Topiknyitó: watson 2010. 11. 10. 12:58

Nyíltan Tolvaj Bűnöző a Fidesz frakció  

Az alkotmányból kiirtani a magántulajdon védelméhez még a saját szabályaikat is meghágja a Fidesz frakció:



"Elsőre nem ment át Lázár János alkotmánymódosítási javaslatának hétfőn elfogadott változata a parlamentben. A gépi szavazás adatai szerint csak a jelen lévő képviselők 66,5 százaléka támogatta"



"A parlamentben gyakran előfordul, hogy képviselők a gép hibája miatt nem tudnak szavazni. Ilyenkor általában automatikusan beszámítják a szóban közölt szavazataikat. A problémát most az jelentette, hogy erre már csak a határozat kihirdetése után került sor, márpedig kihirdetett határozatot a házszabály szerint utólag nem lehet megváltoztatni. A házbizottság ennek ellenére módosította az eredményt." link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 14:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#481
volt egy levezetésedben egy hiba, nem is pici, ami a lenyúlt MNYP pénzekből történő állampapír bezúzás után szerinted csökken az államdósság.

megtennéd, hogy levezeted, hogy az állam ugyanolyan mértékű nyugdíjat miből fogja finanszírozni?
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 14:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#482
Te viszont még hörögsz ahogy látom.
johai 2011. 03. 02. 14:23
Előzmény: #475  exley
#483
Ez fog bekövetkezni...valami félállat munkavezető keze alá adják őket kevesebb pénzért,amit teljesitményhez kötnek.

Totális kiszolgáltatottság a dolgozóknál,fix állami pénz a munkaadónak,amit eddig az ilyen tipusu munkaválalóknak nemigen juttattak vissza.

Reménykedjünk hogy most ez másként lesz,hirtelen teremtődik 100k munkahely a rokkantaknak,tisztességes,becsületes munkaadókkal akik a felebarátaik érdekeit nézik,és nem a saját hasznukat.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 14:28
Törölt hozzászólás
#484
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 14:32
Törölt hozzászólás
#485
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 14:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#486
hihetetlen arrogáns vagy... és egy aprócska dolog továbbra sem stimmel a gondolatmenetedben, de nem tudom, hogy érdemes-e próbálkoznom még...

egy rendszeren kívül aprócska pénzkupacot (MNYP pénzek) beteszel a rendszerbe úgy, hogy a rendszerben nincs meg az ellentételezése, könyvelésben mondanák, hogy lóg az egyik lába... az adósság első lépésben csökken ugyan, de ez nem ajándék, égből kapott pénz, stb, hanem valamikor ezt majd ki kell pótolni... ez egyszer hiányozni fog.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#487
Te tévedhetetlen vagy...
részemről lezárva a "vita".
nem veszed észre, hogy az egyirányú utcában te mész a forgalommal szemben.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 15:10
Törölt hozzászólás
#488
exley 2011. 03. 02. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#489
A Libiában bebukott vegyépszer is innen lesz kártalanítva, csak hogy tudjuk... milliárdos bukta, hála az nagyon okos zorbinak...
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 15:28
Törölt hozzászólás
#490
exley 2011. 03. 02. 15:29
Előzmény: #483  johai
#491
A rokkantak vmunkát Libiában...fizu az nem lesz...a VÁÉv rekonstrukció, meg ilyenek... hej kadafi...
exley 2011. 03. 02. 15:31
Előzmény: #491  exley
#492
Hajrá szél kakasok...hihi..cigók és rokkantak emelik fel Hungaryt, pannon kakasok..hei zorbi, de okos vagy.
exley 2011. 03. 02. 15:33
Előzmény: #492  exley
#493
valaki írja meg, hogy orbitális vezérünk, miért a cigókat a rokkantakat és a szoc segélyeseket pécézte ki magénak... Elképesztő...
exley 2011. 03. 02. 15:34
Előzmény: #483  johai
#494
Sztem vészfékeznek a szélkakasok. nem semmi...
mazda626 2011. 03. 02. 16:23
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#495
"...az állam ugyanolyan mértékű nyugdíjat miből fogja finanszírozni?"
Én értelek, de sajnos ott vagy tévedésben, hogy ezt nem fogja tudni és nem is akarja. Hacsak olyan hatalmas fejlődést nem hoz magával a matolcsi-csomag, hogy az éppen aktuálisan befizetett járulékok nem fedezik.
watson
watson 2011. 03. 02. 16:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#496
"Hol tévedek?"
"De mivel vegyes kifizetések még nem történtek () ezért gyakorlatilag semmire sem volt fedezet"

hát itt tévedsz, és le is írod saját magad, hogy tévedsz:

"Az eddig sem volt fedezet, csak a 25%-ra."
igen, fedezet volt a 25%-ra ;)
Ezt a kifizetés sem befolyásolja, hiszen amit kifizetnél megszűnne fedezetnek lenni, amire kifizeted az meg megszünne adósságnak lenni. A járulék meg majd akkor lesz fedezet ha valaki befizeti, addig csak ígéret, amit te vagy elhiszel vagy nem. ;)
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:25
Előzmény: #495  mazda626
#497
sajnos nem vagyok tévedésben, tudom én is, hogy nem lesz más megoldás, mint emelni a korhatárt, és csökkenteni a nyugdíjakat... a Matolcsi csomag nem strukturális reform, hanem megszorítási csomag, ez egyértelmű. a növekedéshez beruházás is kellene, no mindegy, én drukkolok nekik, mert itt élek, de csoda kellene a sikerhez...
mazda626 2011. 03. 02. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#498
" az állampapírokat, amiket miattuk kellett kibocsátani"
A nagy turót miattuk. Pont az volt a jó bennük, hogy ilyen áron fel kellett vásárolniuk a papírokat. Ezután nézd meg, hogy milyen áron veszik az állampapírokat a befektetők.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:38
Törölt hozzászólás
#499
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:40
Törölt hozzászólás
#500
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:41
Törölt hozzászólás
#501
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#502
tegnap kaptam 12e forint családi pótlékot, visszautaljam, mert emiatt nőtt az államadósság? menjen vissza a GYES/GYED is? de anno visszaigényeltem a lakáshitelem után is valamennyi pénzt, visszautaljam? vagy az állam majd azt is inkasszálja majd a bankszámlámról?

off: magad írod le, hogy rosszul, szakszerűtlenül fogalmaztál, majd pedig a másik direkt csinál úgy, mintha hülye lenne... ez már-már skizofrénia :-)
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#503
1500 mrd adósságcsökkenésért 2600 mrd tartozást vállalunk.

Persze tudom, hogy erre se fogsz válaszolni. Drop se válaszol rá október óta. Tokos pl. válaszolt és felháborodott, hogy honnan veszem az 1500 mrd-t, szerinte közel az egész MNYP vagyont adósságcsökkentésre fordítják. Most már ismerjük a kormány számait: kb. 1500 mrd-ot terveznek erre, a vagyon kb. 60%-át. Tokos persze azóta nem válaszol.
mazda626 2011. 03. 02. 17:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#504
A kasszák eddig biztos vásárói voltak az állampapíroknak, vagyonuk, tehát a beérkező járulékok durván felét ebbe az eszközbe fektették. Most a járulékok elvonása miatt a pénztárak eltűnnek a vevői oldalról, miközben változatlan mértékű kibocsátásra lesz szükség.

Elemzők szerint ebből csak akkor lehet baj, ha tartósan rosszra fordul a befektetői hangulat, ebben az esetben ugyanis nem csak a kasszák tűnnének el a vevői oldalról, de más piaci szereplők sem akarnának állampapírokat lejegyezni.
A keresleti oldalról durván 200 milliárd forint hiányozni fog, miközben az állampapír kibocsátás változatlan lesz. Mivel nincsenek jelentős intézményi befektetők, így a hazai háztartások vagy külföldi piaci szereplők fogják megvenni a többletet, de csak ha minden jól megy – és jól megy?
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:10
Előzmény: #504  mazda626
#505
"A kasszák eddig biztos vásárói voltak az állampapíroknak, vagyonuk, tehát a beérkező járulékok durván felét ebbe az eszközbe fektették. Most a járulékok elvonása miatt a pénztárak eltűnnek a vevői oldalról, miközben változatlan mértékű kibocsátásra lesz szükség."

Ez az, ami nem igaz. Ugyanis az MNYP-kbe nem kell
az államnak befizetnie már. Így ennyivel csökken a hiány. Ez persze csak akkor igaz, ha közben nem szórjuk el az MNYP helyett az államnál maradó járulékrészt.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:15
Törölt hozzászólás
#506
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#507
Csendeske, ne értetlenkedj. Eddig évi 360 mrd az MNYP-kbe ment, azaz ennyivel növelte a hiányt. Most ez a tétel az államé lesz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:25
Törölt hozzászólás
#508
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#509
Nem értem a kérdésed/problémádat.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:34
Törölt hozzászólás
#510
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 18:28
Törölt hozzászólás
#511
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 18:31
Törölt hozzászólás
#512
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 18:36
Törölt hozzászólás
#513
tokos. 2011. 03. 02. 21:14
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#514
Bocsi, de nem szeretem,, ha velem kapcsolatban hazudozol.

Te 1500 mrd vs. 3000 mrd adossagrol beszeltel, ami hamuka volt, mint ez az esetedben mostanaban gyakorta elofordul. Ezt cafoltam.

A jelenlegi becslesek szerint kifizetnek kb 270 mrd realhozamot, ez nem general implicit adossagot, mint ahogy a 300 mrdnyi megmarado mnyp vagyon sem.

Az mnyp vagyonbol akarjak konszolidalni a mavot, ami gyakor.ati.ag (implicit) adossagcsokkentest jelent, kb 300 mrd ertekben.

Akkor ezek alapjan majd szamolgass hantakiraly...

Nem tudom, hogy ki emlekszikra, de mikor megjelentel, azzal indokoltad, hogy foggal korommel veded a szocikat, hogy itt mindenki oket, szegenyeket szidta csak, es a te hihetetlen kiegyensulyozottsagod vedeti veled az oly jo Gyurcsany elvtarsat szinte eron folul.

Fordult a kocka elvtars, mindenki a fideszt szapulja, vedeni kellene oket. Nehezedre esik mi?

Nullara amortizaltad magad te is, mint fretek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:01
Előzmény: #514  tokos.
#515
Tokos:

1. 3000 mrd.

3000 mrd-ról 100%-os visszalépést feltételezve írt mindenki. Ez egy kerekített szám, mindenki ezt használta. A visszalépési arányból most 2600 mrd az általánosan elfogadott tipp.

Ez nem hazugság, hanem egy időpont közmegegyezés szerinti tippje egy kérdésről.

2. 1500 mrd.

Az 1500 mrd az én tippem volt, a nyilatkozatok és a költségvetés alapján. Azóta ezt most MEGERŐSÍTETTÉK.

Teház ez nemhogy nem volt hazugság (egy vélemény ilyen értelemben amúgy se lehet az), hanem kiderült, hogy PONTOSAN az lesz, amit írtam.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:08
Előzmény: #514  tokos.
#516
A stílusod viszont folyamatosan egyre gázosabb, nyilván megint részegen írtál. Megkérlek rá, hogy ne sértegess. Érvelj.

A helyzet az, hogy jelen állás szerint az van, amit írtam. 1500 adósságcsökkentésért 2600 mrd tartozást vállal az állam. (mindkét szám jelen infók alapján írt kb. tipp)
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#517
"--- Téves. Ha és amennyiben kiegyensúlyozzák (nem fogják, szerintem. legkésőbb a komenyisták viszzaintézik szavazatvásárlás gyanánt) a nyugdíj bevételi és kiadási lábát, akkor 0 ft tartozás vállalunk effektíve"

Na ez nagy hülyeség.

2600 mrd MNYP vagyon az MNYP-k nyugdíjkötelezettsége volt. Ezt a részt az állam nem fizette volna ki az MNYP tagoknak. Ezt most az állam átvette, sőt egyéni számlát ígért. Azaz az állam ígéretet tett (jelen áron) 2600 mrd kifizetésre, amit eddig nem kellett kifizessen. Ez de facto 2600 mrd tartozásnövekedés. Magyarázhatod, ahogy akarod, ez az.
Sigorszky 2011. 03. 02. 22:13
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#518
Ezt a részegen írtál dumát már én is megkaptam tőled egyszer. Utólag jelzem, hogy utoljára 20 évvel ezelőtt egy esküvő alkalmával voltam enyhén spicces, de akkor még nem írtam a pfre. Amúgy távcsöved van? Sajnos torzít, lehet vakotázs, ne használd!
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:20
Előzmény: #514  tokos.
#519
Mégegy:

"Nem tudom, hogy ki emlekszikra, de mikor megjelentel, azzal indokoltad, hogy foggal korommel veded a szocikat, hogy itt mindenki oket, szegenyeket szidta csak, es a te hihetetlen kiegyensulyozottsagod vedeti veled az oly jo Gyurcsany elvtarsat szinte eron folul.

Fordult a kocka elvtars, mindenki a fideszt szapulja, vedeni kellene oket. Nehezedre esik mi?"

1. Nem vagyok elvtárs.
2. Megintcsak pátokban gondolkozol, ahogy itt a legtöbben. Focihasonlattal: én nézem a focit és értékelem a játékot. Nincs kedven csapatom. Ti focidrukkerkedtek. Na pl. Csendest igazítottam ki, a másik topucban meg valakit aki számonkérte Orbánon miért nem a nevét viseli a csomag. Mindkét hozzászólásom Fidesz "melletti". De engem NEM ÉRDEKELNEK a pártok, fogd már fel. Te (meg a hozzád hasonlóak) játhatsz rajongósdit, szerelmesdit, meg focidrukkeresdit, de ne gondold azt, hogy mindenki ilyen.
johai 2011. 03. 02. 22:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#520
Bocsi,de ha valakitől idézel lehetőleg idézőjelet használj:)))
tokos. 2011. 03. 02. 22:30
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#521
megint csak tevedsz elvtars egy koryot sem ittam, de nm baj, ha ez lenne a legnagyobb tevedesed az eletben semmi baj nem lenne.

Az 1500 vs 2600-at viszont lezihatnad hogyan jon ki.

Ne sertegess, ervelj. Az, hogy leirsz ket szamot, nem erv, ezt egy ket hozzad hasonlo beszopja, mas meg nem, mint ahogy az 1500 vs 3000-es okorsegeddel is csak a magadfajtat tudtad hitegetni.
tokos. 2011. 03. 02. 22:31
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#522
megint csak tevedsz elvtars egy koryot sem ittam, de nm baj, ha ez lenne a legnagyobb tevedesed az eletben semmi baj nem lenne.

Az 1500 vs 2600-at viszont lezihatnad hogyan jon ki.

Ne sertegess, ervelj. Az, hogy leirsz ket szamot, nem erv, ezt egy ket hozzad hasonlo beszopja, mas meg nem, mint ahogy az 1500 vs 3000-es okorsegeddel is csak a magadfajtat tudtad hitegetni.
tokos. 2011. 03. 02. 22:40
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#523
megint csak tevedsz elvtars, nem eloszor. Nem partokban gondolkodom, te a Gyurcsany fele dolgokat is foggal korommel vedted, fuggetlenul attol, hogy jo volt-e vagy rossz.

Katasztrofalis volt, de mindegy, neked vedened kellett, mert a tobbseg szidta.

Most, hogy a portfolio foruma tele van a fideszt szapulokkal nem erzed ezt az elhivatottsagot. Pedik kizarolag a te ervrendszereddel, akiket mindenki tamad, azt vedened kellene.

Persze te talpig 'elfogulatlan' vagy tudom, csak a fidesz mindent szarul csinal, a szocik meg mindent jol csinaltak, amit meg nem jol csinaltak azt is a szemet fidesz miatt csinaltak rosszul...

Hehehe,ilyen az elfogulatlansag csucsa
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:48
Előzmény: #523  tokos.
#524
Tokos:

"te a Gyurcsany fele dolgokat is foggal korommel vedted, fuggetlenul attol, hogy jo volt-e vagy rossz."

1. Idézz olyat, amikor valami nyilvánvaló baromságot védtem. Tessék. Csak úgy ne állíts már ilyet, indokolj, idézz. Ha nem találsz ilyet, vond vissza.
2. Egyébként nem nagyon van olyan, hogy "jó" v "rossz" abszolút értelemben.

"Katasztrofalis volt, de mindegy, neked vedened kellett"

Már te is ezzel a szánalmas bértopicolózással jössz?
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:55
Előzmény: #523  tokos.
#525
"Persze te talpig 'elfogulatlan' vagy tudom, csak a fidesz mindent szarul csinal, a szocik meg mindent jol csinaltak"

Megintcsak: mikor írtam ilyet? Idézzd vagy vond vissza. Elképesztő miket hazudozol itt össze gyűlöletből. Feküdj le, pihenj, holnap gyere vissza, ma vitaképtelen vagy.
tokos. 2011. 03. 02. 22:57
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#526
na meg egy hazugsag, ezt elsore eszre sem vettem.

Nem mondtam, hogy kozel az egesz vagyont adossagcsokkentesre forditjak, azt mondtam, hogy az akkori felallas szerint 800 mrd (550 +250) megy folyo kiadasokra.

Ami azt jelenti, hogy a tobbi adossagtorlesztesre ment volna. Vagyis az implicit es az explicit adossag kozott 800 mrd a lyuk, ha az egyk 3000, akkor a masik 2200, ha az egyik 2600, akkor a masik 1800.

Annyit valtozott azota a helyzet, hogy a 250 mrd ugy tunik a mav konszolidaciojara, vagyis (implicit) adossagcsokkantesre megy el, vagyis a lyuk elvileg kisebb lett.

Ha esetleg van ezzel ellentetes info, szivesen olvasom, de az, hogy te mennyinek saccolod, kulonosebben nem erdekel, nem vitaalap.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 23:01
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#527
Tőlük irigyli a fránya Viktor a segélyt és a nyugdíjat.
link
tokos. 2011. 03. 02. 23:09
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#528
nem bertopicolozasra gondoltam, belso kenyszerre.

Penznyelo.

Negy evre visszamenoleg nem fogok keresgelni a mobilomon. Abban talan igazad van, hogy sok esetben nem direktben vedted oket, hanem a fideszre kented a szart. Valaki rosszt mondott a szocikrol, te egy percen belul megjelentel, hogy nemugy az, mert az egesz a fidesz miatt tortent.

Pl adossag, egeszsegugy sokminden.

Erdekes, hogy most viszont nem kened a szocikra a szart, pedig az az adossag csak felment a gdp 52%-arol a GDP 80 szazalekara valahogy...
tokos. 2011. 03. 02. 23:21
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#529
penznyelo,

tok ertelmetlen veletek a vita, azert nem is szoktam irni, olvasgatlak benneteket, de az ember megdobben a zsigeri gyulolet lattan, sokkal egyszerubb hagyni, hogy nyalogassatok a sebeiteket meg harom evig, aztan majd probalkozhattok, talan sikerul ismet tonkretennetek az orszagot.

Mindossze azert irtam, mert velem kapcsolatban valotlansagot allitottal, mondhatni hazudtal.

Ha nem vetemedtel volna erre a galadsagra, egy szot sem szoltam volna, de te kezdted a dolgot.

Valszeg holnap sem fogok irni, nincs ertelme, nincs adatod, amin vitazni lehetne, es ha az ember eszerveket mond a magadfajtanak, meg megerteni sem hajlando.

Erre nem b.szom el az idomet.
johai 2011. 03. 02. 23:21
Előzmény: #528  tokos.
#530
Fárasztó téged olvasni.
Miért nem használsz ékezetet?

Sokan igy végig se olvasnak,és nem a mondanivalód miatt.
tokos. 2011. 03. 02. 23:26
Előzmény: #530  johai
#531
mobilrol irok, mikozben a furdokadban dagonyazok. Bar elo lehet rajta csalni az ekezeteket, de eleg korulmenyes.
tokos. 2011. 03. 02. 23:33
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#532
OK visszavonom, ha leirod par sorban azokat a dolgokat, amiket a fidesz jol csinal.

Nem kell tuleroltetned magad, ot dolog eleg lesz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 23:34
Előzmény: #528  tokos.
#533
1. "Negy evre visszamenoleg nem fogok keresgelni a mobilomon. Abban talan igazad van, hogy sok esetben nem direktben vedted oket, hanem a fideszre kented a szart. Valaki rosszt mondott a szocikrol, te egy percen belul megjelentel, hogy nemugy az, mert az egesz a fidesz miatt tortent."

Finomítottál, de megint állítasz valamit, amit megint nem tudsz igazolni. Hagyjuk az ilyet.

2. "Erdekes, hogy most viszont nem kened a szocikra a szart, pedig az az adossag csak felment a gdp 52%-arol a GDP 80 szazalekara valahogy..."

A szocikat menet közben is szídtam a rossz ÁHT-ért, növekvő államadósságért. Csakhogy messze nem csak ők tehetnek róla. Sokszor leírtam, mik a nagyobb tételei a 2001 után bekövetkezett adósságnövekedésnek. E tekintetben a felelősség kb. 75%-25% a szocik "javára".

A Fidesz-kormány alatt látványos javulás lesz. De megint ne felejtsük el, hogy:
- Az IMF hitelt egy extrém válság miatt vettük fel. Nagyrésze tartalékban áll viszont az adósságállományt növeli. Az elkövetkező 3 év alatt ezt visszafizetjük, így kikerül az államadósságból. Jelentős javulás lesz, miközben ez nem Orbánék érdeme.
- Az MNYP pénzek 12 év megtakarításai. Az eddigi adósságnövekedéshez nagyban hozzájárult. Most ezzel visszacsökkentjük. Látványos javulás lesz, de ez megintcsak nem Orbánék érdeme. Ráadásul a felét feléljük és cserébe az adósságcsökkenésnél nagyobb mértékben nő a hosszútávú tartozás a nyugdíjak miatt.

Lesz tehát látványos javulás, miközben egyik részéhez semmi köze Orbánéknak, másik meg hosszútávú teljes hatását tekintve problémás.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 23:53
Előzmény: #532  tokos.
#534
5? Ennyit bőven írtam eddig is. Pl. Legutóbb 1-2 napja. Pozitív a korkedvezményes nyugdíj tervezett megszüntetése, a társasági adócsökk, az adócsökkentés is az lenne, csak a szerkezetével nem értek egyet, pozitív a gyerekek utáni adókedvezmény, az iskolához kötött csp, stb. Van még több is.
tokos. 2011. 03. 03. 08:07
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
Tegnap elmentem csicsikázni bár így is későn, mióta nem írok, 10 körül nyugovóra szoktam térni, sokkal jobban érzem magam. Vissza is térek ehhez a rendszerhez sokkal kellemesebb, azért egy-két megjegyzés:

"Pozitív a korkedvezményes nyugdíj tervezett megszüntetése"

Végignéztem a Matolcsy-s topicot, ezt valóban írtad, aznap éppen elugrottam egy napra síelni, úgyhogy nem követtem az eseményeket.

"a társasági adócsökk, "

Erről nem olvastam tőled, bár lehet, hogy csak lemaradhattam dolgokról.

"az adócsökkentés is az lenne, csak a szerkezetével nem értek egyet"

Hát igen ez a jellemző, hogy kedvező lenne, de nem értesz egyet vele egyet, ez az amivel a popsiját kitörölheti az ember...

"csak a szerkezetével nem értek egyet, pozitív a gyerekek utáni adókedvezmény, "

Ezt valóban írtad,

"az iskolához kötött csp, stb."

Ezt szerintem nem írtad, de mindegy,

Nyilván van még több is.

Természetesen visszavonom, hogy szerinted a fidesz mindent rosszul csinál, ezt amúgy nem is gondoltam tök komolyan mert a családi kedvezményre egyértelműen emlékeztem.

A pontos fogalmazás úgy hangzik, hogy szerinted a Fidesz szinte mindent rosszul csinál, amit éppen jól csinál, arról jellemzően inkább hallgatsz, mégha egy-egy alkalommal elő is lehet csalni belőled (lásd most), és ebben az esetben is hozzáteszel valami negatív megjegyzést. Csak egy pl.:

"5. "A gyógyszerkassza állami támogatását a következő három évben 83-120-120 milliárddal nyesik meg, a felsőoktatásból 12-38-38 milliárdot vonnak el."
Mindkettővel egyetértek, de kijelenthetjük: nagyon nem ezt ígérték."

Vagyis hazudtak. Ezt folyamatosan számonkéred rajtuk. A szocikon egyszer sem kérted számon, természetesen a maximális elfogulatlanságod jegyében...

Na alapvetően ez és az ehhez hasonló dolgok azopk, amik miatt teljesen egyértelmű, hogy baromira elfogult vagy.

Természetesen nem azzal van gondom, hogy elfogult vagy, mindenki elfogult, mindössze az egyiknek van gerince ezt elismerni magáról, a másiknak meg nincs.

És ez a bizonyos gerinc az, ami belőled hiányzik, mint a progresszív adó párti de természetesen lineárisan adózó fretekből, meg a többi elvtársadból...

Egyedül akirát nem sorolom ide, ő csak kis mértékben elfogult.

Akkor további jó fórumozást, annyi kérésem, lenne, hogy hagyjál ki a dolgaidból, illetve, ha a mostanihoz hasonlóan valami állítást a számba adsz, azt idézettel tedd, mert különben a mostanihoz hasonlóan hamuka sül ki belőle.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 08:48
Törölt hozzászólás
#536
tokos. 2011. 03. 03. 08:58
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#537
Na még egy apróság:

Kiélhetnéd magad a Fidesz védésében pl. az "Orbán Viktor brutális megszorító programja" című topicban is, ahol a számodra kedves emberek osztják az észt arról, hogy miért kell 40 éves rendőröknek nyugdíjba vonulniuk, vagy miért kellene továbbra is a mostanihoz hasonló mértékben támogatni a gyógyszereket.

Nem látom benned a heves tüzet, ahogy az elvtársaiddal csatázol, pedig, ha ez fordítva lett volna, pl. Gyurcsány hozta volna, és pampa kritizálná...

De mindegy leakadok lassan erről a témáról, valszeg továbbra is felesleges időt pazarolni rá, talán majd 20--30 év múlva megerősödik annyira a gerinced, hogy bevalld, qrvára elfogult vagy...
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 09:08
Törölt hozzászólás
#538
sanka 2011. 03. 03. 09:17
Előzmény: #532  tokos.
#539
"OK visszavonom, ha leirod par sorban azokat a dolgokat, amiket a fidesz jol csinal."

Szerinted valamit is jól csinál a fidesz?!
Hehe, már évekkel ezelőtt ellenzékben harsogták, hogy ők készek a kormányzásra, és mi van most, a nagy tiblábolás, találgatás és majd, másfél év múlva talán lesz valami.
Semmi szerkezeti reform, mindenütt csak a pénzek elszipkázása és elqurása, a duma, a csontok bedobása, rágjátok fideszes majmok.
Ez nem kormányzás, ez csak amolyan maszatolás, ugynevezett kurmányzás valami, vagyis egy nagy nulla.

Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#540
Benned annyi korrektség se volt, hogy tegnap elismerd a nyilvánvaló buktád. Úgyhogy te ne beszélj gerincről. Illetve beszélhetsz, csak az hiteltelen.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 09:35
Törölt hozzászólás
#541
tokos. 2011. 03. 03. 10:19
Előzmény: #539  sanka
#542
sankam,

rad pontosan emlekszem, hogy a valasztasok elott meg mdf-Bokros szavazo voltal, rad is vonatkozik, amit csendesnek irtam a brutalis orban csomagos topicban...
tokos. 2011. 03. 03. 10:21
Előzmény: #542  tokos.
#543
illetve termeszetesen sok dolgot jol csinal a fidesz, meg penznyelo is kiizzdt magabol 5 pontot, sot, a vegere meg olyasmit it irt, hogy van meg...
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 10:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#544
Az, hogy nekem nincs gerincem, az a te véleményed. Hogy neked nincs, az tény, bizonyítottad tegnap mindeki előtt.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 10:31
Törölt hozzászólás
#545
tokos. 2011. 03. 03. 10:33
Előzmény: #544  Törölt felhasználó
#546
khm. Ez a gerinces dolog ez nem csak az o velemenye.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 10:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#547
Magyarázkodhatsz akárhogy: tegnap beégtél, hogy nem tudsz válaszolni, utána meg megmutattad, milyen korrekt és gerinces vagy. Te magad állítottad ki mindkét bizonyítványodat.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 10:55
Törölt hozzászólás
#548
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 11:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#549
Ez is a bizonyítványod része: ennyit tudsz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 03. 11:18
Törölt hozzászólás
#550
exley 2011. 03. 04. 10:59
Előzmény: #537  tokos.
#551
A fidesz és szijjgyártzó esztergom, aranyszárny, saját zsebre élet biztit közpénzből, 500 le-es frakció, megszórítás, Hagyó hunwald kis cserkészek a fidesz olgarchákhoz képest
exley 2011. 03. 05. 15:44
Előzmény: #551  exley
#552
a 3/309-ES ÁLLANDÓ ENC Nnagykövet mikor takarodik ki a külügyből?
watson
watson 2011. 03. 21. 02:37
#553
Viktátorunk nemcsak fizetett tapsolókkal ünnepelteti magát március 15-én miután megtapsolja saját magát, hanem kézi vezérlettel ítélkezik csicskái felett: link

"Kirúgási hullámot indított el, hogy nem támogatta a kormány átnevezési javaslatát a földrajzinév-bizottság. A testület egyes tagjai néhány nappal azután kapták meg felmondólevelüket, hogy leszavazták a Ferihegyi repülőtér nevére tett kormányjavaslatot. Az ügy azért különösen meglepő, mert a renitensek közül néhányat nem a bizottságból távolítottak el, hanem a bizottsági tevékenységüktől független munkahelyükről."
exley 2011. 03. 21. 08:17
Előzmény: #553  watson
#554
Miért nem qbán a német ubahn mintájára nemzetközi légi kikötő, hi-hi-hi..
watson
watson 2011. 03. 23. 10:29
Előzmény: #553  watson
#555
Soha nem látott mértékű hozzánemértés és pazarlás folyik kormányzati szinten

"már az első három hónap alatt összejöhet az éves terv 130%-a"

Ekkora államháztartási hiány soha nem volt.

A kizsarolt magánnyugdíjvagyon 31%-át húzzák le azonnal a WC-n hogy a szőnyeg alá söpörjék a mérhetetlen komoly problémákat és leplezzék Matolcskay hozzánemértését.

Valamint további 9% vagyont vonnak ki a nyugdíjrendszerből reálhozamként.
Azt a reálhozamot aminek az elhazudásával estek neki a rendszernek a populista barmok.
watson
watson 2011. 03. 23. 10:29
Előzmény: #555  watson
#556
Törölt felhasználó 2011. 03. 23. 12:16
#557
exley 2011. 03. 25. 15:20
Előzmény: #555  watson
#558
10:48, 10:59 vazze ezek megetették a befektetőket, fletó elbujhat ő csak itthon kábított qbán leszedálta a new-yorkiakat, londoniakat, szegényeket annyira meglepte a kurucos vrtús, hogy ijedtükben femínősitenek, tömik a zsugát a akcios áron az állam dollerpapperokba.
Törölt felhasználó 2011. 03. 25. 16:58
Törölt hozzászólás
#559
watson
watson 2011. 04. 02. 21:49
#560

Lázár Bűnöző haverjai néhány általuk feltételezett ember személyes adatait (telefonszám fénykép cím) tette közzé fájdalmában hogy Lázár - mint kiderült vágatlan manipulálatlan szegény-gyalázó - beszédét 'kiszivárogtatták. De erről is kiderült hogy nem ők voltak hanem a kurucinfó vette elő régről.

Sittre vághatnák ezeket a bűnözöket is végre!

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók