Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:53
Előzmény: #32115  Oszo
#32120
felőlem lehet pampa is ha vállalja
KÉRDÉS A MÉLYEN TISZTELT FÓRUMOZÓ NÉPHEZ
hazán rendkívül nehéz helyzetére tekintettel ki vállalna el azonnali hatállyal a miniszterelnökséget???
(javasolták pampát én sankát további javaslatok?)
fontos még megegyeznünk a pénzügyér személyéről én pénznyelőt javaslom
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:49
Előzmény: #32117  Törölt felhasználó
#32119
Tőzsdenyúl, ismételten maximálisan egyetértek veled mindenben.

"Az elmúlt 8 évet elkúrták, nem kicsit, nagyon. Fiskálisan. Most elkúrják fiskálisan is, és az alapvető társadalmi rendszereket, jogállami működést tekintve is."

Pont ez a bajom nekem is.
tokos. 2011. 09. 30. 11:41
Előzmény: #32113  Törölt felhasználó
#32118
A Ft gyengítésének sem vagyok a híve.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:38
Előzmény: #32097  tokos.
#32117
800 milliárdot kellene megfogniuk, vagy sikerül vagy nem. Azért azt hozzátehetjük, hogy a megelőző évben sikerült kiadást csökkenteniük jelentősen, igen nehéz gazdasági környezetben. Talán nem reménytelen ilyet várni tőlük később sem.

Ellenben mi van most?

Legalább 1200 milliárdot kell megfogni úgy, hogy már feléltük a 3000 milliárd mnyp-t, ezen felül az mnyp-s átutalások, különadók, adóemelések, mellett kell az 1200 milliárd, egy recesszió felé haladó (hasonlítsd össze a szomszédokéval, trendszerűen), a növekedést visszafogó gazdaságpolitika mellett.

Te tényleg azt hiszed, hogy hosszútávon nem fogod te is megfizetni? Volt 1 jó éved. Majd lesz 7 jóval szűkösebb, mint Bajnaiékkal lett volna.

Arról nem beszélve, amikor az oktatás, egészségügy, demokrácia leépülésével fogsz majd szembesülni, de leginkább a gyerekeid.

Az elmúlt 8 évet elkúrták, nem kicsit, nagyon. Fiskálisan. Most elkúrják fiskálisan is, és az alapvető társadalmi rendszereket, jogállami működést tekintve is. Ha lehet, akkor még jobban.
Gratulálok mindegyiknek. Nem kis teljesítmény, lássuk be. Tisztelet a kivételnek, aki pedig Oszkó (nem Bajnai, bár ő legalább sok kárt nem okozott).
Korábban hasonló volt Bokros. Őt Horn hagyta érvényesülni, Oszkót Bajnai. Nekik ez az érdemük.

Nézd meg, milyen tandíjat akart volna Bokros, és nézd meg milyen van most. Erről van szó, a többi csak demagógoszok szövegelése.

Ez is egy szakma, amit lehet jól csinálni, és már 1 év múlva is van eredménye. Matolcsy nem az átlagos szintet üti meg, őt tényleg meg kellett volna buktatni az egyetemen.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:37
#32116
link

ha újságíró lennék, akkor ma ezeket a tudósokat ismét megkérdezném a mai helyzetről és arról, hogyan ítélik meg bajnait illetve akkori saját véleményüket, magatartásukat
Oszo 2011. 09. 30. 11:37
Előzmény: #32114  Törölt felhasználó
#32115
Én sem (csak) viccből írtam, hogy Pampa legyen a min. elnök!
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:32
Előzmény: #32094  Törölt felhasználó
#32114
elkeserítőek vagytok saját magatokban bízva ti vezessétek az országot
írtam egy példát rá te lehetnél pl a pénzügyminiszter nosza, csináljuk meg, hajrá!
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:13
Előzmény: #32111  tokos.
#32113
nem vezet sehova a forint gyengítése. illetve vezet, de nem oda, mi tetszeni fog.
Oszo 2011. 09. 30. 10:57
Előzmény: #32111  tokos.
#32112
Gyengíteni lehetne,de előtte bármi áron (amit lehetőleg más fizessen!) meg kell szabadulni a devizahitelektől, mert a devizahitelesek ma még érzékeny szavazói tömeget tesznek ki.
tokos. 2011. 09. 30. 10:42
Előzmény: #32110  Törölt felhasználó
#32111
Én alapvetően ezt gondolom, a Ft-ot másként is lehetne gyengíteni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 10:35
Előzmény: #32109  tokos.
#32110
nem hiszem, hogy maguknak csinálták, ha ezt szó szerint értettem.

