Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 09. 11. 13:36
Előzmény: #2776  ts3
#2780
"Tehát nem írtam ilyet. Családodnak ne mutasd meg, hogy mit művelsz itt, mert nem lesznek rád büszkék.

ts3

"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?"

napok óta azt nyomod,hogy a kérdés a FIDESZ "népszerűsítéséről" szól! :)))

te azt olvastad ki belőle....

én pedig a te válaszaidból azt amit megfogalmaztam!

te ezért csúnyán "megkritizáltál".....
folyamatosan személyeskedsz!

csak nem úgy gondolod,hogy amit lehet Jupiternek azt nem lehet a .....

hogy még pontosabban fogalmazzak:

csak neked van megengedve a "sorok közötti olvasás" lehetősége? :)))

jó lesz ez! csak így tovább! :)

totoro
totoro 2016. 09. 11. 13:35
Előzmény: #2777  _pampa
#2779
Elkanyarodtunk a fő vonaltól, de valóban ez kéne, vagy legalábbis felülvizsgálat.
pitcairn2 2016. 09. 11. 13:34
Előzmény: #2765  totoro
#2778
a "kötvényes bevándorló" 360 ezer eurót tol bele ebbe a történetbe és a __lejáratig__ kell tartania az államkötvényt

ergo

meglehetősen merész az az állítás, hogy "bukunk" rajta...
_pampa 2016. 09. 11. 13:29
Előzmény: #2774  totoro
#2777
meg kell szüntetni,vagy fel kell függeszteni az értékesítését.

ha már nem éri meg.

esetleg a Parlamentben interpelláció,kérdés,azonnali kérdésben kell választ kérni az illetékestől.

magyarázza meg miért értékesítik ha már nem jó üzlet?
ts3 2016. 09. 11. 13:27
Előzmény: #2775  _pampa
#2776
""azt próbálja elmagyarázni, hogy a "kötvényes" migráns ugyanolyan kockázatot jelent Európa számára mint a "hátizsákos".... "

Tehát nem írtam ilyet. Családodnak ne mutasd meg, hogy mit művelsz itt, mert nem lesznek rád büszkék.
_pampa 2016. 09. 11. 13:22
Előzmény: #2771  ts3
#2775
"Most is hazudsz. Jó anyád nem adott neked erkölcsi nevelést?
Mutasd meg hol írtam a fentieket!
ts3

"És a kötvényes migráns, ha nem kap támogatást az államtól, de terrorista. Ezt eltudod fogadni?
Érdekes proli gondolkodás.
ts3

"Bin Laden családnak mekkora probléma megvenni a kötvényeket?
Szerinted a terroristáknak nincsenek vezetőik?
Csak egyfajta terrorista van a fejedben, aki felrobbantja magát?
Nagyon "okos" vagy.
ts3

"Értem, hogy valamiért védened kell rogán féle bizniszt, az általad említett "elég drága verzió" nem értelmezhető egy két szaudi olaj milliárdos fejében.
ts3

:))))

el kell olvasni és mindenki úgy értelmezheti ahogyan akarja....

ahogyan értelmezik a népszavazási kérdést is!

:)
totoro
totoro 2016. 09. 11. 13:20
Előzmény: #2768  _pampa
#2774
Nem, azért is írtam, hogy akkor még megértettem. Viszont azóta eltelt jó pár év, és a helyzet megváltozott. Mára anyagi bukás a letelepedési kötvény, ezzel csak az vitatkozik, aki nem ért hozzá.
Phylaxa 2016. 09. 11. 13:15
Előzmény: #2769  _pampa
#2773
Tudod vannak gazdag menekültek is. Ez nem olyan természetes pár embernek. Az ő képzeletükben a menekült, az földönfutó. Márpedig ez csak azokra igaz, akiknek valóban otthon kell hagyni a vagyonukat vagy pedig már tönkretették, vagy elvették azt tőlük.

De nyilván a "kötvényes" migráns is lehet és szeretne pl. új életet kezdeni. :)
pitcairn2 2016. 09. 11. 13:13
Előzmény: #2733  Törölt felhasználó
#2772
direkt utánanéztem az ottani gyakorlatnak

igen keményen válogatnak a potenciális "menekültek" közül mégpedig elsősorban az új-zélandi __bevándorlási__ politika alapján + vizsgálják a "menekült" által előadott mese hihetőségét, a "menekült" által képviselt biztonsági és bevándorlási kockázatot, + a menekült egészségi állapotát

azaz kizárólag hiányszakmában (vagy az isten háta mögött, mondjuk egy világtól elzárt farmon...) munkára fogható, egészséges és __ledokumentálhatóan__ nem veszélyes "menekülteket" szeretnének az országon belül látni

és mindössze évi 750 főt...

New Zealand Refugee Quota Programme
link

ebből nekem kb. annyi jött le, hogy mindössze a nem megfelelő angol nyelvtudással kapcsolatban elnézőbbek, egyébként ugyanolyan __kukacoskodóan válogatnak__, mint a normál bevándorlók esetében...

ts3 2016. 09. 11. 13:11
Előzmény: #2769  _pampa
#2771
"azt próbálja elmagyarázni, hogy a "kötvényes" migráns ugyanolyan kockázatot jelent Európa számára mint a "hátizsákos".... "

Most is hazudsz. Jó anyád nem adott neked erkölcsi nevelést?
Mutasd meg hol írtam a fentieket!
ts3 2016. 09. 11. 13:09
Előzmény: #2748  _pampa
#2770
"már többször kérdeztem:

hol élnek?
kapnak támogatást a költségvetéstől?
csatolták a szükséges iratokat a kötvényvásárláshoz?
más Eu országban is vehetnek kötvényt?

ezt kérdeztem....

Kérdezel. És egyből írod, hogy nem jött válasz.
Te normális vagy?
ts3

bemásolnád a válaszodat?"

Hazudozásodra minek válaszoljak?
Egyenlőre a hazugságod alól tisztázd magad, utána beszélhetünk.
_pampa 2016. 09. 11. 13:09
Előzmény: #2767  Phylaxa
#2769
semmit sem! :)

azt próbálja elmagyarázni, hogy a "kötvényes" migráns ugyanolyan kockázatot jelent Európa számára mint a "hátizsákos"....

_pampa 2016. 09. 11. 13:07
Előzmény: #2765  totoro
#2768
amikor bevezették akkor is ilyen volt a kamatkörnyezet?
akkor is buktunk rajta?
Phylaxa 2016. 09. 11. 13:06
Előzmény: #2750  ts3
#2767
Már ne haragudj, de mi a fene közöm van bárki business-éhez? :)

A szaudi olajmmilliárdosok, ha akarnák, akkor komplett muszlim országokat vásárolnának be az európai országokba, köztük hozzánk. Nem értem a kérdésed, mit akartál mondani?

_pampa 2016. 09. 11. 13:06
Előzmény: #2763  ts3
#2766
csak higgadtan! ezért kitiltás jár már mostanában!
totoro
totoro 2016. 09. 11. 13:03
Előzmény: #2758  pitcairn2
#2765
Ha már a hülyeségről beszélsz, akkor szerintem a te oldaladon pattog a labda. Tudod egyáltalán mit takar a letelepedési államkötvény? Elárulom neked, hogy a kötvénnyel jelenleg kb. 2.5%-os áron finanszírozzuk az államadósságot, míg a piaci eurós államkötvénnyel 2%-on.

Magyarul minden évben eurómilliókat bukunk ezzel a biznisszel, és még jótékonykodunk is magyar állampolgársággal pluszba.
A keményvalutás szöveged meg külön vicc.
johai 2016. 09. 11. 13:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#2764
Azert kapjak a fizetesuket,ne csodalkozz hogy ervelesuk megegyezik a kormanymediaval,egyszeruen ezeknek mindenben igazuk van,immaron 6 eve egyszer se tevedtek:)
ts3 2016. 09. 11. 13:02
Előzmény: #2759  _pampa
#2763
Ez elég takonygerincű hozzászólás volt részedről.
Ez vagy te.
Phylaxa 2016. 09. 11. 13:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#2762
Te állítottál valamit és nem tudtad indokolni. Az indokod a környezeted és a magyar kormány. Ebből következik, hogy az álításod a részedről hamis.

Én azt állítom, hogy a magyar nép nem idegengyűlölő. Azzal igazolom, hogy nem tudok olyan eseteket, melyekben az egész társadalom, kényszer nélkül, pusztán emberi mivoltából, a mindennapjaiban az lett volna. Ha van ilyen akkor írd le!

Én biztosan nem keltek gyűlöletet és nem uszítok senkit, senki ellen. Ha neked az, hogy a muszlim vallásúakat tömegével, ellenőrizetlenül nem akarom beengedni, akkor baromi nagy tévedésben élsz és el kellene beszélgetned muszlimokkal. Kis mennyiségben pozitívan járulnak hozzá a kultúránkhoz. Ami viszont most folyik és még éppen csak kezdődik, az a kultúránk lerombolása. Ebben semmiféle idegengyűlölet nincs, hiába akarod úgy beállítani. :)

A kormányzat teszi a dolgát. Az, hogy ebben a kérdésben maximálisan egyetértek a kormányzattal az pedig így van. Ezt nagyon jól látod. :)
bigyula 2016. 09. 11. 13:01
Előzmény: #2758  pitcairn2
#2761
"kötvényes bevándorló __kívülről__ hoz be ide keményvalutát... "

Amire mi a jegybanki alapkamat sokszorosát fizetjük neki...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek