Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 05. 30. 18:16

Morvai Krisztina a Jobbik listavezetője Az Este című műsorban (2009. május 28.)  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 12:19
Előzmény: #217  commander8
#220
"Most az EP választások finisében – mint mondtam – harsányan ökölrázva, asztalra csapva, harsogják, amit a nép hallani akar. Nekem ezzel van a bajom. Mégpedig azzal hogy a magyar társadalom kezdi elfelejteni a haláltáborokat, az ostoba vérengzéseket"

A történelmi példákat hagyjuk, van belőle éppen elég. Talán túl sok is. Csak mindenki mást akar bizonyítani velük.
:(

A szemfényvesztést meg tudnám fogalmazni pontosan, bár előttem Gy.F. már megtette - Öszödön ...
Orbán és a Fidesz sem szimpatikusabb. Talán még kártékonyabbak is voltak ...
Veled együtt a saját érdekeimet védem amikor azt írom; köszönöm nem kérek belőlük. De akkor, ki képviseli az ÉN érdekeimet?
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 12:17
Előzmény: #218  commander8
#219
belenéztél a videóba? már a Drábik - Tudat módosítás
tudom a másikon biztos megbotránkoztál
commander8 2009. 06. 03. 12:15
Előzmény: #203  commander8
#218
Elírtam a 2006.-ot, természetesen 56-ot akartam írni amikor az idegen megszállásról írtam. (helyesbítés)
commander8 2009. 06. 03. 12:12
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#217
Gábor.
Nyilván nem az egész magyar társadalomra mondtam ezt a félműveltséget, hanem arra, akit valóban megillet. Itt ezen a topikon is van néhány ilyen.
Ha valakit ezzel megbántottam akkor ezúton elnézést kérek tőle.
Én azokról a félműveltekről beszélek, akik képtelenek megérteni, hogy ezzel ez ideológiával csak manipulálják őket. Most az EP választások finisében – mint mondtam – harsányan ökölrázva, asztalra csapva, harsogják, amit a nép hallani akar. Nekem ezzel van a bajom. Mégpedig azzal hogy a magyar társadalom kezdi elfelejteni a haláltáborokat, az ostoba vérengzéseket.
Nyilván ezt a söpredéket az elmúlt (nem 20 hanem annál sokkal több év) időszak termelte ki magából. Most tört újra felszínre. De az hogy ez egyáltalán megtörténhet, az a gond.
Én a birka magyar társadalomról beszélek, aki ezt nem veti ki magából, nem veszi észre a szemfényvesztést.
Nézd, én nem vagyok és nem is akarok politikus lenni. Szerencsémre nincs szükségem arra, hogy a hovatartozás okán szűrjem a véleményem. Én a commander8 –izmus oldalán állok.

Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 12:10
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#216
Ismét értékeltem a humorod ...
:)))
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 12:04
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
Mit nem tehetsz jelenleg meg, amit szerinted jogod lenne megtenni?
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 12:03
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#214
válasz
Hungary ,rise! Magyarország emelkedj fel!
link

olvasd a szöveget is a videóban
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 12:01
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#213
Zoli, az előzményben ott van egy nagyon egyszerű kérdés. Az álláspontok közeledéséhez jó lenne, ha megpróbálnál rá válaszolni. Köszi.
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:56
Előzmény: #203  commander8
#212
1956-ról sokat olvastam tudom, hogy kommunista volt Nagy Imre
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:56
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#211
nem dughatok a szabadban :P
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:55
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
Vettem fel. Szabad akaratomból döntöttem arról, hogy felveszek. Szabad akaratomból választottam bankok és konstrukciók között.

Még mindig nem írta meg senki: milyen szabadságában van korlátozva? KONKRÉTAN.
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:53
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#209
Ha vettél volna fel hitelt, tudhatnád ...
;)
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:47
#208
és ha nem volt elég szörnyűségnek és szélsőségesnek Drezda pokla, Kelet Poroszország lerohanása akkor ezt nézzétek meg 60 perc megéri felhívom a figyelmeteket nagyon durva!!!!


Tudatmódosítás - Drábik János történelmi előadása

link
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:44
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
Mit nem tehetsz jelenleg meg, amit szerinted jogod lenne megtenni?
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:43
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#206
"ma is van megszálló hatalom csak ezt nem szovjet vörös hadseregnek hívják hanem a globális elitnek illetve helytartóinak"

Őrület. A megszállás egyben azt is jelenti, hogy szabadságodban korlátozva vagy, igaz? Írd le konkrétan, milyen szabadságodban vagy most korlátozva. Írd le.
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:41
Előzmény: #203  commander8
#205
ma is van megszálló hatalom csak ezt nem szovjet vörös hadseregnek hívják hanem a globális elitnek illetve helytartóinak
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:39
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#204
azért vannak itt jóérzésű EMBEREK is
commander8 2009. 06. 03. 11:39
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#203
Örülök Zolika, hogy jól vgy.
Azért volna hozzád egy kérdésem?
Szerinted 56-ban azonos társadalmi közállapotok voltak, mint 2006.ban?
2006.-ban itt volt egy idegen megszálló hatalom, ami ellen indult az egész. De elárulok neked egy nyílt titkot. Akkor amikor megszervezték a nagygyűlést a parlament elé az elsődleges cél a szocializmus megreformálása volt. Nagy Imre kezdetben nem akart kapitalizmust Magyarországon. Csak azt követően túlprögtek az események. Képzeld Nagy Imre kommunista mniszterelnök volt. Te ezt tudtad?
Ne keverd 1956-ot a 2006-os eseményekkel.
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:38
#202
Gustloff: a világtörténelem legsúlyosabb tengeri katasztrófája (I. rész)
1945 elején a nagy világégés a végéhez közeledett Európában. A szövetséges koalíció hadereje két irányból támadta a tengelyhatalmak legerősebb államát, Németországot.
Nyugaton a brit-amerikai erőket igen kemény próbatétel elé állította a Wehrmacht és a Luftwaffe, hiszen a szárazföldön 1944. december közepén az Ardennekben indítottak a németek ellentámadást, amelyet csupán nagy nehézségek és áldozatok árán tudtak a túlerőben lévő angolszászok megállítani, ugyanakkor pilótáik körében páni félelmet váltott ki egy új német csodafegyver, az első sugárhajtóműves repülőgép, az ME-262 megjelenése, amely jó 200 km/óra sebességgel múlta felül a leggyorsabb szövetséges vadászgépeket is.

Ennélfogva az amerikai-brit erők még 1945 januárjában sem tudtak átkelni a Rajnán. A keleti fronton ellenben az oroszok nagy iramban nyomultak előre, jó esélyük volt arra, hogy, akár Németország egész területét megszállva, a szovjet hatalmi övezetet kiterjesztik a Rajna vonaláig. Ez a tragédia alighanem be is következett volna, amennyiben – már a kortársak által is a sztálingrádi csatához hasonlított – budapesti ostrom idején fővárosunk hős magyar és német védői nem állítják meg a Vörös Hadsereg Duna-völgyi előrenyomulását két hónapra. A baltikumi fronton azonban a szovjet haderő 1945 januárjában meghódította Nyugat-és Kelet-Poroszországot, sőt, január 23-án elérte az Oderát is.

Ebben a válságos helyzetben rendelte el Dönitz admirális a Hannibál-hadművelet lebonyolítását, vagyis Kelet-Poroszország evakuálását az ottani német lakosság életének megmentése végett. A vörös ármádia ugyanis bosszúszomjasan lépte át a német határt. A tábori bordély intézményét nélkülöző szovjet katonákat Ilja Ehrenburg zsidó származású szovjet-orosz író verseivel arra tüzelte, hogy Németország területére lépve erőszakolják meg a nőket, s álljanak kegyetlen bosszút a civil lakosságon.

A vörös veszedelem megérkezésekor aztán a világtörténelem legnagyobb méretű evakuálási programját hajtották végre: a Wehrmacht (véderő), s ezen belül a Luftwaffe (légierő) és a Kriegsmarine (haditengerészet ) egységei példás rendben és precizitással ürítették ki a veszélyeztetett területeket. Mintegy 2,2-2,5 millió embert telepítettek át nyugatra, s mindezt kemény téli időben, mínusz 15, mínusz 20 fokos hidegben, háborús körülmények között.

A megpróbáltatásokat mégis vállalta minden érintett, hiszen egy kelet-poroszországi település, Nemmersdorf (ma Oroszország európai enklávéja részeként Majakovszkojének hívják) polgárai már a megelőző, 1944-es év októberében ízelítőt kaphattak abból, mi vár rájuk az orosz megszállás alatt. Amikor a Wehrmachtnak átmenetileg sikerült visszafoglalnia a községet, még a sok borzalmat látott katonák is szinte sokkot kaptak a látványtól: házuk kapujára szegezett emberek, karóba húzott áldozatok és bestiális módon halálra erőszakolt nők, árkokba lőtt gyermekek és puskatussal agyonvert csecsemők maradtak szerte-szét heverve, haló poraikban is meggyalázva a vörös horda kétnapos uralma után a település utcáin. Sőt, a barbár hódítók még a félszáz francia hadifogolynak sem kegyelmeztek, a németekkel együtt őket is elpusztították. A keleti porosz területekről evakuáltak számára 1945 január végére egyetlen menekülési útvonal maradt: a Balti-tenger. Ezért a két fontos kikötővárosban, Danzigban és Gotenhafenben óriási zsúfoltság alakult ki, a tömeget ráadásul folyamatosan fenyegették az ellenséges bombázók, mégsem hagyta ott senki sem a helyét, hiszen ez esetben nem volt esélye arra, hogy valamelyik hajó fedélzetére feljusson. 1945. január 28-án megkezdődött a menekültek behajózása a Wilhelm Gustloff fedélzetére.
Törölt felhasználó 2009. 06. 03. 11:35
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#201
Zoli,
Hagyd, felesleges.

Topik gazda

zoli0072
1 1 1

aktív fórumozók