az igazi céljuk egyébként szerintem a forint gyengítése, mert az ortodox komcsi iskolát követik, hogy a hiány eltüntetéséhez gyenge deviza kell és magas infláció.
tokos. 2011. 09. 30. 10:33
Előzmény: #32106  tokos.
#32109
Az előtörlesztésre visszatérve.

Számomra ez az első igazán gyomorforgató lépésük. Az mnyp bezúzását alapvetően támogatom, egy csomó különadóról gondolom, hogy most már azok is adózhatnának, akik eddig nem tették, vagy alig (pl. TECSO).

Az előtörlesztést viszont gyomorforgatónak tartom a magam részéről, mert alapvetően azt gondolom, hogy maguknak csinálták az ország kárára.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 10:29
Előzmény: #32106  tokos.
#32108
örülök, hogy a végtörlesztéssel nem értesz egyet. ha ellenzéki politikus lennék, akkor már most bejelenteném, hogy az esetlegesen fizetendő kártérítést szétdobom majd a végtörlesztéssel élők között. a végtörlesztés remek példa arra, hogy viktor szembeköpi a protestáns etikát. anélkül pedig nem lehet megvalósítani az álmát, egy erős középosztályt. a középosztálynak ugyanis nem elsősorban pénze, hanem erkölcse, kultúrája van.

ehelyett viktor normává teszi, hogy a megállapodás nem szent és agyontámogatja a látványsportokat (foci) a kultúra jegyében és leszállítja 15 évre az oktatás korhatárát.

szerintem neked még nincs fogalmad arról, hogy amit viktor tesz, az hasonó a komcsik generációkat megnyomorító tevékenységéhez.

Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 10:29
#32107
Vagy annyi se. Csőd lesz ebből,a vezetőknek meg remélem kötél!
tokos. 2011. 09. 30. 10:15
Előzmény: #32104  Törölt felhasználó
#32106
Most éppen OTP longban vagyok 2980-ról.

Mondjuk igaz, már erősen gondolkodom a realizáláson.

"cds felár 500 felett. (ez egyébként megmagyarázza, hogy a lengyelországi devizahitelesekhez képest miért emelkedett jobban a hazai adósok kamatfelára.)"

Ez most éppen annyi, de nem volt mndig annyi. Valamivel magasabb volt, mint a lengyeleké, de annál sokkal nagyobb különbségek voltak a kamatokban.

Az előtörlesztéssel baromira nem értek egyet, ezt többször leírtam, a telekom adó más kérdés, nem tudom, hogy mi lesz belőle, nem foglalkoztam vele, de némileg pofátlanságnak tartom a magam részéről, hogy adóztatni csak a magasabb jövedelmű munkavállalókat lehet az EU szerint.

"a 2002-es orbán kormány örökül hagyott egy évi 250 MDFt-os hiányt generáló kamattámogatási rendszert. Most örölül hagy majd 4x 60 MDFt telekom adót + kamatait, aztán örökül hagyja a végtörlesztéshez kapcsolódó kártérítést."

Van megoldás, rájuk kell szavazni, mint 2006-ban Gyurcsányra. Egyék meg, amit főztek :-).

Bár az igaz, hogy Gyurcsány is az én torkomon tolta le a főztjét :-(.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 10:07
Előzmény: #32104  Törölt felhasználó
#32105
"Az EU különböző szabályzatainak feszegetésében a magyar államon kívül sokan mások is jeleskednek, ám többnyire csak olyan esetekben, ahol még nincs az ügyre vonatkozó precedens, így a gazdasági szakember nem tudja hova tenni, a kormány által tavaly kivetett telekomadót, amelybe egyébként korábban már belebuktak a franciák és spanyolok is. Elmondása szerint a pervesztés 100%-ig biztos, tehát ezzel a manőverrel garantáltan több milliárdos összegű mínuszt fognak kreálni az államháztartás számára."

ezért pl. majd bíróság előtt állhat viktor a saját maga által hozott tv. alapján.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 09:58
Előzmény: #32097  tokos.
#32104
nyilván nem önmagában a lineáris adó miatt van. összeomlott a beruházási hajlandóság Magyarországon. ez pedig annak köszönhető, hogy épeszű vállalkozó nem fektet be olyan politikai környezetben, ahol divat a szerződést/megállapodást visszamenőlegesen módosítani.

cds felár 500 felett. (ez egyébként megmagyarázza, hogy a lengyelországi devizahitelesekhez képest miért emelkedett jobban a hazai adósok kamatfelára.)

Más: a 2002-es orbán kormány örökül hagyott egy évi 250 MDFt-os hiányt generáló kamattámogatási rendszert. Most örölül hagy majd 4x 60 MDFt telekom adót + kamatait, aztán örökül hagyja a végtörlesztéshez kapcsolódó kártérítést. Ezek olyan körülmények, amelyekre csak a fogyatékos politikusok gondolnak úgy, hogy ez a 2014-ben jövők problémája. Befektetői szemmel ezek a tételek hozzáadódnak a hiányhoz (mert nem kérdéses a bírósági döntés). Egyébként ez a fajta attitüd is léetveszélyes, mert elterjedt a hétköznapokban is. Érdemes szerződést szegni, mert mire a bíróság a vétkes ellen ítél, addigra a sértett tönkremegy. A baj az, hogy egy ország nem tud elbújni a következmények elől:((

persze nem hiszem, hogy mi egyet fogunk érteni. de gondolom, nem longolod a forintot és az otp-t. majd gondokozz el, hogy miért nem.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 09:57
Előzmény: #32100  tokos.
#32103
nem én ilyesmit nem is írtam ... sőt!

azt gondolom , hogy ezt az egész cuccot , hirtelen és zabrált pénzekből nem lehet "összehozni" , hiszen a zabra egyszer elfogy , és azután nincs mivel pótolni ..

zabrálni minden kormány tudott volna , mégsem tették - igaz el is qrták rendesen azaz, hitelből pótolták a túlköltekezést folyamatosan .

egyedül bajnaiék voltak azok , akik ennek értelmesen nekiláttak rendberakni csöndben - ráadásul egy olyan időben , amikor hajszálon fügött az "életünk" .

ezért én azt gondolom és hiszem is , hogy túl sok a zabarával kipótolt szaktudás és a meghirdetett permanens "harc" valamik ellen ,a harsánykodás sem kevés és ráadásul ellentmondások is akadnak bőven .. így kevés hitelem maradt arra , hogy ez 4 -5 éven belül konszolidált egyensúlyba kerüljön itt bármi is .

ha viszont ez a működés a baró , akkor mélységesen csalódok abban amit eddig hittem : hogy nem himi humi zabrákkal , arroganciával és keménykedéssel , hanem a realitással való szembenézésből fakadó belátással kell a mindenféle cuccokhoz hozzányúlni azt megbeszélva a családtagokkal ..

...és ezentúl sem fogok otthon kiosztani egypár "taslit" és "tarkón legyintést" a fiamnak azért , mert a megoldásim neki nem szimpatikusak , a zsebpénzét sem veszem vissza azért mert én hajdan felelőtlenül bántam a háztartásra szánt összeggel /szerintem ez megalázó lenne

tehát nem a "várod el ", hanem ezt "ahogy" ezt elvárom , na abban nem látok tisztán , illetve egyre zavarosabban szemlélem ..
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 09:38
Előzmény: #32101  Törölt felhasználó
#32102
Nézem a DJF-et.
Naposon az indikátorok a szignál felett vannak, emelkednie kellene nem, és nem oldalaznia ahogy teszi.
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 09:23
#32101
Erős pluszban a fizetési mérleg
A folyó fizetési mérleg többlete a szezonálisan kiigazított adatok szerint 606 millió euró volt a második negyedévben - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók