Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 11:41
Előzmény: #2852  Phylaxa
#2860
Na mégegyszer: Ha ez ennyire életbevágó, akkor Kaczynski miért nem népszavaztat? A csehek és a szlovákok miért nem?
bigyula 2016. 09. 12. 11:37
Előzmény: #2852  Phylaxa
#2859
Nem látom a kérdésben a kötelező, és a kvóta szavakat.

Abban egyetértek, hogy magunktól nem fogunk kilépni, de csak addig, amíg működik a pénzszivattyú a részünkről. Ha elzárják a csapot, akkor ki fogunk lépni, illetve a jelenlegi rezsim ki fog léptetni minket.

Abban viszont nem vagyok biztos, hogy nem fognak kizárni minket.
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 11:37
Előzmény: #2856  Phylaxa
#2858
1. Nem. Az idegenellenesség definíciója nem kettönkön múlik.
2. Kérdeztem, neked mi volna az elég?
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 11:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#2857
Ez így van, phylaxa konkrétan leírta, hogy semmi sem érdekli, ami árnyalhatná a kérdést, a szavazás következményei sem, a politikai viszonyok sem stb

Pusztán neki próbálom ezt világossá tenni, de már ez is meghaladja a belátóképességét.

Idejönnek mondani mint a papagáj... Csak ahhoz felesleges a nyilvánosság, lehet otthon tükör elött :)

A magyar társadalom idegengyülölö, mivel az, ezért fogékony a habonyi gyülöletkeltésre, és mivel fogékony, ezért érzelmi alapon nyomja, és képtelen racionális vitára.

A gyümölcs beérik, de majd 50 év múlva visszatekintve megint nem a nacionalizmus lesz a hibás...
Phylaxa 2016. 09. 12. 11:33
Előzmény: #2855  Törölt felhasználó
#2856
Na akkor tisztázzuk. Tehát

1. Az idegenellenesség definíciójában nem értünk egyet. Ebből az következik, hogy ami ebből következik, abban nem tudunk vitatkozni sem.

2. Be kell írni, mennyi külföldi állampolgárt telepítettünk le 2014-2015-ben és utána lehet vitatkozni róla, hogy ez sok vagy kevés. Addig csak dobálózunk a semmivel.
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 11:29
Előzmény: #2843  Phylaxa
#2855
1. Az idegenellenesség csak szerinted ez, mások szerint nem ez. Önkényes fogalmakkal vitázol. Ez így megint kényelmes, a zárt gondolatokat nehogy megzavarja bármi.

2. Nem (csak) A muszlimokról van szó, negyedjére mondom, ahogy azt is, hogy láthatóan leszarod a más véleményét, még értelmezni sem vagy hajlandó, nemhogy megérteni.
Phylaxa 2016. 09. 12. 11:27
Előzmény: #2848  upgrayeddAKS
#2854
Pontosan ez a lényeg amit leírtál. Mekkora része?

Az állítás ez volt: A magyar lakosság idegenellenes. Indok? " A környezetem és a magyar kormány idegenellenes." :)
Phylaxa 2016. 09. 12. 11:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#2853
Ellentétek? Nekem semmi ellentétem nincs sem veled, sem pedig Totoróval. Egyszerűen ebben a kérdésben nem értünk egyet. Megesik az ilyesmi a demokráciában. :)
Phylaxa 2016. 09. 12. 11:23
Előzmény: #2846  bigyula
#2852
Szerintem pedig arról. Az érdekes az lesz, hogy az EU mit fog szólni hozzá. A jelenlegi vezetésnek nem fog tetszeni az biztos. Már maga a lakosság megkérdezése sem tetszik nekik. De ilyen a demokrácia. Ez a dolog például sarkalatos, teljesen mindegy, hogy éppen milyen rendszer van. Ez a véleményem.

Nem fogunk kilépni nyugodj meg. Az EU sem fog kirakni. :)

Phylaxa 2016. 09. 12. 11:20
Előzmény: #2845  Törölt felhasználó
#2851
Erről beszéltünk, hogy én például szigorúbban fogalmaztam volna. Nem emlékszem ki volt az, talán te, aki meg is fogalmazta azt, ami nekem tetszett és adtam is egy pluszt. :)

Ez a népszavazás egybevág azzal amit Viktor mondott: "Ezért engem otthon fellógatnának."
Tehát, igen a kormány a saját védelmére is csinálja ezt a népszavazást és szerintem ne félj attól, hogy ebben ők változtatni fognak. Aztán, hogy egy másik kormány hogyan tartja tiszteletben a lakosság akaratát eme témában, abban már bizonytalan vagyok. :)

De semmi közöm a különböző pártokhoz és hatalmakhoz, tehát ez csak az érzésem és semmi több. )
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 11:19
Törölt hozzászólás
#2850
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 12. 11:19
Előzmény: #2838  kukker
#2849
Cseréld le a fekete-fehér TV-d/szemüveged :)
Neked lesz jobb, ha megteszed. Persze nem szabad "muszlim hordák"-at beengedni, ez speciel igaz. Az eddigi integrációs tapasztalatok jók voltak amúgy több évtizedes távlatban, ezért voltak Merkelék ennyire "bátrak" (na jó, akkor vakok...)
Thilo Sarrazin már jó ideje megírta, hogy messze nem tökéletes a rendszer... oda kellett volna rá figyelni, sok TÉNYT írt le, afféle építő jellegű kritikával illette a "rendszert".
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 09. 12. 11:12
Előzmény: #2840  Phylaxa
#2848
"...bebizonyítod azt, hogy a magyar társadalom idegenellenes."

Talán tudok ebben segíteni. A magyar társadalom BIZONYOS RÉSZE (=x%) HATÁROZOTTAN idegenellenes, és ZSIGERBŐL ELUTASÍTÓ az "idegenekkel" szemben. Remélem, ezt nem akarod cáfolni, ez bizonyított tény.
Innentől már csak azon lehet polémizálni, hogy mekkora részről van szó. (Sajnos elég nagy részről szvsz., de ez (is) amúgy szubjektív. Az x>0% viszont tény.)
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 11:10
Törölt hozzászólás
#2847
bigyula 2016. 09. 12. 11:10
Előzmény: #2844  Phylaxa
#2846
Csak az október 2-i népszavazás nem a kötelező kvótáról szól...
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 11:05
Előzmény: #2843  Phylaxa
#2845
"Az pedig, hogy a magyar lakosság nem akar muszlim tömegeket még akkor sem, ha a kormány igen"

Pont ezt a jogot veszi el a mostani népszavazás.
Ha a kormány úgy dönt hogy jöhetnek, nem írható ki újabb népszavazás.
Phylaxa 2016. 09. 12. 11:03
Előzmény: #2841  bigyula
#2844
Tarthatnánk, de ennél egy kicsit fontosabbnak érzem a kötelező kvótáról szólót. :)
Phylaxa 2016. 09. 12. 11:02
Előzmény: #2842  Törölt felhasználó
#2843
Már ne haragudj, de az idegenellenességről vitatkoztunk és nem másról. Az pedig, hogy a magyar lakosság nem akar muszlim tömegeket még akkor sem, ha a kormány igen, ez nem idegenellenesség.

Az idegenellenesség, ha senkit sem akarna, aki más állampolgár. Márpedig ez nincs így, nagyon nincs így. Hogy ne menjünk messzire a délszláv háború alatt pl. mennyi embernek segítettünk?
Törölt felhasználó 2016. 09. 12. 10:55
Előzmény: #2840  Phylaxa
#2842
1. A letelepedettek 2/3-a magyar.
2. A magyar parlament nyilván nem hoz olyan döntést, amivel a lakosság nem ért egyet. Aha, már a kabaréig is hajlandó vagy fokozni a nevetségességed.
Egyébként meg részben a magyar parlament dönt, részben nemzetközi szerzödések döntenek.
3. Nem tartozom azzal. Tényeket kaptál, nem ideológiákat. Attól, hogy te hangosan mondod, hogy nem tények, azok még azok.
Tény, hogy a pirézeket a magyarok többsége elutasítja, más csoportokat még inkább.
4. Elöre megmondtam, hogy nem vagy vitaképes, mert nem vagy nyitott semmire, ami a prekoncepciódtól eltér.
Továbbra sem olvasol el semmit, amit írok.
bigyula 2016. 09. 12. 10:52
Előzmény: #2840  Phylaxa
#2841
"A magyar parlament dönt a befogadási törvényekről és jogszabályokról. A magyar parlament nyilván nem hoz olyan döntéseket ebben a témában, amivel a lakosság nem ért egyet"

Tarthatnánk egy népszavazást arról , hogy "egyetért-e azzal, hogy az állam pénzért letelepedési lehetőséget biztosít bárkinek"...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek