Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa_ 2015. 11. 01. 09:05
Előzmény: #4899  bigyula
#4900
hogy Te hogyan gondolod ennek elérését, hogyan tüntetnél el a Föld felszínéről kb. 5-6 milliárd embert"

Ahogyan a Föld története során lezajlott. Nem kell vele foglalkozni, a természet megoldja.

Láthatod,hogy Európában csökken a népesség.

1900 előtt nem okozott problémát a túlnépesedés.
Amióta áttértünk a "munka és értékteremtésre" épülő világról a "piacgazdaság,fogyasztás,bővülésre" épülő modellre...borult minden! Csak akkor tudod fenntartani ha növeled a "belépők" számát!

Tiszta "piramisjáték"!

Azt kell elérni,hogy az ENSZ és más szervezet ne avatkozzon országok belügyeibe és minden jogosítványt megadjon országoknak önmaguk megvédésére.

A többi az időre tartozik.....
bigyula 2015. 11. 01. 08:49
Előzmény: #4898  _pampa_
#4899
Átolvastam, nem én adtam a mínuszt.

"Látod,látod....te sem tudsz elfogadható magyarázatot adni."

Nem is akartam válaszolni. Ugyanis nem a menekülhullámmal kapcsolatos az eredeti téma, csak ide terelted. Az eredeti téma az volt hogy "vissza a középkori viszonyokhoz", és az volt a kérdés, hogy Te hogyan gondolod ennek elérését, hogyan tüntetnél el a Föld felszínéről kb. 5-6 milliárd embert... Én ezt kérdeztem, és nem kaptam választ.
_pampa_ 2015. 11. 01. 08:32
Előzmény: #4897  _pampa_
#4898
bár ki is vagy,ennyi idő alatt átolvastad,vagy csak a névre nyomtál "-" ? :))))))
_pampa_ 2015. 11. 01. 08:31
Előzmény: #4896  _pampa_
#4897
" megölheti" eln.
_pampa_ 2015. 11. 01. 08:30
Előzmény: #4892  bigyula
#4896
Látod,látod....te sem tudsz elfogadható magyarázatot adni.

Írod mi lesz velük?

Jó kérdés...és mi lesz Európával,ha már annyian jönnek, akik Európa "hajóját" is elsüllyesztik?

Hol húzza meg Európa a határt? Május 3.-án még jöhetnek de aki már május 4.-én jönne azt visszazavarjuk? Milyen erkölcsi alapra hivatkozva? Bocsi,késtél!? Azokat mát megülheti a diktátor? Őket nem kell védeni?

Esetleg akinek a végzettsége és nyelvtudása megfelelő egyes országok számára azt befogadja aki pedig csak "kecskepásztor" ők NEM KELLENEK!

Mert valamit lépnie kell a politikának. Amennyiben nem teszi akkor a választók lépnek és ezt már láthatjuk....

És most jutottunk el oda,hogy már nem lesz ERKÖLCSI alapja a politikának LÉPNI a kérdésben!

Nem fogják megérteni a migránsok a határok lezárását.

Bizony óriásit hibázott Európa és azon belül Merkel! Olyan helyzetet teremtett amiből nem lehet menekülni.
Végérvényesen tönkretette Európát!

Így nem marad más hátra a még nemzetállamként létező keresztény államoknak mint az önállóság!
Csak így tudják országukat megvédeni a jövő nemzedéke számára!
_pampa 2015. 10. 31. 13:53
Előzmény: #4893  _pampa
#4895
Ez nagyon aranyos......

""tragikus következményei lehetnek", ha Magyarország nem figyel az Egyesült Államok tanácsaira"

"A Népszabadság interjújában Charles Gati azt is kiemeli, hogy Colleen Bell szavaiból ne csak a bírálatokat vegyük észre, hanem azt is: a nagykövet dicséri a magyar-amerikai katonai kapcsolatokat. „Úgy tűnik, a magyar fél tisztában van a megnövekedett orosz aktivitás veszélyével, és tényleg különbséget kell tenni aközött, amit csinál, és amit mond" - mondja Gati, aki hozzáteszi: az amerikaiakat zavarja, hogy Magyarország nyilvánosan nem ítéli el Oroszország beavatkozását Ukrajnában, és több intézkedés alapján látványosan jó viszonyt ápol Oroszországgal.

Colleen Bell bírálatáról Gati azt mondta, arra azért volt szükség, mert Washington megelégelte, hogy az egy évvel ezelőtt átadott nem hivatalos jegyzék tanácsai ellenére a magyar külpolitika fő irányai nem változtak. Márpedig a politológus szerint "tragikus következményei lehetnek", ha Magyarország nem figyel az Egyesült Államok tanácsaira. "Egyszerűen nem értem a magyar külpolitikát, amikor Merkel kancellár és Amerika ellen handabandázik. Ez a magyar nemzeti érdek semmibevételéről tanúskodik" - mondta Charles Gati."
Törölt felhasználó 2015. 10. 31. 13:44
Törölt hozzászólás
#4894
_pampa 2015. 10. 31. 13:04
Előzmény: #4892  bigyula
#4893
Akkor ezt nem értem miért írtad?

"Amennyiben az emberiség életben szeretne maradni a Földön vissza kell mennie a "középkorba"!"

És mi a terved azzal a néhány milliárd emberrel akiknek egy "középkori" állapotban se kaja, se megélhetés, se semmi nem jut? Kiirtanád őket?
bigyula
bigyula 2015. 10. 31. 12:53
Előzmény: #4890  _pampa
#4892
Ha úgy gondolod, hogy ez

"Semmit sem! Az ő életük, az ő sorsuk."

válasz az általam feltett kérdésre, akkor én is ugyanezt válaszolom neked.
_pampa 2015. 10. 31. 12:27
Előzmény: #4889  bigyula
#4891
Most sem vagyok a "kiválasztottak" között!
_pampa 2015. 10. 31. 12:26
Előzmény: #4889  bigyula
#4890
Erre pedig te nem válaszoltál:

Hajózol a tengeren egy csónakkal amiben elfér 100 ember. Látsz 200 fuldoklót,mérlegeled a lehetőséget és úgy döntesz,hogy okos elhelyezéssel felveheted őket és túlélitek.

Tovább hajózol és ott van még 1000 ember....

Mit csinálsz?
bigyula 2015. 10. 31. 12:24
Előzmény: #4888  _pampa
#4889
Akkor is ez a véleményed, ha nem vagy a kiválasztottak között? A Te példádban: Te is az újabb 1000 fuldokló között vagy?
_pampa 2015. 10. 31. 12:22
Előzmény: #4885  bigyula
#4888
Azt hittem megérted.....

"És mi a terved azzal a néhány milliárd emberrel akiknek egy "középkori" állapotban se kaja, se megélhetés, se semmi nem jut? Kiirtanád őket?

Semmit sem! Az ő életük, az ő sorsuk.
bigyula 2015. 10. 31. 11:59
Előzmény: #4886  _pampa
#4887
Megint nem válaszoltál, ahogy szoktál.
_pampa 2015. 10. 31. 11:46
Előzmény: #4885  bigyula
#4886
Hajózol a tengeren egy csónakkal amiben elfér 100 ember. Látsz 200 fuldoklót,mérlegeled a lehetőséget és úgy döntesz,hogy okos elhelyezéssel felveheted őket és túlélitek.

Tovább hajózol és ott van még 1000 ember....

Mit csinálsz?
bigyula 2015. 10. 31. 11:24
Előzmény: #4884  _pampa
#4885
"Amennyiben az emberiség életben szeretne maradni a Földön vissza kell mennie a "középkorba"!"

És mi a terved azzal a néhány milliárd emberrel akiknek egy "középkori" állapotban se kaja, se megélhetés, se semmi nem jut? Kiirtanád őket?
_pampa 2015. 10. 31. 11:16
Előzmény: #4883  _pampa_
#4884
Amennyiben az emberiség életben szeretne maradni a Földön vissza kell mennie a "középkorba"!

Ennyit a bővülésre épülő piacgazdaságról!

"Az ENSZ arra kérte az országokat, hogy október elejéig fogalmazzák meg nemzeti vállalásaikat, az úgynevezett INDC-ket (Intended Nationally Determined Contributions). A cél egy olyan globális megállapodás tető alá hozása Párizsban, mely biztosítja, hogy a globális középhőmérséklet emelkedése 2 Celsius-fok alatt marad az évszázad végéig az ipari forradalom előtti szinthez képest. A tudósok szerint ugyanis ez az a határ, mely feletti növekedés visszafordíthatatlan környezeti folyamatokat indít el. "
_pampa_ 2015. 10. 31. 08:53
Előzmény: #4881  _pampa_
#4883
Érdekes és tanulságos....

"Blatter szerint, ha tényleg sikerült volna az USA nevét beerőlködnie a 2022-es borítékba, akkor még mindig ő vezetné a FIFA-t."

"Sepp Blatter nagyon érdekes interjút adott a Financial Times újságírójának, a FIFA-t sújtó amerikai-svájci nyomozás okairól. A futballszövetség most 79 éves, idén lemondott elnöke arról beszélt, hogy a mostani korrupciós nyomozás forrása 2010. december 2-ra vezet vissza. Ezen a napon jelentette be a FIFA, hogy a 2022-es labrarúgóvébét Katar rendezi.
„Ha megnézni az arcomat, amikor kinyitottam (a Katar nevét tartalmazó borítékot), nem voltam a legboldogabb attól, hogy Katar nevét mondhattam.”

A döntés világszerte értetlenséget, sőt sok helyen felháborodást váltott ki, nem értették az emberek, hogy a vébé miért kerül a világ egyik legkisebb arab országához.
Aztán Blatter ledobta az atombombát: azt mondta,
valóban megpróbálta befolyásolni a szavazást, de nem Katar, hanem az Egyesült Államok irányába.
Blatter szerint a FIFA vezetői megegyeztek, hogy a 2018-as és a 2022-es vébét a világ „két szuperhatalma”, Oroszország és az Amerikai Egyesült Államok rendezni majd. Erről Blatter szerint a kulisszák mögött döntött a szervezet, diplomáciai egyeztetések után.
Blatter szerint, ha tényleg sikerült volna az USA nevét beerőlködnie a 2022-es borítékba, akkor még mindig ő vezetné a FIFA-t. A gond csak az volt, hogy az utolsó pillanatban
Nicholas Sarkozy akkori francia elnök beavatkozott, és lefújta a korábbi megállapodást.
Blatter szerint ugyanis a francia elnök vette rá Michel Platinit, az európai futballszövetség (UEFA) elnökét, hogy ne az Egyesült Államokra, hanem Katarra szavazzon.
„Egy héttel a szavazás előtt felhívott Platini és azt mondta, hogy »Nem tudom tartani a megállapodást, mert az államfő azt mondta, hogy Franciaország helyzetére is figyelemmel kell lennem.« És mondta azt is, hogy ez nemcsak egy szavazatot befolyásol majd, mert már van egy szavazói csoportja.”
Blatter nem akart kitérni Sarkozy indítékaira, de arra utalt, hogy egy hónappal azután, hogy a FIFA szavazásán 12:8 arányban Katart választották a 2022-es vébé rendezőjévé, Katar bejelentette, hogy francia Rafale vadászgépeket tesztel a flottája korszerűsítésére, majd idén áprilisban meg is vett 7 milliárd dollárért 24 gépet, és opciót szerzett 12 új gép vásárlására.
Blatter éppen ezért nemzetközi összeesküvést sejt távozása hátterében, és úgy gondolja, hogy az Egyesült Államokban csak azért indult ellene és kollégái ellen nyomozás, mert nem tudták biztosítani, hogy az USA kapja a 2022-es vébé rendezésének jogát."
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 09:09
Törölt hozzászólás
#4882
_pampa_ 2015. 10. 30. 09:01
Előzmény: #4872  _pampa_
#4881
"propagandavideókkal toborzó "

"Amerikai légicsapásban meghalt Szíriában az Iszlám Állam számára külföldi harcosokat propagandavideókkal toborzó egykori német rapper - jelentették be csütörtökön Washingtonban amerikai tisztségviselők."

Járulékos veszteség:

"Amerikai közlése szerint Cusperrel még október 16-án végzett egy légicsapás további két emberrel együtt."

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók