kvótarendszerről voksolunk, hanem arról, hogy az országgyűlés (ahol Volnerhez hasonló figyelmetlen képciselők vagy funkcionális analfabéták ülnek) jóváhagyása is szükséges legyen a döntéshez.

"„Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”"
_pampa 2016. 08. 16. 08:42
Előzmény: #1302  _pampa
#1304
vissza a témához!

"Nemzetstratégiai kérdésként tekint a migrációs helyzetre a Jobbik, ezért az októberi népszavazáson való részvételre és az uniós kvótarendszer elleni voksolásra buzdít - közölte a Kossuth Rádióban Volner János. Az ellenzéki párt frakcióvezetője a 180 percben azt mondta: pártpolitikától függetlenül össze kell fogni a tömeges migráció megakadályozására.

Az ellenzéki politikus hozzátette: ha eredményes lesz a népszavazás, utána módosítani kell az alaptörvényt, miként azt korábban a Jobbik már javasolta."
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 08:31
Előzmény: #1302  _pampa
#1303
Itt hirdetés. 350 óra alatt (kb 45 nap) számítógép programozó lehetsz.
Úgy tudom van itt más is aki programozóként dolgozik. Írja már meg mire lehet jó egy 45 napos képzés.Nekem úgysem hiszi el Pampa.

link
_pampa 2016. 08. 16. 08:24
Előzmény: #1300  Törölt felhasználó
#1302
az informatikus képzésen hihetetlen szintű a minőségi visszaesés. Gyakorlatból tudom, oktattam."

érdekes, a hírekben azt olvasni hogy a cégek még az "iskolapadból" is elcsábítják a tanulókat. az sem érdekli őket ,hogy még nem végzett....

értem én, hogy igazolni szeretnéd:

orbánék mindent tönkretettek....

de miért kell azokat a területeket is belevenni ahol ez nem annyira igaz?

van ezer más ahol igazad lehet!
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 08:20
Előzmény: #1297  _pampa
#1301
Gondolom nem fogod elolvasni, pedig érdemes lenne.

"Magyar informatikusként Németországban - így lehet kijutni "

link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek